Zakoni i prava

BoG97

Zainteresovan član
Poruka
136
Добар дан свима,
Интересује ме колико је тешко променити закон у Србији?
Да ли сте упознати са процедуром промене закона?

Имамо доста неспособних политичара као и закона који нам забрањује или нам штетe.

Нисам упознат како се може променити закон па ако би неко хтео да објасни био бих захвалан?

Закон о самоодбрани као и закон о наоружању је прилично "Добар" али за политичаре и за њихове послушне кучиће (полиција,комунална полиција) , ако је уопште неко заинтересован за мењање закона о оружју прво треба променити закон о самоодбрани.

Да ли је неко заинтересован и да ли подржава и ЗАШТО или да ли је против и ЗАШТО?

:dash::dash::dash::dash::dash:
 
Zanimljivo pitanje.


Koliko je meni poznato, ako se nešto nije promenulo. Jeste da prvo mora da se oformi grupa gradjana i to zavidna grupa gradjana. Koja će da sakupi dovoljna broj potpisa i sačini predlog o promeni zakona ili da se uvde neki novi zakon. Ako je sva procedura ispoštovana, onda se stavlja pred skupštinu.


U Srbiji je poznat Tijanin zakonon, koji je prošao sve procedure.


Mislim da postoji još dosta predloga, medjutim parlament nikako da uvrsti predloge na razmatranje.
 
Исправи ме ако грешим, значи да и ако прикупим 30 000 људи ми само можемо да дамо ПРЕДЛОГ што даље значи да је то буквално трошење времена јер тај предлог нико неће споменути чак и ако га неко спомене СИГУРНО га неће прихватити
да ли постоји још неки начин да их приморамо да прихвате бар неке услове??


Мислим да су мењали закон у скорије о самоодбрани,

да ли имаш право да употребиш ватрено против нападача који има хладно оружје?
против нападача који има ватрено али није пуцао?
против лопова?

По вашем мишљењу да ли уопште постоји шанса за овакву промену о дозвољњном ношењу да и не причам.


Поздрав, хвала на информацијама.
 

Back
Top