Suvereni Čovjek Tužbom Protiv Policije

loken

Zainteresovan član
Poruka
119
Većina čitateljstva vjerojatno je već dobro upoznata s time kako je medij Glas Istre nedavno posvetio 5-6 stranica (uključujući i naslovnicu) slobodnom suverenom čovjeku na planeti Zemlji, Aljoši iz obitelji Đurić - povodom žestokog sudara između jedinstvene stvarnosti i “stvarnosti” u koju je dotičnoga, iz nekih nepoznatih interesa, pokušala uvjeriti grupa naoružanih tzv. policajaca.

Glas Istre: Suvereni čovjek na planeti Zemlji

glas_istre_suvereni_covjek_2_a.png


U svrhu slobodnog protoka informacija, te korektnosti i transparentnosti radi, evo linka za širu javnost o daljnjem razvoju situacije.
Nakon što su dakle određeni ljudi, zaposleni u svojstvu tzv. osoba na funkciji tzv. Djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, djelovali 02.03.2018 onako kako su djelovali u odnosu na mene slobodnog suverenog čovjeka na planeti Zemlji, apsolutno nelegitimno i kompletno kriminalno - evo sam danas na mom web sajtu javno objavio moju službenu Reakciju međunarodnog karaktera glede tog događaja:

Tužba Suverenog Čovjeka Protiv MUP-a Republike Hrvatske - 2 Dio
 
Мрзи ме да читам све.

Шта се десило са тзв. Аљошом из породице Ђурића?

Јесу ли му померали бубреге?

- - - - - - - - - -

Или су га само хоспитализовали против његове воље а на рачун пореских обвезника?
 
Одлична прича. Одавно ме ништа није заинтригирало у овој мјери. Тачно знам тај моменат кад почнеш да размишљаш како то да може нестати човјек буквално преко ноћи, нема Југославије, нема људи, ниси ничији, постојиш а званично те нема. И тако кроз вијекове. Не иде ти у главу, одбијаш да будеш невидљив, али немаш пуно времена да о томе размишљаш. При том си млад, све и сам приписујеш својој бујној машти, тврдоглавом карактеру и бунтовној младости, станеш у ред с осталим овцама у тору, узмеш број, име и презиме, државу...и конташ да заиста ако то пожелиш у тренутку можеш да се зовеш Петар Петровић, будеш рођен у Сарајеву, с новим мјестом превалишта у Котору, држава која већ тад бјеше на тој локацији те и те године, тог и тог датума, јер гле чуда, данс није, тако да два пута у року од десетак година постајеш невидљив, нико, број...и све испочетка. Сутра може да се понови па овдје гдје сад станујем буде ван Србије и опет...особа нн... Стварно се јави у Човјеку невиђен бунт, невјерица да си сваког часа у могућности да гледаш сопствено непостојање и знаш да није у реду, да то тако нема логике, смијао би се и плакао јер од немоћи да то и докажеш идеш као и свака "добра овца" у стаду, на испашу, ливадама које чобанин изабере. Грозно.
Сјећам се првог пописа становништва, мислим да је био 2000? исправите ме ако гријешим, све што сам тад смислила било је да се изјасним као Марсовац, јер се заиста нисам осјећала као Земљанин :), једва ме уписаше људи, овај задњи нисам имала ни ту мрву воље да се супротстављам бар ситницама. Прије пописа је био моменат нн, моменат кад Петар Петровић има мјесто пребивалишта у Котору, али се у међувремену нашао у Нишу. Имао је додуше избор, отићи у ЦГ или постати, хм....особа с територије Србије...или нпр. особа из Бих с обзиром на мјесто рођења, затим осба из Хрватске по мјесту рођења мајке, или особа из Словеније по мјесту рођења оца...итд. итд. У себи помислиш, нека све иде дођавола, нећу никакве папире, али...ниси сам, некоме правиш проблеме и тако одлучиш на основу постојећих околности. У себи и осеби мислиш као о човјеку који је дио васионе, универзума, космоса...шта год. Не осјећаш се тиме боље јер приде себи закачиш придјев кукавица и лицемјер јер све што радиш од свог постојања углавном радиш јер "тако систем функционише" . Има дана кад се пробаш наћи у некој географској ширини и дужини, али бивају све рјеђи.
Кад сам некад давно гласно изјављивала негодовање због напрасног нестанка стотине хиљада људи, гледали су ме не схваћајући баш о чему причам али и сами осјећајући да то баш нема логике. Наравно, бунтовна младост је имала и бунтовне идеје :).
Покушавам наћи мало духа у овој озбиљној теми, насмијати сјећањима саму себе, али ми не успијава. Петар Петровић као примјер из приче је одрастао човјек, снаћи ће се, али са својим помало утопијским погледима на живот и људе, може довести друге људе у проблем. Готово увијек неко о некоме овиси, при том не мислим на материју већ на одговорност Човјека према другом Човјеку. Одговорност Петра Петровића чини нн особом. Лицемјером. Кукавицом. Могу ли га оправдати оном чувеном - то тако мора ?
Не могу. Не да ми човјек васионе. Но, одговорност Човјека према другом Човјеку га оправдава у мојим очима. Самим тиме, колико год ми се допао чланк и покренуо неке давно одбачене мисли, не могу наћи ширу примјену идеја главног јунака. Мислим да има одређену врсту комфора да узме себи такву слободу. Поставим себи увијек питање; гдје је ту могућност за велики број људи, шта моја "лудост" може допринијети широј слици ? Одговор увијек буде ништа. Мислим да га немају још ни много паметнији и мудрији, а мислим да их ипак има сасвим довољно да мијењају свијет, но опет се поставља питање, да ли то уопште ико жели...
Одужих...баш ме инспирасо :), али га ничим не могу подржати сем да га сврстам у групу оних који су нашли начин да добиу - својих 5 минута. Особењаци који су се одлучили за животе без градова и како он каже, помагала у егзистенцији, су ми далеко изнад њега. Могу да разумијем причу, али...може ли се кренути у њу без "помагала"...за почетак само таксе дотичним судовима, да не идем даље ?
Дакле, сума сумарум, још само једна "прича без покрића" . Свакако занимљива за размишљање. :kpozdrav:
 
