Kako otkriti polove na utičnici LAPTOPA?

STOK

Početnik
Poruka
50
Imam laptop HP omnibook xe 4100 koji treba ispitati da li radi.Na bateriji piše 14,8 v 4000 mAH
Nemam originalan punjač,već punjač od laptopa LENOVO.Mislim da bi voltaža za LENOVO (20 v 3,25 A)odogovarala pošto je čini mi se originalan punjač za XP jačine 19 v 3.16 A

Kako da utvrdim plus-minus na utičnici laptopa XP? na Lenovo ima oznaka na XP nema


DSCI0409.jpg
 

Prilozi

  • DSCI0411.jpg
    DSCI0411.jpg
    35,4 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Bio sam siguran da nemaš unimer. Pa proveri om-metrom šta je direkt spojeno na taj metalni deo od LAN porta.
Šta je direkt spojeno, bez otpora, to je masa.

Kako se nisam setio... To inače radim kada nemam bateriju na mobilni pa utvrdim minus i stavim bateriju od drugog tel.U svakom slučaju HVALA na savetu...
Imam drugi problem. Probao sam laptop,radi sve ali program WINDOWS XP je instaliran na nemačkom jeziku. čini mi se da ne može da se jezik prebaci na engleski?
 
Kako se nisam setio... To inače radim kada nemam bateriju na mobilni pa utvrdim minus i stavim bateriju od drugog tel.U svakom slučaju HVALA na savetu...
Imam drugi problem. Probao sam laptop,radi sve ali program WINDOWS XP je instaliran na nemačkom jeziku. čini mi se da ne može da se jezik prebaci na engleski?

Za windows XP ne znam, ali za ove novije ima da se skine language pack. Proveri, izguglaj, kljucne reci neka budu "XP language pack."
 
DSCI0460.jpg


Pretpostavljam da je bi trebalo da ubacim jaču memoriju ako zamenim 2 pločice na otvoru levo na slici.
Trebalo bi ubaciti naravno 2x512 ili 2x256). To znači 2 pločice ,ali ...
-da li je dovoljno samo da je veličina ista?
-Kako da znam da li ima 512 mb? Da li uvek piše na pločici?
-Za šta služi otvoru desno, čini mi se da fali pločica?Laptop radi...
 

Back
Top