Film i serija o “najvećoj patnji i junaštvu” Srba: Lazar Ristovski posle sedam godina
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Film i serija o “najvećoj patnji i junaštvu” Srba: Lazar Ristovski posle sedam godina

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Post Film i serija o “najvećoj patnji i junaštvu” Srba: Lazar Ristovski posle sedam godina

Ime:  lazar-ristovski-antonio-ahel-ata-images-770x410.jpg
Pregleda: 127
Veličina:  36,8 KB

Prva klapa projekta “Čarape kralja Petra” pašće ovog vikenda na Staroj planini, a ulogu monarha tumačiće Lazar Ristovski.

On već sedam godina priprema ovu priču, a sada je, uz pomoć Filmskog centra Srbije i Radio-televizije Srbije, prikupio sredstva za budžet.

Ristovski je za “Kurir” rekao da se sedam godina, zajedno sa piscem Milovanom Vitezovićem, borio da “Čarape” ugledaju svetlost dana.

– Moj sin Petar režira, a Milovanov Mihajlo je jedan od scenarista, zajedno sa Vladimirom Ćosićem i Vladom Simićem. Nadam se da ćemo se barem delićem odužiti onima koji su branili Srbiju, u periodu koji je najblistaviji deo naše istorije. Sazdan je samo od velike patnje i velikog junaštva – rekao je on.

Ristovski je precizirao da njegov sin režira “i film, i seriju” što znači da ćemo “Čarape kralja Petra” gledati i u nastavcima na televiziji.

Vitezovićev roman “Čarape kralja Petra” prati majku Markenu Spasojević koja je stigla srpsku vojsku u povlačenju kroz Albaniju, noseći košulju i čarape za svog sina koji je vojnik. Brižna majka sreće kralja Srbije i moli ga da pronađe njenog jedinca i da mu da čarape da mu se ne smrznu noge, a košulju daje jednom ranjenom vojniku… Kralj Marinka nalazi mrtvog u albanskim gudurama, čuva čarape ali nema srca da majci javi najtužniju vest. Kada sazna da je i ona umrla, od kraljevskog novca joj podiže spomenik, a do kraja života čuva vunene čarape i legenda kaže da je tražio da mu ih obuju kada je umirao.

http://story.rs/story-news/film-serija-o-najvecoj-patnji-junastvu-srba-lazar-ristovski-posle-sedam-godina-zapocinje-ambiciozni-projekat/

Bravo Lazo !
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Vasilij Zajcev nije na forumu
    Кад снајпериста намигне, то увек обара с ногу.
    Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    331

Podrazumevano Re: Film i serija o “najvećoj patnji i junaštvu” Srba: Lazar Ristovski posle sedam go

Svakako lep projekat, ali se bojim recenzija. Svaki film ili serija koji su snimljeni na tu tematiku, nailazili su na oštre kritike srpskih liberala
    Die Sonne kann nicht ohne Schein, der Mensch nicht ohne Liebe sein.

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    354

Podrazumevano Re: Film i serija o “najvećoj patnji i junaštvu” Srba: Lazar Ristovski posle sedam go

Citat Original postavio Vasilij Zajcev Pogledaj poruku
    Svakako lep projekat, ali se bojim recenzija. Svaki film ili serija koji su snimljeni na tu tematiku, nailazili su na oštre kritike srpskih liberala
    Liberali najvise i imaju osecanja za ovo za razliku od Seseljoadikala i ostalih Milosevica kojima su zrtve velike i veliki doprinos svetu.
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Domaćin Redmond (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    237

postao je i taj SNS botina
    "They f*uck you up, your mum and dad. They may not mean to, but they do.They fill you with the faults they had and add some extra, just for you." Phillip Larkin

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Post LAZA RISTOVSKI POČINJE DA SNIMA FILM: Posle 7 godina oblačim Čarape kralja Petra!

Ime:  lazaa.jpg
Pregleda: 155
Veličina:  47,7 KB

Publika misli da nas dvojica ličimo, to je sposobnost uživljavanja u likove koje igram. Za to su potrebni hrabrost i žrtva. Mnogi glumci nisu spremni da kopaju po sebi, zato su im i rezultati skromni

Prva klapa filma i serije „Čarape kralja Petra“ Lazara Ristovskog pašće sutra na Staroj planini snimanjem scena povlačenja kroz Albaniju. Nakon sedam godina čekanja, Ristovski je uspeo da uz pomoć FCS i RTS sakupi neophodan novac.
    - Zajedno sa Milovanom Vitezovićem borio sam se nekoliko godina da dođe ovaj trenutak. Izgleda da smo ga na kraju zaslužili. Moj sin Petar režira film i seriju, a Milovanov Mihajlo je jedan od scenarista. Pored Milovana i Petra, tim scenarista čine i Vladimir Ćosić i Vlada Simić - kaže glumac i dodaje:

Povlačenje kroz Albaniju

- Ova velika avantura počinje najtežim delom. Povlačenjem preko Albanije. Mi smo na Staroj planini, gde se odvijaju te dramatične scene stradanja, koje su ravne antičkoj tragediji. Nadam se da ćemo se makar delićem odužiti onima koji su tada branili Srbiju. Taj period u srpskoj istoriji je najblistaviji deo srpske istorije. On je sazdan samo od velike patnje i velikog junaštva.

