Cifre kažu: Britancima je dobrodošao Bregzit

Turpentine

Iskusan
Poruka
5.266
Britanske kompanije sve više izvoze u preostalih 27 članica Evropske unije kako se približava istupanje Ujedinjenog Kraljevstva iz tog bloka.

20770082235a70546336495449027495_w640.jpg


Britanske kompanije sve više izvoze u preostalih 27 članica Evropske unije kako se približava istupanje Ujedinjenog Kraljevstva iz tog bloka.

Među deset vodećih destinacija za britanski izvoz u 2017. godini nalazi se čak sedam zemalja Evropske unije, pokazali su objavljeni podaci britanske vlade, a prenosi agencija AP.

Prodajući različite proizvode, od automobila do farmaceutskih proizvoda, britanske kompanije su u Nemačku izvezle robu vrednu 53 milijarde dolara u prošloj godini, što je za 13 odsto više nego godinu dana ranije.

Među drugim zemljama EU, u koje je povećala izvoz, nalaze se Francuska, Holandija i Irska.

https://www.blic.rs/vesti/svet/britanske-kompanije-povecale-izvoz-u-ostale-clanice-eu/80eejfj

Devalvirana funta, najniži corporate tax u istoriji UK-a i slobodno tržište. Zar je iko sumnjao da pomorska i trgovačka nacija može da propadne ako istupi iz carinske unije pravljene po modelu šezdesetih ?
 
Логично. Наравно да ће им се Брегзит испатитити. И те како. Додуше, мора се признати Енглези практично од век знају шта је добро за њих. У Еу, су највећи некгелски таленти били кастрирани. На приме, доношење правила и наметање своје воље другима, или трговина са својим Комомвелтом. Сад ће се, наравно, вратити на Комомвелт, а с друге стране, још кад их америка откачи, почеће да воде своју политику. А у томе су ненадмашни.
 
највећа предност од изласка амричке подгузне буве из европе , што је више неће спутавати као што је радила све до сада . Све што није ишло америма на руку је било стопирано од покварених пиргавих .

Данас сутра када изађу , европа ће мирније дисати .

Девалвирање валуте .....од када је то позитивна ствар у економији ????
 
lose ide cim sam od sebe pricas da ti je dobro a niko te ne pita za stanje...:rotf:

Не, то твој шунтави Вучић прича о вртоглавом индустријском расту и чему све не иако је земља којом влада једна од три најбедније на континенту.

Разумљиво је што си се збунила, ниси никад ни била баш много компос ментис.
 
Не, то твој шунтави Вучић прича о вртоглавом индустријском расту и чему све не иако је земља којом влада једна од три најбедније на континенту.

Разумљиво је што си се збунила, ниси никад ни била баш много компос ментис.

naslov mu glup...nije mi nista majke mi dobro mi de...:rotf:
 
Логично. Наравно да ће им се Брегзит испатитити. И те како. Додуше, мора се признати Енглези практично од век знају шта је добро за њих. У Еу, су највећи некгелски таленти били кастрирани. На приме, доношење правила и наметање своје воље другима, или трговина са својим Комомвелтом. Сад ће се, наравно, вратити на Комомвелт, а с друге стране, још кад их америка откачи, почеће да воде своју политику. А у томе су ненадмашни.

Baš su lepo uglavljeni !

Mogu da prde bez zaštite koliko hoće između SAD-a i američkog EU-preduzeća, ah da tu su i Rusi i Kinezi !

Ni Afrika i B.Istok im nije neka vajda bez dozvole SAD-a
 
Britanci dobro znaju šta rade. Oni imaju svoje tržište koje nije malo a mogu potpuno samostalno da upravljaju pristupom tom svom tržištu. Kome idu kolike carine ko dobija benificije a ko antidamping sankcije. Evropsko tržište je veće ali Britanci skoro da i nisu imali kontrolu pristupa. Tako da je bilo moguće da protiv njihove volje Grci otvore pristup KInezima za neki procenat itd...
To nije samo problem Britanije to je problem svih razvijenih EU članica koje same po se bi imaju respektinvo tržište i kojim bi u slučaju otcepljenja same upravljale. Mislim da je to i generator trenutne krize koja će najverovatnije dovesti do praktičnog ukidanja zajedničkog EU tržišta, pa ti i same Evrope. .
 
19%.. Ima i jeftinije kolega ali ima tu i nesto drugo osim tih coparate tax rate.... zašto se proizvodjaci automobila bas odlučuju za Britaniju .. Podržavam Britance sto se ovoga tice ali sam skeptik da će ostati isti uslovi za coparacije koje rade u UK na slobodan plasman robe u EU zonu..

Zato sto im Britanska vlada da skoro sve dzabe i nesto malo i doplati, a trazi minimum toliko i toliko radnika i toliko i toliko vremena....u protivnom penali po ugovoru.
Zvuci poznato jel da....?
A nije.....kod nas se penali prvo uzmu od strane politicara, a onda se tali ono sto drzava daje ili pola pola ili usaid pravilo znaci 70 30 u korist politicara...pa to mnogim firmama ne odgovara....sto se i vidi po profilu onih koji uopste razmatraju da dodju...

Britanija nikad nije forsirala svoje ljude kao jeftinu radnu snagu, cak i kad je kriza bila....
Doduse ni Svedjani nisu to radili, i obe nacije su profitirale od krize...
 
Zato sto im Britanska vlada da skoro sve dzabe i nesto malo i doplati, a trazi minimum toliko i toliko radnika i toliko i toliko vremena....u protivnom penali po ugovoru.
Zvuci poznato jel da....?
A nije.....kod nas se penali prvo uzmu od strane politicara, a onda se tali ono sto drzava daje ili pola pola ili usaid pravilo znaci 70 30 u korist politicara...pa to mnogim firmama ne odgovara....sto se i vidi po profilu onih koji uopste razmatraju da dodju...

Britanija nikad nije forsirala svoje ljude kao jeftinu radnu snagu, cak i kad je kriza bila....
Doduse ni Svedjani nisu to radili, i obe nacije su profitirale od krize...

Pa sad nzn dal im daju nesto ali znam da imaju kvalifikovanu radnu snagu i jako lepe uslove .. Zašto se mnogi F1 timovi odlučuju bas za Britaniju a ne recimo zemlju porekla Mercedes recimo koji je u Brackley ili Red Bull u Milton Keynes.. Ima tu i nesto vise ..
 
I ja nesto razmisljam ,da li citamo iste vesti, Mozda kod njih u Engleskoj pisu jedno a kod nas drugo, Evo ima danas jedan clanak da je najsporije rastuca velika ekonomija britanska, 1,5%.Nisam siguran ni da ce im Jamajka ili trziste Nove Gvineje moci da zameni Nemacku,Italiju,Francusku ,Spaniju,

Nece.
VB ekonomija se sporije razvijala od ostalih ekonomija EU, u prosloj godini.

I jos uvek su deo zajednickog trzista, tako da ne postoje nikakve prepreke izvozu, koje ce se podici, onog trenutka kad izadju.
Za sada je tempo, 2019. izlaze + 2 godine se nista ne menja da bi se VB i EU ekonomija pripremile za novi odnos.
 

Back
Top