Industrijsko društvo i njegova budućnost-Teodor Kačinski

Ima toga podosta na netu...
Svaki anarhizam ima višak energije koji njegovi protagonisti donose,tako i Unabomber pati od destrukcije.
Lako bih pozdravio anarhizam koji je konstruktivan,stvaralački i koji vodi napred ljudsko društvo ili bar neku zajednicu ljudi.
Naime,moje shvatanje anarhije,potpune slobode i nezavisnosti svakog čoveka je limitirano biološkom sličnošću i sličnim potrebama
te sklonošću kolektivizmu,ali i nekim drugim osobinama koje ljude kvalifikuju u društvena bića...
Ne slažem se s nasiljem koje taj zatvorenik zagovara,ali je svakako preterana industrijalizacija i potrošački način života degradirajuć za ljude i civilizaciju uopšte.
Zaustavljanje tehnološkog napretka nije moguće namerno,već samo spontano,a o tom još ne znamo skoro ništa!
 
Kad se posle Trećeg svetskog rata ostatak preživelog sveta na planeti totalno ujedini i uspostavi trajni mir, red i ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak i kad se sa svim prživelim ljudima, životinjama i biljkama sveta spoji naša kolektivna svest, tada će najveći propblem opstanka - prehrana - da se reši direktnim obnavljanjem energije tela životinjskog sveta i sveta ljudi iz te naše kolektivne svesti sa kojom ćemo da budemo spojeni. Tako da će najveći deo tehnologije za proizvodnju hrane da postane nepotreban. Kao i najveći deo ostalih tehnologija za proizvodnju ostalih vrsta materijalnih dobara koja ćemo da proizvodimo putem misli. A sadašnja svetska ekonomija i tehnologije, zajedno sa većim delom čovečanstva, će ionako da budu uništene Trećim svetskim ratom. Mislim da dan, kad će to sve da se desi, nije daleko. Princip konkurencije i borbe po kojem se čovečanstvo još uvek razvija, zatim prenaseljenost planete, nedostatak prirodnih resursa i zagađenost planete, neizbežno ka tome vode.
 
Poslednja izmena:
Kad se posle Trećeg svetskog rata ostatak preživelog sveta na planeti totalno ujedini i uspostavi trajni mir, red i ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak i kad se sa svim prživelim ljudima, životinjama i biljkama sveta spoji naša kolektivna svest, tada će najveći propblem opstanka - prehrana - da se reši direktnim obnavljanjem energije tela životinjskog sveta i sveta ljudi iz te naše kolektivne svesti sa kojom ćemo da budemo spojeni. Tako da će najveći deo tehnologije za proizvodnju hrane da postane nepotreban. Kao i najveći deo ostalih tehnologija za proizvodnju ostalih vrsta materijalnih dobara koja ćemo da proizvodimo putem misli. A sadašnja svetska ekonomija i tehnologije, zajedno sa većim delom čovečanstva, će ionako da budu uništene Trećim svetskim ratom. Mislim da dan, kad će to sve da se desi, nije daleko. Princip konkurencije i borbe po kojem se čovečanstvo još uvek razvija, zatim prenaseljenost planete, nedostatak prirodnih resursa i zagađenost planete, neizbežno ka tome vode.
Treći svetski rat pretvara Zemlju u planetu veoma nalik Marsu...Poluraspad radioaktivnih materija na površini,ali i u podzemnom svetu vodama,te u morima i oceanima još nekoliko miliona godina posle neće omogućiti pojavu života!
 
