Zasto Vucic otvoreno ne kaze o kakvom kompromisu to govori za Kosovo?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
4.292
Zasto Vucic jednom vec ne kaze o kakvom kompromisu se to radi? Znaci konkretno sta mi dobijamo? Nego krije i cuti. Dobio sam informacije sta ce se desiti krajem marta.

Pred Srpskom delegacijom stavice se dokument da se potpise dozvoljavanje za dobijanje stolice Kosovu u ujedinjenim nacijama a za uzvrat Srbi ce dobiti na kosovu jednu sarenu glupost pod nazivom neke opstine sa ovlascenjima koje imaju nevladine organizacije. Te opstine su upravo ono sto Vucic svo vreme prica kao neki kompromis.

A sta to znaci, to znaci zapravo da je cak BOLJE I DA SRBIJA PRIZNA Kosovo zvanicno nego da se potpise takav dokument za dobijanje stolice u ujedinjenim nacijama da se srbija ne protivi tome. JER AKO SRBIJA PRIZNA KOSOVO MOZEMO KAD GOD POZELIMO DA POVUCEMO TO PRIZNJANJE A Rusima i Kinezima i dalje ostaje opcija da uloze veto na stolicu kosovu u ujedinjenim nacijama. A kad se potpise saglasnost Beograda o stolici u ujedinjenim nacijama onda Rusija i Kina nemaju mogucnost veta u Ujedinjenim nacijama jer smo mi defakto i dejure poklonili deo teritorije siptarima i odrekli se dela teritorije kao sto je Ruski car poklonio Aljasku Americi.

logicno bi bilo da je kompromis na primer oni dobijaju ogromnu autonomiju a ne drzavu. Time ne bi bili zadovoljni ni oni a ni mi skroz i to je kompromis. A ako oni dobiju drzavu a mi nevladinu organizaciju onda su oni dobili sve a mi nista. I to nije nikakav kompromis. Prema tome ako na to misli Vucic kad kaze kompromis onda stvarno nije dobro da to prica jer su ga ljudi birali da stiti Srbiju a ne da poklanja delove teritorije za dzabe. Ruski car je dobio neke pare bar za Aljasku a mi dzaba poklanjamo.
 
Poslednja izmena:
Zna Vučić da neće biti većih problema kad potpiše tzv. pravno-obavezujući sporazum o legalizaciji terorističke paradržave i de facto priznanju iste, jer ljude u Srbiji Kosovo uglavnom ne interesuje, sve će se svesti na par manjih protesta i to je to, njega brine nešto drugo a to je rejting. Ako prizna Kosovo izgubiće 2-3 procenata podrške, a to je nedopustivo!
 
Zna Vučić da neće biti većih problema kad potpiše tzv. pravno-obavezujući sporazum o legalizaciji terorističke paradržave i de facto priznanju iste, jer ljude u Srbiji Kosovo uglavnom ne interesuje, sve će se svesti na par manjih protesta i to je to, njega brine nešto drugo a to je rejting. Ako prizna Kosovo izgubiće 2-3 procenata podrške, a to je nedopustivo!

Dobiće žute glasove i tek onda tonu Prangija, Djido i Šapić.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top