A-smyle

Daj,idi,ja bih isla opet da mogu ,sto da ne...?;);)

Cisto jedno iskustvo vise,ako nista drugo:)

A i kad se setim kako je 1. krug lagan bio...a pola ih tu popadalo...:roll:

Ja bih bas volela da idem sad,mnogo mi je bolje izrazavanje i znanje nego pre 2 godine...:confused::D
 
Daj,idi,ja bih isla opet da mogu ,sto da ne...?;);)

Cisto jedno iskustvo vise,ako nista drugo:)

A i kad se setim kako je 1. krug lagan bio...a pola ih tu popadalo...:roll:

Ja bih bas volela da idem sad,mnogo mi je bolje izrazavanje i znanje nego pre 2 godine...:confused::D

Voleo bih i ja da idem ali, koliko se dobro sećam, samo prvi i drugi razred srednje škole mogu da učestvuju u tom programu. :confused:
 
Poslednja izmena:
Ima li nekog ko je prosao??? Kome su sigurno rekli da ide za SAD? Ja sam jedan od njih, tako da ako postoji neko ko je vec bio da kaze sta me dalje ocekuje? Pozz svima
 
Dakle...prvo da pozdravim sve na forumu ovo mi je prvi post(jejiiii :D )Zanima me koliko znate o programu a-smyle i jos vise iz kojih srednjih skola ima najvise prijavljenih ucenika,nebitno da li su stigli do treceg kruga ili ne.Ja sam recimo iz Smedereva i iz moje skole(Gimnazije) se prijavilo nas cetvoro i to svi iz mog odeljenja-tacnije filoloskog.Znam da ima dosta njih iz 13.Beogradske gimnazije ili sam barem tako cuo a cini mi se da ima mnogih i iz okolnih gradova bas kao sto je Smederevo tipa Pancevo,Kovin.Tako da ako znate nekog ko se prijavio za a-smyle ili ste se licno vi prijavili postujte da razmenimo iskustva i ocekivanja...I da...ako uopste ne znate sta je a-smyle pitajte bice mi drago da odgovorim (hell it would :evil: :evil: :evil: ) :-) :-)

Moj najbolji drug je bio preko ovoga prosle godine u Coloradu...
 
Trickos i ja sam prosla. A sto se polaganja tice, znam devojku koja nista nije polagala kada se vratila. Gimnazijalcima ne bi trebalo da bude problem kao medicinarima ili onima koji idu u strucne skole.:super:
 
Ovaj,ja sam hteo da se prijavim za ovo,ali sam vremenom jednostavno odustao.
Treba propustiti celu jednu godinu u gimnaziji,ne znam koliko bi to moglo kasnije problema da mi stvori..

A sa druge strane to je ogromno iskustvo i moj san da odem negde gde ću moći da upotrebim engleski jezik.
 
uclanila sam se na forum zbog ove teme...zavrsila sam osmi razred, sad treba da upisem srednju. htela bih da pitam kako i gde da se prijavim za ovaj program?? i ako neko moze da mi kaze malo vise o tim krugovima? hvala unapred
 
U Americi mozes da zavrsis drugu ili trecu godinu, tako da ce se testovi polagati u oktobru. Raspitaj se u septembru u biblioteci, pri americkom kutku ili kod tvog profesora engleskog jezika da li ce se ova testiranja vrsiti u tvojoj skoli. Kasnije treba da odes na mesto testiranja gde ces raditi prvi test i dobiti sve informacije. U prvim krugu radis test znaja engleskog jezika, ono, stavi glalol u odgov. vreme, znacenje neke fraze itd. Ako znas engleski solidno to ne bi trebalo da ti bude problem. Drugi krug je sutradan, i to je test slusanja i razumevanja. Treci test je posle mesec dana, pises eseje na zadate teme i ovde se vec gleda i sklop tvoje licnosti, samostalnost, vodjstvo itd. Cetvrti test je intervju i na njega se poziva manje od 15% prijavljenih. Obastavace te telefonom ako prodjes i dobices sve potrebne informacije. Imas i gomilu papirologije, ali isplati se. Ja idem avgusta i jedva cekam! :bye:
 

Back
Top