За МЕСЕЦ ДАНА убило се 20 особа због сиромаштва!
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 136

Tema: За МЕСЕЦ ДАНА убило се 20 особа због сиромаштва!

Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano За МЕСЕЦ ДАНА убило се 20 особа због сиромаштва!

МРАК НАД СРБИЈОМ! За МЕСЕЦ ДАНА убило се 20 особа због сиромаштва!

Многи људи умру или се убију али вест о томе не изађе у медије. Многи новинари одбију да пишу текст често кад је реч о приватним трагедијама јер мисле да им неће вест бти посебно читана.

Можда звучи сурово али је тако. Углавном се пише о тешким саобраћајним несрећама, убиствима, масакрима или насиљу над женама. Док самоубиства широм Србије не дођу на светло дана.

Ипак већина медија па и ми добијамо од полицијских извора сваког дана колико се када и где људи убило. Уочили смо према свим информацијама у последњих месец дана да се само из разлога сиромаштва убило тачно 20 особа. За остале самоубице разлози су или љубавни или здравствени а мотиви већине самоубистава никад се и не сазнају.

Ево неких од особа које су се убиле у последњих 30 дана због сиромаштва и новца:

Мирјана Ђукић Шкорић (Београд)

Дајана Ничић ( Ваљево)

Драгомирка Јакшић (Сјеница)

Милан Фисовић (29) (Београд)

Дарко Милић (Нови Сад)

Јелена Кротобоља (Апатин)

Синиша Дакић (Шид)

Филип Рестак (Котеж)

Марко Пајкић (Суботица)

Данило Ивић (Суботица)

Марија Торбица (Борча)

Вељко Шаиновић (Луковица)

Предраг Ивковић (Миљаковац)

Санела Мари (Земун)

Анастасија Павловић (77) (Нови Сад)

Verovatno ih je sramota koliko nam dobro ide

https://www.srbijadanas.net/mrak-nad-srbijom-za-mesec-dana-ubilo-se-20-osoba-zbog-siromastva/
    Ich bin nicht neidisch auf dich oder dein Geld

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1068

Podrazumevano Re: МРАК НАД СРБИЈОМ! За МЕСЕЦ ДАНА убило се 20 особа због сиромаштва!

Slabo da politicki rukovodioci znaju za sramotu ...
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Podrazumevano Re: МРАК НАД СРБИЈОМ! За МЕСЕЦ ДАНА убило се 20 особа због сиромаштва!

Tesko mi je da poverujem da se neko ubija zbog siromastva - vise zbog licne nesrece.
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    464

Ne zanima me politika.

Neka pocivaju u miru.Laka im zemlja.To je Srbija 21.veka,ljudi se ubiju zbog siromastva.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio Vasilij Zajcev Pogledaj poruku
    ...
    Уочили смо према свим информацијама у последњих месец дана
    да се само из разлога сиромаштва убило тачно 20 особа.
    ...
    Више, много више !

Ја лично знам за случај једне Биљане из Београда
    која се истина није убила
    али је умрла сама у свом стану прошле недеље,
    искључена струја пре више месеци - значи целе зиме без грејања,
    чесме покварене па је била и без воде,
    храна из народне кухиње (цркве),
    без лекарске неге ( патолошки се плашила лекара ) ...

Катастрофа и бродолом.

У односу како је она умрла,
    ови што прекрате себи муке су лака шала !

Domaćin Amuletum (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Ма има тих листова који су се буквално претворили у црну хронику. Мало ми је невероватно да нико не пише о случајевима самоубистава у земљи у којој она ипак нису толико учестала појава.

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    878

Citat Original postavio Urosiuss Pogledaj poruku
    Tesko mi je da poverujem da se neko ubija zbog siromastva - vise zbog licne nesrece.
    gde ces vece licne nesrece od siromastva,narocito ako nemas pomoci od blize okoline ? Mnogima dostojanstvo ne dozvoljava da prose ili kradu,tako da zapadnu u depresivno stanje a, to je najcesce put bez povratka
    http://www.youtube.com/watch?v=K-usSnOb3kM

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2166

veliki je greh oduzeti sebi zivot iz bilo kojeg razloga

Nikada ne bih to ucinio ne znam koja muka da me zadesi

Vec bi se molio Gospodu da me spasi i pomiluje pa sta Bog da...

