Шта је најобоље за Србију и њен народ ?

sveznadar

Veoma poznat
Poruka
13.783
Ауторска тема:

Сви ми ''политичари'' са пдф Крстарице знамо, мислимо, желимо, хоћемо.......
најбоље за Србију и њен народ, свако на свој начин.

Сигирно да сва та размишљања, жеље, потребе...... имају свој заједнички именилац.

Где је то место, тачка где се сви ми преклапамо-укрштамо?

Да ли је једини начин партијска припадност или су странке превазиђена стварност у друштву?

Да ли сви у свом окружењу радимо оно што је најбоље за заједницу, а самим тим и за своју породицу?

Шта је оно што треба да урадимо да свима буде добро, а да деци оставимо лепо место за живот?

Где нам је друштвена одговорност према земљи и народу?
 
Шта је оно што треба да урадимо да свима буде добро, а да деци оставимо лепо место за живот?
Ако хоћемо деци добро напустити Србију и отићи у свет где нема Вучића, Дачића, Шешеља.. Где закон не штити криминалце, старлете, бизмисмене,певаљке.. а кињи поштеног грађанина, где човек од свог рада може поштено да заради и деци омогући да се школују, буду здрави.. да имају осмех на лицу, а не тугу и очај. Дефинитивно домаћи српски издајници у дилу са страним моћницима ломе кичму српском народу.
 
Ако хоћемо деци добро напустити Србију и отићи у свет где нема Вучића, Дачића, Шешеља.. Где закон не штити криминалце, старлете, бизмисмене,певаљке.. а кињи поштеног грађанина, где човек од свог рада може поштено да заради и деци омогући да се школују, буду здрави.. да имају осмех на лицу, а не тугу и очај. Дефинитивно домаћи српски издајници у дилу са страним моћницима ломе кичму српском народу.


Зашто?
Боље нека оду неведени.
Да ли је толико тешко да се укључи мозак појединца?
 
Ако хоћемо деци добро напустити Србију и отићи у свет где нема Вучића, Дачића, Шешеља.. Где закон не штити криминалце, старлете, бизмисмене,певаљке.. а кињи поштеног грађанина, где човек од свог рада може поштено да заради и деци омогући да се школују, буду здрави.. да имају осмех на лицу, а не тугу и очај. Дефинитивно домаћи српски издајници у дилу са страним моћницима ломе кичму српском народу.

За то нам је потребан улазак у ЕУ да бисмо имали слободу кретања радне снаге свуда по Европи.
 
A ovi što nisu sišli s planine, gde bacaju pikavce?

Ајмо сада о пикавцима:

Прво у грађанину треба да се развије свест (константним понављање и едуковањем)
да су уличне канте за ђубре са делом за гашење пикаваца власништво свих грађана и
да не треба да их уништавају.
Свака уништена канта за ђубре се плаћа из буџета, тј од новца грађана.
Када већина то схвати, почеће да се мења и мањина.
Наравно казне за уништавање јавне имовине да буду драконске.

Пример како изгледа јавни роштиљ у Аустралији (потомци енглеских робијаша...)

barbecue-brisbane-best-nudgee-beach-parks-picnic-s.jpg
 
Poslednja izmena:
A ovi što nisu sišli s planine, gde bacaju pikavce?

Pa ako postoji ona metalna mrezasta korpa (kanta) onda tu, inace pikavac moze da zapali sadrzaj obicne kante ili kontejnera. Pikavci su najmanji problem jer su lako razgradivi, pa mogu da se bace i u slivnik npr.

Mnogo veci problem je sto komunalci ne postavlju odgovarajuce (ma bilo kave) kante za otpatke na 10-20m.

Dakle svest potice od opstine, a opstinu cine ljudi koji su sisli juce s planine.
 
Pa nije da nije problem ali to potice od opstine.

Mnogo veci problem su npr. plasticne kese koje vetar raznosi svuda.

To je samo jedan aspekt, nije tema, ali svakako da oslikava najbolje koliko smo prost i primitivan narod do srzi, do vlasti, do svega. Iz fundamenta.

Ja po 50m nosim nesto u ruci da bacim i ne nailazim na kantu.

Isto sam primetila i Beogradu, covek treba da se izblamira i istegli noseci kese djubreta do kontejnera u sred dana i da ga prolaznici popreko gledaju, da smrdi, da curi, pa to ga nema nigde!
 
Poslednja izmena:
Pa ako postoji ona metalna mrezasta korpa (kanta) onda tu, inace pikavac moze da zapali sadrzaj obicne kante ili kontejnera. Pikavci su najmanji problem jer su lako razgradivi, pa mogu da se bace i u slivnik npr.

Mnogo veci problem je sto komunalci ne postavlju odgovarajuce (ma bilo kave) kante za otpatke na 10-20m.

Dakle svest potice od opstine, a opstinu cine ljudi koji su sisli juce s planine.

