Mektić: Srbi iz RS-a se vojno obučavaju u Rusiji

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326
Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine, optužio je lidere u bh. entitetu Republika Srpska za nacionalističku retoriku i podršku paravojnim organizacijama.

20171010_2_26204660_26675681_0.jpg


Dragan Mektić, ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine, optužio je u intervjuu Reutersu lidere u bh. entitetu Republika Srpska za nacionalističku retoriku i podršku paravojnim organizacijama, kako bi zastrašili političke protivnike i pridobili glasače uoči oktobarskih izbora u ovoj zemlji.

On je kazao da politika u RS-u trguje strahom te da je povećan osjećaj nesigurnosti.

Pozivajući se na pouzdane izvještaje, Mektić je novinarima Reutersa kazao da mladi Srbi prolaze vojne obuke u kampovima u Rusiji.
Snažne političke poruku 'Noćnih vukova'

"Vjeruje se da su grupe, kao što su 'Noćni vukovi', koji će iduće sedmice posjetiti RS, u sklopu svoje balkanske 'turneje', angažovale vlasti RS-a kako bi propagirale netoleranciju prema nesrbima ili umjerenim Srbima uoči oktobarskih izbora", navodi Mektić.

Kazao je da postoje pokušaji da se manipulira izborima na različite načine.


"U posljednje vrijeme, kroz organiziranje specijalnih grupa koje proizvode svojevrstan fizički pritisak na (pojedine) građane kako bi se oni uplašili i ne bi izašli na glasanje - to je posebno praksa vlasti u RS-u. Oni pokušavaju da osnuju paraobavještajnu strukturu pod krinkom patriotske organizacije i da je iskoriste za obračun sa protivnicima", rekao je.

Naveo je da "Noćni vukovi" nisu tipičan motociklistički klub, "oni nose snažne političke poruke".
Nepotrebno gomilanje oružja

"Vlasti RS-a žele im dati legitimitet i iskoristiti ih u izbornom procesu", kazao je Mektić, navodeći izvještaje o tome da "Noćni vukovi" planiraju otvoriti ured u Banjoj Luci i nadgledati izbore.

Smatra da je nedavna kupovina 2.500 pušaka za Ministarstvo unutrašnjih poslova RS-a legalna, ali da je u disproporciji u poređenju s entitetom Federacija Bosne i Hercegovine.

"Oni trebaju oružje, i to nije upitno, ali postavlja se pitanje proporcionalnosti. To može dovesti do nepotrebnog gomilanja oružja, koje može biti pogrešno iskorišteno na razne načine", kazao je Mektić.

Izvor: Agencije


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/mektic-srbi-iz-rs-se-vojno-obucavaju-u-rusiji
 
Bio je pripadnik VRS. Borio se celi rat. Borio se na ozrenskom ratistu protiv mudzahedina

Ali sada izgleda kao da je Jovan Divjak. Zasto? Pozicija mu pomutila mozak ili?

Stvarno ne znam, videla sam ga jednom u jednoj emisiji, on kao da vergla napamet naučene rečenice... non stop jedno te isto.

Sem potrošnje kiseonika tokom tih monologa ne vidim nikakav veći efekat njegovih govora, mislim na konkretan rad.

A ovako samo daje municiju za razno razne teorije i gluposti da se narod zamajava.
 
Stvarno ne znam, videla sam ga jednom u jednoj emisiji, on kao da vergla napamet naučene rečenice... non stop jedno te isto.

Sem potrošnje kiseonika tokom tih monologa ne vidim nikakav veći efekat njegovih govora, mislim na konkretan rad.

A ovako samo daje municiju za razno razne teorije i gluposti da se narod zamajava.

Srpska deca zaista idu u vojne kampove u Rusiju. Vidi
http://www.gradsubotica.co.rs/deca-ratnih-veterana-ponovo-boravila-u-kampu-u-rusiji/

Dodik zaista naoruzava Srbe u Bosni. Tako da je to istina


Ali nejasno zasto ovaj glumi Jovana Divjaka. Mozda mu je udobno u ovoj funkciji/fotelji i svida mu se Sarajevo. Imam osecaj da se sutra zarati da bi on predvodio Zelene bertke iz Sarajeva
 
Bio je pripadnik VRS. Borio se celi rat. Borio se na ozrenskom ratistu protiv mudzahedina

Ali sada izgleda kao da je Jovan Divjak. Zasto? Pozicija mu pomutila mozak ili?

