Bahami
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bahami

Početnik
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bahami

najpre velik pozdrav za sve ovde!
    Konacno da nadjem i neko mesto gde se razgovara i o nekim drugim zemljama za odlazak a ne samo o Kanadi, SAD i Zapadnoj Evropi...

Nedavno procitah neki clanak na netu o tome kako na Bahamima postoji nedostatak obucene radne snage. Pretpostavljam da pod tim misle i npr. fakultetski obrazovane. Pa me zanima da li ima nekoga ko zna neke informacije o tome kako je na Bahamima? Zivot, odnosi belci-crnci, privreda, mogucnost dobijanja papira...?
    Znam da su oni u okviru britanskog komonvelta, pa ne znam kakvog to ima uticaja na useljenje tamo?
    Cini mi se da su ekonomski relativno jaki (bar po CIA Factbook-u), a opet nisam cuo jos ni od koga da je otisao tamo da radi i zivi?

..a evo i doticnog clanka:
    http://www.expatsdirect.com/ed/index.cfm?scn=featart&ArticleID=62

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Bahami :)

Citat Original postavio Franky
    najpre velik pozdrav za sve ovde!
    Konacno da nadjem i neko mesto gde se razgovara i o nekim drugim zemljama za odlazak a ne samo o Kanadi, SAD i Zapadnoj Evropi...

Nedavno procitah neki clanak na netu o tome kako na Bahamima postoji nedostatak obucene radne snage. Pretpostavljam da pod tim misle i npr. fakultetski obrazovane. Pa me zanima da li ima nekoga ko zna neke informacije o tome kako je na Bahamima? Zivot, odnosi belci-crnci, privreda, mogucnost dobijanja papira...?
    Znam da su oni u okviru britanskog komonvelta, pa ne znam kakvog to ima uticaja na useljenje tamo?
    Cini mi se da su ekonomski relativno jaki (bar po CIA Factbook-u), a opet nisam cuo jos ni od koga da je otisao tamo da radi i zivi?

..a evo i doticnog clanka:
    http://www.expatsdirect.com/ed/index.cfm?scn=featart&ArticleID=62

Ja sam doduse samo silazio sa broda (radio prosle godien za Royal Caribbean Cruise) na par sati jer je jedna od destinacija na tzv Western cruise bila i glavni grad Nassau.
    Sta da ti kazem, taj gradic nije veci od neke varosice u Srbiji, ne verujem da tu ima nekakvih velikih mogucnosti za posao mada bi to trebalo jos proveriti, ovo je cisto onako nagadjanje. E sad ti rece, nedostatak obucene radne snage, sta to konkretno znaci, obucena radna snaga moze biti i neki stolar ili varilac, nisam siguran da bas nesto rasirenih ruku docekuju inzenjere i tome slicno.

Takodje, ne verujem da se lako mogu srediti papiri bas iz pomenutih razloga pripadanja Komonveltu.

Sto se tice odnosa belih-crnih stanovnika, to je svuda manje vise ista prica, uvak postoji zavist lokalnog stanovnistva jer smatraju da su beli ljudi u startu dosli sa velikim novcem iako oni ne znaju bas tacno gde je Srbija i kako se tamo zivi pa im razlika izmedju recimo Kanadjana i Srba nista posebno ne znaci, za njih smo i mi bogati samo zato sto smo beli.

Početnik
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio klika
    Ja sam doduse samo silazio sa broda (radio prosle godien za Royal Caribbean Cruise) na par sati jer je jedna od destinacija na tzv Western cruise bila i glavni grad Nassau.
    Sta da ti kazem, taj gradic nije veci od neke varosice u Srbiji, ne verujem da tu ima nekakvih velikih mogucnosti za posao mada bi to trebalo jos proveriti, ovo je cisto onako nagadjanje. E sad ti rece, nedostatak obucene radne snage, sta to konkretno znaci, obucena radna snaga moze biti i neki stolar ili varilac, nisam siguran da bas nesto rasirenih ruku docekuju inzenjere i tome slicno.

