Zasto ljudi menjaju veru?
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 122

Tema: Zasto ljudi menjaju veru?

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    175.121
    Reputaciona moć
    18075

Podrazumevano Zasto ljudi menjaju veru?

Cela porodica Novaković iz Beograda prešla u islam! Sinčići dobili imena Esad i Hamza, a onda je usledilo šerijatsko venčanje.
    Osobe koje se odluče da postanu muslimani moraju izgovoriti šehadet na arapskom, a preporučuje se da ga izgovore i na svom maternjem jeziku,
    pred nekim ovlašćenim imamom ili najmanje dva svedoka muslimana.Nakon toga osoba stiče puno pravo da sebe naziva muslimanom.
    http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/...-vencanje-foto

Da li biste vi promenili veru?
    Šta mislite, zašto ljudi menjaju veru?
    Ne plašite se savršenstva – nikad ga nećete ostvariti

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1302

Podrazumevano Re: Zasto ljudi menjaju veru?

Mozda je neki "tihi bunt" zbog okolnosti u okruzenju ili i u samima sebi , na koje se ne moze uticati ili se i nedovoljno energicno i hladne glave , trazi nacin za tim razresenjem ; a , mozda je i deo tranzicije kroz koju prolazimo ; uticaj medija i propagnde ; mozda cak i materijalni razlozi ...?
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Buduća legenda Arianna (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    895

Citat Original postavio Nina Pogledaj poruku
    Cela porodica Novaković iz Beograda prešla u islam! Sinčići dobili imena Esad i Hamza, a onda je usledilo šerijatsko venčanje.
    Osobe koje se odluče da postanu muslimani moraju izgovoriti šehadet na arapskom, a preporučuje se da ga izgovore i na svom maternjem jeziku,
    pred nekim ovlašćenim imamom ili najmanje dva svedoka muslimana.Nakon toga osoba stiče puno pravo da sebe naziva muslimanom.

Razliciti su razlozi zasto neko menja veru.
    Neko zbog okruzenja, nekome je to nebitno pa zato i menja... pod uticajem drugih...
    neko menja zbog razocaranosti u svoju veru... itd

a neko iz uverenja...
    Dakle nadje veru za koju misli da je najispravnija.
    Normalno je menjati stavove u zivotu na osnovu
    novih informacija i znanja...

Ja sam nasla pravu veru i ne bih je menjala...
    Proucavala sam Bibliju i na temelju toga sam izabrala svoju veru.

A u Bibliji imamo primer Apostola Pavla koji je promenio veru.
    Tj Bog je to trazio od njega...
    Poslednji put ažurirao/la Arianna : 19.03.2018. u 19:52
    ✿ We feel and know that we are eternal ✿

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    777

Mhm... Čuli da će muslimani zavladati Evropom, pa požurili da prelete u pravi tabor..

Čuj vera. Sve mi je manje jasno što se to verom zove. Više na članstvo u političkim
    partijama liči.
    bogumil

Iskusan dog face (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

mozda je tip skontao da mu koreni vuku islam pa oce Lesi da se vrati kuci....
    mozda misli da je serijat najbolja praksa tretiranja zene i dece....
    ko to zna..pa samo on zar ne ?

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    777

Citat Original postavio Arianna Pogledaj poruku
    Razliciti su razlozi zasto neko menja veru.
    Neko zbog okruzenja, nekome je to nebitno pa zato i menja... pod uticajem drugih...

a neko iz uverenja...
    Dakle nadje veru za koju misli da je najispravnija.
    Normalno je menjati stavove u zivotu na osnovu
    novih informacija i znanja...

Ja sam nasla pravu veru i ne bih je menjala...

A u Bibliji imamo primer Apostola Pavla koji je promenio veru.
    Tj Bog je to trazio od njega...
    Neće ni ćuran na svadbu...

Bolje počni da biraš ime.
    bogumil

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1302

Pitanje je i da li su se dovoljno obavestili o eventualnom povratku na stari status i kakve su eventualne posledice u slucaju da se odrekne novoprihvacene veroispovesti ...?

Domaćin pesho (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Uglavnom iz interesa retko iz uverenja
    sta je ono cim se meris

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    777

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    Pitanje je i da li su se dovoljno obavestili o eventualnom povratku na stari status i kakve su eventualne posledice u slucaju da se odrekne novoprihvacene veroispovesti ...?
    Tajming, Bakonja, tajming...
    Samo preleteti u pravom momentu.
    bogumil

Iskusan dog face (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

u nekim slucajevima kaznjava se zatvorom, teskim omalozavanjima, mucenjima pa i smrcu !

Buduća legenda mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1071

Не знам шта би ме понукало да променим веру.

Одрасла сам са овом вером, а све мање више исто проповедају.

