Oblomov

samo, drugo je Buk, drugo Oblomov...
Bukovski mi ne deluje da je imao te strahove, Oblomov je drugo...
nisam još pročitao celu knjigu...
ako je neko pročitao, nek se javi da čakulamo :whistling:
 
nisu psiho bolesti isto što i fizičke - to misle oni koji nikad nisu išli kod psihijatra pa su kao pametni
ili bar deo fizičkih

odnosno F dijagnoza nije isto baš kao i ostale
 
da si citao Bukowskog vise malo i bavio se njime, ( a tek sto je to tratjenje vremena shinko ) znao bi da je tip bio uplasen, pobogu pa sta mislis zasto je cirkao stalno hahahha

- - - - - - - - - -

prvo sto je rekao o sebi i naglasavao stalno je to da nema hrabrosti

- - - - - - - - - -

nisu psiho bolesti isto što i fizičke - to misle oni koji nikad nisu išli kod psihijatra pa su kao pametni
ili bar deo fizičkih

odnosno F dijagnoza nije isto baš kao i ostale

pa ako je poremecena hemija u mozgu razlog dijagnoze onda je to fizicki zar ne ? a pored toga jos i licnost uvnuta, to je vec za psihoterapiju ,znaci mix neki zar ne ?
 
da si citao Bukowskog vise malo i bavio se njime, ( a tek sto je to tratjenje vremena shinko ) znao bi da je tip bio uplasen, pobogu pa sta mislis zasto je cirkao stalno hahahha

- - - - - - - - - -

prvo sto je rekao o sebi i naglasavao stalno je to da nema hrabrosti

da, ma znam, mislim da sam negde pročitao da je baš zbog straha počeo da piše / pisao...
nmg trenutno da nađem tačan citat...
ali eto, deluje da se izborio sa čudovištem, ne znam...
ili je bar dosta napredovao u tome...
 
da si citao Bukowskog vise malo i bavio se njime, ( a tek sto je to tratjenje vremena shinko ) znao bi da je tip bio uplasen, pobogu pa sta mislis zasto je cirkao stalno hahahha

- - - - - - - - - -

prvo sto je rekao o sebi i naglasavao stalno je to da nema hrabrosti

- - - - - - - - - -



pa ako je poremecena hemija u mozgu razlog dijagnoze onda je to fizicki zar ne ? a pored toga jos i licnost uvnuta, to je vec za psihoterapiju ,znaci mix neki zar ne ?

pa valjda fizički mada oni gledaju ponašanje tj psihu
pa možda je nekako fizički al nekako finije
pa je l si ti išao na psihoterapiju
 
To mi je jedan par najomiljenijih filmova, inače ne volim da ih gledam. Jako retko se rasplačem, možda jednom u 3-4 godine... a uvek mi krenu suze kad gledam film Nikite Mihalkova. Prva scena na koju se rasplačem je kad je flešbek kako se Štolc rastajao sa ocem kad ga je poslao u Moskvu, kako ga hladno nemački izbacuje iz kuće ko pseto a ruskim seljanima koji to gledaju iz daljine pukne srce i ne mogu da izdrže da ga ne izljube i ne izgrle, Štolc hoće tako da se izljubi i sa ocem a on zalupljuje vrata. druga scena je kad na kraju filma Oblomov umre i detence (mali Oblomov) trči preko zelenih polja i viče "Maminjka Prijehal"

verovatno se prepoznajem u liku Ilje Iljiča pa možda zato suviše emotivno podnosim taj film... prvih pola sata je (tipično ruski) dosadno do bola, da je jako teško izdržati ako ne znaš da posle tih pola sata dolazi zanimljivi deo filma

- - - - - - - - - -

 
Oblomov je apsolutno jedina knjiga na svetu u kojoj sam se pronasao u gotovo svim karakteristika glavnog junaka, ali neverovatna slicnost, jedino sto je on inteligentan i ima mnoge predispozicije koje nije iskoristio zbog svoje lenosti, a ja nemam ,al sve ostalo je tu.
 

Back
Top