MASKE

istrazivach

Primećen član
Poruka
779
Najveci broj ljudi u raznim situacijama zivota postavlja sebe,svoju licnost drugachije nego sto bi zeleli,ili se predstavljaju drugachije od onoga shto u stvari jesu ...vecina nosi maske kojima chesto prikriva prava osecanja,zelje i sl...Govorim o obichnim zivotnim situacijama(od "dobro jutro " nekome pa preko posla do seksa recimo),ali i o vaznim trenutcima,pa cak i ovde na netu vidim maske u smislu raznih pricha,komentara i avatara...chak je malo ko ovde sliku stavio...(shto se mene tiche ja jos pokusavam da pokapiram obichaje na forumu)
Nosite li vi maske zivota,koliko imaju uticaja na Vashu licnost,Vas zivot i koristite li ih i u sexu...ljubavi ...
 
Maska samo za nepoznate i tek upoznate ... da.
Maska sa prijateljima, kada volim i u sexu ... ne.

LJudi se verovatno plaše da pokažu svoje pravo lice, zbog straha da ne zadovolje nečije kriterijume ili da ne budu povredjeni. Nije to za osudu. I ne moramo baš svakom pokazivati svoje pravo lice. A što se slika na Forumu tiče, to mi je bezveze ... s kim se skapiraš, daćeš mu sliku emailom ...
 
NatasaNatasa:
Maska samo za nepoznate i tek upoznate ... da.
Maska sa prijateljima, kada volim i u sexu ... ne.

LJudi se verovatno plaše da pokažu svoje pravo lice, zbog straha da ne zadovolje nečije kriterijume ili da ne budu povredjeni. Nije to za osudu. I ne moramo baš svakom pokazivati svoje pravo lice. A što se slika na Forumu tiče, to mi je bezveze ... s kim se skapiraš, daćeš mu sliku emailom ...


Mozda si u pravu...
Ja sam uglavnom ono sto jesam...
 
za meni bliske ljude nemam nikakve maske, niti se nesto foliram u prijateljstvu i ljubavi....:wink:

a za one koje ne znam i koji me ne znaju....pa, nemam masku ali nosim neke lepe ruzicaste naochare :roll:
 
istrazivach:
vecina nosi maske kojima chesto prikriva prava osecanja,zelje i sl...Govorim o obichnim zivotnim situacijama...
Nosim masku u svakodnevici. 8-)
Nema potrebe da poznanike smaram trenutnim raspoloženjima i emotivnim stanjima. Plus, hinim da sam ozbiljna iako sam suštinski neozbiljna.
I deluje. 8-)

P.S. U avataru imam oduvek sliku svoju, kao i u profilu. No big deal.
 
Svi mi nosimo maske, priznali to ili ne. Pogledaj situaciju, sreces se sa poznanicima, koji te pitaju kako si? Sta moze biti odgovor?
Imas samo dve opcije: 1)dobro, hvala, a ti?
2)imas dva sata da ti ispricam kako sam?
Nosimo maske, naravno, i to je normalno, nikome ne zelimo da razotkrijemo nasu pravu licnost, a zasto? Jer bi nam onda znali slabe tacke, i onda znaju kako da nas povrede, a drugi razlog je da se uvek pravimo da smo Ok, jer nikog ne zanimaju tudji problemi, niko ne voli da prica sa namrstenim ljudima.
A u profilu imam svoju sliku, tu nema maske! :)
 
Ne nosim je ,...mada bi trebala da pocnem da je nosim jer ima svakakvih ljudi koji su zavidni,ljubomorni,pokvareni i koji zele samo lose,...a oni koji me poznaju, znaju kakva sam i sa njima sam uvek ono sto jesam. Maska je kao neka zastita da ne budes povredjen...barem se meni tako cini....."dobro dosli drugovi na nasu malu maskaradi i kad se goli skinemo ostace nam nase maske"
8) 8) 8)
 
nea:
Svi mi nosimo maske, priznali to ili ne. Pogledaj situaciju, sreces se sa poznanicima, koji te pitaju kako si? Sta moze biti odgovor?
Imas samo dve opcije: 1)dobro, hvala, a ti?
2)imas dva sata da ti ispricam kako sam?
Nosimo maske, naravno, i to je normalno, nikome ne zelimo da razotkrijemo nasu pravu licnost, a zasto? Jer bi nam onda znali slabe tacke, i onda znaju kako da nas povrede, a drugi razlog je da se uvek pravimo da smo Ok, jer nikog ne zanimaju tudji problemi, niko ne voli da prica sa namrstenim ljudima.
A u profilu imam svoju sliku, tu nema maske! :)

poznata si mi.....
 