Zao mi je ovih ljudi
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    gde ces vece licne nesrece od siromastva,narocito ako nemas pomoci od blize okoline ? Mnogima dostojanstvo ne dozvoljava da prose ili kradu,tako da zapadnu u depresivno stanje a, to je najcesce put bez povratka
    Narodna kuhinja?
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Previse se to dramatizuje. Svako ima pravo da upravlja svojim zivotom pa tako i da izvrsi samoubistvo.
    Treba napraviti evoluciju i ugledati se na Belgiju. Tu je vec odavno ozakonjeno eutaniziranje osoba

Prvo su to ozakonili za osobe koje imaju teske i neizlecive bolesti. Pa su naknadno prosirili zakon i za maloletne osobe. Tako i maloletne osobe koje imaju tesku i neizlecivu bolest ili hendikep mogu zatraziti da ih eutanaziraju

Sada ce jos vise prosiriti taj zakon i sada ce se to prosiriti i na osobe koje su jednostavno "umorene zivotom".Osobe koje smatraju da su zavrsile krug i vise nemaju razloga za zivot.

Naravno odobrenje za takvu odluku se ne da u roku od 24h. Ima vreme za razmisljanje, poeset psihijatru itd..

Prema meni to je mnogo bolje jer osobu isprati na civilizovan nacin na drugi svet. Mali ubod iglom i mirno sklopi oci. Pre toga resi svu papirologiju i za sukcesiju i sve.
    Mnogo bolje nego da se ljudi vesaju, raznose bombom, skacu sa mosta i tako prave traume i porodici onima koji nalaze njihova tela.

Sve u svemu ne vidim zasto bi neko morao da se pati. Ako mu se vise ne zivi, treba mu dopustiti na napusti ovaj svet

Domaćin Urvan Hroboatos (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Citat Original postavio Urosiuss Pogledaj poruku
    To je povezano. U Kini je velik broj samoubojstava među starijim ženema koje su ostale na selu, a nemaju nekih izvora prihoda jer su im djeca ili mlađi rođaci otišli u grad.

Kina je jedina zemlja na svijetu gdje se žene više ubijaju nego muškarci. Većina je preko trovanja pesticidima, na selu.

Siromaštvo i beznađe.

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Самоубиство је симптом болести мозга (Депресије).

Зато је неопходно имати једну грану медицине која се зове Психијатрија у Србији (која тренутно не постоји).

Постојање Психијатрије у неком друштву може да помогне људима оболелих од психичке болести (Депресије).

Један од симптома депресије је, наиме, суицидалност.

Као што је симптом срчаног удара бол који се шири у леву руку.

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Citat Original postavio Nosferatu___2 Pogledaj poruku

Зато је неопходно имати једну грану медицине која се зове Психијатрија у Србији (која тренутно не постоји).

Постојање Психијатрије у неком друштву може да помогне људима оболелих од психичке болести (Депресије).

Ovo samo težak debil bez empatije ka drugima može da tvrdi.
    Osoba bez posla, nagomilani računi, glad koja pomućuje svest...
    LOPOVSKA država sa MUFTADžIJAMA nudi od pomoći samo - Prinudne Izvršitelje (posle brojanja glasova sa Izbora)

Da tebi mama i tata požive što duže ili ako imaš šta da prodaš drugoj nacionalnosti - što kraće da čekaš na pravo na prodaju.
    Eto da ti uzvratim za gorepomenutu tvrdnju licemera koji nikome nisu pomogli.

Ja sam tu na nekoj ivici... postaje mi svejedno...
    u životu sam zahvaljujući par ljudi da se ni to ne lažemo...
    prošle dve nedelje mi bilo jako zajebano al jel da da to niko ovde nije ni mogao da primeti?
    spas u zadnji čas
    neću da pričam mnogo - ko zna priču zna ko ne zna ne tiče ga se
    i tako
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 16.03.2018. u 22:32
    I ♥ Ceca

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

A sta ako neko ima tesku bolest? Neizlecivu i bolnu bolest. Treba li se patiti godinama?
    Il ako ima hendikep?

Zasti ne omoguciti tim osobama da se upokoje? Na miran i civilizovan nacin. Iglica u venu i zbogom.

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku
    Ovo samo težak debil bez empatije ka drugima može da tvrdi.
    Osoba bez posla, nagomilani računi, glad koja pomućuje svest...
    LOPOVSKA država sa MUFTADžIJAMA nudi od pomoći samo - Prinudne Izvršitelje (posle brojanja glasova sa Izbora)

Da tebi mama i tata požive što duže ili ako imaš šta da prodaš drugoj nacionalnosti - što kraće da čekaš na pravo na prodaju.
    Eto da ti uzvratim za gorepomenutu tvrdnju licemera koji nikome nisu pomogli.

Ja sam tu na nekoj ivici... postaje mi svejedno...
    Мораш онда под хитно од некога да потражиш помоћ.

Помоћ постоји и депресија се лечи.

Молим те да схватиш то озбиљно и да урадиш нешто по том питању.

