Жене у затворима, положај, услови.

Књаз Милош

Ističe se
Poruka
2.065
Понекад млади и надобудни новинари покрену неку добру тему,
али им замерам што мисле да се нико други није тиме бавио.

Ево извесна Ива Парађанин третира тему српских женских криминалаца
и њихов живот у затвору.

https://www.vice.com/rs/article/7x7...ca-iz-19-veka-govore-o-polozaju-zena-u-srbiji

Ја се сећам да смо имали о томе бар неколико драма ( ТВ серија "Бањица" ),
али Иви кинематографија почиње од прошле године и неке холивудске сплачине ...

Али без обзира,
имате ли сазнања о женским затворима у Србији ?
 
Ја се сећам да смо имали о томе бар неколико драма ( ТВ серија "Бањица" ),
али Иви кинематографија почиње од прошле године и неке холивудске сплачине ...
banjica nije prica o zenskom zatvoru nego o logoru..potpuno druge stvari koje nemaju veze jedno sa drugim.
 
РТС је 2006. емитовао серијал Досије о српским затворима.

Једна епизода била је о женама у затворима, како и због чега издржавају казне.

Je l tu beše bila ona fina bakica što je ubila muža na spavanju? Kad su je pitali kako je se sad oseća, rekla je da je sad mirna. :eek:

- - - - - - - - - -

A tema, majka primila kaznu jer nije otkucala kartu u busu, 5000rsd ili zavorska kazna. Još nije platila, da se malo raspitamo kakvi su uslovi prvo. :mrgreen:
 
Žene su u zatvorima izložene raznim vrstama torture od strane drugih žena.E sad, trebalo bi naći neke ženske primerke koji bi objektivno i profesionalno radile poslove upravnika, čuvara i ostalog potrebnog osoblja u zatvorima ali to izgleda ne postoji ni u USA, koje imaju mnogo više zatvorenica.

- - - - - - - - - -

A tema, majka primila kaznu jer nije otkucala kartu u busu, 5000rsd ili zavorska kazna. Još nije platila, da se malo raspitamo kakvi su uslovi prvo. :mrgreen:
Hotel, odeš i prespavaš 5 dana.
 
Je l tu beše bila ona fina bakica što je ubila muža na spavanju? Kad su je pitali kako je se sad oseća, rekla je da je sad mirna. :eek:

- - - - - - - - - -

A tema, majka primila kaznu jer nije otkucala kartu u busu, 5000rsd ili zavorska kazna. Još nije platila, da se malo raspitamo kakvi su uslovi prvo. :mrgreen:

Није лоше, она жена што није вратила пушку каже да тамо имају посебно одељење за ту ситнеж :lol:

А овај серијал је ишао давно, знам да је било неколико жена које су осуђене за убиство мужева, кажу затвор им не пада тешко, јер знају да су се трајно решиле скота.

Само цитирам, да ме не спопадну сад ови наши форумски мушки :zcepanje:
 

Back
Top