O da... nosim... Drzim ih u kupatilu i svako jutro, u zavisnosti od potrebe, navlacim odgovarajucu. Obaveyno ih nosim u tasni gde god da krenem. Mada, treba snage za to. Nisam bas uvek u stanju da navucem odredjenu masku. Nekada sam suvise mala ili suvise velika, pa ih ne nosim bas uspesno. Naravno, menjam ih i u toku dana, opet u zavisnosti od potrebe. Umara me to strasno. Vecernji, opusteni sati kod kuce, kad niko ne zove i kad ne moram da glumatam najlepsi su na svetu. Ja, onakva kakva jesam, sama sa sobom. Ako bi se nasao neko ko bi me prihvatio takvu, bez ijedne maske, ne bi mi to jutarnje maskiranje toliko tesko padalo.
 
ne nosim maske...ako se ne dajem drugim ljudima, to nije maska to je ono sto sam ja...zatvoren u tom trenutku...polazim od toga da ne mozes ocekivati iskrenost, ako i sam nisi takav...ako krenes iskreno ljudi ce te prihvatiti, ili nece, onakvog kakav jesi, a ne kao maske koje nosis...da li mogu da me povrede zbog iskrenosti...maska je kada se prikazujes kao nesto sto nisi...ako nesto ne volim, onda su to ljudi koji imaju iste...za njih sam uglavnom zatvoren, ako nosaju masku pored mene...to nije maska, to je jednostavno ne pruzanje emocija...ali po meni i to je mnogo bolje od davanja laznih...mogu da razumem, ali nije nesto sto simpatisem...
 
Pricam o svakodnevnim desavanjima. Na poslu, u kontaktu sa odredjenim klijentima, moram da budem vrlo sigurna, samouverena i samosvesna, pomalo arogantna i sl, a tog dana se bas osecam kilavo i grozno i place mi se. Onda moram da se uvucem u masku, uzivim u ulogu, potpomognem odecom i sminkom i vozi... ko me pita ko sam i sta sam ja zaista tog trenutka. Nakon takvog radnog dana, obicno se nadzidze rodbina i poneki prijatelji, gde opet, izvlacim iz torbe uvek spremnu masku ljubazne i odusevljene sto ih vidim persone, iako bih najradije bila sama. A tu su i deca koja traze moju punu paznju, i tad naprosto moram da zaboravim na sebe i svoja raspolozenja, potrebe i ostalo, posvetim im se u potpunosi i tada postajem vesela i zabavna mama, koja bas nista drugo ne zeli da radi osim da se igra sa njima, crta i pise, peva ili pravi svasta nesto. Ako se dovoljno i kvalitetno uzivim u tu ulogu, uspem i da se opustim i razveselim. Luksuz iskrenosti uvek svuda i prema svima, prosto ne mogu da si dopustim. Nisu ti ljudi krivi sto sam ja nadrkana.
 
ja sam iskrena uy sto vecoj kolicini i na celu mi pise kako se osecam,tako da ne volim ljude koji nisu onakvi kavi zaista jesu,a kad to otkrijem....jao,nije mi dobro posle 5 dana
 
Ma kakve maske... Ja sam uvek ja... I totalno me nije briga šta drugi misle o tome... Doduše ponekad...

