"Šta je Bog radio pre stvaranja sveta?" Stiven Hoking

nije dovoljno tvrditi,trebaš dokazati ono što tvrdiš.

šta to matematika tvrdi da jest istina a ti da nije.

Da li ti misliš da je matematika aspolutno merilo istine ili samo jedan aspekt ljudske istine?Ili je stina nešto iznad nas nama potpuno nedodirljivo kao ograničenim bićima u svakom pogledu osim u jednom,u gluposti,tu smo u beskonačnosti,:lol:
 
Da li ti misliš da je matematika aspolutno merilo istine ili samo jedan aspekt ljudske istine?
pa ko je rekao da je matematika apsolutno merilo istine. matematika kao nauka jest naviše dostignuće roda ljudskoga.
Ili je stina nešto iznad nas nama potpuno nedodirljivo kao ograničenim bićima u svakom pogledu osim u jednom,u gluposti,tu smo u beskonačnosti,:lol:
istina je ono što jeste. nije nam nedodirljiva. samo ćemo je otkrivati dok je kraja svijeta i vijeka. otkrivanje istine je jedan od načina da se ulepša i osmisli život.
 
Matematika nije nikakav zakon već čista aljudska apstrakcija kao i vreme koju je čovek uveo da bi pratio dinamiku i odnos promena koje opaža.Matematika nije apsolutna istina.

Matematka nije apstraktna vec vrlo konkretna. Dve jabuke ce uvek biti dve jabuke nevezano da li cemo dvojku predstaviti u dekadnom, binarnom ili heksadecimalnom sistemu. Vreme je druga pojava i njega mozemo meriti kako god hocemo.
 
kakva fraza? dotle došlo?

pogrešna interpretacija ili neispravan prevod drevnih knjiga. Bog može sve moguće. loše tumačenje bi bilo da je Bog svemoguć u smislu da može i nemoguće.


Bog je svemoguć. Tvoje shvatanje 'nemogućeg' za Boga to nije. Letiš.
Upravo si pogrešno protumačio svemoguće i nemoguće. Sama riječ "svemoguć" određuje upravo da ne postoji nemoguće. Čak i pojam "nemoguće" postoji zato jer ti to Bog omogućava.
 
Bog je svemoguć. Tvoje shvatanje 'nemogućeg' za Boga to nije. Letiš.
Upravo si pogrešno protumačio svemoguće i nemoguće. Sama riječ "svemoguć" određuje upravo da ne postoji nemoguće. Čak i pojam "nemoguće" postoji zato jer ti to Bog omogućava.
Bog NE MOŽE UČINITI da nije bilo ono što je bilo.
ili, da su dva i dva pet. vidiš prosto da postoji i Bogu nemoguće.

moguće bi bilo da ti rasudjuješ valjano. svakom čoveku je to moguće. samo tvoj um ima na neuronima lance kojekakvog smeća koje si čitao.
 
Poslednja izmena:
bog može učiniti da nije bilo ono što je bilo. ili da su dva i dva pet. vidiš prosto da postoji nemoguće.

moguće bi bilo da ti rasudjuješ valjano. svaki čovek je to moguće. samo tvoj um ima na neuronima lance kojekakvog smeća koje si čitao.

Opet ti o meni. Ti nisi mjerodavan da sudiš o mom umu niti o Bogu. Ne znaš niti o jednom niti drugom
ništa. Lupetaš.
...
Bog već čini da nije bilo ono što ti misliš da je bilo. Ne postoji nešto što je bilo. Sve-jest.
Samo u našim tintarama (u našem razumu) mi umišljamo redosled i vrijeme. Tako se ostvaruje
doživljaj prolaznosti. U Bogu sve jeste sada. Vrijeme u Bogu ne postoji kao manifestacja
već samo kao potencijal i znanje-o-sebi-potencijalu. Uz to Bog i univerzum nisu isto.
Bog je konačan. Mltiverzum je beskonačnost mogućnosti koja proizilazi iz konačnosti Boga.
 