Мрзи ме да читам све.

Шта се десило са тзв. Аљошом из породице Ђурића?

Јесу ли му померали бубреге?

- - - - - - - - - -

Или су га само хоспитализовали против његове воље а на рачун пореских обвезника?

Ti ko Marko Djurić - čita albansku štampu a ne zna ni reč albanskog
pa gleda samo slike
 
Poslednja izmena:
... danas 30.03.2018, ja slobodan suvereni čovjek na planeti Zemlji Aljoša iz obitelji Đurić, propješačio sam par dobrih kilometara do geografskog područja planete Zemlje poznatog kao tzv. Postaja prometne policije Pula, ne bi li potpuno legitimno po svakoj osnovi te kompletno sukladno Univerzalnom Prirodnom Zakonu, uzeo nazad ukradenu mi privatnu svojinu putno pomagalo odnosno opet ušao u posjed iste kojeg su mi određeni ljudi (zaposleni na funkciji tzv. Djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske) nelegitimno uzurpirali 02.03.2018 u stilu najozloglašenijih bandita:
Tužba Suverenog Čovjeka Protiv MUP-a Republike Hrvatske - 3 Dio
 
Ovaj lik nije u pravu. Za sve što je uradio, a što je protivzakonito, u najgoroj afričkoj brabonjarskoj banana-državi dobio bi čitav niz prekršajnih i krivičnih prijava.

Kao prvo, niko nema pravo da skida tablicu sa automobila i stavi neku tablu sa nekim privatnim natpisom. To je prekršajno delo. Dalje, on se raspravlja sa njima, odbija da se predstavi, predstavlja se kao nekakav “zemljanin”, zatim “"čovjek sa planete Zemlje”, trajda, rajda, i tako to, i ponaša se bahato, što je takođe prekršajno delo. Naravno da nisam na strani policije, niti ću ikada biti, ali moram da primetim da su na saslušanju bili krajnje korektni prema njemu, barem prema onome što se moglo videti na jednom snimku.

Poenta svega ovoga? Lik hoće 5 minuta slave. Bolje da je tražio da uđe u neki TV reality nego da se ovako glupira na svoju štetu.

