"Šta je Bog radio pre stvaranja sveta?" Stiven Hoking

Opet se vracamo na istu dilemu da li Univerzum ima pocetak ili nema. Malo je tesko zamisliti sta je to bilo pre pocetka i pre pocetka vremena i sta je to prouzrokovalo Pocetak. To sto je prouzrokovalo Pocetak mora opet nesto da prouzrokuje tako da izgleda nema Pocetka.

A iz toga proizilazi da to sto postoji niko nije stvorio jer je materija i energija oduvek postojala, sto opet znaci da Bog nije potreban teoriji koja nema pocetak a covek i ostali zivi svet je po toj teoriji nastao iz evolucije. Zato se religioznima vise svidja teorija koja ima Pocetak jer je toj teoriji potreban Bog kao kreator.
 
Najpoznatiji fizičar sveta, profesor Stiven Hoking preminuo je u 77. godini života u svom domu u Kembridžu, u Velikoj Britaniji.

R.I.P.

pitanje iz naslova, možda malo čudno, pa ako neko hoće da prokomentariše...

Lebdeo je nad bezdanom. ("Svuda bejase tama, samo Duh Gospodnji lebdese nad bezdanom...".)

Sada Stivenov duh lebdi nad bezdanom....:sad2:
 
Bog je stvorio ljudski um koji je ogranicen dotle da i ne moze da shvati nista bez vremena i prostora... Kako smo stvoreni nedokucivo je za ljdski um... Nama je mnogo toga neshvatljivo....Da je drugacije mi bi sve mogli da shvatimo i nas zivot bi bio besmislena... Mi u sustini ne mozemo da shvatimo ni sam zivot.... Pogledajte samo kakvu definiciju zivota je dala nauka i bice vam jasno koliko smo nemocni u odnosu na tvorca... Pogresno je sto covek misli da bi morao nesto da shvati i da to onda definise recima koje ni same nisu dovoljno dobro definisane...
 
Kontemplirao nad idejom stvaranja?:think:

Tu si!

Pre stvaranja nižeg pola kreacije, svetove materije, energije, vremena i prostora kreirao je Duše, ono što mi jesmo. Kreirao nas sa svim potencijalnim kvalitetima koje je posedovao ON (TO) Sam.
Zbog naše iskazane sebičnosti, lenjosti i nezainteresovanosti ni za šta i ni za koga izvan nas samih, kreirao je, pored ostalih, i niže svetove.
Kako?
Upravo preko same suštine života koju znamo kao Duh, Sveti Duh, Reč ili Reč Boga, Logos, Shadba, Bani... Kako? Tako što je kodirao Njena dva aspekta, Svetlost i Zvuk i razdvojene ih slao izvan svetova čiste svesti ili čiste ljubavi. Izvan tih oblasti ova dva aspekta su spustala svoje vibracije za određeni nivo i onda međusobno reagovali kreirajući materiju, energiju, prostor i vreme onog sveta kojeg danas znamo kao Eterički ili Podsvesni Svet ili Nivo. Preostali Zvuk i Svetlost krenuli su u dalje spistanje svojih vibracija a onda u međusobnu reakciju da bi kreirali sledeći svet na nižem vibracionom nivou. Taj svet je bio Mentalni Svet. Takva uzastopna kreacija je nastavljena sve dok nije kreiran i Kauzalni, Astralni i na kraju Fizički Svet.
Navedena kreacija je trajala eonima, po našim shvatanjima vremena. Nakon toga iz prethodno kreirane gasovite supstance nastavljeno je kreiranje manjih porcija energije koje znamo kao atome iz kojih su kreirani molekuli da bi se iz te prašine nastavila kreacija zvezda i planeta. Posle dodatnih eona došlo se do nastanjivih planeta i tek onda Duše (mi) krenule su u pohod u niže svetove na školovanje.
Bez ulaženja u detalje, život nije kreiran na planetama (recimo zemlji) već je stigao kreiran. Jedini život u nižim svetovima jeste Duša i nas kao Duše niko i ništa drugo ne može nas niti kreirati niti uništiti - mada, može uništiti naša tela....
Čak i ovaj poslednji proces je trajao eonima...
Evolucija fizičkih tela je nastavljena slično evoluciji iznešenoj u teoriji koja je već svima poznata, osim evolucije humanih tela koja je ostvarena na Kauzalnom Svetu i kao takva prenešena najpre na Astralni a onda i na fizički svet. Zato naučnici koji pokušavaju naći spoj evolucije od riba preko majmuna do čoveka ne mogu naći potrebne karike jer one i ne postoje.
Jednostavno, mi jesmo ovde da jednoga dana kao Duše dovoljno ekspandiramo svoju svest i kapacitet ljubavi da možemo, mi kao Duša, prepoznati, razumeti i realizovati ono zbog čega smo u ovoj školi. Posle toga vraćamo se nazad čisto duhovnom kraljevstvu ili svetovima čiste svesti.
Isus nije bio ni prvi ni poslednji koji je ovo iznosio, ali nije bilo onih koji su mogli shvatati ono što je on ili drugi slični njemu, iznosio.
Kada mi pojedinci dovoljno duhovno sazrimo nema više ničega u ovom svetu što može zadržati našu pažnju i ponuditi nam veće zadovoljstvo ili sreću od onoga koje pojedinac doživi i doživljava po otvaranju prema samopj suštini života - Duhu ili Reči Boga.
Um čoveka nije u mogućnosti da razume ljubav niti Duh i to je razlog da svaki 'goli' intelektualac uvek i jedino traži dokaze ne znajući da su dokazi unutra u Samoj Duši a ne u umu.
Ono što je nazreo Hoking, da velikog praska nije bilo, potpuno je u pravu.
 