Opet ti o meni. Ti nisi mjerodavan da sudiš o mom umu niti o Bogu. Ne znaš niti o jednom niti drugom
ništa.
nemoj da nas daviš pa neću.
Bog već čini da nije bilo ono što ti misliš da je bilo. Ne postoji nešto što je bilo. Sve-jest.
Samo u našim tintarama (u našem razumu) mi umišljamo redosled i vrijeme. Tako se ostvaruje
doživljaj prolaznosti. U Bogu sve jeste sada. Vrijeme u Bogu ne postoji kao manifestacja
već samo kao potencijal i znanje-o-sebi-potencijalu. Uz to Bog i univerzum nisu isto.
Bog je konačan. Mltiverzum je beskonačnost mogućnosti koja proizilazi iz konačnosti Boga.
naravno da postoji ono što je bilo. to su prethodni dogadjaji.

recimo tvoj prehodni post je bio pre mog sadašnjeg.

taj je sled kako u našem umu,tako i svemu živom, prirodi pa i božjem. o tome je reč. ni bog ne može da izmeni taj sled. to niko ne može. kauzalnost je nešto što je iznad svega. što bi rekao onaj ozimanov šopen... stvar po sebi. iskaz, da nešto može nastati smo drugog nečega nije princip već absolut kauzalnosti.
 
Poslednja izmena:
nemoj da nas daviš pa neću.

naravno da postoji ono što je bilo. to su prethodni dogadjaji.

recimo tvoj prehodni post je bio pre mog sadašnjeg.

taj je sled kako u našem umu,tako i svemu živom, prirodi pa i božjem. o tome je reč. ni bog ne može da izmeni taj sled. to niko ne može. kauzalnost je nešto što je iznad svega. što bi rekao onaj ozimanov šopen... stvar po sebi. iskaz, da nešto može nastati smo drugog nečega nije princip već absolut kauzalnosti.

Sve to nije BILO već je sve uvijek SADA.
To što se ti ne možeš oslobodiš razuma kojim stvaraš projekcije vremenskog niza, to je druga stvar.
Ti ne znaš Boga. Stoga, prestani da pričaš o Bogu kao da znaš šta i kako Bog jeste. Ne umišljaj. Ne
prodaji maglu. U Bogu nema nikakvog slijeda. Sve jeste: bestjelesno, besprostorno, vezvremeno.
Čak ni u univerzalnom Umu ne posptij slijed. Slijed je samo u razumima jedinki, nigdje drugdje.
 
DRAGOLJUB:

Pa dobro ,druže Ljubo,hajde onda objasni ljudima svojim rečima koje su i njihove...I da li uopšte je moguće da se razumemo?

To sam već uradio u mojoj knjizi i na mom videu, a takođe isto radim i u svim mojim postovima na ovom forumu. Moj jezik je krajnje jednostavan, rekao bih "narodski". Pojmovi koji stoje iza mojih reči su i svakom srednje obrazovanom čoveku poznati, tako da nerazumevanja onoga o čemu govorim ne može da bude. Ne razumeju me samo "visoko obrazovani" čiji rečnik je pun reči koje označavaju još uvek neobjašnjene feniomene, koji zbog toga umišljaju da je tajna postojanja materije, života i prorde za čoveka neobjašnjiva i neshvatljiva i koja, zbog toga i može da se izrazi samo "praznim balonima", tj. rečima koje ništa ne znače i koje niko ne razume.

I da...Mani se i ti dijalektike...Tih...uzroka,posledica i bla bla...

Upravo u tom grmu i leži zec. Tvoje nerazumevanje mog objašnjenja postojanja sveta se, u tom slučaju i krije u tome što ignorišeš moj sistem uzročno posledičnih veza po kojem materija, život i priroda postoje. Tajna objašnjavanja i razumevanja svih mogućih fenomena u vezi postojanja i ponašanja materije, života i prirode, upravo i jeste u otkrivanju i razumevanju svih njihovih uzroka i posledica. Jer druge logike po kojoj postoje materija, život i priroda, sem logike uzročno-posledičnih veza između fizičkih i psihičkih procesa,nema. Pa čak i kad je reč o onom Najprvom uzroku (koga verujući zovu imenom "Bog", a ja imenom "Svest") koji je uzrok, ne samo sveta, već i sebe samoga. Koji je istovremeno i fizička i psihička pojava, sila i proces. Koji naizmenično, ciklično sebe ka fizičku pojavu i proces uzrokuje uz pomoć sebe kao psihičke pojave i procesa i obrnuto. Ko ovo ne razume taj ne može da razume ni to da su Bog i svet jedno i isto i da je način na koji Bog uzrokuje svet, zapravo, način na koji Bog uzrokuje sebe samoga.