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Мораш онда под хитно од некога да потражиш помоћ.

Помоћ постоји и депресија се лечи.

Молим те да схватиш то озбиљно и да урадиш нешто по том питању.
    Daj pare ili ponudi posao
    Ne mogu ja tablete da dam Telekomu ili Infostanu...
    A ne mogu ni leba da kupim u pekari sa nalazom da sam u depresiji
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Daj pare ili ponudi posao
    Ne mogu ja tablete da dam Telekomu ili Infostanu...
    A ne mogu ni leba da kupim u pekari sa nalazom da sam u depresiji
    Постоји други проблем.

Ако неко има депресију, онда му је јако тешко у том стању да реши било који проблем- нема концентрацију ни енергију ништа да уради, започне или промени.

Онда се осећа још горе и депресивније.

Ствари изгледају дручагије након терапије, и зато је увек треба започети.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio JankoTheGreat Pogledaj poruku
    A sta ako neko ima tesku bolest? Neizlecivu i bolnu bolest. Treba li se patiti godinama?
    Il ako ima hendikep?

Zasti ne omoguciti tim osobama da se upokoje? Na miran i civilizovan nacin. Iglica u venu i zbogom.
    Ти си тежак социопата.

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

A jel... da vidimo ovako...

Struka mi super samo treba DEBELA VEZA plus neki keš
    Znači sa strukom laku noć

Otvorim sajtove za posao - za ono što bih i mogao da se javim "RAD NA CRNO I ZA DŽABE OD NEDELJU DANA DO MESEC DANA"
    To se napiše doduše kao "Obezbedjen probni rad"
    E da se iza svega krije dobrota pa da znam da ću ostanem negde bi se još uzajmio do prve plate
    A šta je bilo sa MojTe Kiosk i Aman? Zajebavanje u zdrav mozak
    Kod prvih radio džabe a ovi drugi našli foru da im deo radnika bude prijavljen a ostale će da vrtei isplaćuju na ruke uz šut kartu "nadjite posao u skladu sa vašim nivoom obrazovanja" i to kad ne mogu da ti kažu ni u ludilu "spor si"

Onda aj tamo neki posao sa isplatom na ruke, neko tezgarenje u centru grada.
    Gazdarica pažljivo bira psihotične slučajeve i izmišlja im naučno fantastične priče kako bi napujdala jedne na druge.
    Tako ona na seljačku foru posvadja budale kako je ne bi potkradali ako su složni jer je posao specifičan.
    Problem je što su psihoslučajevi to što jesu pa daju sve od sebe posle jednostavne manipulacije nad njihovim oštećenim mozgovima.
    Usred centra grada jedan psihopata od kolega me napadne nožem, drugi psihopata se pesniči...
    Policije nigde... Kažem - nosite se svi redom... Ne juriš bitange što radiš na crno nego si se navrzo na mene?

Naravno imao sam ja i bolje poslove u kancelriji.
    Trebalo samo da potpisuješ nešto što ne postoji a zaduženje moje...
    pa poljubi ili ostavi...
    A i da sam pristao - jedna firma privatizovana pa ugašena a druga samo što se nije privatizovala pa će opet svi da lete.

Nego nemam pojma kuda sad... a došli i ovi što se pretiču po ulici uz histerisanje ako ih zaebavaš sa svojim ubrzavanjem...
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 16.03.2018. u 22:46
    I ♥ Ceca

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6101

to to ajmo home 011 nova firma slanje racuna svaki mesec 560 din nizasta
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

A jel... da vidimo ovako...

Struka mi super samo treba DEBELA VEZA plus neki keš
    Znači sa strukom laku noć

Otvorim sajtove za posao - za ono što bih i mogao da se javim "RAD NA CRNO I ZA DŽABE OD NEDELJU DANA DO MESEC DANA"
    To se napiše doduše kao "Obezbedjen probni rad"
    E da se iza svega krije dobrota pa da znam da ću ostanem nege bi se još uzajmio
    A šta je bilo sa MojTe Kiosk i Aman? Zajebavanje u zdrav mozak

Onda aj tamo neki posao sa isplatom na ruke, neko tezgarenje u centru grada.
    Gazdarica pažljivo bira psihotične slučajeve i izmišlja im naučno fantastične priče kako bi napujdala jedne na druge.
    Tako ona na seljačku foru posvadja budale kako je ne bi potkradali ako su složni jer je posao specifičan.
    Problem je što su psihoslučajevi to što jesu pa daju sve od sebe posle jednostavne manipulacije nad njihovim oštećenim mozgovima.
    Usred centra grada jedan psihopata od kolega me napadne nožem, drugi psihopata se pesniči...
    Policije nigde... Kažem - nosite se svi redom... Ne juriš bitange što radiš na crno nego si se navrzo na mene?
    Да, али увек постоји решење.