Moj slučaj je, recimo, daleko gori od njegovog. Mene je policija u Novom Sadu napala bez ikakvog razloga, odnosno, prvi put, zato što sam sedeo na klupi ispred katedrale, na 40°C, terajući me u hladovinu, a kad sam odbio da idem sa Sunca, jer mi odgovara što je vrućina, ponašali su se prema meni kao da sam izvršio atentat na premijera ili predsednika. Pri tom su imali blokčiće sa logoom Srpske radikalne stranke, zbog čega sam ih tužio Unutrašnjoj kontroli, jer policija ne sme biti stranački obeležena. Tada su mi rekli - “Majmune jedan! Ti ćeš da nam kažeš kakve blokčiće ćemo da nosimo!” - a na komisiji Unutrašnje kontrole samo što nisu jecali i plakali govoreći kako nisu imali takve blokčiće, nego obične plave. Drugi put su napali mene i ženu u Futoškom parku, kroz koga su vozili službeni auto, nalećući na šlogirane babe koje su gurale kolica, dobacujući nam iz službenog vozila - “ličnu kartu!” - na šta sam odgovorio - “Šta ličnu kartu?! Izađi iz vozila i stavi kapu na glavu!” - da kažem da nisu nosily kape i bili obučeni po PS-u, a kad su saznali da nismo osuđivani ostali su još pola sata da se svađaju sa mnom, postavljajući mi glupa pitanja, u stilu: “Što ti ne jedeš meso, mleko i jaja?!... Zašto si vegan?!... Zašto ne ideš u crkvu?!...” - i tako dalje, tražeći najmanji razlog da me vode u stanicu koja se raspada i više liči na štalu nego na stanicu. Dalje, kasnije, kad sam imao raspravu na Facebook-u sa nekim separatistima, prevarantima i šarlatanima, i kad sam ih ponizio kao neznalice pred njihovim sledbenicima, a oni pozvali javno na moje ubistvo, ja ih tužio policiji, a policija nije htela da ih traži, a mene je napala što sam ih tužio. I postavljeno mi je najgluplje pitanje u istoriji policije: “Šta se ti rugaš prevarantima i šarlatanima?!” Hoću da im se rugam. Usledili su pozivi na mobilni telefon sa skrivenog broja, pretnje između dva poziva, kad bih ja puštao vodu u WC šolju, zatim snimali su me ispred vrata od stana, pretili mi između dva snimanja i na ulasku u lift, izmislili su da sam ja pretio njima, iako nisam naoružan, a oni nose palice i pištolje, zatim pisali su mi lažne krivične prijave, pisali izjave u moje ime, dobacivali mi iz policijskog automobila u pokretu, vređali me, pretili mi, komandir lokalne stanice se potpisao u moje ime, odnosno falsifikovao moj potpis, i odložio komisiju Unutrašnje kontrole za sedam meseci... itd. itd. Sve se odigravalo od 2014. godine pa nadalje. I šta sam uradio? Saznao sam da je neki bahati tetovirani policajac nekom bahatom ćelavom policajcu ukrao službeni pištolj i namestio sam im priču u novine: https://www.kurir.rs/crna-hronika/n...-policijske-stanice-detelinara-clanak-1675214 . I dan-danas imam problema sa njima, a sa nekima od njih se i dalje teram po sudovima.

Hoću da kažem ovaj lik je dobro prošao kako se ponašao...
 
Lik je zamislo da ima pravo kakvo ima beli medved u svom prirodnom staništu.

Kad se beli medved suoči sa silom slabijom od sopstvene on to pravo zaista i sprovede.

Kad pojede suverenu foku ne pita je za njena prava kao suverene Zemljanke.

Kad naleti na lovca i iznenadi ga opet sprovede svoje pravo proisteklo iz sile .

Kad lovac iznenadi medu, onda medin suverenitet postaje kao suverenitet foke ili suverenitet iznenađenog lovca.

Prevedno na primer našeg Zemljanina, prekršio je suverenitet sile na čijoj se teritoriji nalazio i ta sila mu je pokazala da je jača .

- - - - - - - - - -

Čista priroda na koju se suvereni Zemljanin poziva od početka priče.
 
Majstore, ovaj suvereni čovjek živi u civilizaciji. Da je otišao na pusti otok, kao Robinson Kruso, a na hrvatskom Jadranu ih ima preko tisuću, onda bi mogao sprovoditi prirodni zakon. U civilizaciji ne mere.

Upravo tako kolega.

Ustvari i tamo gde bi otišao postoji suverenitet države u kojoj se geografski nalazi i koji može samo da zaobiđe ili savlada .
 

Back
Top