Oće l više ta sezona?

29196947_1649241561825874_6463760745367711525_n.jpg
 
Pa ...Bio je nešto veći...:sad2:

- - - - - - - - - -

E ali juče na Petrovaradinskom Dunavcu desetak belih kao šaka i tri bucova,što na ružu hleba,što na đubretare gliste...
Tri bucova na ružu hleba i to jedan bio četvrt kilograma -od prilike...Naravno ,sve vratio-koji će mi te bele,a bucovi su sportske ribe
koje treba da narastu.
 
ja se nadam da će me pustiti slobodno jedno 9 dana oko 1 maja i razmišljam da odem do jezera Ljukovo...Tamo je sad već toplija voda,a prošle godine u ovo vreme sam imao 5 lepih babušaka i par kila onih terpana,manića ili patuljastih somića,kako ih več ko zove.
e tolko su mi trzali na glistu,da nisam mogao ispratiti dva štapa...

image y.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ...Bio je nešto veći...:sad2:

- - - - - - - - - -

E ali juče na Petrovaradinskom Dunavcu desetak belih kao šaka i tri bucova,što na ružu hleba,što na đubretare gliste...
Tri bucova na ružu hleba i to jedan bio četvrt kilograma -od prilike...Naravno ,sve vratio-koji će mi te bele,a bucovi su sportske ribe
koje treba da narastu.

Odkuda bucov na hleb? :think:
 
Nemam reči,i ovde se slažem sa tobom,bucov iliti balin,je grabljivica i njega sam nekada dobijao na sitnog kedera ili meps jedinicu...
Nikad na hleb...
Neverovatno...

Evo nesto kao ribolovacka prica, a nije...

Upecao sam veliku crvenperku (onu pravu, sa crvenim perajima, maslinastim ledjima i zuckastom nijansom) od jedno 700 gr - na parce mesa!

Poznato je da crvenperke nisu mesojedi...Ne znam sta je bilo sa tom sto sam je upecao, kako je promenula jelovnik...?....:think:
 
Poslednja izmena:
Evo nesto kao ribolovacka prica, a nije...

Upecao sam veliku crvenperku (onu pravu, sa crvenim perajima, maslinastim ledjima i zuckastom nijansom) od jedno 700 gr - na parce mesa!

Poznato je da crvenperke nisu mesojedi...Ne znam sta je bilo sa tom sto sam je upecao, kako je promenula jelovnik...?....:think:


Nisam nikada video toliku crvenperku,ali postoji riba koja je izgledom slična.pecao sam je u Baranji,dok sam živeo tamo.Mi smo je zvali JAZ.
Ima je u Dunavu.Krupna je i bude u jatu.Jak borac.Tamo sam je nalazio na jednom delu,gde se Dunavac ulevao u Dunav,pa je bio neki kamenjar što je ličilo na brzak.
Taj deo smo zvali Nijagara.Možda si jaza upecao?

https://www.pcelica.co.rs/ribe/vrste/jaz.php
 
Nisam nikada video toliku crvenperku,ali postoji riba koja je izgledom slična.pecao sam je u Baranji,dok sam živeo tamo.Mi smo je zvali JAZ.
Ima je u Dunavu.Krupna je i bude u jatu.Jak borac.Tamo sam je nalazio na jednom delu,gde se Dunavac ulevao u Dunav,pa je bio neki kamenjar što je ličilo na brzak.
Taj deo smo zvali Nijagara.Možda si jaza upecao?

https://www.pcelica.co.rs/ribe/vrste/jaz.php

I ja sam video samo par puta, davnih 60-70ih godina....Sitnih je bilo dosta, ali velika je uvek bila veoma retka....Nije jaz...

Mnogo su joj crvenija peraja nego kod jaza...Iako je bez sumnje bela riba, odsjaj joj malo vuce na zlatno...


Ja mislim da je ona iskorenjana...

Isto kao i plavi karas i zlatni karas....
 
Crvenperka bude do 2oo grama...Plavi karaš (sunčica)nije iskorenjen,ima ga na barama Vojvodine...
Inače,bucov dok je manji jede svašta,pa sam ih tako na ružu hleba...Kad je gladan tamani sve jestivo!
Štos je što se bela riba,uključujući i kauglere još nije izmrestila,a mali bucov ne može velike bele da proguta!:lol:
Kad je mali,prvo jede dafnije i kiklopse kao i sva bela riba ,a kasnije bela riba pređe na gamaruse i sve što padne jestivo u vodu
(protfiš recimo sam gledao kako njupa dudove-dud padao nad reku i opadali,a oni sve skakali i gutali ih...),a bucov navali na sitnu mlađ...
Tako da,ako se prenamnoži-strada bela riba,kaugleri naročito...Bucov ne jede deverike ni druge široke mladunce...

- - - - - - - - - -

Inače sam bio na reci dvaput na soma i jednom sam vratio dva komada,a drugi put sam imao jedno ozbiljno pecanje i poranio sam pa sam ga samo osetio...
Nije bio vekik-kilu-dve,tri najviše...Jak pribor pa teško oceniti te sitnije...
Drugo nisam pecao-sve se mresti...
 
Da, terpani su...Ma bio sam srećan samo da sam na vodi i da sam jedan dan,bar malo uživao.
Ovde na zapadu,sinoć gledam ogromne komade kako se okreću,na sredini jezera.
Čini mi se da su šarani,ali nisam baš siguran.
Imaju i jezero i reku.Prepuno ribe.Zabranjeno je pecanje na žive mamce,a dnevna dozvola je 20e.
Reka krivuda kroz grad,i ogromni komadi se vide na sve strane.
Pomislim,da su cigoši iz Rakovca tu,ne bi ostalo ni kedera...
Sad su u reku ubacili i japanske šarane,i to komade ko balvane,niko ih naravno ne dira,a uživaju u pogledu...
U Rakovcu znam mesto,gde desetak godina roštiljam za prvi maj.
Tamo nikada nisam ribu ulovio,niti sam ikada video da je neko drugi uspeo.
Pored toliko mreža,struje,zavesa,ništa nije ostalo,osim poneke žabe,zmije i puža.


Lenovo_A1000_IMG_20180519_204250.jpg


Jezero sinoć.
 
Poslednja izmena:

Back
Top