A-smyle

D3Sp3rAd0

Početnik
Poruka
18
Dakle...prvo da pozdravim sve na forumu ovo mi je prvi post(jejiiii :D )Zanima me koliko znate o programu a-smyle i jos vise iz kojih srednjih skola ima najvise prijavljenih ucenika,nebitno da li su stigli do treceg kruga ili ne.Ja sam recimo iz Smedereva i iz moje skole(Gimnazije) se prijavilo nas cetvoro i to svi iz mog odeljenja-tacnije filoloskog.Znam da ima dosta njih iz 13.Beogradske gimnazije ili sam barem tako cuo a cini mi se da ima mnogih i iz okolnih gradova bas kao sto je Smederevo tipa Pancevo,Kovin.Tako da ako znate nekog ko se prijavio za a-smyle ili ste se licno vi prijavili postujte da razmenimo iskustva i ocekivanja...I da...ako uopste ne znate sta je a-smyle pitajte bice mi drago da odgovorim (hell it would :evil: :evil: :evil: ) :-) :-)
 
E a ja se ponadao da bar neko zna nesto :| oh well...dakle to je program razmene ucenika State Departmenta kojim 100 finalista dobija pravo da pohadja jednu skolsku godinu u Americi.E sad a-smyle vam znaci american serbian montenegro youth leadership exchange!!! :D :D :D e ma nije komplikovano uopste :)
I sad vec znate...zanima me ima li koga sa foruma da se prijavio ili da zna nekog ko se prijavio ili kako vec...
 
D3Sp3rAd0:
Dakle...prvo da pozdravim sve na forumu ovo mi je prvi post(jejiiii :D )Zanima me koliko znate o programu a-smyle i jos vise iz kojih srednjih skola ima najvise prijavljenih ucenika,nebitno da li su stigli do treceg kruga ili ne.Ja sam recimo iz Smedereva i iz moje skole(Gimnazije) se prijavilo nas cetvoro i to svi iz mog odeljenja-tacnije filoloskog.Znam da ima dosta njih iz 13.Beogradske gimnazije ili sam barem tako cuo a cini mi se da ima mnogih i iz okolnih gradova bas kao sto je Smederevo tipa Pancevo,Kovin.Tako da ako znate nekog ko se prijavio za a-smyle ili ste se licno vi prijavili postujte da razmenimo iskustva i ocekivanja...I da...ako uopste ne znate sta je a-smyle pitajte bice mi drago da odgovorim (hell it would :evil: :evil: :evil: ) :-) :-)

moja cerka je prosla u treci krug; gimnazija, drustveno jezicki. na sajtu a-smyle imas spisak dece koja su prosla prvi krug, pa lako mozes videti ko je iz kog mesta.
imam utisak da su bolje prosla deca iz nekih jakih gimnazija, nego iz karlovacke (novi sad). znam jos nekoliko dece koja su se prijavila, osim moje cerke proslo je dvoje (oboje su iz "obicne" gimnazije, ne iz jezicke). moj utisak kao posmatraca sa strane je da se vise vrednuje neka vrsta psiholoskog profila, osobina licnosti, nego striktno znanje jezika - jedna cerkina drugarica, koja nije prosla u treci krug, je isla 5 godina u americku osnovnu skolu, nepobitno sjajan engleski :).

ako te sta zanima, kazi :). a ja tebi od srca zelim sve najbolje :). i da ne dobijes aljasku :).

 
Zdravo svima.
Moje ime je Petar Todic i ja sam trenutno u Americi preko A-SMYLE programa. Nalazim se u Ohaju , malom mestu Caldwell-u , gde zivim sa porodicom domacinom i idem u srednju skolu.
Malo o programu: programn je finansiran od americke vlade i svrha je kulturna razmena izmedju Srbije i Amerike. Prvi test se sastoji od 15 pitanja , uglavnom od nekih fraza u engleskom jeziku itd.. Drugi test je opsiran , pisete dva eseja i radite 150 pitanja. Treci krug se sastoji iz intervjua i jos eseja. Cetvrti krug je prijava , pisete o vama , porodici , postavljate slike , i svasta..
Ako pordjete , garantujem vam odlicnih godinu dana (ja sam ovde vec jedno 6 meseci) , sve ima uspona i padova , ali je odlicno iskustvo.
Za vise informacija , posaljite mi e-mail na todicpetar@yahoo.com , ili idite na www.green-dragons.co.sr , sajt svih A-SMYLE ovih studenata.
Srecno , savetujem svima da probaju sa ovim programom , isplati se
 
Girl next door:
pogledaj podforum 'tinejdzeri', temu amerika, koja je o tome :p ;)
kako sam dobra...

p.s. ja idem u XIII gimn. i nama niko to nije pominjao :???:
Koja si ti godina?
Znam jednu devojku koja je isla u II-5 mislim da je ona na toj razmeni.Bar sam tako cula od drugih.
 
