Odustajanje od fejsbuka

Richard III

Domaćin
Poruka
3.795
Danas sam permanentno obrisao sve fejsbuk profile koje sam posedovao... dakle, ne deaktivirao, nego baš obrisao. Osećam se... pa, čudno. Pored onog ličnog profila obrisao sam i nekih desetak sa kojih sam špijunirao raznorazne ljude (izmedju ostalih i jednu devojku). Osećam se, kao što rekoh, čudno ali i rasterećeno i evo, već prvi dan je prošao bez mojih standardnih opsesivno-stalkerskih aktivnosti. Pre toga sam blokirao neke meni važne ljude, izmedju ostalih i jednog tipa sa kojim sam već šest godina održavao manje-više redovne onlajn kontakte.

Sada mi samo nije jasno otkud taj i takav osećaj (rasterećenosti, olakšanja), i zašto se čovek uopšte toliko veže za nešto što nije realan život. Zašto nam je uopšte potreban fejsbuk? :) I da li ste i vi razmišljali da se ratosiljate bede i otkačite ovaj čudni sajt, ili je kod vas to ipak umerenije i normalnije? Zašto je fejsbuk postao toliko značajan za ljude?
 
Poslednja izmena:
Danas sam permanentno obrisao sve fejsbuk profile koje sam posedovao... dakle, ne deaktivirao, nego baš obrisao. Osećam se... pa, čudno. Pored onog ličnog profila obrisao sam i nekih desetak sa kojih sam špijunirao raznorazne ljude (izmedju ostalih i jednu devojku). Osećam se, kao što rekoh, čudno ali i rasterećeno i evo, već prvi dan je prošao bez mojih standardnih opsesivno-stalkerskih aktivnosti. Pre toga sam blokirao neke meni važne ljude, izmedju ostalih i jednog tipa sa kojim sam već šest godina održavao manje-više redovne onlajn kontakte.

Sada mi samo nije jasno otkud taj i takav osećaj (rasterećenosti, olakšanja), i zašto se čovek uopšte toliko veže za nešto što nije realan život. Zašto nam je uopšte potreban fejsbuk? :) I da li ste i vi razmišljali da se ratosiljate bede i otkačite ovaj čudni sajt, ili je kod vas to ipak umerenije i normalnije? Zašto je fejsbuk postao toliko značajan za ljude?


3000 hiljade za gospodina :mrgreen:
 
Kako si obrisao?
Zasto si blokirao tu osobu?
Odakle potreba da nebitnim osobama (za tvoj realni zivot) na forumu obznanis kako nemas ni jedan profil kada mi ne mozemo da znamo jel' to tacna prica?

Ako ces da caskas,eto.
 
Zato što nam daje pogled u digitalni svet naših ličnosti. A isto tako mislim da je i radoznalost, kao što si rekao, imao si lažni profil sa kojeg si uhodio ljude tj. one koji te možda nerviraju, koje simpatišeš itd. Ali nemaš toliko blizak kontakt sa njima pa želiš da vidiš šta rade da bi zadovoljio svoje potrebe radoznalosti jer želiš možda da vidiš da li imaš dodirnih tačaka sa njima ili još bitnije da još bolje upoznaš njihove ličnosti jer ih ne poznaješ dobro(ali imaš želju).
Nije samo fejsbuk problem, već i Instagram i Tviter itd.
U periodu kada sam se rešio društvenih mreža bio sam produktivniji, iskreno ali i skroz opušteniji, rasterećeniji...
 
Nisi dobro uradio, sad kad su svi facebookovani , tj isrpanih mozgova na taj facebook nacin, ti se povlacis...poraz nista drugo...

Ja za razliku od tebe digoh ruke odavno i sebe osudih na izgnanstvo....Bez facebooka si moderan isposnik...
Mislim kad se vracam busem i sve zene, devojke, bake, klinci, odrasli ljudi kuckaju u mobilne ili igraju igrice, samo ja i teski gradjevinari imamo obe ruke slobodne, samo sto oni imaju mobilni , a ja ni mobilni....

Ti si vec sherlokovan, tako da ne verujem da ti psiha izlazi iz toga....
Imidz barbika...

- - - - - - - - - -

Ха ха ха Палма рулз

- - - - - - - - - -

Види фејсбук и сам интернет није лош. Е сад хоћеш ли дангубити као ја на крстарици или користити на корисно учење, информације... што да не.

Pa vidi se da si tog misljenja kad pocnes da pises onako kako pises....
Ne postoji vise internet bez konteksta....iliti nema ulaska a da ne platis kartu...
 
Danas sam permanentno obrisao sve fejsbuk profile koje sam posedovao... dakle, ne deaktivirao, nego baš obrisao. Osećam se... pa, čudno. Pored onog ličnog profila obrisao sam i nekih desetak sa kojih sam špijunirao raznorazne ljude (izmedju ostalih i jednu devojku). Osećam se, kao što rekoh, čudno ali i rasterećeno i evo, već prvi dan je prošao bez mojih standardnih opsesivno-stalkerskih aktivnosti. Pre toga sam blokirao neke meni važne ljude, izmedju ostalih i jednog tipa sa kojim sam već šest godina održavao manje-više redovne onlajn kontakte.