Питање је само ко се колико придржава вере.
    Преко трња до звезда!

Aktivan član Konan Sumerijanac (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Zato što je divan alaaaahh u fanaticima svojim....

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    777

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Не знам шта би ме понукало да променим веру.

Одрасла сам са овом вером, а све мање више исто проповедају.

Питање је само ко се колико придржава вере.
    eMina

Šta misliš, hoće li nam zatvoriti podforume kao što su politika, religija, filozofija.....
    Mislim, šta ima žene uopšte o tome da čitaju ili pišu. Možda nam ostave samo
    odeljak za decu, kuvanje, kućne ljubimce...

- - - - - - - - - -

Ja ću da napravim muškog klona, za svaki slučaj...
    bogumil

Poznat petunija_love (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

čuj nina, ja sam krštena u pravoslavnoj crkvi, a sprdam se i sa čitavim sistemom svih mogućih verskih zajednica i crkava
    Ne posećujem crkvu, kao vernik, već kao neko ko voli različite kulture da upoznaje, pa i crkve,manastire, za mene je to više umetnički utisak, ikonostasi u manstirima i sl. ne može da se ne oseti duhovnost ljudi koji su to stvarali. ali sam u miru, jer to nije moj put, da mi pop sa full platom većom od sopstvenih sugrađana plus dnevnice i 200kg žive vage propoveda mrmljajući neke priče duhovnosti, kojih se on kao takav ne pridržava.
    Bog ili Bogovi postoje za svakoga, ako u njih veruju bili pagani, hrišćani bilo koje fele i sektaši (svaka manje više religija osm paganskih u začetku je smatrana sektom), muslimani..šta god..
    Mislim da bilo koji papa, patrijarh ili već tamo neki čitač biblije nije most čoveka ka Bogu ili Bogovima.
    I s druge strane, deca treba da se krste kada odrastu gde i kako odaberu, ako to požele.
    Inače, ova porodica iz teme mi je užas-užasa, kapiram da imaju neki interes da to urade, to im na bilo koji način nije blisko kulturološki prvenstveno. Logičnije je da se kao Sloveni okrenu mnogoboštvu, nego Islamu, ali ništa nije strašno, svako bira po svome..
    Mada, imaš sijaset hrišćana po raznim sektama, pa nismo mi bitni da sudimo, ko šta hoće i moje mišljenje je tu nebitno.
    Poslednji put ažurirao/la petunija_love : 19.03.2018. u 18:23
    u šampanjcu da se kupam, nova kola da ti slupam (:

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1302

Question Re: Zasto ljudi menjaju veru?

Citat Original postavio svesnaglista Pogledaj poruku
    Tajming, Bakonja, tajming...
    Samo preleteti u pravom momentu.
    "Samo" treba i "pogoditi to pravo vreme" , a posebno pravu stranu ...!

Jer , sta ako se omane u tom dugorocno veoma bitnom pitanju i sta ako se tamo ne prihvataju klonovi ...?

Brzo naci "dva - tri valjana svedoka" i nadati se da ce njihova da se pita ...?

Blago receno - metanoja ...

Da l` da sacekamo na jos po neki filosofski ili umetnicki aspekat , po ovom pitaniju ili opet neka "seoba Srbalja , pa pod necije Ime... "...?

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    707

Na korak sam od toga.

Svako ima svoje razloge za to, skoro pa slicne kao razloge zasto neko prestane da veruje u Boga.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio petunija_love Pogledaj poruku
    čuj nina, ja sam krštena u pravoslavnoj crkvi, a sprdam se i sa čitavim sistemom svih mogućih verskih zajednica i crkava
    Ne posećujem crkvu, kao vernik, već kao neko ko voli različite kulture da upoznaje, pa i crkve,manastire, za mene je to više umetnički utisak, ikonostasi u manstirima i sl. ne može da se ne oseti duhovnost ljudi koji su to stvarali. ali sam u miru, jer to nije moj put, da mi pop sa full platom većom od sopstvenih sugrađana plus dnevnice i 200kg žive vage propoveda mrmljajući neke priče duhovnosti, kojih se on kao takav ne pridržava.
    Bog ili Bogovi postoje za svakoga, ako u njih veruju bili pagani, hrišćani bilo koje fele i sektaši (svaka manje više religija osm paganskih u začetku je smatrana sektom), muslimani..šta god..
    Mislim da bilo koji papa, patrijarh ili već tamo neki čitač biblije nije most čoveka ka Bogu ili Bogovima.
    I s druge strane, deca treba da se krste kada odrastu gde i kako odaberu, ako to požele.
    Inače, ova porodica iz teme mi je užas-užasa, kapiram da imaju neki interes da to urade, to im na bilo koji način nije blisko kulturološki prvenstveno. Logičnije je da se kao Sloveni okrenu mnogoboštvu, nego Islamu, ali ništa nije strašno, svako bira po svome..
    Mada, imaš sijaset hrišćana po raznim sektama, pa nismo mi bitni da sudimo, ko šta hoće i moje mišljenje je tu nebitno.
    Ako popovi,sveštenici nisu most ka Bogu zašto su ti onda merodavni kad je u pitanju tvoja vera?