Poslednja izmena:
Da bi odgovorili na pitanje teme mislim da je potrebno odgovoriti na pitanje o Pra-Pocetku a ne o Bozijim razmisljanjima i pobudama pre stvaranja jer mi i ne znamo u potpunosti ko je i sta je Bog.

Dakle, da li je Pra-Pocetak postojao ili nije
. Postoje samo tri moguca odgovora:

1) Nije! Ako nije onda Bog nije stvoritelj. Ako nije onda su materija i energija (vibracija) oduvek postojali. Ako nije onda tkz. Bog nije nista veci stvoritelj od coveka jer u tom slucaju i Bog i covek koriste vec postojece prirodne resurse za stvaranje.
2) Jeste! Ako jeste ko je i sta je prouzrokovao(lo) Pra-Pocetak? Ili ko je stvorio Boga ako kazemo da je sam Bog Pra-Pocetak.
3) I jeste i nije! Treca teorija sadrzi apsurde i prve i druge hipoteze zajedno.
 
:think: Šta je Bog radio pre stvaranja sveta?
Jedini logičan odgovor na ovo pitanje je - "svir'o qrcu" :lol:

Ali kad mu se dopala harmonija u toj muzici kurčevih sfera odlučio je da je upotrebi u stvaranju sveta.
Za sebe, kao apsolutnog tvorca, je uzeo privilegiju da bude nota Do u prvoj oktavi, jer sa notom Do oktava počinje i završava se - dakle, on je i početak i kraj.

Da bi se bilo šta manifestovalo bile su neophodne tri sile, tako i za prostor svih svetova. To su aktivna sila, pasivna sila i sila koja će neutralisati suprotnosti ove dve suprostavljene sile, dakle, neutralna sila.
U raznim mitologijama se spominju ove tri sile, negde su poznate kao tri Suđaje, negde kao tri Norne pod imenom Urd ili Prošlost, Verdandi ili Sadašnjost i Skuld ili Budućnost.

