Saveti-vegetarijanstvo

paduvreme

Zainteresovan član
Poruka
332
Ovako, imam 17 godina i želeo bih da pređem na vegetarijansku ishranu. Koliko je to dobro za mene tj. da li je uopšte to dobro za mene pošto se i dalje razvijam? I preporuka za "najosnovnije" namirnice?
Tražim savete od vegetarijanaca, i bivših, ako ih ima.
 
pa svaki vegeterijanac će ti reći da je vegeterijanstvo idealno, a vegan da je veganstvo..
moje lično mišljenje je da to ne treba da ti bude režim ishrane dok si u razvoju, ti si faktički još uvek adolescent, plus muškarac, a ne devojčica.
Mislim da imaš vremena za promenu ishrane kasnije, pod uslovom da nisi sportista aktivni.
 
pa svaki vegeterijanac će ti reći da je vegeterijanstvo idealno, a vegan da je veganstvo..
moje lično mišljenje je da to ne treba da ti bude režim ishrane dok si u razvoju, ti si faktički još uvek adolescent, plus muškarac, a ne devojčica.
Mislim da imaš vremena za promenu ishrane kasnije, pod uslovom da nisi sportista aktivni.
Da u pravu si. Samo me zanima šta ti znači ovo "ti si muškarac, a ne devojčica."
 
Nije neka filozofija. Najlakse je odreci se mesa. Fokusiraj se na biljnu ishranu i neces imati problema sa razvojem. Pre mesec dana sam radila krvnu sliku, sve je odlicno, cak mi je gvozdje visoko. A nekada su me vracali sa doniranja krvi zbog malokrvnosti i slabog gvozdja. Uglavnom, kada izbacis meso, skontaces vremenom da treba da batalis i mlecne proizvode :)
 
Nije neka filozofija. Najlakse je odreci se mesa. Fokusiraj se na biljnu ishranu i neces imati problema sa razvojem. Pre mesec dana sam radila krvnu sliku, sve je odlicno, cak mi je gvozdje visoko. A nekada su me vracali sa doniranja krvi zbog malokrvnosti i slabog gvozdja. Uglavnom, kada izbacis meso, skontaces vremenom da treba da batalis i mlecne proizvode :)
E to me zanima. Samo ne znam kako utiče na razvoj rasta, mišića tj. celokupnog tela a posebno energije.
Nije meni problem da se odreknem mesa(i ako ga baš volim) nego me brine uticaj vegeterijanske ishrane, da li sam previše mlad(zbog razvoja).
 
Ništa ne treniram. Ne radim to zbog izgleda, filozofski razlozi, eksperimentisanje.

vežbanje je bitno u tom periodu, treniranje..
msm možda me sad ne skapiraš, ali kad budeš imao koju god više zažalićeš..
svako biće u tom uzrastu obavezno treba da radi na sebi, ljudi kasnije postanu inertniji, više obaveza-manje vremena, pa je to donekle i opravdano
ali tvojim godinama, nije opravdano, lepo ti treniraj nešto / zakasnio si za profi, ali rekreativno/ pa ćeš klopati meso i sve po redu
Posle se baci na veganstvo ili vegeterijanstvo, kada se ne budeš fizički više razvijao.
 
vežbanje je bitno u tom periodu, treniranje..
msm možda me sad ne skapiraš, ali kad budeš imao koju god više zažalićeš..
svako biće u tom uzrastu obavezno treba da radi na sebi, ljudi kasnije postanu inertniji, više obaveza-manje vremena, pa je to donekle i opravdano
ali tvojim godinama, nije opravdano, lepo ti treniraj nešto / zakasnio si za profi, ali rekreativno/ pa ćeš klopati meso i sve po redu
Posle se baci na veganstvo ili vegeterijanstvo, kada se ne budeš fizički više razvijao.

Kakve su ovo dezinformacije. Toliki broj trudnica, dece, sportista vegana koji su primerom opovrgli price o nuznosti mlecno-mesne ishrane radi kvalitetnog razvoja. Mleko i meso su izvori masti i holesterola, koji ne razvijaju telo, vec ga tove i zacepljuju. O nivou energije da ne pricamo.
 
Toliki broj trudnica, dece, sportista vegana koji su primerom opovrgli price o nuznosti mlecno-mesne ishrane radi kvalitetnog razvoja
Da, opšte je poznato kako veganska ishrana dovodi do kvalitetnog razvoja, naročito kod beba

Pravili od bebe "vegana", dete preminulo!
Sud u Ljubljani proglasio je krivima za zanemarivanje i nemarmo postupanje prema detetu roditelje čija je beba umrla zbog neuhranjenosti - devojčica je imala osam meseci i samo šest kilograma.

Sud je roditelje osudio na po godinu dana i osam meseci zatvora, iako je Državno tužilaštvo tražilo kaznu od šest i po godina zatvora, prenela je agencija Hina.

Roditelji, koji smatraju da su dovoljno kažnjeni smrću svoje bebe tražili su od suda da ih oslobodi, jer imaju još jedno dete o kome moraju da se staraju.

Oni i su, inače, vegani, sa specifičnim načinom žvota i ishrane, što primenjuju i kod svoje dece, a to podrazumeva da im ne daju hranu životinjskog porekla i ne prihvataju lečenje kod lekara.

Pomoć za bebu koja je umrla su zatražili tek kada joj više nije bilo spasa.

Tokom sudskog postupka su tvrdili da je beba koja je preminula bila zdrava, ali je obdukcija pokazala da je imala zapaljenje pluća, slabo prokrvljene organe, zamašćenu jetru i da je dehidrirala.

Divan način ishrane, nema šta.
 
Kakve su ovo dezinformacije. Toliki broj trudnica, dece, sportista vegana koji su primerom opovrgli price o nuznosti mlecno-mesne ishrane radi kvalitetnog razvoja. Mleko i meso su izvori masti i holesterola, koji ne razvijaju telo, vec ga tove i zacepljuju. O nivou energije da ne pricamo.

nemam ništa protiv vegana niti vegeterijanaca, za razliku od njih koji imaju protiv svih oko sebe koji tu ne spadaju..
elem, jagodinko, da li si ti u njegovim godinama bila vegan? zar mu nisam dala logičan savet?
 
vežbanje je bitno u tom periodu, treniranje..
msm možda me sad ne skapiraš, ali kad budeš imao koju god više zažalićeš..
svako biće u tom uzrastu obavezno treba da radi na sebi, ljudi kasnije postanu inertniji, više obaveza-manje vremena, pa je to donekle i opravdano
ali tvojim godinama, nije opravdano, lepo ti treniraj nešto / zakasnio si za profi, ali rekreativno/ pa ćeš klopati meso i sve po redu
Posle se baci na veganstvo ili vegeterijanstvo, kada se ne budeš fizički više razvijao.
Rekreativno idem na fudbal i basket.
Svakako me ne zanima profesionalni sport.
Da, u pravu si...

- - - - - - - - - -

prvo odgovori zasto zelis postati vegeterijanac ?
Pa napisao sam. Filozofski razlozi, eksperimentisanje.
 

Back
Top