Strane lige

Za koga navijate u Grckoj

  • Olimpijakos

  • Panatinaikos

  • AEK

  • PAOK

  • Aris

  • Iraklis

  • Panionios

  • Neki drugi klub

  • Ne pratim grcki fudbal


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Team

GD

Pld

Pts


1
Paris Saint-Germain
+41 20 54
2
Angers SCO
+8 20 34
3
AS Monaco
+2 20 33
4
OGC Nice
+9 20 30
5
SM Caen
-3 20 30
6
Olympique Lyonnais
+3 20 29
7
AS Saint-Etienne
-1 20 29
8
Stade Rennais FC
+4 20 28
9
FC Lorient
+1 20 27
10
FC Nantes
-2 20 27
11
Olympique de Marseille
+7 20 26
12
Girondins de Bordeaux
-4 20 26

13
LOSC
+2 20 25
14
GFC Ajaccio
-2 20 25
15
Montpellier Hérault SC
-4 20 22
16
SC Bastia
-6 20 22
17
Stade de Reims
-7 20 21
18
Toulouse FC
-10 20 20
19
EA Guingamp
-10 20 20
20
ESTAC Troyes
-28 20 8
 
PODRSKA ZA MARKA RUSA , JA SE ZAISTA NADAM DA CE SE BRZO OPORAVITI.



Zavrsi se sezona i u Rusiji , osvoji CSKA, iskreno bas steta sto je Rostov ostao bez titule , mislim da su je zasluzili i da su ove godine uz Lester bili najprijatnije iznenadjenje u evropskom fudbalu , ali eto kao uteha im ostaje cinjenica da su se po prvi put u istoriji plasirali u Ligu sampiona, tacnije kvalifikacije za Ligu sampiona.
Zenit ostade bez Lige sampiona posle duzeg vremena, a Krasnodar i Spartak ce jos sa njima u Ligu UEFA.

Inace iznenadjujuce je to sto je velikan Dinamo iz Moskve ispao iz lige, jeste da su neki igraci napustili klub ali imali su dovoljno jak tim makar u ligi da ostanu.
Oni su uz Njukasl, Aston Vilu i Stutgart svakako najneprijatnije iznenadjenje ove sezone.
 
Mislio sam od ovih timova sto su ispali , ali razocarenja ima svakako , recimo po meni je tragicar sezone Nica , na kraju su zavrsili 4. a zaista su po igrama zasluzili da udju u Ligu sampiona.

Nego danas vrhunsku tekmu odigrali Hibernian i Glazgov Rendzers , finale skotskog FA kupa , Hibsi dobili 3:2 golom u nadoknadi vremena, znaci neverovatna utakmica, definitivno jedna od utakmica sezone , zaista kvalitet fudbala , dinamika , golovi, vrhunski stadion i atmosfera na tribinama, zaista sve je bilo na nivou kao da igraju 2 tima iz samog vrha evropskog fudbala a ne 2 tima koja su sezonu provela u skotskoj drugoj ligi , zaista neverovatno a tek neopisiva radost Hibsa koji su osvojili FA kup posle 112 godina , ono slavlje, ono odusevljenje, ona masa ljudi koja je usla na teren , ono je prosto fascinantno , kao da su u najmanju ruku osvojili Ligu sampiona ili titulu prvaka sveta......ono posle utakmice je stvarno bilo nesto neverovatno.
 
PODRSKA ZA MARKA RUSA , JA SE ZAISTA NADAM DA CE SE BRZO OPORAVITI.



Zavrsi se sezona i u Rusiji , osvoji CSKA, iskreno bas steta sto je Rostov ostao bez titule , mislim da su je zasluzili i da su ove godine uz Lester bili najprijatnije iznenadjenje u evropskom fudbalu , ali eto kao uteha im ostaje cinjenica da su se po prvi put u istoriji plasirali u Ligu sampiona, tacnije kvalifikacije za Ligu sampiona.
Zenit ostade bez Lige sampiona posle duzeg vremena, a Krasnodar i Spartak ce jos sa njima u Ligu UEFA.

Inace iznenadjujuce je to sto je velikan Dinamo iz Moskve ispao iz lige, jeste da su neki igraci napustili klub ali imali su dovoljno jak tim makar u ligi da ostanu.
Oni su uz Njukasl, Aston Vilu i Stutgart svakako najneprijatnije iznenadjenje ove sezone.

Dinamo, Njukasl i Tvente su mi je bas velika iznenadjenja. Aston Vila i Stutgart nisu mnogo, jer oni poslendjih 3-4 sezona jedva opstaju. Nica i Herta su ok prosle, kao i Vest hem koji zamalo da izvisi za igranje u LE. Junajted se jedva dokopao da igra negde. Totenhem mi je izenadjenje, pored Lestera pozitivno. Celzi i Arsenal negativno. Arsenal je morao ovu sezonu da osvoji, jer je konkurencija Siti, Liverpul Junajted, Celzi totalno zakazala.
 
Aston Vila i Stutgart jesu losi , ali ipak su to imena u svetu fudbala , Aston Vila je bila i prvak Evrope.