Te tri sile su nastale voljom tvorca, dakle iz note Do i taj voljni nastanak je popunjavao mesto u oktavi gde nema polutona - između nota Do i Si.
Svi svetovi su dobili tri zakona i tako se prešlo na notu Si. Dalje se sve odvijalo mehanički jer se između ostalih nota nalaze polutonovi koji obezbeđuju normalan prelazak na narednu notu. Dakle tri sile su se spojile i iz neutralne sile je nastao svet svih zvezda, odnosno galaksija, ali mi ćemo pratiti našu galaksiju. Znači nota Si je pored svoje tri sile dobila i tri sile univerzuma. Materijalnost je veća (gušća) i vibracije ove note su ređe. Materijalnost note Si se ogleda kroz 6 zakona. Naredna nota je nota Sol i prateći strelu stvaranja to je naše sunce (Solarna nota). Materijalnost naše zvezde je 12 jer podleže pod 12 sila ili zakona (3 sile univerzuma, 6 sila galaksije i svoje tri sile). Nota Fa ima 24 zakona i ti zakoni upravljaju materijalnošću planeta u sunčevom sistemu.
Sada dolazimo do mesta u oktavi gde ponovo nema polutona, to je između nota Fa i Mi. Da bi se harmonija stvaranja nastavila bilo je neophodno nešto što bi obezbedilo prelazak sa note Fa na notu Mi. U prvom slučaju - između nota Do i Si - taj prelaz je omogućila volja apsoluta (note Do), a da bi se prešlo na Zemlju koja je pod notom Mi taj prelazak je omogućio organski život koji je na Zemlji bio moguć. Naša planeta je pod uticajem 48 zakona i to su zakoni koji nama vladaju kroz život na Zemlji. Na samom kraju je nota Re, a to je Mesec koji je pod uticajem 96 zakona i Apsolut kao nota Do završava sa ovom i počinje novu oktavu stvaranja.

Dakle oktava stvaranja bi izgledala ovako:

Do - 1 (Apsolut)

pauza (prelaz omogućuje volja apsoluta)

Si - 3 zakona (svi svetovi)

La - 6 zakona (sve zvezde - 3+3)

Sol - 12 zakona (Sunce - 3+6+3)

Fa - 24 zakona (planete - 3+6+12+3)

pauza (prelaz omogućuje organski život na Zemlji)

Mi - 48 zakona (Zemlja - 3+6+12+24+3)

Re - 96 zakona (Mesec - 3+6+12+24+48+3)

Do - nova oktava


Tako nekako izgleda stvaranje kad Bog svira qrcu :mrgreen:
Treba napomenuti da svaka nota ima svoju oktavu inače bi materijalni svet izgledao prejednostavno.
 
Da bi odgovorili na pitanje teme mislim da je potrebno odgovoriti na pitanje o Pra-Pocetku a ne o Bozijim razmisljanjima i pobudama pre stvaranja jer mi i ne znamo u potpunosti ko je i sta je Bog.

Dakle, da li je Pra-Pocetak postojao ili nije
. Postoje samo tri moguca odgovora:


2) Jeste! Ako jeste ko je i sta je prouzrokovao(lo) Pra-Pocetak? Ili ko je stvorio Boga ako kazemo da je sam Bog Pra-Pocetak.
.

Postoji i 4. jeste postoji i on je aposlutni uzrok svega stvorenog tj on sam je nestvoren i bez početka,jedini i zato je prapočetak.
 
setih se ovog iz filma K-PAX:

"I wanna tell you something Mark, something you do not yet know, that we K-PAXians have been around long enough to have discovered. The universe will expand, then it will collapse back on itself, then will expand again. It will repeat this process forever. What you don't you know is that when the universe expands again, everything will be as it is now. Whatever mistakes you make this time around, you will live through on your next pass. Every mistake you make, you will live through again, & again, forever. So my advice to you is to get it right this time around. Because this time is all you have."

LunchonKPAX.jpg
 
Tu si!