Промена професије, места живљења, итд.

Али ако имаш дересију, онда не можеш да предузмеш ништа од тога.

Зато, људи, депресија се лечи.

У питању је болест мозга, баш као и Мултипла Склероза нпр.

Важно је да што пре схватите да то није никаква научна фантастика и мистика, него медицински проблем.

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Да, али увек постоји решење.

Промена професије, места живљења, итд.

Али ако имаш дересију, онда не можеш да предузмеш ништа од тога.

Зато, људи, депресија се лечи.

У питању је болест мозга, баш као и Мултипла Склероза нпр.

Важно је да што пре схватите да то није никаква научна фантастика и мистика, него медицински проблем.
    Za sve što si savetovao trebaju PARE
    ništa više

verujem da je onima sa spiska NOVAC bio problem
    i to onaj EGZISTENCIJALNI, dakle ne za bahaćenje nego prosto za život

- - - - - - - - - -

Da promenim mesto života?
    Interesantno....
    Gde da idem?
    U unutrašnjost?
    U Bosnu?

Možda je to fora - kada svi odatle dolaze u Beograd sigurno ću ja pre naći tamo radno mesto pošto više nema nikog
    I ♥ Ceca

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Ти си тежак социопата.
    Ti si jos uvek u srednjem veku. Nece Srbija jos na zelenu granu sa takvim
    Nadam se da nisi toliko zatucan i da bar znas engleski. Citaj

https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_euthanasia

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    555

Za sve što si reao trebaju PARE
    ništa više

i to onaj EGZISTENCIJALNI

- - - - - - - - - -

Interesantno....
    Gde da idem?
    U unutrašnjost?
    U Bosnu?

Možda je to fora - kada svi odatle dolaze u Beograd sigurno ću ja pre naći tamo radno mesto pošto nema nikog
    Zašto su dopustili da dođu do ugrožene egzistencije? Meni u prošloj firmi nisu dali najavljen odmor i ja kažem, ok isplata i da se pozdravljamo, istu takvu robiju mogu da nađem za nedelju dana. I tako bi.

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio JankoTheGreat Pogledaj poruku
    Ti si jos uvek u srednjem veku. Nece Srbija jos na zelenu granu sa takvim
    Nadam se da nisi toliko zatucan i da bar znas engleski. Citaj

https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_euthanasia
    Ти си баш тежак болесник.

Молим те да не загађујеш ову, по мени битну тему, својим секташким бљувотинама.

Невероватно, али невероватно како сви ви вехабије припадате истом култу смрти.

- - - - - - - - - -

Za sve što si savetovao trebaju PARE
    ništa više

i to onaj EGZISTENCIJALNI, dakle ne za bahaćenje nego prosto za život

- - - - - - - - - -

Interesantno....
    Gde da idem?
    U unutrašnjost?
    U Bosnu?

Možda je to fora - kada svi odatle dolaze u Beograd sigurno ću ja pre naći tamo radno mesto pošto više nema nikog
    Ајроне, решење увек постоји, и као што Пера горе коже, некада је веома једноставно.

Чињеница да га ти не видиш говори у прилог томе да имаш депресију, и да због тога просто не можеш да видиш решење.

Али то се лечи.

Није срамота отићи код лекара.

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

A pazi sad.... nije sve ni u egzistencijalnom novcu...

nisu ni svi sa rešenim stambenim pitanjem
    a neki nisu ni sa medjuljudskim odnosima unutar porodice

primer jednog momka sa kojim sam radio ranije:
    nakon smrti majke otac dovede maćehu i nekim čudnim spletom otac brzo umre a mćeha dovede svog
    i sad se taj stan deli sa dvoje nepoznatih i sve po zakonu
    naravno, možda je taj ćale pogrešio što nije napravio testament ali verovatno nije računao da će rikne sa nenapunjenih pet banki

ima svašta u Srbiji
    što po zakonu
    što mimo zakona

i onda se u takvoj sredini nadje i bespomoćna osoba
    da ne bude zabune - gornja priča je priča o tom momku

moja je malo grdja, mada opet svakom je njegov problem najveći i ne bi se menjao za onaj drugi
    najčeći razlog svih problema su frustracije sirotinje koja bi da menja imovno stanje ali ne i svoje frustracije
    one ostaju pa makar i uradili nešto

- - - - - - - - - -

Kad pogledaš Beograd - sve je to frustracija gologuzije
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 16.03.2018. u 22:57
    I ♥ Ceca

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.11.2014., 22:29
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.11.2014., 19:47