"Filter cigarete je napravljen od spužvastog materijala koji upija vlagu i povećava svoj volumen, a ne može se razgraditi. Dovoljan razlog da opuške nikada ne bacate u WC školjku."
 
Ако хоћемо деци добро напустити Србију и отићи у свет где нема Вучића, Дачића, Шешеља.. Где закон не штити криминалце, старлете, бизмисмене,певаљке.. а кињи поштеног грађанина, где човек од свог рада може поштено да заради и деци омогући да се школују, буду здрави.. да имају осмех на лицу, а не тугу и очај. Дефинитивно домаћи српски издајници у дилу са страним моћницима ломе кичму српском народу.

zar nije malo apsurdno da mi SRBI, MORAMO NAPUSTATI SVOJU ZEMLJU RADI CRNOGORACA KOJI VLADAJU NAD SRBIJOM:
tO JE VAN PAMETI:. MORAMO SE BORITI I NJIH ISTERATI IZ SRBIJE..................a ne da mi budemo isterani...............kao sto je vec u toku.
 
"Filter cigarete je napravljen od spužvastog materijala koji upija vlagu i povećava svoj volumen, a ne može se razgraditi. Dovoljan razlog da opuške nikada ne bacate u WC školjku."

Pa u WC i ne bacam, nego kazem, u slivnik na ulici.

Uhvatili ste se za pikavce a ambalaza pravi mnogo veci estetski pa i ekoloski problem, ali opstinari misle samo na to kako da zasednu kad dodju na vlast a ne kako da bude cist grad, zaista cist.

Da postave kante za otpatke na ulici ali zaista da ih ima mnogo, i da kaznjavaju bacanje van kante, da vidis kako bi grad bio cist i ne samo moj nego svaki. Ali, nema ko dzabe da prima platu.
 
Pa nije da nije problem ali to potice od opstine.

Mnogo veci problem su npr. plasticne kese koje vetar raznosi svuda.

To je samo jedan aspekt, nije tema, ali svakako da oslikava najbolje koliko smo prost i primitivan narod do srzi, do vlasti, do svega. Iz fundamenta.

Ja po 50m nosim nesto u ruci da bacim i ne nailazim na kantu.

Isto sam primetila i Beogradu, covek treba da se izblamira i istegli noseci kese djubreta do kontejnera u sred dana i da ga prolaznici popreko gledaju, da smrdi, da curi, pa to ga nema nigde!

Наравно, слажем се. Поред моје њиве има асфалтни пут и људи бацају из аута или тракторских приколица смеће па кад ветар дуне на кукурзним стабљикама таласају кесе као да раде на батерије. Изгледа њива као хорор филм. Људи немају савести.

- - - - - - - - - -

zar nije malo apsurdno da mi SRBI, MORAMO NAPUSTATI SVOJU ZEMLJU RADI CRNOGORACA KOJI VLADAJU NAD SRBIJOM:
tO JE VAN PAMETI:. MORAMO SE BORITI I NJIH ISTERATI IZ SRBIJE..................a ne da mi budemo isterani...............kao sto je vec u toku.

Не владају црногорци већ страни политичко-банкарско-индустријски моћници преко домаћих колонијалних управника. Ето били су избори и добио си да иста гомна опет владају овим народом. И ја кажем да је ван памети.
 
Наравно, слажем се. Поред моје њиве има асфалтни пут и људи бацају из аута или тракторских приколица смеће па кад ветар дуне на кукурзним стабљикама таласају кесе као да раде на батерије. Изгледа њива као хорор филм. Људи немају савести.

- - - - - - - - - -



Не владају црногорци већ страни политичко-банкарско-индустријски моћници преко домаћих колонијалних управника. Ето били су избори и добио си да иста гомна опет владају овим народом. И ја кажем да је ван памети.

:ok:"Prirodna" strasila! :hahaha: znam, uzas...:lol:
 
Vojna uprava, javna i masovna streljanja mafijasa, ko baci 1 zguzvani papiric na ulicu da plati 1/4 plate/penzije a ako nema te pare onda N sati druztveno-korisnog rada, tj. skupljanja tih papirica i ciscenja sopstvene zivotne sredine; nastavnicima vratiti pravo da fizicki razdvajaju nevaspitanu balavurdiju u skoli koja se tuce, ako su napadnuti od strane te iste balavurdije puno pravo samoodbrane (tj. slobodno rokni klipana od 14 godina koji bi da se bije sa tobom pesnicom u glavu, kad vec otac nije hteo da ga vaspita); lekare kontrolisati 480 minuta svaki radni dan, drakonske kazne za svaku pizdariju koju naprave; sudstvo isto kontrolisati, sudijama kazne za svaki predmet koji se razvlaci i 1 dan preko zadatog roka (nema vise 15 pozivanja na rociste, ko se ne odazove posle 2. puta salji policiju).

Eto, samo neke od ideja koje sam nabacao na brzinu.
 

Back
Top