Dedjindjifikacija

Vas stav o Djindjicu ?

  • Prvi demokratski premijer , vizionar , oh kako samo volim pokojnog Zorana ...

  • STOP glorifikaciji i stvaranju kulta licnosti kriminalca i izdajnika srpskog naroda

  • Ne cenim njegov politicki angazman ali volim da slusam njegove motivacione govore


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
djindjic se predstavio kao moderan , pragmatican politicar

njegova energija je obecavala korenite promene i nadu u buducnost

nije obecavao raj nego rad

smanjivanje birokratije

u tom periodu politicari su cak prestali i da kradu

mozda sto se nisu usemili

ali kad je ubijen srbija je vracena u komunisticko korito

eto lepo si opisao djindju...yar vucko nije taj djindja..i radi i pun puncijat al ko brod nade..:D
 
Slazem se da Djindjic nije bio cvece...ali, covece...da li ti znas uopste ko je bio Milosevic, i sta je sve radio taj Milosevic?
Da li znas da su paravojne jedinice tog istog Slobodana Milosevica, ubile i opljackale vise Srba nego ustase izmedju 1992. i 1995. godine? I ne, to nije propaganda - bio sam tamo i video.
Svako ko velica Milosevica - velica ubicu Srba!

Paravojne formacije Milosevica nisu nanele najvecu stetu narodu, osim ako racunas sta su radile kad su bile u BG.
Covek je sve osmislio , znaci pre nego sto je pocelo sve jos 1989, sve je bilo napisano na papiru, ukljucujuci Dafinu i blokiranje para naroda (Beobanka i ostale banke). Znam da ne verujete zato Srbija jos nije na dnu, i ici ce jos malo na dole, iako vam se cini da nije moguce ici jos na dole...

- - - - - - - - - -

djindjic se predstavio kao moderan , pragmatican politicar

njegova energija je obecavala korenite promene i nadu u buducnost

nije obecavao raj nego rad

smanjivanje birokratije

u tom periodu politicari su cak prestali i da kradu

mozda sto se nisu usemili

ali kad je ubijen srbija je vracena u komunisticko korito


Nisu prestajali da kradu, nego je pustio Zivkovica u vladu i jos par vecih krimosa, pa znam da kad su dosli kod mene da me obaveste da je premijer pukao , a premijer je bio adobeov program koji je poceo da od dobrog dobija odlike microsofta i bude kabasto nabacano sa bagovima polusmece, ja sam rekao , ako je , nije nista ni valjao, pa kad mi objasnise da je rec o Djindjicu , ja rekoh, e vala isti odgovor moze da se primeni...
Gori je bio od Kostinice tih godinu dana pred smrt, jer je okretao glavu od krimosa koje je sam uvodio u vlast a oni se duvali po BG i po ekonomiji nevidjeno...
Kostunica je to radio jer je mislio da je legalizam nesto sto ce na kraju pobediti sve te mutikase i u sustini to nije neostvarivo, ali to se ne radi tako sto jedan covek veruje da ce spontano doci, nego ti treba 10 istovremeno legalista da radi i onda stvarno pojedes legalizmom sve vampire kriminala..
 
Paravojne formacije Milosevica nisu nanele najvecu stetu narodu, osim ako racunas sta su radile kad su bile u BG.

Paravojne formacije koje je Milosevic osnovao su ubijale, pljackale i silovale Srbe u Hrvatskoj i Bosni. Jedan mali deo sam video svojim ocima, a veliki deo sam video iz razgovora sa prezivelima njihove torture, i iz dosijea u jednoj od nasih obavestajnih sluzbi. Jel ima vece zlo od ubijanja, silovanja i pljackanja???
 
Jek znaš nekog da je oročio uštedjevinu u Beobanci recimo 99. ili da je uzeo kola na lizing ili kredit za stan preko iste ,a da nije u pitanju Radoman Božović .:think:

Banke su uništene zato što su imale veća potraživanja od gubitaka. Tako se lakše prodaje privreda za 1 evro po fabrici.

Znam za Razvojnu banku Voše.

- - - - - - - - - -

Jedan mali deo sam video svojim ocima, a veliki deo sam video iz razgovora sa prezivelima njihove torture, i iz dosijea u jednoj od nasih obavestajnih sluzbi.
Pa što odmah ne kažeš, Prangijo.
 
Ovde se pogresno gleda na neke stvari, pa se Slobi suprotstavlja Djindjic. Nije Djindjic skinuo Slobu jer je svojim delovanjem tokom 90ih bio vec dovoljno nepopularan da nije mogao da bude lice koje ce mobilisati narod protiv Slobe. To je bio KOSTUNICA, kao covek koji je patriota i koji nije upleten u kriminal. Dakle bilo je Kostunica protiv Slobe. A Djindjic je naravno bio operativac. Njegova politicka moc je dosla nakon sto je politicki impotentan Kostunica dopustio da i pored podrske od oko 30 odsto DS na celu sa Djindjicem preuzme sve konce u svoje ruke. Da je na septembarskim izborima 2000. godine Djindjic bio kandidat opozicije, Sloba bi i dan danas pis.ao po nama onako opusteno.

Druga stvar je u tome sto je Djindjic tri godine zestoko jahao Srbiju. Dopustio je divljacku privatizaciju, iznedrio je novu generaciju teskih lopova koji i dan danas, u drugoj stranci, pljackaju Srbiju. I to je ona najgora vrsta lopova koji, kako bi Sojic rekao, „muckaju u skladu sa zakonom“. Dakle to su lopovi koje ces gledati kako ti otimaju, ali zakoni su takvi, sami su ih doneli, da nikada nece zavrsiti u zatvoru.

Citav famozni „Zemunski klan“ nastao je pod okriljem DS-a. Na kaju mu je taj klan dosao glave.

I pored toga sto o Djindjicu kao politicaru mislim sve najgore, kao covek smatram da je ubistvo Djindjica velika tragedija i sramota. Tragedija je za njegovu porodicu, gde je zena ostala bez muza, majka bez sina, deca bez oca. Sramota je za drzavu koja je kapitulirala i koja je bila nemocna da sacuva najmocnijeg coveka drzave. Ubistvo i nekog manje bitnog politicara u bilo kojoj zemlji, steti ugledu te zemlje, a kamoli ubistvo najmocnije politicke figure.

Sto je najgore, u periodu pre ubistva, Djindjic je bio najomrazeniji politicar u Srbiji. Ko se seca anketa u tom periodu vecina naroda je mrzela Djindjica zbog svega sto je on i njegova ekipa cinila. Ali mi Srbi ne bismo bili Srbi da ne volimo najglasnije da kukamo na sahranama onih koje smo najvise prezirali. Tako je kult Djindjica kao sveca poceo da se pravi odmah nakon ubistva, u stvari tokom sahrane, kada je stotine hiljada uplakanih izaslo i ronilo suze za covekom kojeg su za zivota prezirali.

Danas smo dosli do toga da je maltene zakonom zabranjeno reci nesto lose o Djindjicu. U politiku se uvuklo ono „o pokojniku sve najlepse“. Danas se citiraju neke prorocke reci Djindjica, a zaboravlja se sva kolicina kriminala u koji je Srbija duboko ogrezla i stvaranje oligarhskog sistema gde se uz politicku moc krade drzava.

Napravicu ovde paralelu i sa smrcu Slobodana Milosevica. Licno Slobodana smatram najvecim izdajnikom u novijoj istoriji srpskog naroda. Covek ciji potpisi krase sve one sporazume gde smo kao narod gubili terotorije od Krajine u danasnjoj novoj NDH, preko Dejtona gde su Srbi morali da napuste vise od 20 odsto teritorije koju su kontrolisali do Kumanovskog sporazuma, gde je neporazenu vojsku povukao sa Kosmeta. Pored toga jedini covek koji je uveo sankcije braci preko Drine, kada je uzivao da ga zovu „faktorom stabilnosti“, pa je udario embarko Repubili Srpskoj. Na kraju da ne zaboravimo i na famozni Haski sud, gde je Milosevic svojim potpisom dao ovlascenje tom tribunalu da sudi za zlocine pocinjene na prostoru SFRJ. Kada je tu novu izdaju potpisivao, nikada nije ni slutio da ce sam zavrsiti tamo.

Dakle taj covek, koji je osakatio Srbiju kao drzavu za veliki broj decenija i koji je apsolutnu moc iskoristio da napravi sopstveni lopovski sistem u Srbiji, danas se smatra nekim svecem i patriotom. Svi se danas secaju jadnog Slobodana koji se dostojanstveno drzi u Hagu, jedinom mestu gde se i drzao kao drzavnik, ali svi zaboravljaju sve sto je bilo pre toga. Danas se izdajnicima smatraju i Djindjic i Kokstunica i Tadic i Vucic i to je mozda tacno, ali u odnosu na Slobodana, njihove izdaje su smesne. Jer kako konkurisati coveku koji je mirno gledao stotine hiljada Srba kako beze od ustasaa i nije ucinio nista povoodom toga i koji je pucao pod svakim politickim pritiskom.

Kao sto mi je zao sto je Djindjic ubijen, a sto nije na nekim narednim izborima otisao na zasluzeno smetliste istorije, tako mi je zao sto je Sloba zavrsio u Hagu, a ne na srpskim sudovima gde bi mu sudili i za veleizdaju i za velike lopovluke.

Ali danas su i Djindjic i Sloba sveci, ikone Srbije, svako kod svog dela birackog tela. A to govori vise o nama Srbima kao narodu koji poznaje istoriju od Kosovskog boja, a zaboravlja sta je bilo juce.
 
Коштуница скинуо Слобу?

:hahaha:

Коштуница не уме сако са себе да скине а Цобета ће да скида.

Ako se dovoljno secas famoznog 5. oktobra i nekoliko meseci ranije, prvo se jos pregovaralo da li ce Vud Draskovic biti lice opozicije protiv Slobe. Sam Vuk je odbio, izasao sam na izbore, jer je uvek i sluzio da razbija opoziciju. Djindjic nije mogao jer nije imao popularnost. Jedno vreme je deda Avram bio kandidat, ali je bio previse star, a mislim da je pre tih izbor i preminuo. Kostunica je izabran kao neko protiv koga ce vlast moci najmanje da mraci, jer je bio lider jedne relativno male stranke, demmokratski i nacionalno orijentisan. Nisu slucajno izabrali njega kao lice koje ce nositi opoziciju i nisu slucajno preskocili Djindjica kao lice koje ne bi moglo da ujedini opoziciju.
 
Ako se dovoljno secas famoznog 5. oktobra i nekoliko meseci ranije, prvo se jos pregovaralo da li ce Vud Draskovic biti lice opozicije protiv Slobe. Sam Vuk je odbio, izasao sam na izbore, jer je uvek i sluzio da razbija opoziciju. Djindjic nije mogao jer nije imao popularnost. Jedno vreme je deda Avram bio kandidat, ali je bio previse star, a mislim da je pre tih izbor i preminuo. Kostunica je izabran kao neko protiv koga ce vlast moci najmanje da mraci, jer je bio lider jedne relativno male stranke, demmokratski i nacionalno orijentisan. Nisu slucajno izabrali njega kao lice koje ce nositi opoziciju i nisu slucajno preskocili Djindjica kao lice koje ne bi moglo da ujedini opoziciju.

Кошутница је био обичан алат за скидање Цобета.

- - - - - - - - - -

Иначе, невероватно ми је да је Ђинђокица све то што пишете урадио за две године, један месец и 28 дана власти.
 
Кошутница је био обичан алат за скидање Цобета.

- - - - - - - - - -

Иначе, невероватно ми је да је Ђинђокица све то што пишете урадио за две године, један месец и 28 дана власти.

Pa coveku je bilo dovoljno samo malo vise od dve godine da postane prvoklasna lopovcina i da instalira lopovski sistem koji ga je debelo nadziveo. Svaka mu cast i veliko mu hvala na tome.
 
Pa coveku je bilo dovoljno samo malo vise od dve godine da postane prvoklasna lopovcina i da instalira lopovski sistem koji ga je debelo nadziveo. Svaka mu cast i veliko mu hvala na tome.

Систем није направио онај ко је "победио" Слобу?

Како то коштуница ти је способан кад треба смењивати слобу а неспособан кад треба успостављати систем?
 
Систем није направио онај ко је "победио" Слобу?

Како то коштуница ти је способан кад треба смењивати слобу а неспособан кад треба успостављати систем?

Ne znam da li se pravis da si glup ili zaista to jesi. Pa ne pricamo ovde o srednjem veku, vec necemu sto se odvijalo pre manje od 20 godina. Ne znam koliko si godina tada imao, ali valjda si video iz dana u dan sta se i kako se desava. A sve je kulminiralo kada je Ceda, sef poslanicke grupe DS/a na kraju izbacio DSS iz Skupstine. Kostunica koji se kao predsesnik drzao ustavnih ovlascenja koja je imao, a koja su nikakva, bio je nesposoban da ucini bilo sta. Naravno svojim katastrofalnim kadriranjem doprineo je usponu DS/a i mafijsenju koje je trajalo 12 godina, a koje i danas traje uz promenu dresova.
 
