Sporazum sa FSB - Rusija "viri" u srpske podatke i tajne

sveznadar

Veoma poznat
Poruka
13.783
http://rs.n1info.com/a371148/Vesti/Sporazum-sa-ruskom-sluzbom-obezbedjenja.html

Sporazum sa FSB - Rusija "viri" u srpske podatke i tajne

Autor teksta:
Maja Đurić







Na tekućoj sednici Parlamenta, pred poslanicima je, između ostalih, i predlog zakona o potvrđivanju sporazuma između Republike Srbije i ruske Federalne službe obezbeđenja. Taj sporazum potpisan je u Moskvi pre manje od godinu dana i deo opozicije ga kritikuje rečima da je kranje "neobičan" i da ugrožava suverenitet države u oblasti bezbednosti.



Izvor: N1
Vlast odgovara da je u pitanju samo, kako kažu, razmena znanja. Šta se nalazi u njemu i šta o tome kažu stručnjaci?
23. maja 2017. Dimitrij Viktorovič Kočnev, u ime Federalne službe obezbeđenja Rusije i Nebojša Stefanović kao prvi čovek MUP-a Srbije, stavili su potpis na Sporazum o saradnji i zajedničkom delovanju. U čemu će MUP i služba Rusije sarađivati, definisano je na četiri stranice i u 14 članova.
Od zaštite štićenih lica i objekata do razmene informacija, opreme i oružja za obavljanje poslova bezbednosti i zaštite.
Svako slovo tog dokumenta lideru Nove stranke, Zoranu Živkoviću, otvara sumnju. Za N1 kaže - to nije standardni međunarodni sporazum, već dogovor o zajedničkom delovanju, kako kaže, dve "nesrazmerne" institucije.
"To je sporazum između jednog ministarstva i jedne službe. Paritet bi bio da to bude služba za obezbeđenje MUP-a Srbije, a ne ceo MUP Srbije. U tom sporazumu je predviđeno da se zajedno sa tom službom, koja nema veze sa kriminalom koji se tiče interneta, mi se zajedno borimo protiv kompjuterskih napada na Srbiju. Moje pitanje je: ko nas napada", kaže lider Nove stranke Zoran Živković.
"O saradnji u oblasti bezbednosti, bez da se to na neki način definiše u kom delu, saradnja u oblasti borbe protiv sajber kriminala, nekako jednostavno štrče neke odredbe tog sporazuma. Bojim se da u ovoj šumi zakona koji su na dnevnom redu, jednostavno taj sporazum će proći bez diskusije", navodi poslanik SDS-a Marko Đurišić.
A Sporazum je u formi Predloga zakona na dnevnom redu Skuštine. Iako potpisan pre 10 meseci, postao je javan tek krajem prošle godine. Poslanici vladajuće stranke na kritike opozicije da Sporazum ugrožava suverenitet države u oblasti bezbednosti - odgovaraju kritikom.
sporazum-FSB
Izvor: N1
"Kako to nisu primetili kada smo, na primer, imali Sporazume sa FBI-em, i FBI je jedna od službi američkih, pa kako tu nisu rekli da nešto ugrožava našu bezbednost? Takođe smo imali koliko god hoćete sporazuma u oblasti bezbednosti sa nekim evropskim zemljama, pa kako to onda ne ugrožava bezbednost? Kako to samo kada je sa ruskom nekom službom, mi imamo problem? Mislim da je to preterivanje", smatra poslanik naprednjaka Vladimir Đukanović.
Saša Đorđević iz Beogradskog centra za bezbednosnu politiku navodi da je neuobičajno da MUP potpisuje dokument u formi Sporazuma, jer je do sada to bila uglavnom praksa Vlade, ne pojedinačnog ministarstva. Obim saradnje je neprecizno postavljen zato, dodaje Đorđević, dogovoreno zabrinjava.
"Dve stavke su posebno zabrinjavajuće, prva je da se saradnja uspostavlja radi unapređenja unutrašnje bezbednosti, što je veoma široko i može praktično da znači sve. Druga stavka koja zabrinjava jeste da se uspostavlja saradnja radi neutralizacije kompjuterskih napada koji se tiču svih informacionih sistema - države, ne samo onih koji se nalaze u štićenim objektima i to je veoma široko", kaže Đorđević.
A na pitanje da li će u praksi to značiti da Srbija Rusiji daje uvid u komunikaciju i sve podatke koje poseduje, pa i tajne - Đorđević odgovara potvrdno.


Таман пред чмерички ултиматум.
Какав пинг-понг.....
 
http://rs.n1info.com/a371148/Vesti/Sporazum-sa-ruskom-sluzbom-obezbedjenja.html


Na tekućoj sednici Parlamenta, pred poslanicima je, između ostalih, i predlog zakona o potvrđivanju sporazuma između Republike Srbije i ruske Federalne službe obezbeđenja. Taj sporazum potpisan je u Moskvi pre manje od godinu dana i deo opozicije ga kritikuje rečima da je kranje "neobičan" i da ugrožava suverenitet države u oblasti bezbednosti.
"Dve stavke su posebno zabrinjavajuće, prva je da se saradnja uspostavlja radi unapređenja unutrašnje bezbednosti, što je veoma široko i može praktično da znači sve. Druga stavka koja zabrinjava jeste da se uspostavlja saradnja radi neutralizacije kompjuterskih napada koji se tiču svih informacionih sistema - države, ne samo onih koji se nalaze u štićenim objektima i to je veoma široko", kaže Đorđević.

A na pitanje da li će u praksi to značiti da Srbija Rusiji daje uvid u komunikaciju i sve podatke koje poseduje, pa i tajne - Đorđević odgovara potvrdno.

Postaje jasna proruska orijentacija ove vlade i dalja zelja za konfrotacijom sa Zapadom.
 