Ako ti ovaj psihofizički sistem uzročno-posledičnih veza nisi u stanju da razumeš, koji sam ja kratko izrazio formulom "JA = 7", tada nikada nećeš da budeš u stanju ništa da razumeš, bez obzira na svo tvoje poznavanje svetskih religija, filozofije i prirodnih nauka. To je upravo formula Božanstva, a istovemeno i formula Prirode, po kojoj Bog, tj. Priroda večito i naizmenično uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces, uz pomoć sebe kao psihičke pojave i procesa i obrnuto. Pretačući se tako večito i naizmenično kroz svoja TRI prirodna oblika i stanja. Sve po principu i modelu "jaje-pile, koka". Odnosno po principu uzročno-posledičnih veza između 7 fizičkih i psihičkih radnji koje, ponavljajući se večito, uvek jedne iz drugih naizmenično i kružno proizilaze. Ovako kao što je na ovom dole grafikonu prikazano. Ko uspe do kraja da razume logiku ovih dole "7 božanstvenih i veličanstvenih", taj će da razume apsolutno sve. A ko to ne uspe da razume, taj nkad neće uspeti da razume ništa, jer drugog načina ili druge mogućnosti da razumemo logiku po kojoj materijalni, živi i svesni Univerzum postoji , NEMA. Ovaj grafikon dole sadrži u sebi odgovore na sva pitanja koja su u ovoj temi postavljena.

kauzalitet 400 piksli 1.jpg
 
Sve to nije BILO već je sve uvijek SADA.To što se ti ne možeš oslobodiš razuma kojim stvaraš projekcije vremenskog niza, to je druga stvar.
svet u kome ne bi bilo sleda dogadja/promena se zove konstanta. istinsko mrtvilo.
Ti ne znaš Boga. Stoga, prestani da pričaš o Bogu kao da znaš šta i kako Bog jeste. Ne umišljaj. Ne prodaji maglu.
ljudi mogu znati božje misli. ljudski iskazi koji su apsolutno istiniti su istovremeno i božji.
U Bogu nema nikakvog slijeda. Sve jeste: bestjelesno, besprostorno, vezvremeno.
Čak ni u univerzalnom Umu ne posptij slijed. Slijed je samo u razumima jedinki, nigdje drugdje.
kao što rekoh. taj tvoj "bog" se zove konstanta. istinsko mrtvilo. ništavilo.
Samo davež je opsjednuta daveži. Liječi se. Mogu ti pomoići ako hoćeš.
možeš naravno.nemoj više da pišeš. nemoj da nas daviš.
 
Poslednja izmena:
Matematka nije apstraktna vec vrlo konkretna. Dve jabuke ce uvek biti dve jabuke nevezano da li cemo dvojku predstaviti u dekadnom, binarnom ili heksadecimalnom sistemu. Vreme je druga pojava i njega mozemo meriti kako god hocemo.

U matematici sabiraju brojevi a ne jabuke a brojevi su čiste apstrakcije,ne postoje prirodi tako da je matematika jeste ljudska apstrakcija.Al kad si već pomenuo el si video negde - 2,3 jabuke :lol:
 
A znači ti kad se pogledaš u ogledalo vidiš broj?:hahaha: Pazi ako još ima neko f ispred mož biti zajebano...:rotf:
Možda nas ima i 3 4-rica ali vidiš i 3 i 4 su apstraktni koncepti,ne postoje nigde u prirodi osim u ljudskoj lobanji ;)

Znaci po tebi je pravilnost apstrakcija ? Tako pocinje ludilo. Odsad cu da vam persiram, jer imate komsije u glavi ;) ili da budem fin, imate, koliko god da vas je , jako razvijenu mastu :drugari:

Secam se adventista koji su ubedjivali svoje clanove kako je matematicki dokazano da su jedan i jedan u stvari tri.:super: i vernici verovali a sve to da bi se podrzala ideja o apstrakciji, a to i ti sada radis.
 
Znaci po tebi je pravilnost apstrakcija ? Tako pocinje ludilo. Odsad cu da vam persiram, jer imate komsije u glavi ;) ili da budem fin, imate, koliko god da vas je , jako razvijenu mastu :drugari:

Secam se adventista koji su ubedjivali svoje clanove kako je matematicki dokazano da su jedan i jedan u stvari tri.:super: i vernici verovali a sve to da bi se podrzala ideja o apstrakciji, a to i ti sada radis.

Šta lupetaš ti leba ti?Si vido broj i javila se šifra pa te to zabrinulo?:lol:
 

Back
Top