Pa nije , jer su negativni rezultati Djindjićeve vlasti minorni naspram negativnih rezultata Miloševićeve vlasti ,pri tome nije ni Djindjić ništa posebno da se nešto previše veliča , a i suviše je kratko bio na vlasti , možda bi bio sjajan , a možda bi bio katastrofalan , al ovako za te dve godine nema ničeg toliko bitnog da se od njega pravi bilo zločinac ili svetac , pogotovo da se poredi sa najvećim luzerom u istoriji Slobudinom .

- - - - - - - - - -

Sem toga što je sproveo pljačkašku privatizaciju , legalizovao raniju pljačku , potpuno se uklopio u kriminalizaciju društva a usput ubeđivao građane kako treba sami sebi ni iz čega da pomognu .

Kako bilo, ovo histerično Đinđo-hvalisanje koje sprovodi aktuelni režim pred predaju Kosova je potpuno sumanuto.
 
Ne znam da li se pravis da si glup ili zaista to jesi. Pa ne pricamo ovde o srednjem veku, vec necemu sto se odvijalo pre manje od 20 godina. Ne znam koliko si godina tada imao, ali valjda si video iz dana u dan sta se i kako se desava. A sve je kulminiralo kada je Ceda, sef poslanicke grupe DS/a na kraju izbacio DSS iz Skupstine. Kostunica koji se kao predsesnik drzao ustavnih ovlascenja koja je imao, a koja su nikakva, bio je nesposoban da ucini bilo sta. Naravno svojim katastrofalnim kadriranjem doprineo je usponu DS/a i mafijsenju koje je trajalo 12 godina, a koje i danas traje uz promenu dresova.

Не правим се глуп, нити сам глуп, већ само једноставним тумачењем твојих речи откривам лицемерје и двоструке аршине у твојим ставовима.

- - - - - - - - - -

Ne znam da li se pravis da si glup ili zaista to jesi. Pa ne pricamo ovde o srednjem veku, vec necemu sto se odvijalo pre manje od 20 godina. Ne znam koliko si godina tada imao, ali valjda si video iz dana u dan sta se i kako se desava. A sve je kulminiralo kada je Ceda, sef poslanicke grupe DS/a na kraju izbacio DSS iz Skupstine. Kostunica koji se kao predsesnik drzao ustavnih ovlascenja koja je imao, a koja su nikakva, bio je nesposoban da ucini bilo sta. Naravno svojim katastrofalnim kadriranjem doprineo je usponu DS/a i mafijsenju koje je trajalo 12 godina, a koje i danas traje uz promenu dresova.

Колико је ДСС био на власти у тих 12 година?

Коштуница је свакако јахао далеко више него Ђинђић. А опет, лицемерно једноме замераш а другог аболираш.

- - - - - - - - - -

Хајде мало да причамо о првој влади Воје Коштунице а којој је ДС била опозиција.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Прва_влада_Војислава_Коштунице

Prva vlada Vojislava Koštunice je bila na vlasti u Srbiji od 3. marta 2004. godine do 15. maja 2007. godine.


За мало пун мандат да издржи.

- - - - - - - - - -

Наравно, можемо рећи да је ДС имала део власти на савезном нивоу и председника, али онда немој да будеш лицемер да власт ДССа на савезном нивоу сматраш за небитну а кад је то ДС да сматраш за битну.

Препун си двоструких аршина.

- - - - - - - - - -

Коштуничини министри

Лабус, Дулић-Марковић, Вук Драшковић, Јочић, Динкић, Париводић, Стојковић, Лончар, Бубало, Томица Милосављевић, Фуксановић, Веља Илић.
 
Не правим се глуп, нити сам глуп, већ само једноставним тумачењем твојих речи откривам лицемерје и двоструке аршине у твојим ставовима.

- - - - - - - - - -



Колико је ДСС био на власти у тих 12 година?

Коштуница је свакако јахао далеко више него Ђинђић. А опет, лицемерно једноме замераш а другог аболираш.

- - - - - - - - - -

Хајде мало да причамо о првој влади Воје Коштунице а којој је ДС била опозиција.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Прва_влада_Војислава_Коштунице

Prva vlada Vojislava Koštunice je bila na vlasti u Srbiji od 3. marta 2004. godine do 15. maja 2007. godine.


За мало пун мандат да издржи.

- - - - - - - - - -

Наравно, можемо рећи да је ДС имала део власти на савезном нивоу и председника, али онда немој да будеш лицемер да власт ДССа на савезном нивоу сматраш за небитну а кад је то ДС да сматраш за битну.