Ja sam preko istog programa kao i Petar dosao u Ohajo. Zapravo, on i ja se znamo jos iz Srbije sa priprema za odlazak. Ja sam iz Petrovca na Mlavi i isao sam u gimnaziju "Mladost" (opsti smer), a sada sam u Kentonu,OH. Ako vas jos nesto interesuje, frljnite mi mejl na zlatojev@yahoo.com

Inace, zovem se Igor Zlatojev
 
moj sin je prosao , sada spremamo dokumenta i cekamo PDO.
Sta je sa ocenama iz skole?
Da li i njih treba da upisuju nastavnici ili idu samo opisi predmeta i OPISNE OCENE??
Da li se prilaze svedocanstvo o polozenoj II godini?
 
Imam ja drugarice kojima su rekli da idu za Ameriku...Ali preko Moldavije!!!! XAXAXAXAXAXAXA!!! Nije smesno.....
pozzz

Lozite se i idete u Ameriku sigurno! :D
Biju ko nece! :D
 
Ma sve je to super, Amerika luuuudiloo! Ali ima jedan malecki problem, drugarica iz odeljenja je prosla sve testove, krugove, kako god, a onda je saznala da kad bi se vratila sa te razmene morala bi kod nas da zavrsi 2. godinu (po nasem programu)! E sad me interesuje koliko je to tacno, odnosno da li se stvarno gubi jedna godina?
 
Ja idem ove godine, u avgustu putujem za US. Godina se znaci ne gubi, jednostavno, ta godina skolovanja u Americi se priznaje kao druga/treca godina srednje skole kod nas, zavisno u kom razredu odete.
Naravno, sve zavisi i od samog ucenika i toga koje predmete odabere da uci u Americi. Ako uzme sve sto se razlikuje od onoga sto je ucio ovde i sto ce uciti kad se bude vratio, naravno da ce morati da polaze nekoliko diferencijalnih ispita. No, ako napravi raspored slican srpskom, moguce je da ne mora nijedan ispit da polaze po povratku u Srbiju.
 
Jao kakav seljacizam sa tim A-smajlom! Ja sam prosao i trebao sam ici 20 avgusta prosle godine, ali kada sam dobio plan i porogram kojim se tamo radi: osnove geologije, osnoce trigonometrije, osnovna matematika, engleski jezik i americka istorija! Zgrozio sam se! Znate li da se amerikanci kotiraju kao poslednji u svetu po znanju matematike i fizike! I to je pretpostavljam odlicno pa da se ide na razmenu ucenika. Sigurno su roditelji jako ponosni kada im je dete na razmeni ucenika u zemlji koja ima najlosiji sistem skolovanja.

Znam jednog koji se vratio odatle, bio je vrlodobar, sada je na popravnom iz hemije i matematike. Naucili su ih nema sta!

Amerika je odlicna za provod, druzenje, dobijanje kg ali moracete se vratiti u Srbiju i ostar sistem ocenjivanja.

Zar vam nije malo cudno samo zemlje ex Jugolslavije ucestvuju u tom programu?
 
Poslednja izmena:
Ha
Pa i zanima me
Naime, ja sledeće godine gotovo sigurno polažem taj A-smyle
Tako da...
Držite mi palčeve :mrgreen:
Ne znam samo, pošto sam ekonomska škola kako će to ići sa stručnim predmetima...
 
Dobro, to je tvoje subjekitvno mišljenje. Ja koristim ovakav sistem školovanja od prvog osnovne i jedna godina mi sigurno neće promeniti navike...
Osim toga, sve koje znam a koji su išli tamo imali su uglavnom pozitivne reči...
 

Back
Top