Pre stvaranja nižeg pola kreacije, svetove materije, energije, vremena i prostora kreirao je Duše, ono što mi jesmo. Kreirao nas sa svim potencijalnim kvalitetima koje je posedovao ON (TO) Sam.
Zbog naše iskazane sebičnosti, lenjosti i nezainteresovanosti ni za šta i ni za koga izvan nas samih, kreirao je, pored ostalih, i niže svetove.
Kako?
Upravo preko same suštine života koju znamo kao Duh, Sveti Duh, Reč ili Reč Boga, Logos, Shadba, Bani... Kako? Tako što je kodirao Njena dva aspekta, Svetlost i Zvuk i razdvojene ih slao izvan svetova čiste svesti ili čiste ljubavi. Izvan tih oblasti ova dva aspekta su spustala svoje vibracije za određeni nivo i onda međusobno reagovali kreirajući materiju, energiju, prostor i vreme onog sveta kojeg danas znamo kao Eterički ili Podsvesni Svet ili Nivo. Preostali Zvuk i Svetlost krenuli su u dalje spistanje svojih vibracija a onda u međusobnu reakciju da bi kreirali sledeći svet na nižem vibracionom nivou. Taj svet je bio Mentalni Svet. Takva uzastopna kreacija je nastavljena sve dok nije kreiran i Kauzalni, Astralni i na kraju Fizički Svet.
Navedena kreacija je trajala eonima, po našim shvatanjima vremena. Nakon toga iz prethodno kreirane gasovite supstance nastavljeno je kreiranje manjih porcija energije koje znamo kao atome iz kojih su kreirani molekuli da bi se iz te prašine nastavila kreacija zvezda i planeta. Posle dodatnih eona došlo se do nastanjivih planeta i tek onda Duše (mi) krenule su u pohod u niže svetove na školovanje.
Bez ulaženja u detalje, život nije kreiran na planetama (recimo zemlji) već je stigao kreiran. Jedini život u nižim svetovima jeste Duša i nas kao Duše niko i ništa drugo ne može nas niti kreirati niti uništiti - mada, može uništiti naša tela....
Čak i ovaj poslednji proces je trajao eonima...
Evolucija fizičkih tela je nastavljena slično evoluciji iznešenoj u teoriji koja je već svima poznata, osim evolucije humanih tela koja je ostvarena na Kauzalnom Svetu i kao takva prenešena najpre na Astralni a onda i na fizički svet. Zato naučnici koji pokušavaju naći spoj evolucije od riba preko majmuna do čoveka ne mogu naći potrebne karike jer one i ne postoje.
Jednostavno, mi jesmo ovde da jednoga dana kao Duše dovoljno ekspandiramo svoju svest i kapacitet ljubavi da možemo, mi kao Duša, prepoznati, razumeti i realizovati ono zbog čega smo u ovoj školi. Posle toga vraćamo se nazad čisto duhovnom kraljevstvu ili svetovima čiste svesti.
Isus nije bio ni prvi ni poslednji koji je ovo iznosio, ali nije bilo onih koji su mogli shvatati ono što je on ili drugi slični njemu, iznosio.
Kada mi pojedinci dovoljno duhovno sazrimo nema više ničega u ovom svetu što može zadržati našu pažnju i ponuditi nam veće zadovoljstvo ili sreću od onoga koje pojedinac doživi i doživljava po otvaranju prema samopj suštini života - Duhu ili Reči Boga.
Um čoveka nije u mogućnosti da razume ljubav niti Duh i to je razlog da svaki 'goli' intelektualac uvek i jedino traži dokaze ne znajući da su dokazi unutra u Samoj Duši a ne u umu.
Ono što je nazreo Hoking, da velikog praska nije bilo, potpuno je u pravu.

Ovo zvuči slićno gnostičkoj mitologiji i neoplatonizmu samo što si ti ovde isfrikombinovao neke novije termine pa sad su tu svest,vibracije,zvuk,svetlost....

- - - - - - - - - -

setih se ovog iz filma K-PAX:

"I wanna tell you something Mark, something you do not yet know, that we K-PAXians have been around long enough to have discovered. The universe will expand, then it will collapse back on itself, then will expand again. It will repeat this process forever. What you don't you know is that when the universe expands again, everything will be as it is now. Whatever mistakes you make this time around, you will live through on your next pass. Every mistake you make, you will live through again, & again, forever. So my advice to you is to get it right this time around. Because this time is all you have."