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1302

Ne ide se u Crkvu radi popa i hora ili iz pomodarstava i trenutne "dobiti" ...

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Fujj ..
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ne ide se u Crkvu radi popa i hora ili iz pomodarstava i trenutne "dobiti" ...
    No se ide zbog zgodnih božijih sluškinja

Ističe se Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    105

Ljudi veru menjaju,ili se naknadno priklanjaju najcesce pravoslavnoj,iskljucivo zbog toga,sto je Pravoslavna crkva danas tesno povezana sa raznim nacionalistickim pokretima
    a sve u funkciji dobijanja boljeg radnog mesta ili politickog rejtinga. Srpski narod ,govoreci u celini,nikada nije bio verski narocito orijentisan.Slave,Bozici i Uskrsi,slavili su se
    uglavnom zbog obilja hrane za vreme tih praznika.I ove price o Manstirima na Kosovu,imaju svoju pomodnu pricu.Kako to pitamo se svi,da za vreme visedecenijske
    diktature J,Broza,niko (ili bar mali broj ljudi) se nije interesovao za te manastire,koji su (pretpostavljam) postojali i onda.!?! Ja zaista ne poznajem nikoga (pa ni ja) koji je
    ikada bio,ili pomenuo neke od tih manastira.Medjutim,sada to postaje opsesivno pitanje,pitanje o kome se toliko prica,pa se malte ne,znaju i pojedinacna imena monaha i
    monahinja,koji zive u tim manastirima.Bio bih zahvalan,ako neko od Forumasa,moze da nam objasni neke stvari oko tog naglog onteresovanja,za nesto,sto decenijama,
    nije takoreci nikoga interesovalo. Hvala u napred,za svako korisno obavestenje.!
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

A šta ti misliš?!

Moderator .Gogilli. (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    Ljudi veru menjaju,ili se naknadno priklanjaju najcesce pravoslavnoj,iskljucivo zbog toga,sto je Pravoslavna crkva danas tesno povezana sa raznim nacionalistickim pokretima
    a sve u funkciji dobijanja boljeg radnog mesta ili politickog rejtinga.
    Srpski narod ,govoreci u celini,nikada nije bio verski narocito orijentisan.Slave,Bozici i Uskrsi,slavili su se
    uglavnom zbog obilja hrane za vreme tih praznika.I ove price o Manstirima na Kosovu,imaju svoju pomodnu pricu.Kako to pitamo se svi,da za vreme visedecenijske
    diktature J,Broza,niko (ili bar mali broj ljudi) se nije interesovao za te manastire,koji su (pretpostavljam) postojali i onda.!?! Ja zaista ne poznajem nikoga (pa ni ja) koji je
    ikada bio,ili pomenuo neke od tih manastira.Medjutim,sada to postaje opsesivno pitanje,pitanje o kome se toliko prica,pa se malte ne,znaju i pojedinacna imena monaha i
    monahinja,koji zive u tim manastirima.Bio bih zahvalan,ako neko od Forumasa,moze da nam objasni neke stvari oko tog naglog onteresovanja,za nesto,sto decenijama,
    nije takoreci nikoga interesovalo. Hvala u napred,za svako korisno obavestenje.!
    P što ovi onda odoše u muslimane
    21+4 = ❤️

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio petunija_love Pogledaj poruku
    eto lepo si opisala u prvom delu

da si malo psihicki nestabilnija , da ti treba malo vece uporiste u veri

morala bi da kazes - ovi su licemeri , ne veruju stvarno u ono sto propovedaju , ne daju mi razumne odgovore , nego me mute

pa vidis da se muslimani vise pridrzavaju i vise posvecuju veri

mnogi su zato prebegli, neki u drugu veru neki u ateizam
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1302

Citat Original postavio Konan Sumerijanac Pogledaj poruku
    No se ide zbog zgodnih božijih sluškinja

Moguce je da ima i toga ...

Slične teme

1. Zashto neki ljudi iz grada sa ponizavanjem gledaju..
    Autor Moon_flower u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 09.10.2018., 09:28
  2. Da li se ljudi menjaju?
    Autor sokvisnja u forumu Žene
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 21.02.2015., 01:46
  3. Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 07.06.2014., 12:01
  4. Da li se ljudi zaista menjaju?
    Autor Jacob u forumu Psihologija
    Odgovora: 15