Nikad nije kasno da se postanje Jovan Divljak, pa ni vama da se doovete pameti.
Al sve mi se cini, male su sanse.

- - - - - - - - - -

]Srpska deca zaista idu u vojne kampove u Rusiju. Vidi[/B]
http://www.gradsubotica.co.rs/deca-ratnih-veterana-ponovo-boravila-u-kampu-u-rusiji/

Dodik zaista naoruzava Srbe u Bosni. Tako da je to istina


Ali nejasno zasto ovaj glumi Jovana Divjaka. Mozda mu je udobno u ovoj funkciji/fotelji i svida mu se Sarajevo. Imam osecaj da se sutra zarati da bi on predvodio Zelene bertke iz Sarajeva

Pa i treba da idu, il treba da idu u ISIS i mudzahedine?
 
Bio je pripadnik VRS. Borio se celi rat. Borio se na ozrenskom ratistu protiv mudzahedina

Ali sada izgleda kao da je Jovan Divjak. Zasto? Pozicija mu pomutila mozak ili?
Србину баш тешко променити плочу ако у томе види корист. Додик је променио, од неког ко је Републику Српску звао Република Шумска постаде највећи Србин који је икада ходио земљом.
 
Srpska deca zaista idu u vojne kampove u Rusiju. Vidi
http://www.gradsubotica.co.rs/deca-ratnih-veterana-ponovo-boravila-u-kampu-u-rusiji/

Dodik zaista naoruzava Srbe u Bosni. Tako da je to istina


Ali nejasno zasto ovaj glumi Jovana Divjaka. Mozda mu je udobno u ovoj funkciji/fotelji i svida mu se Sarajevo. Imam osecaj da se sutra zarati da bi on predvodio Zelene bertke iz Sarajeva

Pa zar ne vidiš da se Balkan polarizuje na Zapadnu i Istočnu opciju.

Ovaj priskače uz Zapadnu zajedno sa SDA ( ne bi SDA ali mora i ima obavezu) .
 
Pa zar ne vidiš da se Balkan polarizuje na Zapadnu i Istočnu opciju.

Ovaj priskače uz Zapadnu zajedno sa SDA ( ne bi SDA ali mora i ima obavezu) .

To je tacno.

Inace vec sam pisao i na temi o Siriji. Isti sukob je moguc/izvestani na Balkanu. Rusi imaju Srbe kao proxi igrace a Ameri Hrvate. Jedni naoruzavaju druge.

SDA/Bosnjaci su previse mali i nisu neki faktor. Vise su tu u sendvicu.

Dodik se odlucio za Ruse i Srpska je noz zaboden u NATO trbuh. Dodik naoruzava bosanske Srbe i radi sve na tome da udalji Bosnu od EU I NATO
 
To je tacno.

Inace vec sam pisao i na temi o Siriji. Isti sukob je moguc/izvestani na Balkanu. Rusi imaju Srbe kao proxi igrace a Ameri Hrvate. Jedni naoruzavaju druge.

SDA/Bosnjaci su previse mali i nisu neki faktor. Vise su tu u sendvicu.

Dodik se odlucio za Ruse i Srpska je noz zaboden u NATO trbuh. Dodik naoruzava bosanske Srbe i radi sve na tome da udalji Bosnu od EU I NATO

Problem sa EU je jedino u tome što je sad pod kontrolom US. Moguće je da će za par godina potpasti pod kontrolu Rus, tako da nema tu problema oko ulaska.
NATO ne znam koliko je pametno ulazak .
 
Problem sa EU je jedino u tome što je sad pod kontrolom US. Moguće je da će za par godina potpasti pod kontrolu Rus, tako da nema tu problema oko ulaska.
NATO ne znam koliko je pametno ulazak .

EU moze pasti pod rusku sferu jedino ako kroci ruska vojna cizma u nju. Ocito nisi upucena kakva je atmosfera u EU

No ja koliko vidim jedini koji ce stradati su bosanski Srbi. Oni su se jasno odredili za prorusku stanu dok Beograd igra duplo golo. Tako kada bude stani pani opet ce biti rampa na Drini i ovi bosanski Srbi ce se naci na vetrometrini kao oni iz RSK
 
:think:

Da nije on , S .R. ,mozda , od "onih sumnjivih" ...?

U`fatice ce njega Bakir "strasni" i videce on svojih "72 device" ...