Nica i Vest Hem su po meni svakako tragicari sezone , jer igrali su zaista sjajno i po meni vise su zasluzili da igraju Ligu sampiona nego timovi koji su se na kraju nekako nasli ispred njih na tabeli.

Ove sezone recimo Valensija i Volsburg (koji je igrao odlicno u Ligi sampiona) su skroz podbacili u nacionalnim sampionatima, recimo u Rusiji Kubanj je naprijatno iznenadjenje takodje, to je ekipa koja je poslednjih nekoliko godina konstantno u gornjem delu tabele i bori se za Evropu i jedna od ekipa koja je igrala najlepsi fudbal u Rusiji , eto ove godine su se jedva spasili direktnog ispadanja i cini mi se da ce morati da igraju plej aut za opstanak u ligi.

E nego jel video neko juce derbi u Njujorku , Njujork Siti vs Njujork Red Buls 0:7 , ali 7 komada , mislim ekipa koja ima jednog Andreu Pirla , jednog Davida Vilju , Frenka Lamparda i ekipu koju predvodi jedan Patrik Viera, to su igraci koji jos uvek prave razliku i u evropskom fudbalu a kamoli u Americi da prime 7 komada , ja ne znam da li su Pirlo , Vilja ili Lampard u svojoj karijeri , makar i na treningu izgubili od nekog sa 7:0.
 
Nica, VH i Herta su, ipak nesto dobili, kao i Sent Etijen. Volfsburg je podbacio igranja u LS, a Valensija ne moze da se sastavi neko vreme. Ranije su iza Real i Barse, sad je tu Atletiko, Viljareal i Sevilja, ugura se Bilbao svake druge sezone i neko iznenadi sa skromnim budzetom kom prilici donji deo tabele primer je Selta ove sezone. Iznenadjenje je Kuban koji mora u Plej aut za opstanak. Sutra igraju protiv bivseg cestog clana Tomska. Tvente je ispao zbog dugova, iako su ovu sezonu i oni podbacili i nisu se borili za evro kupove. Jesu AV i Stutgart velika imena fudbala, ali kad ne ide, ne ide. Nije nista strasno, ispao je i Rendzers, Parma, Atletiko, Deportivo, sad Dinamo Moskva. Kad je jedan Juve mogao, koji realno gledano, veci od svih nabrojanih, mogu i AV i Svabe.
 
Poslednja izmena:
Kidnapovan napadač Olimpijakosa!

Napadač šampiona Grčke Alan Pulido kidnapovan je u nedelju u ranim jutarnjim časovima u Meksiku.

Nakon završetka sezone 25-godišnji napadač Olimpijakosa vratio se kući, u mesto koje se zove Sijudad Viktorija u meksičkoj državi Tamaulipas.

Pulido je, prema navodima medija, kidnapovan u dva časa ujutru, dok se vraćao sa žurke u društvu devojke Ileane Salas, koja je pre samo dva dana na socijalnim mrežama postavila fotografiju sa odmora u Santoriniju (Grčka).

Okružni tužilac iz Tamaulipasa potvrdio je lokalnim medijima da je fudbaler kidnapovan. Navodno su šestorica maskiranih napadača oteli fudbalera Olimpijakosa, ali su tokom jutra ostavili u parku njegovu devojku nepovređenu.

Meksički reprezentativac Pulido sada je predmet policijske istrage u operaciji koju vodi specijalno odeljenje policije u Tamaulipasu, a kidnaperi još nisu kontaktirali porodicu.
http://www.mozzartsport.com/vesti/kidnapovan-napadac-olimpijakosa/136803

otkup ce traziti verovatno
 
Kraj drame: Oslobođen Alan Pulido!

Napadač Olimpijakosa nalazi se u bolnici pod nadzorom lekara jer ima lake telesne povrede

Napadač Olimpijakosa Alan Pulido oslobođen je iz ruku otmičara koji su ga držali zatočenog puna 24 časa u Meksiku.

Specijalne policijske snage grada Tamaulipasa, gde se fudbaler nalazio na odmoru sa devojkom, učestvovale su u akciji spasavanja, a nakon što je bezbedno oslobođen, povremeni reprezentativac Meksika je prebačen u lokalnu bolnicu jer je na sebi imao tragove lakših telesnih povreda.

Pulido će narednih dana biti pod stalnom prismotrom lekara, a nakon što je ceo jedan dan proveo u zatočeništvu.

Podsetimo, napadača Olimpijakosa i njegovu devojku Ileane Salas napadači su kidnapovali u nedelju u ranim jutarnjim časovima. Iako su devojku pustili posle nekoliko časova, Pulida su otmičari zadržali sve dok ih policija nije locirala i izbavila fudbalera iz ruku kriminalaca.

http://www.mozzartsport.com/vesti/kraj-drame-oslobodjen-alan-pulido/136828
 
Prva liga Francuske....
Capture.PNG


Capture2.PNG
 
Хатем Бен Арфа пошто је у Бордо стигао тек у октобру већ се профилисао као најбољи играч клуба у овој години учествујући у пет од шест зањих голова екипе. (2 гола и 3 асистенције)

 

Back
Top