Pogledajte prilog 482544

Ništa karma znači?Ovo je kao i Ničeovo večno vraćanje
 
Koliko ljudi-toliko teorija...
Dobro,dobro-nešto manje...:mrgreen::lol:

Ali ja bih (iako mi Hoking beskrajno imponovao i bio veoma simpatićan s tim njegovim dubokim promišljanjima) radije o tom
šta ćemo mi ljudi da stvaramo!
Ybe mi se šta su Godoi i da li su nešto stvarali ili su svirali kerac ili ko zna šta...To više nije aktuelno,tj.šta je bilo-nije više!
Dakle,daleko je važnije šta je naša uloga i cilj u daljem postojanju Univerzuma!
Za mene je više nego očigledno da Bogova više nema kako mi ljudi napredujemo i već smo polubogovi!
Nema zajebavanja s nama!
Da se sad pojavi na Sinaju,već bi mu ili Ameri ili Ruje ili Čajnezi poslali krstareću s neutronkom i ćao matore...Zato se i ne vraća,ako je ikad i bio,
ako nije (šta je i najrealnije)proivod halucinacija shizofrenog Moše,Avrama,Noja i Pavla...O Đizuzu ne bih-familijarno smo mi Leviji malo "šano dušo",
pa mu to dođe nekako za "normalno"...Pa hajde recite i sami:koji bi od vas normalan izašao Golijatu s praćkom na megdan?Očigledno je David bio žešće opaljen...:sad2:
E sad što ga ussralo...:roll::lol:
 
Postoji i 4. jeste postoji i on je aposlutni uzrok svega stvorenog tj on sam je nestvoren i bez početka,jedini i zato je prapočetak.

Pa to nije četvrto nego prvo. Kažeš da je Bog nestvoren, znači nema Pra Početka. Suočavaš se sa apsurdnošću prve hipoteze. Ne možeš reći da Boga niko nije stvorio a materiju i energiju jeste jer moraš imati iste kriterijume. U prvoj hipotezi ni Bog ni materija ni energija nemaju stvoritelja jer u prvoj hipotezi nema Pra-početka, nema početka vremena, nema Prvog Uzroka. Ako nema Početka onda nema ni Stvoritelja.
 
Najpoznatiji fizičar sveta, profesor Stiven Hoking preminuo je u 77. godini života u svom domu u Kembridžu, u Velikoj Britaniji.

R.I.P.

pitanje iz naslova, možda malo čudno, pa ako neko hoće da prokomentariše...

Стиву лака земља, ослободио се јадник мука овоземаљских
као и једна Биљана у недељу ...

А што се тиче питања,
па, хммм ...
Рецимо да је наивно, али хајде.

Мислим да је Бог имао свог Бога
( Творац је имао свога Творца ).

Тако да, ето !
 
Стиву лака земља, ослободио се јадник мука овоземаљских
као и једна Биљана у недељу ...

А што се тиче питања,
па, хммм ...
Рецимо да је наивно, али хајде.

Мислим да је Бог имао свог Бога
( Творац је имао свога Творца ).

Тако да, ето !

covijeka....
 
Ево са "Спутњика" један коментар о Хокингу и његовом
донекле контраверзном животу

https://rs.sputniknews.com/zivot/201803141114888781-hoking-brakovi/
Željko Subotai
Retko viđena perverzija napravljena oko ovog čoveka.

Prva perverzija je reč "genijalan"
i to "klečanje" pred "velikim umom".
Um ma koliko bio velik u sebe ne može da upije mistiku.
Pred mistikom i najveći um puca lakše nego staklo kad slon upadne u staklaru.

Druga perverzija... kakav je to s druge strane "genijalan um",
kakva je to terminologija za "uzvišeno" koje samo sebi ne može da pomogne,
koje od sebe ne zavisi i svojom motorikom ne upravlja?
Kom imbecilu može biti normalno da uzdiže karikaturu teško obolelu
i prikazuje kao genijalno i uzvišeno?
Germanima i cionistima!

Jadan taj čovek ...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top