Poslednja izmena:
Ima toga podosta na netu...
Svaki anarhizam ima višak energije koji njegovi protagonisti donose,tako i Unabomber pati od destrukcije.
Lako bih pozdravio anarhizam koji je konstruktivan,stvaralački i koji vodi napred ljudsko društvo ili bar neku zajednicu ljudi.
Naime,moje shvatanje anarhije,potpune slobode i nezavisnosti svakog čoveka je limitirano biološkom sličnošću i sličnim potrebama
te sklonošću kolektivizmu,ali i nekim drugim osobinama koje ljude kvalifikuju u društvena bića...
Ne slažem se s nasiljem koje taj zatvorenik zagovara,ali je svakako preterana industrijalizacija i potrošački način života degradirajuć za ljude i civilizaciju uopšte.
Zaustavljanje tehnološkog napretka nije moguće namerno,već samo spontano,a o tom još ne znamo skoro ništa!
Lično mislim da je Unambomber jako konstruktivan. On predlaže da se vratimo u primitivne zajednice, da krenemo od početka.
Nije za revoluciju već za reformu. Svestan je toga, da će revolucija dovesti društvo na isti ili sličan način života. Za malo bolju sliku o Unambomberu ti preporučujem seriju Manhunt: Unambomber. Tu ćeš videti šta ga je pokrenulo da postane destruktivan. Bio je zamorac u eksperimentima CIA-a, MK Ultra.
Sada, u vezi knjige, pošto nije moguće da se celo društvo "osvesti" od problema u kome živi ostalo je samo na pojedincima da napuste to isto društvo i da krenu od početka, gradeći zajednice, kolektivne naravno, i da se reše okova društva.
"Kamere smo napravili da bi nas upozorile od opasnosti spolja, sada služe da nas prate."-Teodor Kačinski. I to je rekao 1997. Posle 20 godina Edvard Snouden objavljuje informacije o našem praćenju.
Samo me zanima kako smo stigli dovde? Do ovakvog načina života? Po meni debilnog, potpuno besmislenog, bez ikakve poente.
U ovakvoj kolektivnoj zajednici se guši sloboda pojedinca.
Od malena nas uče da budemo poslušni(ne vlasti, već sistemu, vlast je oruđe sistema) ako ne budemo, plaćamo kaznu. I tako u nama stvaraju strah od kazne tj. od neposlušnosti. I tako nas psihološki kontrolišu.
To ne bih mogao da primenim na školovanje u Finskoj, Norveškoj, Nemačkoj... Ali ih i tu uče kako da žive već iskonstruisanim životima.
 
T.Kačinski je ekscesan i tu nema priče...
Međutim ideje su tipićne-utopistićke.
Trebalo bi ovo ,trebalo bio ono...:mrgreen:
A ništa teže od kašike ybg...
Ybš utopije...
Jedini način je oći unapred i usput gledati šta uspešni i više srećni čine da bi takvi bili...
Finsko obrazovanje je lep primer,ali to nije dovoljno-Finska je u vrhu zemalja po broju suicida...Naravno da tome
pogoduje malo svetla,ali taj sistem obrazovanja nije dovoljan odgovor hijerarhiskoj organizaciji zajednica i sociosistemu...
Naravno da će doći do reevolucije ukoliko se ne desi nuklearni sukob koji nije vidljivo kako izbeći!
 
T.Kačinski je ekscesan i tu nema priče...
Međutim ideje su tipićne-utopistićke.
Trebalo bi ovo ,trebalo bio ono...:mrgreen:
A ništa teže od kašike ybg...
Ybš utopije...
Jedini način je oći unapred i usput gledati šta uspešni i više srećni čine da bi takvi bili...
Finsko obrazovanje je lep primer,ali to nije dovoljno-Finska je u vrhu zemalja po broju suicida...Naravno da tome
pogoduje malo svetla,ali taj sistem obrazovanja nije dovoljan odgovor hijerarhiskoj organizaciji zajednica i sociosistemu...
Naravno da će doći do reevolucije ukoliko se ne desi nuklearni sukob koji nije vidljivo kako izbeći!
Ja ne mislim baš da je ekscesivan, što se tiče manifesta, naravno. Pokušao sam da pronađem delove u kojima se previše odaje(u smislu da je previše ideološki, sanjarski nastrojen) ali nisam mogao da nađem, ustvari jesam u jednom delu ali ne mogu da se setim kom tačno(i to u jesnoj rečenici).
Nije Kačinski baš lik utopije, ni manifest nije takav. Po meni je realan i jasno logički povezuje sve o čemu priča(što naravno, ne mora da znači da je u pravu). Nekako ne verujem da bi lik sa IQ-om od 170 bio utopijski nastrojen(može da bude).
Preporučujem ti da pogledaš seriju o njemu, sve su stvari realno "naslikane" iz tog doba tj. sva dešavanja oko jurnjave za njim, hapšenja i razgovora sa njim i kako je mogao da pobije sve optužbe protiv sebe ali su ga ipak srušili "jači" od njega. Dobićeš bolju sliku o njemu.
A što se tiče revolucije, ne verujem baš, previše smo u komformizmu i previše nam je sve dostupno da bi pokrenuli sebe. Možda u zemljama Trećeg sveta ali ne verujem da su baš sposobni za to.
 
