Šta da kuvam danas?

proka

Legenda
Poruka
57.100
Šta da kuvam danas?

Ovo je jedna od najčešćih dilema. Nije se uvek lako dosetiti, šta bismo mogli da kuvamo danas.

Evo predloga – Ne morate da budete kuvar ili kuvarica koja ima u malom prstu sve moguće recepte, u današnje vreme interneta, kada “more sajtova” nudi kulinarske fantazije, ne znati šta ćete za ručak zvuči neverovatno.

Znamo, pritisnuti obavezama, teško da možete da izdvojite značajno vreme da svakodnevno pravite zahtevne i teške kulinarske bravure.


Baš zato, suština dobrog kuvanja je u dobrom planiranju obroka.

Pa zato, ajmo da zajedno napravimo našu verziju jednog takvog plana za sutra, prekosutra ili celu nedelju.

Voleo bih da se trudimo da nam obroci budu raznovrsni, ali ipak prilagođeni kako pojedincu tako i porodici s decom.

pa da počenmo
:D

- - - - - - - - - -

predlog-za-novi-kuvar.jpg


- - - - - - - - - -

upravo tako, kad odlučimo šta ćemo da kuvamo, skinemo recept sa net-a, OBAVEZNO isključite računar

prvenstveno iz razloga što su marfijevi zakoni uvek na snazi tj, garant će te se setiti da još nešto pogledate na računaru, ili će Vas neko pozvati na chat pa zete zaboraviti na vreme i ručak na šporetu će da zagori ;)
 
budući da je radni dan, evo ideje po principu smućkaj i stavi u rernu :D

meso, pileće ili kremenadle, stavite u tepsiju na malo masti i vode, pa odgore prekrite krompirom, začinite po želji i sve u rernu na 200 stepeni 45-55 minuta

za to vreme vi možete da se malo odmorite, spremite salatu, postavite sto i sl :D

par trikova, krompir nije loše prvo "umastiti" tj u tepsiji gde će se peći ubaciti začine i rastoplejnu mast ili ulje pa sav krompir prosto obložiti uljem, promešati kašikom da sev namasti, a onda ga skupiti u kraj tepsije pa na dno iste složiti meso, prekriti tim krompirom, podliti sa malo vode i peči

- - - - - - - - - -

ako ne volite da vam krompir bude mastan, onda ga prvo u celo kratko blanširati, pa ga onda postaviti tako celog u tepsiju i malo ga pritisnuti odgore čisto da se tek malo zgneči kako bi povukao sokove od mesa

- - - - - - - - - -

možete dodati od povrća šta god hoćete, a prednost ovog recepta - pre ideje je da se sve odjednom spremi stavi u rernu i ne dira dok se ne ispeče

za one zahtevnije, 10-15 minuta pre kraja pečenja, meso može da se izvadi i stavi odgore preko krompira, da se jednom posle okrene kako bi dobilo boju :cool:
 
a kod mene danas, špageti, budući da imam amc posudje, u šerpu stavim glavicu iseckanog luka, mleveno meso, začinim i poklopim, do 10 min pod pritiskom, za to vreme skuvam testo, kad otvorim doradim po ukusu, ubacim testo da se sjedini minut dva i gotovo :D

- - - - - - - - - -

radni ručak, nemam vremena za više ali želim da jedem kuvano, domaće
 
negde sam pročitao, kako prave lazanje gde umesto testa stavljaju palačinke?

- - - - - - - - - -

pa sma malo rudario i evo:

- - - - - - - - - -

Lazanje od palačinki



- - - - - - - - - -

Sastojci

500 g brašna
4 jajeta
5 kašika ulja
kašičica soli
6 dl mleka
Fil:
500 g mlevenog mesa
paradajz pire ili paradajz sos
glavica luka
so, ulje
70 g rendanog parmezana ili trapista
Bešamel:
kocka maslaca
3 kašike brašna
1,5 dl mleka





Priprema

1. Umutite jaja s brašnom, uljem, solju i mlekom. Smesa treba da bude kao gušće testo za palačinke. Ispržite palačinke velike kao tepsija.
2. Za fil na malo ulja izdinstajte seckan luk, dodajte mleveno meso i začine po ukusu. Dinstajte oko 15 minuta i na kraju dodajte paradajz. Kad skinete sa šporeta, dodajte i sir.
3. Za bešamel stavite u šerpu malo maslaca, lagano ga otopite, dodajte brašno i malo propržite. Postepeno ulivajte mleko uz stalno mešanje, i pustite da se zgusne kao pire. Skinite s vatre.
4. U podmazanu tepsiju stavite palačinku, zatim fil, prelijte bešamelom, i tako ređajte dok ne potrošite sav materijal. Završite s bešamel sosom. Pecite na 250 stepeni oko 20 minuta, potom smanjite temperaturu na 200 i pecite još pola sata.

