los protok podataka

  • Začetnik teme hor beckih ludaka
  • Datum pokretanja
H

hor beckih ludaka

Gost
Ima li neko ideju zasto imam protok podataka od 16kbs na netu, iako imam P4, digitalnu centralu, v92 modem, brzina je podesena na maksimum, bez obzira na provajdera. Neki mi kazu da je to zato sto telekom deli
linije na vise korisnika.
 
Jacina kompjutera nije bitna. ako imas 486 moci ces da ides na net istom brzinom kao i sa P4. Promeni provajdera i videces da ce ici brze. Kada se u isto vreme konektuje veliki broj korisnika oni moraju da dele protok. Pokusaj nocu da se povezes.

Pozdrav!
 
hor beckih ludaka:
Ima li neko ideju zasto imam protok podataka od 16kbs na netu, iako imam P4, digitalnu centralu, v92 modem, brzina je podesena na maksimum, bez obzira na provajdera. Neki mi kazu da je to zato sto telekom deli
linije na vise korisnika.

Kao i veliki broj domacinstava, i tvoje je pogodilo PCM - Pusle Code Modulation, moderniju varijantu dvojnika koja deli kapacitet samo jedne parice da bi se na nju nakacilo dva ili vise korisnika. Tu ne mozes nista uciniti ukoliko nemas DEBELE veze u Telekomu koje ces iskoristiti da dobijes normalnu telefonsku liniju, pod uslovom da postoje tehnicke mogucnosti za uvodjenje iste. Naravno, i cim se `NECIM` malo podmaze, iako nema tehnickih mogucnosti one ce se odmah stvoriti. Mislim da ti je jasno o cemu ti pricam... :roll:
 

Back
Top