Ne razumem sta zelis reci? Taj Rustempasic je u ekipi sa Muhamedom Borogovcem
To je ovo

http://www.republic-bosnia-herzegov...&id=824:sta-je-to-bosanski-kongres&Itemid=517


Oni se zalazu za Republiku BIH gde bi svi bili Bosanci i njihov najveci neprijatelj je Alija Izetbegovic. Od 90-tih samo pisu protiv njega. Za njih je Alija bio srpski agent. Kao i njegov sin Bakir
 
EU moze pasti pod rusku sferu jedino ako kroci ruska vojna cizma u nju. Ocito nisi upucena kakva je atmosfera u EU

No ja koliko vidim jedini koji ce stradati su bosanski Srbi. Oni su se jasno odredili za prorusku stanu dok Beograd igra duplo golo. Tako kada bude stani pani opet ce biti rampa na Drini i ovi bosanski Srbi ce se naci na vetrometrini kao oni iz RSK

Pa što se tiče Srba iz Bosne vidiš da i oni sede na dve stolice ... Dodik na jednoj , a ovi oko Mehtića na drugoj.

Ako se Rusi povuku samo Dodik može da skokne kod njih , ako dobiju Mehtić će da ćuti
 
Sta mislis koliko je to tacno ?

Nisam upucen no sve stvari su moguce. Bosnjaci su itako bili "ikebane" tokom SFRJ. Nisu bili inicijatori bilo cega niti su imali moc da uticu na procese.
Rustempasic tvrdi da je Cosic i tim velikim Srbima odgovaralo da na celo dode Izetbegovic kojeg su predstavljali kao muslimanskog fanatika.

Treba znati da su ovi iz SANU i Seselj agitirali da se Izetbegovic ranije pusti iz zatvora.

Prvo je bacen u zatvor kako bi se stvorio privid zrtve/mucenika kod Bosnjaka a onda izvaden od strane Srba i odjednom dosao na celo Bosnjaka. A bilo je jacih ljudi od njega tipa Zulfikarpasic.


No Zagreb i Beograd su 90-tih odlucili da rasture SFRJ i naprave granice. Zato su u HDZ-u smakli Stjepana Kljujica i postavili poslusnike iz Zagreba a Srbi makli Vladimira Srebrova (osnivaca SDS-a) i postavili poslusnike Beograda

I znas li da su biti Srbi omogucili da Bosna postane nezavisna. Bogic Bogicevic, Jovan Divjak, Miro Lazpvic itd...Oni su bili na kljucnim funkcijama i zakolutali kolo nezavisnosti

Da su ostali Kljujic na celu BH Hrvata i Srebrov i njegova struja na celu BH Srba, rata u Bosni ne bi ni bilo. Ali to nije bilo u interesu Beograda i Zagreba

 
Ambasada SAD o dolasku Noćnih vukova: Apelujemo na organe vlasti BiH da ozbiljno shvate sve moguće sigurnosne prijetnje


Za 19. mart najavljen je dolazak u BiH, odnosno RS, članova organizacije Noćni vukovi iz Rusije koji se nalaze na crnoj listi.

Portal Index.ba kontaktirao je Ambasadu SAD-a u BiH sa pitanjem da li ova ambasada ima mišljenje ili preporuku bh. vlastima o najavljenom dolasku.

Odgovor prenosimo u cjelosti.


– Na lokalnim je vlastima i odgovarajućim institucijama BiH da riješe ovo pitanje. Apelujemo na organe vlasti BiH da ozbiljno shvate sve moguće sigurnosne prijetnje.

Ministarstvo finansija SAD-a prvi put je uvelo sankcije za Noćne vukove i određeni broj njihovih članova u decembru 2014. godine jer su snosili ili bili saučesnici u djelovanju ili aktivnostima koji su predstavljali prijetnju miru, sigurnosti, stabilnosti, suverenitetu i teritorijalnom integritetu Ukrajine.

Ovakve posjete koje negativno utiču na stabilnost beskorisne su i ne treba ih podržavati, rečeno je iz Ureda za odnose s javnošću Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu.

http://saff.ba/ambasada-sad-o-dolas...iljno-shvate-sve-moguce-sigurnosne-prijetnje/
 
Pa dobro, šta je tu problem?

Bošnjakistanci ionako stalno mekeću kako su spremni za rat, kako samo treba mig, i sateraće Srbe preko Drine.

A ovamo se usrali od par hiljada pušaka, i par hiljada ljudi koji se tu i tamo, ovde i onde obučavaju.

By the way, Noćnim vukovima Nemci ne smeju da zabrane da se voze Berlinom 9. maja, a ne da im nešto zabrani BiH.
 
Poslednja izmena:

Back
Top