Sada mi samo nije jasno otkud taj i takav osećaj (rasterećenosti, olakšanja), i zašto se čovek uopšte toliko veže za nešto što nije realan život. Zašto nam je uopšte potreban fejsbuk? :) I da li ste i vi razmišljali da se ratosiljate bede i otkačite ovaj čudni sajt, ili je kod vas to ipak umerenije i normalnije? Zašto je fejsbuk postao toliko značajan za ljude?

Ako je tačno ovo što si napisao, onda si uradio pravu stvar. Ja sam svoj nalog tamo ukinuo pre 6 ili 7 godina jer nisam imao vremena da se bakćem sa tim.
Rasterećenje mogu da razumem zato što si imao dosta naloga i špijunirao si.
A zašto si obrisao nalog?
 
Nemoguće je. Svi naši podaci se nalaze u skladištima NSA-a, znači od trenutka kada napravimo do trenutka kada obrišemo profil.
Uzgred, nebitno na kojoj društvenoj mreži.

Nemam problem opisan u temi....jer..."nema ruku,nema dzema".:P Nekako iz prica,a i iz licnog otklona,zaobisao sam svo to fejsbuchenje.
Ali,sad mi pada na pamet druga stvar: sta,recimo,ako otvorim profil, i napisem u zanimanju: milioner... I sad ona vestacka inteligencija iz Amazona, povezana s fejbucima,k..-palcima,svime..
odluci (posto je probna forma 1.01.testing ovo-ono,pametna koliko jeste,je li..) da mi posalje postom sve one stvarcice iz svog magacina cisto da nivelise moje tvrdnje iz realnosti sa svojim neapdejtovanim podacima o mom imovinskom statusu....:cool::lol:
 
Nemam problem opisan u temi....jer..."nema ruku,nema dzema".:P Nekako iz prica,a i iz licnog otklona,zaobisao sam svo to fejsbuchenje.
Ali,sad mi pada na pamet druga stvar: sta,recimo,ako otvorim profil, i napisem u zanimanju: milioner... I sad ona vestacka inteligencija iz Amazona, povezana s fejbucima,k..-palcima,svime..
odluci (posto je probna forma 1.01.testing ovo-ono,pametna koliko jeste,je li..) da mi posalje postom sve one stvarcice iz svog magacina cisto da nivelise moje tvrdnje iz realnosti sa svojim neapdejtovanim podacima o mom imovinskom statusu....:cool::lol:
Ne znam. To pitaj njih. Ustvari, probaj.
 
Danas sam permanentno obrisao sve fejsbuk profile koje sam posedovao... dakle, ne deaktivirao, nego baš obrisao. Osećam se... pa, čudno. Pored onog ličnog profila obrisao sam i nekih desetak sa kojih sam špijunirao raznorazne ljude (izmedju ostalih i jednu devojku). Osećam se, kao što rekoh, čudno ali i rasterećeno i evo, već prvi dan je prošao bez mojih standardnih opsesivno-stalkerskih aktivnosti. Pre toga sam blokirao neke meni važne ljude, izmedju ostalih i jednog tipa sa kojim sam već šest godina održavao manje-više redovne onlajn kontakte.

Sada mi samo nije jasno otkud taj i takav osećaj (rasterećenosti, olakšanja), i zašto se čovek uopšte toliko veže za nešto što nije realan život. Zašto nam je uopšte potreban fejsbuk? :) I da li ste i vi razmišljali da se ratosiljate bede i otkačite ovaj čudni sajt, ili je kod vas to ipak umerenije i normalnije? Zašto je fejsbuk postao toliko značajan za ljude?
Nemam takve tripove niti bih se ubacila tvoj film, imam 1 profil na fb, tako da se pitam često, šta fali ljudima koji imaju po xy profila na društvenim mrežama..?
Da se ophodiš realno na društvenim mrežama, ne bi bio opterećen i ne bi dolazio u takvu situaciju.
Ideš iz krajnosti u krajnost.
 
Ako je tačno ovo što si napisao, onda si uradio pravu stvar. Ja sam svoj nalog tamo ukinuo pre 6 ili 7 godina jer nisam imao vremena da se bakćem sa tim.
Rasterećenje mogu da razumem zato što si imao dosta naloga i špijunirao si.
A zašto si obrisao nalog?

Obrisao sam jer mi je psihijatar kog posećujem već više od godinu dana tako rekao poslednji put kad smo se videli. Dao mi je to kao zadatak, takoreći (izmedju ostalog). Ali obrisao bih i sam (bez naredbe njegove), jer kapiram da je nezdravo što sam toliko uhodio i špijunirao ljude i što imam toliko profila.
 
Obrisao sam jer mi je psihijatar kog posećujem već više od godinu dana tako rekao poslednji put kad smo se videli. Dao mi je to kao zadatak, takoreći (izmedju ostalog). Ali obrisao bih i sam (bez naredbe njegove), jer kapiram da je nezdravo što sam toliko uhodio i špijunirao ljude i što imam toliko profila.

