Zelite li da ostavite nesto u nasledje svetu?

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.864
Skoro sam bio predmet iscudjavanja jer mi je jedna osoba s nevericom slusala stav da nemam neku posebnu zelju da zapisem misli , znanja i iskustva, ili da napisem knjigu, ili da napravim nesto od onih pronalazaka za masovnu upotrebu.

Jednostavno sistem je vrlo uspesno pokazao sta smatra vrednostima i to izaziva neulazenje u takve tokove mnogih, ne samo mene, a izgleda da drugim ljudima to izgleda neverovatno , neambiciozno ili zlobno i neodgovorno..

Pri tome nije im ni neodgovorno ni zlobno to sto se trosi mnogo vremena narodu i ljudima na nepotrebne stvari samo da bi se blokirala njihova inicijativa...tj da bi se umanjila njihova funkcionalnost...

Kazu da to rade pojedinci, a ne vide da je to opsti trend ponasanja svakog pojedinca...
Samo su neki lideri i predvodnici a drugi podrzavaju iz pozadine...ali kad dodje njihovih pet minuta onda su bas oni radiklani i jako fizicki opasni...

Svet ce da napreduje ili nazaduje i sa nasledjem i bez njega...
Zelja ljudi da lepo zive ce donositi traganje za nacinima da se dokopaju novca i moci i ici ce klackalica mainstream, koriscenje tudjih doprinosa zarad daljeg razvoja mainstreama uz veliku korist za nosioce filtrata mainstreama...
 
možda je najbolje ostaviti nešto svog mira u nasleđe svetu, ako ga imaš.

"Vilijam Dzejms je jednom primetio da oni koji su zainteresovani da naprave svet zdravijim trebalo bi najpre da podju od samih sebe. Mi bismo mogli otici jos i dalje i primetiti da pronalazenje centra snage unutar nas samih je najbolji doprinos na duzi vremenski period koji mozemo dati drugim ljudima. Prica se da ribari u moru oko Norveske kada vide vrtlog nastoje da bace veslo u njega; ako ribar uspe da to uradi, vrtlog se utisa, tako da on i njegov camac mogu sa sigurnoscu da ga prodju. Isto tako, jedna osoba s urodjenom snagom ima ogromno umirujuci efekat na paniku ljudi koji se nalaze oko nje. To je ono sto nase drustvo treba - ne nove ideje i izume, ma koliko da su oni vazni, i ne genije i supermene, vec osobe koje mogu da odole, tj. osobe koje imaju centar snage u njima samima."

Dr. Rolo Mej
 
Skoro sve što smislim može biti upotrebljeno u vojne svrhe...Čak i zamah krila leptira pravi s druge strane uragan...
U tom pogledu je tupost entropije pamćenja korisna stvar!
Na sreću ,niko nije još obelodanio tihu fuziju jer bismo ubrzo bili supernova...:sad2:
I ovako to nagomilano nuklearno oružje mora,pre ili posle biti upotrebljeno!
 
Koja je poenta ostavštine iza sebe?
Mislim šta to znači(ovo se ne odnosi na pojedince koji su uistinu bili iznad tokova društva)? Običan čovek ili mašta da "vredi" ili je previše slep da vidi da je društvo trulo i da sve što ostavi istom biće dokaz njegove debilnosti.
Jurnjava, ostaviti trag, biti prvi, biti najbolji, biti najjači, biti najsposobniji, biti najlepši, biti najzgodniji su stvari koje vrede samo u društvu i kome se samo društvo divi nametajući nam takve norme od samog početka života. Onaj što dobije peticu u školi dobija nagradu(poštovanje), onaj što dobije jedinicu dobija kaznu(viku, dreku). Tako nas uvode u sistem prilagođavanja koji nas drobi.
 
pa nemam pojma, imam napisanu jednu knjigu, knjižicu pesama...
kao neko malo svedočanstvo da sam bio ovde i guess...
kapiram da to možda nije nešto posebno i specijalno, i izdavač mi je rekao da je malo velikih pesnika...
ali možda sam to ja, neka moja iskustva i razmišljanja...
možda svako treba da ostavi ponešto...
ne znam...
 
pa nemam pojma, imam napisanu jednu knjigu, knjižicu pesama...
kao neko malo svedočanstvo da sam bio ovde i guess...
kapiram da to možda nije nešto posebno i specijalno, i izdavač mi je rekao da je malo velikih pesnika...
ali možda sam to ja, neka moja iskustva i razmišljanja...
možda svako treba da ostavi ponešto...
ne znam...
Da li te pokreće tvoja želja za pisanjem tj. za umetnošću ili da ostaviš nešto iza sebe?
 
storyofmylife-94578-1.jpg


makar ovako nešto da se ostavi :p
 
Ovde se govori o strahu bacanja bisera pred svinje, i o preventivnom aktu u vezi istog,

„Ne dajte svetinje psima; niti bacajte bisera svojih pred svinje da ih ne pogaze nogama svojim, i okrenuvši se ne rastrgnu vas.”
Duhovno i psihološko tumačenje
Poruka je bila da se uzvišene stvari, božanske tajne koje im je Bog otkrio i samim tim svetinje, ne daju i ne otkrivaju onome ko ih ne zna ceniti, odnosno ko još uvek nije kadar da to primi. Onome ko je ogrezao u grehu nije uputno davati "tvrdu hranu", ono što je sveto, jer neće umeti da se prema tome odnosi sa poštovanjem, nego naprotiv. Okrenuće se i protiv tog dobra i protiv dobročinitelja.

Ova pouka se koristi i u profanom smislu, da ne treba otkrivati svoje najvrednije delove duše (dakle, ono što je za svakoga "svetinja") nekome ko to zbog svoje pokvarenosti neće umeti, tj. nije u stanju da poštuje, nego će još i zloupotrebiti protiv tebe.
 
Bitnije mi je da svet ostavi trag u meni, da ga doživim i proživim i preživim.
Nemam jaku želju da ostavim nešto iza sebe. Nemam želju da delim svoj unutrašnji svet (kakav kliše majko). Ne jer je posebno fascinantan, samo ga smatram delom najdublje intime.
Intelektualne bisere koji bi svetu otkrili nešto što već nije znao teško da mogu da lažiram. :D Ali zato umem i mogu da se divim genijima koji su ostavili takvo nasleđe. Mora biti i nas kojima nasleđe ostaje i onih koji ostavljaju, zar ne? ✨
 

Back
Top