Ime:  pera.jpg
Pregleda: 154
Veličina:  56,0 KB

Kako Ristovski otkriva, postoje velike sličnosti i povezanosti s kraljem Petrom, koga tumači.
    - Ima jedna zanimljivost koja nas veže. Ovo zvuči verovatno intimno, ali majka kralja Petra se zvala Persida, kao i moja. A ima li veće veze nego veze s majkom. To je samo činjenica, ali ona mi pomaže da uključim moju hemiju iz koje će uskoro izaći živ čovek, od krvi i mesa, a ne samo kralj kao ikona - ističe Lazar, koji uz masku zaista likom i podseća na kralja.
    - Fizičke sličnosti su očigledne, ali i naša čuvena maskerka Dušica Vuksanović je pokazala da je majstor svog zanata. Ono što misli publika kad me vidi da ličimo, to je jedna moja posebna sposobnost, koju nažalost neću otkriti mlađim glumcima jer je deo moje alhemijske formule. To je sposobnost uživljavanja u likove koje igram. Za to je potrebna hrabrost i žrtva. Mnogi glumci nisu spremni da kopaju po sebi. Zato su im i rezultati skromni. Čarape je našao pisac romana Milovan Vitezović, a ja sam ih samo obukao na noge pre nego što sam umro kao kralj Petar - iskren je Lazar.

Usud Srbije

Ristovski kaže da se i te kako može uporediti politika tada i sada.
    - Izgleda da je usud Srbije da uvek bude moneta za potkusurivanje velikih sila. Imala je onda kralja Petra da smiri strasti koliko je kao stari kralj mogao, ali ima jedan političar tog vremena koji je bio velik i mudar, a to je Pašić. Osnivač Radikalne stranke. Znao je s narodom i slušao narod. To je danas nesumnjivo naš predsednik Aleksandar Vučić, koji pokazuje odlike pravog i velikog državnika, koji radi sve u ime naroda, a ne elite. Srbija nije samo elita, kako bi mnogi hteli da to bude.

Miloš Biković bio prezauzet
    SINA ALEKSANDRA IGRA ALEKSANDAR VUČKOVIĆ

Sina Aleksandra trebalo je da igra Miloš Biković.
    - Nažalost, Miloš Biković je bio prezauzet i morali smo da nađemo drugog glumca. MIslim da smo pronašli pravog. Njegova sličnost je velika sa prestolonaslednikom Aleksandrom. A zove se Aleksandar Vučković. Biće to nova zvezda na filmskom nebu Srbije.

http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/3013109/laza-ristovski-pocinje-da-snima-film-posle-7-godina-oblacim-carape-kralja-petra

Nemoj da mi prebacujete temu sa politike ... ovo je politicka tema jer je Lazar podrzao Vucica da bi dobio pare za ovaj film i seriju ... da je neki shit u pitanju ja bi prvi pljuvo ali ovaj projekat je od nacionalnog znacaja i ja da sam na njegovom mestu i ja bi podrzo Vucica ako ce da mi da pare za ovu seriju i film ..
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1395

Podrazumevano Re: LAZA RISTOVSKI POČINJE DA SNIMA FILM: Posle 7 godina oblačim Čarape kralja Petra!

Pa shit je svakako u pitanju čim je Laza režiser i producent , čak i civilizacijski zapušten klinder poput Sotira čiji kome je Žikina Dinastija i Moja baba sa sela vrh kinematografije i umetnosti realno ne može da nadje bilo šta vredno pomena što je Laza radio van glumačke profesije , tako da nema sumnje da će i ovo biti teško sranje i fail , na niovu nesrećnih Nemanjića ili tako nečeg odurnog .
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Podrazumevano Re: LAZA RISTOVSKI POČINJE DA SNIMA FILM: Posle 7 godina oblačim Čarape kralja Petra!