Rekao sam reevolucije...Ne znam zasigurno kog si obrazovanja,ali M.Kangrga je u svojoj Etici koristio taj izraz za pojam
evolutivnih promena čoveka u bolje biće...
Kačinski ne poštuje "duh vremena" (Zeitgeist) i ne razume sadašnjost koja je samo postojeća! Znam ja i ovde kod nas s tim visokim
IQ ljude koji pametuju,ali kojima mudrost nije imanentna! Zanimljivo? Visoki IQ podrazumeva brojnije sinapse i neurotransmitersku brzinu i tačnost!
Naravno i razmotrene imaginarne situacije i mišljenje od cilja do starta,ali sve to biva nemudro-neefikasno umu koji je usvojio pogrešne
socioobrasce (poput Kačinskog) te ga to vodi dalje od realiteta.
Uz to,Kačinski je iskazao psihopatiju (nedostatak empatije),a ti skotovi su često ,racionalno veoma inteligentni i efikasni.Samo što je njihova istina
u crno-beloj tehnici-figurativno! Bez intuicije i emocija đabe opservira...Nema obojenja ni dalekovidosti...
Što se tiče serije-ne gleda mi se storija nekog psihopate-muka mi od njih...;)
 
Rekao sam reevolucije...Ne znam zasigurno kog si obrazovanja,ali M.Kangrga je u svojoj Etici koristio taj izraz za pojam
evolutivnih promena čoveka u bolje biće...
Kačinski ne poštuje "duh vremena" (Zeitgeist) i ne razume sadašnjost koja je samo postojeća! Znam ja i ovde kod nas s tim visokim
IQ ljude koji pametuju,ali kojima mudrost nije imanentna! Zanimljivo? Visoki IQ podrazumeva brojnije sinapse i neurotransmitersku brzinu i tačnost!
Naravno i razmotrene imaginarne situacije i mišljenje od cilja do starta,ali sve to biva nemudro-neefikasno umu koji je usvojio pogrešne
socioobrasce (poput Kačinskog) te ga to vodi dalje od realiteta.
Uz to,Kačinski je iskazao psihopatiju (nedostatak empatije),a ti skotovi su često ,racionalno veoma inteligentni i efikasni.Samo što je njihova istina
u crno-beloj tehnici-figurativno! Bez intuicije i emocija đabe opservira...Nema obojenja ni dalekovidosti...
Što se tiče serije-ne gleda mi se storija nekog psihopate-muka mi od njih...;)
Da to da ne razume sadašnjost koja je samo-postojeća je tačno, da se videti u Manifestu.
Pogledaj intervjue ljudi koji su ga poznavali, nije baš da ima manjak empatije ili uopšte da je nema. Nije klasičan psihopata, pogledaj seriju o njemu, pogledaj šta je dovelo do stvaranja njegove destruktivne strane. U neku ruku možemo kriviti CIA-u i SAD-ovu vladu jer je Kačinski bio jedan od mnogih koji je podvrgavan eksperimentima MK-Ultra-e. Neću ti otkrivati kakvim je eksperimentima podvrgavan jer ti preporučujem da odgledaš seriju, još jednom.
 
"Sloboda: sto znaci volja za vlastitom odgovornoscu, zadrzavanjem distance, vladavina muskog agresivnog instinkta za moci nad onima koji u viziru imaju jedno apsurdno blagostanje zvano "sreca" ili "mir duse" ili "komfor": zene, krave, hriscani." - Nietzsche

Page-67.jpg


http://www.politikversagen.net/migrant-fordert-sitzplatz
 
Poslednja izmena:
Sreca nema veze sa drogiranjem ni Jevrejima. Opet generalizujes. Sreca nema veze ni samo sa lepim stvarima, sreca je izmedju ostalog prihvatanje da pored lepih ima i ruznih stvari ali cak i tad ne moramo uvek biti srecni. Naravno "lepo" i "ruzno" je individualna stvar i nemaju svi iste kriterijume srece. Neko je srecan u ekstremno jednostavnim stvarima tipa "biti", neko drugi je srecan u komplikovanijim stvarima tipa "raditi", neko to kombinuje, neko je uvek ispunjen mrznjom pa ne moze biti srecan.
 
Ako te samo polozaj zadovoljava, to znaci da je tvoja sreca samo u dokazivanju a to cesto znaci da sam ne verujes u svoje kvalitete pa ti je potrebno da ti drugi govore kako vredis.

Uvijek ima prostora za dokazivanje. Covjek se uci dok je ziv, pa se samim tim moze i dokazivati. No, ti sto sve mozes, sjedi tu gdje jesi ili odseli se na drugu planetu.
 
Lijepo je kad neko nesto moze i na polozaju je na kojem moze da se ostvari. A ruzno je npr. kad neko ne moze a nalazi se na polozaju na kojem lijepi moze da se ostvari. I, sta je tu "lican dozivljaj"?

Ostvario sam sve svoje ciljeve i nedavno sebi zacrtao nove!
Ako poživim-ostvariću i njih!
Ali nije poenta u tome,već u putu kojim ideš!
Stara mudrost,čak je to i Zaratustra znao!:lol:
 

Back
Top