Uglavnom iz iskustava sa određenim ljudima jednostavno popuštam ili dižem gard... Oko toga se sve vrti... Ne maskiram se u nešto što nisam. Samo filtriram količinu informacija o sebi.
 
one4me:
Pricam o svakodnevnim desavanjima. Na poslu, u kontaktu sa odredjenim klijentima, moram da budem vrlo sigurna, samouverena i samosvesna, pomalo arogantna i sl, a tog dana se bas osecam kilavo i grozno i place mi se. Onda moram da se uvucem u masku, uzivim u ulogu, potpomognem odecom i sminkom i vozi... ko me pita ko sam i sta sam ja zaista tog trenutka. Nakon takvog radnog dana, obicno se nadzidze rodbina i poneki prijatelji, gde opet, izvlacim iz torbe uvek spremnu masku ljubazne i odusevljene sto ih vidim persone, iako bih najradije bila sama. A tu su i deca koja traze moju punu paznju, i tad naprosto moram da zaboravim na sebe i svoja raspolozenja, potrebe i ostalo, posvetim im se u potpunosi i tada postajem vesela i zabavna mama, koja bas nista drugo ne zeli da radi osim da se igra sa njima, crta i pise, peva ili pravi svasta nesto. Ako se dovoljno i kvalitetno uzivim u tu ulogu, uspem i da se opustim i razveselim. Luksuz iskrenosti uvek svuda i prema svima, prosto ne mogu da si dopustim. Nisu ti ljudi krivi sto sam ja nadrkana.
Eeee, kako bih voleo da mogu tako...
Unfortunately, no fuckking way.
Jeb'ga svi mogu da vide kako sam, ako sam srećan, to prosto pršti, a ako sam bzvz, onda ujedam... I prihvataju ljudi, šta će...
Čak i ovde možete jako lako da provalite u kom sam mood-u...
:tired:
 
Mph, horoskop kaže da je podznak tvoja maska, a znak je tvoja suština. Ako mu je verovati, ondaK svi imamo maske i one su deo nas kao i sami mi :confused:
O, da, imam svoje maske... Možda i previše. One su usko povezane sa raspoloženjem, a raspoloženje je usko povezano sa, recimo, količinom i kvalitetom sna... I tako u krug.
 
mislim da uopshte nije rech o tome, nego o maskama koje prekrivAJU emocije i njihovo iskazivanje koje te u stvari chine..ne , je ih ne nosim, skidam ih sa sebe zaista kolikomogu, bitno je biti iskren, ma shta sad drugi mislili ili trazhili od tebe, tyi si takav kakav si, u drugom sluchaju, izgradjivanje svoje lichnosti, ne smatram maskom, nismo mi svi rodjeni ovakvi, takvi smo postali...
 
Pa nije ni do iskrenosti, onda... Kao što rekoh već hiljadu puta - prećutkivanje istine nije i ne može biti isto što i laganje.
A ovde je reč o prvom.
Htedoh reći da ako ustanem na levu nogu (ili desnu :confused: ) mogu ceo dan da ćutim, ili da se cerekam, kao da pucam od optimizma...
Ne verujem da je iko sposoban da tek tako "otkrije" ili "koriguje" svoje maske. U pitanju su nesvesne radnje.
Koji ludak će priznati da je lud?
:D
 
morphea:
mislim da uopshte nije rech o tome, nego o maskama koje prekrivAJU emocije i njihovo iskazivanje koje te u stvari chine..ne , je ih ne nosim, skidam ih sa sebe zaista kolikomogu, bitno je biti iskren, ma shta sad drugi mislili ili trazhili od tebe, tyi si takav kakav si, u drugom sluchaju, izgradjivanje svoje lichnosti, ne smatram maskom, nismo mi svi rodjeni ovakvi, takvi smo postali...



Verujem da je to jedan od pravih nachina poznavati sebe,nadgradjivati se i siguran sam da to ne moze svako...uostalom kako rekoh prethodno snaga lichnosti izbija iz toga...
 
masku koja bi me predstavljala kao ne shto shto nisam ne nosim, ali znam da iskuiram i ne reagujem kako bih pozeleo na svaku glupost koja me sretne u toku dana. lichno sam imao izuzetnu srecu u prilichnom periodu mog zivota da zivim po sopstvenim arshinima i potrebama, i sada nikako da se odviknem.
 
Sto se tice obicaja na forumu... 90 % devojaka imaju po minimum 5 nikova... imale bi i vise al ne mogu da postignu toliko... I ima ih 5 puta manje nego sto na prvi pogled izgleda...

A sto se tice maski... ma ebe mi se za to... :razz:
 

Back
Top