Takodje, ne verujem da se lako mogu srediti papiri bas iz pomenutih razloga pripadanja Komonveltu.
    ---u tom textu govore o strucnim radnicima koji bi radili na brodogradilistu u Grand Bahama; pise da dovlace radnike i iz Rumunije i Bugarske npr. kao i iz jos nekih zemalja..., posto je tamo nedostatak radne snage...
    A stoji (tamo i u CIA-i) da je turizam veoma razvijen, zatim bankarstvo, pogotovo e-banking i te slicne nove IT tehnologije...

...mada sad sam video da stanovnika ima svega nesto vise od 300.000 pa onda shvatam da nije neka velika sredina koja bi pruzala mnogo mogucnosti..... ; doduse GDP im je 17.000$!!!, ako je to neko merilo bogatstva?

Znaci po tvojim iskustvima po tim Karipskim ostrvima su manje vise slicni uslovi rada i zivota? Dobro ne racunajuci Kubu i Dominikanu. Drzavice poput Barbadosa, Dominike, onih Sent ovaj onaj, Trinidad i Tobago, Antigva? Kakvih informacija imas o njima?

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Franky
    ---u tom textu govore o strucnim radnicima koji bi radili na brodogradilistu u Grand Bahama; pise da dovlace radnike i iz Rumunije i Bugarske npr. kao i iz jos nekih zemalja..., posto je tamo nedostatak radne snage...
    A stoji (tamo i u CIA-i) da je turizam veoma razvijen, zatim bankarstvo, pogotovo e-banking i te slicne nove IT tehnologije...

...mada sad sam video da stanovnika ima svega nesto vise od 300.000 pa onda shvatam da nije neka velika sredina koja bi pruzala mnogo mogucnosti..... ; doduse GDP im je 17.000$!!!, ako je to neko merilo bogatstva?

Znaci po tvojim iskustvima po tim Karipskim ostrvima su manje vise slicni uslovi rada i zivota? Dobro ne racunajuci Kubu i Dominikanu. Drzavice poput Barbadosa, Dominike, onih Sent ovaj onaj, Trinidad i Tobago, Antigva? Kakvih informacija imas o njima?
    Sve se na Karibima svodi na jednu stvar, turizam! Ima nasih ljudi koji rade u bankarstvu ili IT biznisu ali to su pojedinacni slucajevi (rekao bih promili) , nikako ih ne mozemo uzeti kao pravilo.

Ovo za brodogradilista, verujem da su to zanatlije tipa varioci i tome slicno, to prozali brate moj svuda u svetu. Zanati su najtrazeniji i ovde u Kanadi. Mogu ti reci iz iskustva da ovde u Torotnu jedan vodoinstalater premasuje sa primanjima svakog inzenjera i to bez vecih problema, satnica im ide i do neverovatnih CAD$ 35-40.

Jedino ako si jedan u milion i znas nesto sto malo njih zna da radi a trazeno je, onda mozda i nadjes neki dobar posao na Karibima, ili ako pricas 3 svetska jezika pa se uglavis negde u turizmu.

Sa druge strane, mislim da je vrlo tesko srediti papire na bilo kom ostrvu koje je pod jurisdikcijom jedne od sila , USA, Britanije, Francuske ili Holandije. Znam neke nase ljude koji su bezuspesno pokusali samo turisticki da odu na Holandske Antile, Arubu ili Curasao, a da ne govorim o radnoj dozvoli.

Sve u svemu , mrka kapa za SCG pasos.....

Početnik
    Učlanjen
    25.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Konacno neko tko ne zeli da rmabaci u hladnim ekonomsko razvijenim zemljama.

Poprilicno istrazujem pomenuta ostrva, kako se dokopati istih, poceti neki posao ili se zaposliti.

Ako ima nekoga da malo mudrujemo (razmenimo misljenja) o istim, veoma sam rad!

pozzz

Početnik
    Učlanjen
    04.07.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam tamo bila samo turistički i bila sam neprijatno iznenadjena u kojoj meri je teritorija pod severnoameričkim uticajem, skoro da su potpuno izgublli nacionalni identitet.
    Lično, nije mi se dopao, mada sam ja videla samo Nassau i Cable Beach.

Slične teme

1. Bahami ???
    Autor planinac u forumu Putovanja
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.06.2008., 07:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •