Dinar druga najbolja valuta na svetu. Jos jedan uspeh Jorgovanke Tabakovic.

Baš danas sam govorio nekim ljudima koji uopšte ne razmišljaju šta im se dešava. Dinar jača u odnosu na euro, dok cene poskupljuju, znači u eurima su proizvodi poskupeli. I dalje gledaju kao telad nisu u stanju da razumeju.

Nije tacno da poskupljuju. Kako mozes da nazivas nekog telcem, a sam ne razume sta se desava?

- - - - - - - - - -

Nije mi jasno ako je već dinar tako jak, što sve računamo u evrima ili je to opravdnanje za platu od 25000,00 jakih dinara.

Ne znam ko to "sve" racuna u eurima osim nekoga ko zaradjuje u eurima. Konstatacija ti je poptuno bez veze. Kakvo opravdanje je potrebno za platu od 25 000 dinara? Nikakvo. Zasto bi se plata opravdavala.

- - - - - - - - - -

Ja vidim da mnogi ljudi ovde pljuju Vucica i SNS a nemaju pojma ni o politici a jos manje o ekonomiji. Sve neki ko babe neke cisto laprdaju da ne bi prdeli na doope.
 
Nije tacno da poskupljuju. Kako mozes da nazivas nekog telcem, a sam ne razume sta se desava?

- - - - - - - - - -



Ne znam ko to "sve" racuna u eurima osim nekoga ko zaradjuje u eurima. Konstatacija ti je poptuno bez veze. Kakvo opravdanje je potrebno za platu od 25 000 dinara? Nikakvo. Zasto bi se plata opravdavala.

- - - - - - - - - -

Ja vidim da mnogi ljudi ovde pljuju Vucica i SNS a nemaju pojma ni o politici a jos manje o ekonomiji. Sve neki ko babe neke cisto laprdaju da ne bi prdeli na doope.

Ne boj se niko ti Vučka ne dira. Kaži mi kad prodaješ auto jel u oglasu staviš 5000e ili 591.790,00 din.
 
Ne brani ja Vucka ja samo analiziram objektivno.

Ti si rekao svi sve racunaju :D A ne auto.

Jel neko prica posto su jaja u eurima ili dinarima?

Naravno da jaja nećemo računati u evrima. Ja samo kažem da trenutna snaga dinara kao valute nije slika Srpske ekonomije, dinar je precenjen i to pravi problem izvoznicima.
 
Kurs dinara i rad NBS je jedna od retkih dobrih stvari ove vlasti.
NBS je prošle godine uglavnom kupovala, a ne prodavala evre da bi održala kurs.
Meni ovakva situacija sa jakim dinarom savršeno odgovara, jer platu dobijam u dinarima.

Moram da napomenem da je ova i ovakva Jorgovanka doktor nauka i za sve žute guvernere NBS.
Za vreme Đinđića, Jelašića i Šoškića, NBS je bez problema dozvoljavala poslovnim bankama veštačko naduvavanje kursa par dana pred naplatu rata kredita.
Jelašić je pri kraju ere davanja CHF kredita upozoravao, ali nije ZABRANIO takve kredite.
Da ne spominjem i čuvenu devalvaciju dinara 2008, kada je dinar za samo dva meseca izgubio 20% vrednosti.

Sve u svemu, zasluženo priznanje za teta-Jorgovanku.
 
Poslednja izmena:
Jak dinar ide na ruku uvoznicima jer kupuju povoljniju robu. Ala je mač za vratom izvoznicima jer zbog razlike u kursu svoju robu moraju da prodaju jeftinije.

Ako je privreda slabog izvoza odnosno malog deviznog priliva, onda ce i kurs da slabi... posto Srbija ima veci priliv deviza od odliva, dinar jaca.

Nije sav devizni priliv izvoz. Imas sverc roba i usluga, doznake, turizam, privatizaciju itd.
 
Ako je privreda slabog izvoza odnosno malog deviznog priliva, onda ce i kurs da slabi... posto Srbija ima veci priliv deviza od odliva, dinar jaca.

Nije sav devizni priliv izvoz. Imas sverc roba i usluga, doznake, turizam, privatizaciju itd.

Kod nas kurs nije u skladu sa našom ekonomskom situacijom. Da je tako i ja bi bio za jak dinar.
 
Baš danas sam govorio nekim ljudima koji uopšte ne razmišljaju šta im se dešava. Dinar jača u odnosu na euro, dok cene poskupljuju, znači u eurima su proizvodi poskupeli. I dalje gledaju kao telad nisu u stanju da razumeju.

Telad su plemenita sorta medju papkarima i prezivacima.
Ovde je ipak rec o bezrepoj stoki koja misli onako kako
je drugi vuce dupetom za nos.
Budalastina o stabilnom i jakom dinaru ide na ruku stranim
kupcima obveznica jer im je kamata na dinarske obveznice
veca nego na EUR koje imaju na racunima u maticnim zemljama.
Samo pijani milijarder se moze hvaliti ovakvim fah-idiuotskim
potezima.
A ona prica o uvoznom lobiju kojem odgovara nizak kurs vise
i ne pije vodu, buduci se u Srbiji uvozi maltene sve a od gotovih
proizvoda ne izvozi se nista, izvoze se sirovine i neki jeftini
poluproizvodi.!!!
 
Hvale naš dinar - "druga najbolja valuta u svetu"

Srpski dinar je druga valuta u svetu sa najboljim performansama u proteklih 12 meseci, ocenjuje američka agencija "Blumberg".

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=03&dd=15&nav_id=1369617

Pogledajte prilog 482755

Evo izvornog članka: https://www.bloomberg.com/news/arti...et-to-face-3-tax-on-revenue-under-new-eu-plan

Nadam se da će se optimizam pozitivno ispostaviti; i ekonomija će jačati od toga.
 

Back
Top