Препун си двоструких аршина.

- - - - - - - - - -

Коштуничини министри

Лабус, Дулић-Марковић, Вук Драшковић, Јочић, Динкић, Париводић, Стојковић, Лончар, Бубало, Томица Милосављевић, Фуксановић, Веља Илић.
Hebali vas lideri da vas hebu :mrgreen:..Mislite svojim a ne tudjim bubrezima !
 
Не правим се глуп, нити сам глуп, већ само једноставним тумачењем твојих речи откривам лицемерје и двоструке аршине у твојим ставовима.

- - - - - - - - - -



Колико је ДСС био на власти у тих 12 година?

Коштуница је свакако јахао далеко више него Ђинђић. А опет, лицемерно једноме замераш а другог аболираш.

- - - - - - - - - -

Хајде мало да причамо о првој влади Воје Коштунице а којој је ДС била опозиција.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Прва_влада_Војислава_Коштунице

Prva vlada Vojislava Koštunice je bila na vlasti u Srbiji od 3. marta 2004. godine do 15. maja 2007. godine.


За мало пун мандат да издржи.

- - - - - - - - - -

Наравно, можемо рећи да је ДС имала део власти на савезном нивоу и председника, али онда немој да будеш лицемер да власт ДССа на савезном нивоу сматраш за небитну а кад је то ДС да сматраш за битну.

Препун си двоструких аршина.

- - - - - - - - - -

Коштуничини министри

Лабус, Дулић-Марковић, Вук Драшковић, Јочић, Динкић, Париводић, Стојковић, Лончар, Бубало, Томица Милосављевић, Фуксановић, Веља Илић.

Da, ako ti je jedini problem Vojislav Kostunica, ni o njemu nemam lepo misljenje. Ako licno mozda i nije ucestvovao u lopovluku, jeste odgovoran jer se na njegovoj grbaci nakupila masa lopova sto iz njegove stranke sto iz drugih stranaka koji su dodatno osakatili Srbiju. Ali sve to ne obara tezu o Djindjicu kao prvoklasnoj lopovcini od koje se danas stvara kult sveca. Kao sto izdaje i Djindjica i Tadica i Kostunice i Vucica ne prave od Slobe velikog patriotu. Sloba ostaje najveci izdajnik u onom pravom smislu te reci, kao sto Djindjic ostaje jedan od najvecih lopova u novijoj istoriji Srbije.
 
Banke su uništene zato što su imale veća potraživanja od gubitaka. Tako se lakše prodaje privreda za 1 evro po fabrici.

Znam za Razvojnu banku Voše.
Znači nisi ni ti čuo da jeneki gradjanin oročio lovu ili imao devizi račun u Beobanci , ili uzeo neki kredit i bilo šta slično ... :think:
Tacno tako , dakle banke nisu uništene nego su same propale zbog nenaplativih potraživanja za plasmane politički podobnim pojedincima i kolektivima koji nikad nisu ni planirali da se vrate , isto kao pokojna Metals banka -kasnije RVB koju spominješ , pa bi sad trebalo da grokćete kako je Vučić ili to još beše Tadić uništio domaću Metals banku po nalogu baba Kraljice i Bilderbega .
 
Бубала и Михајлова? Брацановића?

- - - - - - - - - -

СНС перјаницу Бакарца?

- - - - - - - - - -

Шормаза?
Ма бре Коштуница оставио Радета Марковића на челу дебеа да би овај уништавао доказе о државном криминалу у време Милошевића.
 
Krali su i jedni i drugi , stim što Djindjić nije iza sebe ostavio nacionalnu katastrofu , stotine hiljada raseljenih , ubijenih , proteranih , plate 10 puta manje nego kad se pojavio na vlasti i drastično siromašniji narod , sve i kad uzmemo neke nepravilnosti,pa i pljačku u dosmanlijskoj privatizaciji opet to ni izbliza nije opustošilo državu kao pojave koje smo imali u vreme apsolutne Miloševićeve vlasti .
Naravno da će sagovornici za jeftinijim ulaznicama za sve to kriviti Rokafelu ,Trilateralu , rimskog papu , judeomasoneriju ,CIA ,snorkijevce,džedaje , povampirene ustaše i alijine džihad fanatike, tačnije sve osim Slobe ... al opet ostaje činjenica da je to sve rezultat njegove vlasti i da se sve desilo u to vreme , čime se svrstao bez premca u najvećeg luzera i štetočinu u srpskoj istoriji .

Ovo :klap:
 

Back
Top