Poslednja izmena:
A nije problem kada Amerikanci u depešama pričaju svojima za koga su lobirali? Pa red bi bio da se vratimo na rusku stranu, dosta smo se ponižavali.

Nisu nas odavno lepo ponizili, sad ce imati izgovor.

Ali ok, mi smo posebni, najjaci, najpametniji. :roll:

- - - - - - - - - -

konačno i neke dobre vesti u moru loših :ok:

ruski konjusar.
 
Nisu nas odavno lepo ponizili, sad ce imati izgovor.

Ali ok, mi smo posebni, najjaci, najpametniji. :roll:

- - - - - - - - - -



ruski konjusar.

pa vidiš sad, Amerika je navikla dovoljno dugo da bude glavna, pra i jedina u svetu, odnosno "šta važi za mene ne važi za tebe", ali sada su naleteli na tvrdo, jer Rusija je u naletu, a Kina još i više (privredno i infrastrukturno), tako da... kada želiš da nađeš svoje mesto u svetu, zaboravi na to kome ćeš se zameriti, jer uvek će neko biti zakinut, a ovaj put mi je drago da Amerika bude u defanzivi. Rusija ustaje i nadam se da će biti aktivno uz nas, kada već 90-ih nisu mogli.
 
pa vidiš sad, Amerika je navikla dovoljno dugo da bude glavna, pra i jedina u svetu, odnosno "šta važi za mene ne važi za tebe", ali sada su naleteli na tvrdo, jer Rusija je u naletu, a Kina još i više (privredno i infrastrukturno), tako da... kada želiš da nađeš svoje mesto u svetu, zaboravi na to kome ćeš se zameriti, jer uvek će neko biti zakinut, a ovaj put mi je drago da Amerika bude u defanzivi. Rusija ustaje i nadam se da će biti aktivno uz nas, kada već 90-ih nisu mogli.

Ne razumem o kakvoj defanzivi SAD poneki pricaju, niti vidim neku nepobedivu Rusiju na horizontu.
Posebno ne vidim Rusiju koja ide u 3. sv. rat zbog nas.

- - - - - - - - - -

То су они исти из 90-тих......не умеју, не знају за боље.
А и плебс је исти онај....

Stara garda, isti rezultat.
 
Ne razumem o kakvoj defanzivi SAD poneki pricaju, niti vidim neku nepobedivu Rusiju na horizontu.
Posebno ne vidim Rusiju koja ide u 3. sv. rat zbog nas.

Bas ih briga za nas. Mi im trebamo ako budu hteli da zavrte krizu na Balkanu i skrenu paznju sa sebe. I naravno, kad nas gurnu na Zapad po ko zna koji put, oni ce da se prave spasiteljima... Stradacemo dok ne uklavirimo nemo tu mnogo filozofije
 
Ne razumem o kakvoj defanzivi SAD poneki pricaju, niti vidim neku nepobedivu Rusiju na horizontu.
Posebno ne vidim Rusiju koja ide u 3. sv. rat zbog nas.

- - - - - - - - - -



Stara garda, isti rezultat.

qq, pa ko priča o ratu? Kažem (za pismene barem) da se menja odnos snaga u svetu, neko ide na dole, a neko na gore, i to je tako od homo sapiens-a. Niko ovde ne spominje III svetski, gde si to video? Samo se nadam da će Tramp (iako ne verujem u to, protuva je on ipak, ali ajde da vidimo) da zaista ispuni ono "America first", što bi značilo da Amerika ostavlja prostor da se narodi slobodnije izjašnjavaju oko toga šta žele i s kim žele. E, o tome sam pisao, a šta ko čita nije na meni. ;)
 
qq, pa ko priča o ratu? Kažem (za pismene barem) da se menja odnos snaga u svetu, neko ide na dole, a neko na gore, i to je tako od homo sapiens-a. Niko ovde ne spominje III svetski, gde si to video? Samo se nadam da će Tramp (iako ne verujem u to, protuva je on ipak, ali ajde da vidimo) da zaista ispuni ono "America first", što bi značilo da Amerika ostavlja prostor da se narodi slobodnije izjašnjavaju oko toga šta žele i s kim žele. E, o tome sam pisao, a šta ko čita nije na meni. ;)

SAD je u diplomatskoj ofanzivi na Balkanu, tj. Srbiji.
Ako ce Rusija nesto da uradi morace sada, a ne vidim sta moze da uradi. Ne moze da vrati Kosovo, ne moze ekonomski da nam pomogne. Corav posao.
 
SAD je u diplomatskoj ofanzivi na Balkanu, tj. Srbiji.
Ako ce Rusija nesto da uradi morace sada, a ne vidim sta moze da uradi. Ne moze da vrati Kosovo, ne moze ekonomski da nam pomogne. Corav posao.

Може само да нас искористи као топовско месо - глупу масу.....
Не би било прби пут.
Баш уемемо да се наместимо, сваки пут
 
Bas ih briga za nas. Mi im trebamo ako budu hteli da zavrte krizu na Balkanu i skrenu paznju sa sebe. I naravno, kad nas gurnu na Zapad po ko zna koji put, oni ce da se prave spasiteljima... Stradacemo dok ne uklavirimo nemo tu mnogo filozofije

Oni na nama grade reputaciju sile koja ima veliki medjunarodni znacaj i moze svasta da postigne svojim klijentima u SB UN.

Ako postane tvrdo, samo ce reci. "Ko ih ****"

- - - - - - - - - -

Може само да нас искористи као топовско месо - глупу масу.....
Не би било прби пут.
Баш уемемо да се наместимо

Nema dobre pesme, bez dobre pogibelji.

A mi volimo pesmu. z:hm:
 

Back
Top