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Pa shit je svakako u pitanju čim je Laza režiser i producent , čak i civilizacijski zapušten klinder poput Sotira čiji kome je Žikina Dinastija i Moja baba sa sela vrh kinematografije i umetnosti realno ne može da nadje bilo šta vredno pomena što je Laza radio van glumačke profesije , tako da nema sumnje da će i ovo biti teško sranje i fail , na niovu nesrećnih Nemanjića ili tako nečeg odurnog .
    Ti sve znas .. Laza je bio producent Dnevnika masinovodje ... sasvim solidan film i mini-serija

Veoma poznat sveznadar (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    208

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Ti sve znas .. Laza je bio producent Dnevnika masinovodje ... sasvim solidan film i mini-serija
    Шта је теби ''солидно'' је веома дискутабилно питање.
    Лаза је БоТ Прекрасног.
    Троши народне паре на аматеризам и дилентатизам.
    Као и екипа Немањића
    Ако дозволиш да неко управља тобом путем вере или политике, мора да си много лењ или си комплетни ретард!

Buduća legenda mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1068

А синчић режира...

Нови Немањићи на помолу.
    Преко трња до звезда!

Iskusan dog face (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

ako je u pitanju Laza Ristovski onda je kvalitet nesumnjivo poznat !

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Zasto ste tako pesimisticni i negativni

Iskusan dog face (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

mozda zbog decenija iza nas u kojima su nas kroz kinematografiju gadjali socijalnim drama u kojima kao da glume glumci bez trunke talenta i sarma

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    16694

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Zasto ste tako pesimisticni i negativni
    Evo, bicemo pozitivni. A sta je pozitivno?
    Ja volim zvuk motora i kad škripe gume, a elektriku nek' voli onaj ko ne razume.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6196

carape,sesir,cekam necije gace
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    705

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Evo, bicemo pozitivni. A sta je pozitivno?
    Sto se snima u mom kraju te ce dobar deo da zaradi dnevnice u ulogama statista.
    Mada su i tu imali probleme, trebalo im je preko 500 muskaraca za vojnike a javilo se oko 300. Ne znam gde ce traziti ostatak.

Film su poceli da snimaju i posluzilo ih je vreme, pada sneg kome su se nadali.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1068

Citat Original postavio snowtrooper Pogledaj poruku
    Sto se snima u mom kraju te ce dobar deo da zaradi dnevnice u ulogama statista.
    Mada su i tu imali probleme, trebalo im je preko 500 muskaraca za vojnike a javilo se oko 300. Ne znam gde ce traziti ostatak.

Film su poceli da snimaju i posluzilo ih je vreme, pada sneg kome su se nadali.
    Ево, ја ћу, таман сам се ошишала на кратко.

Кол' ко плаћају?
    Преко трња до звезда!

Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    705

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Ево, ја ћу, таман сам се ошишала на кратко.

Кол' ко плаћају?
    To je jos uvek tajna, ukljucujuci i one koji rade.
    Cale se prijavio i ceka da ga pozovu da se smrzne gore na planini
    Fight for a better day

Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1068

To je jos uvek tajna, ukljucujuci i one koji rade.
    Cale se prijavio i ceka da ga pozovu da se smrzne gore na planini
    Ништа, кад сазнаш јави
    Преко трња до звезда!

Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    705

Ништа, кад сазнаш јави
    Mislim da cu to saznati kad zavrse snimanje ovde, mozda kada film stigne u bioskope
    Fight for a better day

Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1068

Mislim da cu to saznati kad zavrse snimanje ovde, mozda kada film stigne u bioskope
    Никакав си шпијун
    Преко трња до звезда!

Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    705

Никакав си шпијун
    Obrati se drugu Iliji Cvorovicu za spijunske radnje
    Fight for a better day

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Aktivan član pady (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    71

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    carape,sesir,cekam necije gace
    "Tetka Desine gace" ili " Cika Jovine caksire"

Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    705

Citat Original postavio Vasilij Zajcev Pogledaj poruku
    Nije ti ovo politika, mada se u sve sto se radi kod nas ista mesa.

Tesko da moze da bude gore od "Ravne gore" i "Nemanjica", u stvari mislim da je najbolje poredjenje za film i seriju "Mars na Drinu" iz sredine 60-ih.
    Fight for a better day

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Vojvodu Putnika igra Tanasije Uzunovic , Zivojina Misica Svetozar Cvetkovic , Kralja Petra Lazar Ristovski , Ljubisa Savanovic konobar iz ,, Mesa ,, igra Apisa a tu je i u jednoj od glavnih uloga Radovan Vujovic

Slične teme

1. Serija:PLEME
    Autor pleme u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 18.02.2017., 09:51
  2. Najbolji i najgori film/serija o vampirima
    Autor -Northerian- u forumu Film i video
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.02.2012., 13:42
  3. Šta gledate? Omiljeni film, serija, emisija.....
    Autor Ivaaannnaaa u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 205
    Poslednja poruka: 19.02.2010., 21:30
  4. film ili serija :D
    Autor Desktop u forumu Film i video
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.11.2009., 09:08
  5. Lazar Ristovski: Film "Sunce"????
    Autor DeDeki u forumu Film i video
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2009., 15:38

Pravila za slanje poruka