Koliko ti pomaže terapija? Ako nije tajna, naravno...

Iz ličnog iskustva mi se čini da ogromnoj većini koja posećuje psihijatra nije potrebno ništa drugo do neko s kim mogu da pričaju, tačnije neko ko će ih stvarno slušati. Psihijatri su zaista potrebni samo onima koji pate od kliničke depresije, šizofreničarima, itd.
 
Koliko ti pomaže terapija? Ako nije tajna, naravno...

Nije tajna. Pomaže dosta, naročito praktičan deo.

Iz ličnog iskustva mi se čini da ogromnoj većini koja posećuje psihijatra nije potrebno ništa drugo do neko s kim mogu da pričaju, tačnije neko ko će ih stvarno slušati. Psihijatri su zaista potrebni samo onima koji pate od kliničke depresije, šizofreničarima, itd.


Znam i jeste tako, ja sam čak jedno vreme ležao u bolnici. Ono što me je zapanjilo je broj ljudi kojima je sve potaman u životu, koji dolaze iz dobrih porodica i imaju para, a koji glume psihičke poremećaje i guraju se da zauzmu mesta onima kojima pomoć stvarno treba. To je tuga našeg vremena i ono što kapitalizam radi od zdravstva. A da ne pričam o nekorektnom ophodjenju osoblja prema odredjenim bolesnicima (puštanje glasne muzike noću i veselje do kasno u noć, kao da je u pitanju diskoteka, a ne ludnica. Najgore je što i odredjeni "bolesnici" učestvuju u tome.)

Ja nisam od tih kojima je samo do priče, mučim se već godinama sa nizom sasvim konkretnih psihičkih problema i poremećaja. To je godinama bilo potiskivano u meni ali je vremenom eksplodiralo, uporedom sa padom životnog standarda, studijama, samoćom, problemima u porodici i finansijsko-materijalnim neizvesnostima. Zato me i iznervira kad vidim kako isti oni kojima sve ide potaman u životu dolaze i zauzimaju mesta u ustanovama i bolnicama istinskim bolesnicima. To je tragedija našeg vremena, sveopšte ponižavanje i iživljavanje nad sirotinjom.
 
Meni se to dešavalo i u realnom životu, da dođe do prezasićenja i da ti treba promena. Samo što je lakše nešto promeniti u internet svetu nego u realnom. Ja nemam toliko lažnih profila na FB ali na Krstarici...:rumenko:

Ali u poslednje vreme samo drndam na Boži. Nit' se ima vremena niti neke inspiracije za komunikacije.
 
Danas sam permanentno obrisao sve fejsbuk profile koje sam posedovao... dakle, ne deaktivirao, nego baš obrisao. Osećam se... pa, čudno. Pored onog ličnog profila obrisao sam i nekih desetak sa kojih sam špijunirao raznorazne ljude (izmedju ostalih i jednu devojku). Osećam se, kao što rekoh, čudno ali i rasterećeno i evo, već prvi dan je prošao bez mojih standardnih opsesivno-stalkerskih aktivnosti. Pre toga sam blokirao neke meni važne ljude, izmedju ostalih i jednog tipa sa kojim sam već šest godina održavao manje-više redovne onlajn kontakte.

Sada mi samo nije jasno otkud taj i takav osećaj (rasterećenosti, olakšanja), i zašto se čovek uopšte toliko veže za nešto što nije realan život. Zašto nam je uopšte potreban fejsbuk? :) I da li ste i vi razmišljali da se ratosiljate bede i otkačite ovaj čudni sajt, ili je kod vas to ipak umerenije i normalnije? Zašto je fejsbuk postao toliko značajan za ljude?

Iskopaj jednu rupu i zivi u njoj kao Diogen.

Takvi tipovi kao ti se tamo najbolje osecaju.
 
Danas sam permanentno obrisao sve fejsbuk profile koje sam posedovao... dakle, ne deaktivirao, nego baš obrisao. Osećam se... pa, čudno. Pored onog ličnog profila obrisao sam i nekih desetak sa kojih sam špijunirao raznorazne ljude (izmedju ostalih i jednu devojku). Osećam se, kao što rekoh, čudno ali i rasterećeno i evo, već prvi dan je prošao bez mojih standardnih opsesivno-stalkerskih aktivnosti. Pre toga sam blokirao neke meni važne ljude, izmedju ostalih i jednog tipa sa kojim sam već šest godina održavao manje-više redovne onlajn kontakte.

Sada mi samo nije jasno otkud taj i takav osećaj (rasterećenosti, olakšanja), i zašto se čovek uopšte toliko veže za nešto što nije realan život. Zašto nam je uopšte potreban fejsbuk? :) I da li ste i vi razmišljali da se ratosiljate bede i otkačite ovaj čudni sajt, ili je kod vas to ipak umerenije i normalnije? Zašto je fejsbuk postao toliko značajan za ljude?
super samo da nije trenutni trip
 

Back
Top