Android tv box - da li kupiti?

Taj TV box je cool stvar za nas sto smo na zapadu, jer ovamo ne mozes da koristis torrent, ali mozes streaming - tako da koristimo TV Box da svoj TV pretvorimo u Andorid i onda koristimo program Kodi, da strimujemo elegantno :)
U Srbiji ti se to ne isplati - koji ce ti, kada imas torrente :)
 
Pa dobro, to je tacno ali meni je recimo lakse da strimujem nego da koristim torent, bar kad je tv u pitanju. Jel mozes da mi kazes kako to radi? Da li hoce da baguje, da koci?

Streaming TV-a ti zavisi od toga da li su ti linkovi na playlisti zivi ili nisu. Cesto se desava da linkovi ne rade, pa ne mozes da gledas TV. Ja, inace, ne gledam TV pa me taj segment ne interesuje, ali ako hoces da streamujes TV besplatno (da ne platis usluge nekog servisa, koje su reda 15-tak evra mesecno), imaces muku oko linkova.
 
Box može da baguje, ali ukoliko kupiš neki iole pristojan to će ti se retko kada dešavati. Na android box-u možeš da koristiš i torente i live stream filmova i serija.
Onaj model koji si stavio je prilično slab, tako da bi trebalo da se otvoriš malo više. Trenutno je neki standard 2GB rama i Amlogic S905 ili S912 procesor. Sve ispod toga će ti kočiti i zakucavati.
 
Treba da znas sledece:

- Android box zahteva dosta podesavanja. Ne moras da budes dipl ing, ali treba da se naoruzas strpljenjem i da pazljivo sledis uputstva sa YT ili foruma.
- Addon-i za gledanje serija, filmova i sporta ne rade vecno. dobra stvar je sto kad neki i nestane vrlo brzo se pojave alternative.
- IPTV liste su takodje kratkog veka, a znaju biti nepouzdane bas onda kad su najpotrebnije. To vazi i za one placene koje se prodaju na Ali-ju ali ima i nasih dzudza koje se time bave.
- Za gledanje televizije mislim da moze da se instalira i EON aplikacija, ne znam kako radi. Cini mi se da ima i MTS, a da Orion vise ne radi.
- Quassar addon za gledanje filmova i serija radi tako sto pretrazuje i skida torrente i na taj nacin strimuje, Filmovi sa malo seeder-a mogu predstavljati problem. Ali to je samo jedan od mnogo addon-a.
- Za hardver su ti vec objasnili. Gledaj i da ima podrsku za HEVC 265. Kada izaberes neki box, pogledaj review na YouTube ili guglaj utiske kupaca.
- Znam da je jedan od Beelink boxova imao malo tamniju sliku. Mislim da su to bili oni sa A912 procesorom.
- Ako ti padne na pamet da koristis android box za gejming, moze da potera samo verzije igrica za android i ne moze svaki joypad da radi na njemu.
- Racunaj i jos jedan trosak u vidu tastature sa touchpad-om ili mini tastature da bi sto jednostavnije i udobnije upravljao android boxom.

Mozda je najbolje da instaliras KODI na racunar (ako vec nemas) i da malo cackas i vidis kako to izgleda pre nego se odlucis da kupis box.
 
Poslednja izmena:
Taj TV box je cool stvar za nas sto smo na zapadu, jer ovamo ne mozes da koristis torrent, ali mozes streaming - tako da koristimo TV Box da svoj TV pretvorimo u Andorid i onda koristimo program Kodi, da strimujemo elegantno :)
U Srbiji ti se to ne isplati - koji ce ti, kada imas torrente :)

imamo torrent, ali nemam Arenu sport :)
to ti je kanal koji prenosi sve utakmice UEFA Lige Šampiona , a u Srbiji se doplaćuje... ili HBO kanali koji se takođe doplaćuju (ok, to može preko torrenta, ali nekako je TV - TV, a kad downloadujem, nekako to nije to...)
 

Back
Top