- - - - - - - - - -

šta kažete za ideju?
da li je neko tako pravio lazanje i šta misli?

- - - - - - - - - -
http://www.slatkirecepti.com/wp-content/themes/Zylyz/********.php?src=http://www.slatkirecepti.com/wp-content/uploads/2011/11/lazanje.jpg&h=370&w=560&zc=1
********.jpg


a može i ovako ;)

5e9b0a9faa4059fecd5123bdc3b4d7d1_header.jpg
http://www.slatkirecepti.com/wp-content/themes/Zylyz/********.php?src=http://www.slatkirecepti.com/wp-content/uploads/2011/11/lazanje.jpg&h=370&w=560&zc=1
 
Poslednja izmena:
Ne svidja mi se nedeljni plan i kuvanje vikendom za celu nedelju mehanicki,nisam stoka kojoj se svaki dan servira isto,kuvacu ono sto je sezonski sveze pre svega i jeftino,pa od toga sta mi se trenutno jede mogu da pravim selekciju
 
vidi djordje, ima jela koja su zahvalna z apodgrevanje, kao pasulj na primer, koji je sve bolji što se više put apodgreva ;)

drugo, ja kad sam u gužvi, kuvam u ponedeljak, i u utroaka, a u sredu jedem ono od ponedeljka a u četvrtak ono od utorka, a u petak lovački ručak ako odocnim kući :lol:

- - - - - - - - - -

takodje, ima recepat akoji se stvarno brzo spremaju, ne mora biti gozba bitno je ono što i ti kažeš, da je sveže
 
Nešto sam prehlađen pa mi čorbasto treba

Uzeo sam junetine od vrata i komplet zeleni za supu pa ću belu čorbu da pravim večeras za večeru i taman da mi ostane i za sutra pošto idem na posao da me čeka kad se vratim uz neki pekarski krompir recimo(verovatno će ostati i pavlake)




-300g junetine
-1 veći luk ili dva manja
- komad putera(nije obavezno)
- 2-3 šargarepe
- 1 manji koren celera
- 1 koren peršuna
- veza peršuna
- biber u zrnu
- lovorov list
- 1 kisela pavlaka
- 1 žumance
- limun



meso i povrće se iseče na kockice, a luk se iseče sitno ili usitni u blenderu nebitno. U šerpu ili lonac gde će te kuvati istopite puter(ili jednostavno zagrejete ulje) i izdinstate luk. Na to dodati kockice mesa,propržiti da meso promeni boju a onda naliti vode taman toliko da prekrije,dodati povrće, posoliti,staviti biber,lovorov list,ko koristi može i vegetu, poklopiti i kuvati na slaboj vatri dok sve ne omekša(dodavati vodu da ne uvri u međuvremenu). Onda nasuti onu količinu vode koja vam je potrebna i kuvati na srednjoj vatri još barem pola sata.

U nekoj posudi umutiti žumance i 2 kašike pavlake i sok od pola limuna(ili ceo ako volite kiselije). Kada čorba provri sklonite sa ringle i pustite neki minut a onda polako dodajete umućenu smešu mešajući stalno. Na kraju posuti sitno iseckan sveži peršun
 
Poslednja izmena:
danas
red krompira na kolutove, 1 sitno iseckan cen belog luka, pa preko luka sitno iseckana slanina , pa zavrsni red krompira na kolutove, 2 jaja umucena sa malo vode i mleka , malkice soli i preliti preko slozenog krompira, poklopiti vatrostalnu posudu i peci , pred kraj posuti sa rendanim kackavaljem da se i on zapece malo..
 
ja se spremam z anedeljni ručak, upravo sam dosao sa pijace iuzeo plečku sa malo vrata u komadu, sad sam marinirao, čak sam ubacio i malo žutog šećera, pa do noćas kad ću da stavi u rernu na malu vatru do ujutro ;)
 
i kod mene bilo nešto zeleno, grašak :D

- - - - - - - - - -

grašak sa piletinom, varivo

očas posla, na malo luka i šargarepe prodinstati piletinu, dodati grašak, začiniti, na laganoj vatri kuvati i to je to
 
još ne znam :D

ali to lako rešavam, odem prvo u mesaru pa gledam da nadjem ono parče mesa koje baš uvek i nemaju, kao npr pre neki dan kad sam našao govodje potkolenice :D

pa onda po zeleniš da uklopim ručak :D

- - - - - - - - - -

ja prvo po meso, a vi?
 
Trenutno kuvam krompir u ljusci koji ću da izvadim presečem i izdubim pa da napunim izdinstanim mlevenim junećim mesom na luku i proprženom slaninicom, peršunom,origanom i pelatom iz konzerve,narendam gaude preko pa 35 min u rernu. To poklopim sa pavlakom kada bude gotovo....
Užasan mi dan...treba mi nešto kalorično.
 

Back
Top