Novi udar na džepove vozača - 7 nameta na gorivo

Dе Sisti

Stara legenda
Poruka
79.127
Srećne vam rane, junaci!
:bye:


U ovoj zemlji se najviše oporezuju rad i kretanje

Novi udar na džepove vozača - 7 nameta na gorivo
Nacrt zakona o naknadama predviđa da se iz cene goriva pokrivaju naknade za biogorivo i energetsku efikasnost od ukupno 25 para po litru.

To bi trebalo da puni državnu kasu sa dodatnih četiri miliona evra, piše Politika.

Usvajanjem novog zakona o naknadama, vozači u Srbiji će kroz cenu goriva, umesto dosadašnjih pet, plaćati sedam nameta. Predlog je da se uvede naknada za biogorivo i energetsku efikasnost od ukupno 25 para po litru benzina i dizela, odnosno kilogramu tečnog naftnog gasa. Vozači poslednjih godina plaćaju i posebne takse za markiranje i monitoring goriva, obavezne rezerve, akcize i PDV, što umnogome opterećuje cenu goriva u Srbiji.

Država će, po osnovu ovih novih 25 para, za tri milijarde litara prodatog goriva u budžet upumpati još oko četiri miliona evra.

Udruženje naftnih kompanija Srbije zato apeluje na vladu da, umesto da Zakonom o naknadama uvodi nove naknade, nađe način da cenu goriva rastereti, jer promet derivata neće očekivano rasti, što će doneti manji priliv para u budžet.


https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=03&dd=15&nav_id=1369806
 
Ima se vozi se , ne bi mi bilo krivo kada bi deo sredstava bio za pošumljavanje .

Svaki od nameta uvedenih na gorivo je "namenski".
I tu "namenu" vidi samo na papiru.
Napravljenom od drveta iz posečene šume...

- - - - - - - - - -

Mi kao zemlja nešto kao hoćemo da budemo ekonomski tigar, a do bola opterećujemo troškove rada i troškove transporta sopstvenih firmi.
A svojim građanima, ova država uzima 50% od onoga što zarade i 60% od onoga što plate da bi se pomerili iz mesta

- - - - - - - - - -

Ah, da.
Zaboravio sam da dodam: Amerikanci su glupi, Srbi su pametni ;)
 
Ima se vozi se , ne bi mi bilo krivo kada bi deo sredstava bio za pošumljavanje .

ebiga, Srbija ima argument za nacionalno bogatstvo......auto nije stvar potrebe, cak ni kad zbog nedolaska hitne umre osoba, nego je stvar prestiza i bogatstva, toliko je razvijen saobracaj na svakih 40 min u BG i to samo do 20.30h, a da ne pomisljam kako je u drugim gradovima..

- - - - - - - - - -

Imajte malo dete i gledajte kako trpi zbog jedne, dve, tri bolesti koje su retke ili ceste kod male dece i na kraju gledajte kako se omakne pa umre , nije mu se dalo da mu tata bude auto lux sponzor vlasti...

- - - - - - - - - -

Inace od para koje su za eko struju finansiraju se projekti koji nisu svaciji nego neciji rod , prijatelj i tal....tebi 20 meni 70 posto , a trosak 10%...
Tako ce i za eko gorivo...neka secerana, neki vinograd i necija farma krava ce dobiti pare....ostali ce metan da pumpaju iz svog dupeta...
 

Back
Top