10 najelegantnijih gradova sveta

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Kompanija Zalando predstavila je listu najelegantnijih gradova sveta, sastavljenu za ljubitelje arhitekture, umetnosti i mode.
Gradovi su rangirani na osnovu brojnih faktora, poput modne scene, značaja kulture i arhitekture, turističke poželjnosti i pristupačnosti "elegantnog" načina života.
U obzir su uzimani urbani i arhitektonski karakter, ali i atmosfera i šarm grada

Ovo su prvih 10
Pariz, London,Beč, Venecija, Firenca, Barselona, Njujork, Bordo,Milano, Rim.

Da li su i po vama ovi navedeni gradovi najelegantniji ?
Ako nisu navedeite koji su i zasto i postavite fotografiju grada
 
Санкт Петербург

sankt-peterburg-21.jpg


sankt-peterburg-25.jpg


st-petersburg-rusija-21.jpg


Pogled-na-Veliki-dvorac-Peterhofa-iz-pticje-perspektive.-Sankt-Peterburg-Rusija-670x446.jpg


Sankt-Peterburg-003.jpg
 
Mislim da je Moskva nepravedno izostavljena


Univerzitet Lomonosov u Moskvi
Or6Yk0U.jpg


Popularna pešačka zona Stari Arbat
vqXP13l.jpg


Moskovski metro
wWIDVS0.jpg


Muzej Borodinska bitka
2mcwyrQ.jpg


Najlepši park u Rusiji – Gorki park
Vf3ZT9X.jpg


Boljšoj teatar
6xJfy49.jpg


Najveći pravoslavni hram na svetu – Hram Hrista Spasitelja
BzHHMoh.jpg


Simbol Moskve i Rusije – Hram Sv. Vasilija Blaženog
6oUvG6f.png
 
Kompanija Zalando predstavila je listu najelegantnijih gradova sveta, sastavljenu za ljubitelje arhitekture, umetnosti i mode.
Gradovi su rangirani na osnovu brojnih faktora, poput modne scene, značaja kulture i arhitekture, turističke poželjnosti i pristupačnosti "elegantnog" načina života.
U obzir su uzimani urbani i arhitektonski karakter, ali i atmosfera i šarm grada

Ovo su prvih 10
Pariz, London,Beč, Venecija, Firenca, Barselona, Njujork, Bordo,Milano, Rim.



Da li su i po vama ovi navedeni gradovi najelegantniji ?
Ako nisu navedeite koji su i zasto i postavite fotografiju grada


Slozhila bih se, i dodala Kan, Nicu, Monte Karlo, Berlin...


Bila sam u svim gradovima sem ''boldovanog''...
 
Вецић, Москва има лепих објеката и појединих атракција за туристе, али се никако не би могло рећи да је елегантна.

Упропастили су је не водећи рачуна о стиловима, очувању делова града од значаја...

Измешали су превише ултрамодерно са царским, не иде то.

За разлику од Москве, Петроград као да је конзервиран у доба царске Русије.

Одише префињеношћу...
 
Slažem se sa tobom, ali mi nisu jasni kriterijumi po kojima su se birali elegantni gradovi. Za mene lično najlepši, najelegantniji grad sa dušom, gostoptimstvom, svojom istorijom i tradicijom je Bagdad pre rata. kada bi moglo da se vrati to vreme rado bi živela u tom gradu.
 
Slažem se sa tobom, ali mi nisu jasni kriterijumi po kojima su se birali elegantni gradovi. Za mene lično najlepši, najelegantniji grad sa dušom, gostoptimstvom, svojom istorijom i tradicijom je Bagdad pre rata. kada bi moglo da se vrati to vreme rado bi živela u tom gradu.

Да, ни мени није јасно ко је и по ком основу бирао, али ево, и ми сада имамо прилику да дамо свој допринос...

Сваки град има нешто, али ако гледамо елеганцију целине, ја сам своје рекла.

Сад пажљивије читам уводни пост (што је мој пропуст, признајем), узимали су у обзир архитектуру, уметност и моду.

Па ми тек сад није јасно - откуд Њујорк међу првих 10 :zcepanje:
 

Back
Top