POTRESNA ISPOVEST VRANJANCA Moje supruge nema zbog neljudskosti lekara
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: POTRESNA ISPOVEST VRANJANCA Moje supruge nema zbog neljudskosti lekara

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2164

Thumbs down POTRESNA ISPOVEST VRANJANCA Moje supruge nema zbog neljudskosti lekara

Veroljub Simović, čija je žena Vesna Zdravković Simović u utorak preminula od srčanog udara, za "Novosti": Žena na centrali Hitne pomoći nam je rekla da je sami dovezemo, a tada je bilo kasno

MI smo Vesnu u utorak oko 16 sati odveli u internističku ambulantu zbog povišenog pritiska i jake mučnine. Tamo joj je urađen EKG za koji su rekli da je u redu, dali joj tablete i pustili je kući. Po povratku Vesni je bilo sve gore, krenulo je stalno povraćanje uz crvenilo i nadutost lica, pa sam pozvao Hitnu pomoć. Žena sa centrale nam je rekla da je sami dovedemo u bolnicu, ali kada smo stigli za Vesnu je već bilo kasno.

Porodica je nakon toga na umrlicama napisala optužbe na račun Hitne pomoći grada Vranja. Veroljub, pukovnik u penziji, kaže da je ogorčen neljudskim postupanjem lekara.

- Kada smo zvali Hitnu pomoć ženska osoba sa druge strane veze je rekla da je internistička ambulanta "viša instanca" i da je ja sam dovedem - nastavlja Simović, jedva savladavajući suze. - Da je Vesna bila u stanju da ide sa mnom kolima, to bih svakako učinio. Moja ćerka je počela da vrišti i moli da lekari spasu njenu majku, na šta je gospođa, ako se tako može nazvati, uzvratila: "Nemojte da se derete na mene!"

Kada su Vesnu u vrlo teškom stanju nekako dovezli, primila ju je naredna smena, ali je za nesrećnu ženu bilo prekasno. Uprkos pokušajima reanimacije, Vesna je preminula u ambulanti Hitne pomoći, kako je ustanovljeno, od infarkta.

PROČITAJTE JOŠ - POSLE SMRTI ŽENE U VRANjU: Optužili Hitnu pomoć na umrlici

Ružica Mitrović navodi da je njena sestra Vesna bila sportistkinja u mladosti i da je imala zdravo srce. Ona sumnja na lekarsku grešku već u internističkoj ambulanti.

- Kako su mogli da je puste kući, ako je kasnije utvrđeno da je preminula od infarkta. Valjda je trebalo da prepoznaju opasne simptome - pita se Ružica.

Veroljub, inače srčani bolesnik sa ugrađena četiri bajpasa, kaže da je rešen da podnese tužbu protiv odgovornih zbog nesavesnog rada.

- To dugujem Vesni. Lekari su dužni da hitno reaguju i spasu život pacijentu. Pa niko ih ne zove iz zabave. Znam da će biti teško doći do pravde i samo se bojim da na kraju ne ispadne da sam ja kriv za smrt moje supruge - rezignirano kaže Simović.

PROČITAJTE JOŠ - TRAGEDIJA KOD TRSTENIKA: Devojčica preminula čekajući hitnu!

POMEN UMESTO PUNOLETSTVA

SAMO dan pre tragedije, Vesna je obavljala kupovinu za proslavu punoletstva ćerke Anđelije 14. aprila. Tužna ironija sudbine je htela da će joj na taj dan biti održan četrdesetodnevni pomen.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:715939-Moje-supruge-nema-zbog-neljudskosti-lekara

Vuciceva zdravstvena mafija, odbija da posalje vozila hitne pomoci bolesnicima . Zato ljudi umiru zbog nedostatka zdravstvene nege

Napre-DNO
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2306

Podrazumevano Re: Vucicevo napredno zdravstvo: Izgubio suprugu jer je hitna odbila da posalje vozil

Nisu ovi izmislili zdravstvo... ali krivica je i u necinjenju, nepopravljanju.

Aktivan član Konan Sumerijanac (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Podrazumevano Re: Vucicevo napredno zdravstvo: Izgubio suprugu jer je hitna odbila da posalje vozil

A pre Vučića je kao zravstvo bilo sjajno....bahati pojednci uvek mogu da naruše ugled bilo čemu pa i zdravstvu.

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Lecenje SMS porukama
    Sve je receno

Domaćin aleksazr (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Nema to veze za Vučićem, i moj otac je imao moždani 2012. pa kučka iz ZRa nije htela da pošalje auto.
    CYRfree 2.0.3 - ako biste ćirilicu radije čitali kao latinicu.
    Serbian Latin keyboard layout 1.1 - raspored za QWERTY tastature sa našeg tržišta.
    http://users.beotel.net/~gwh/

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Ma ljudi sta ste nervozni , to je tako normalno.
    Znam da svaki put kad treba da sredim i uredim neki sistem, neku ustanovu, ama bas svi ljudi pokazu jedinstvo u tri sledece stvari

-Sto bas ti , imam ja cerku moze ona
    -ma preterano je to, moze to i opustenije
    -Sta ce nam ovo sta ce nam ono, kome nije dobro nek ceka, kome treba hitno nek plati...sto vise para ustedis , bolji si i narodu i nama i vlasti...

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    942

Здравство у Врању уништио је један човек, и он се зове Урош Трајковић.

Директор Здравственог центра, ударник УРС-а, који је запослио преко 100 неуговорених људи (углавном из УРС-а, и углавном у администрацији, фотокопирници и осталим измишљеним радним местима, најмање здравствених радника).

Систем их није препознао, те за њих није преносио средства из буџета.

Да би својим пуленима исплаћивао плате, престао је да плаћа добављачима, укинуо плаћање дежурства и прековременог.

Почели су да туже добављачи, затим и лекари, центар је ушао у блокаду.

Урош је смењен, оптужен, па пуштен, наравно, сада је власник једне болнице у Новом Саду са још пар лекара који су му у свему помагали.

Неуговорени су престали да примају плате, па су и они тужили, само што су, за разлику од добављача и лекара, своје пресуде одмах и извршили, заплењивањем возила хитне помоћи и службених аутомобила Здравственог центра.

У помоћ је притекла војска и Симпо, дали су им нека возила, и то је то.

Појео вук магарца, сви незадовољни, а људи умиру.

Чисто да се зна.
    Преко трња до звезда!

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5188

saucesce porodici

moj otac je isto napustio ovaj svet zbog dolaska hitne pomoci 4 sata posle poziva i posle 5 ponovnih poziva da njihova sluzba nije dosla, a da ce covek da iskrvari
    kada je stigla ekipa, nazovi lekar je dosao krmeljiv i podnaduo od spavanja
    pacijenta je sa gadjenjem gledao, nije ga ni dodirnuo samo je rekao da ga mi prenesemo do vozila
    na moje zapomaganje da ucini nesto na licu mesta, da mu zaustavi krvarenje, da ga stabilizuje - rekao je ironicno, ne ocekujete valjda da cu ovde da ga operisem
    naravno da neces, od tebe takvog hirurg nikad ne moze da postane
    potpuno mokre odece od pomoci koju smo mi mi sami davali, oca sam u urgentni odvezla sa njima bez cebeta u hladnom kombiju 19.12.
    nije mi cak rekao ni da ponesem nesto da ga uvijem i pokrijem
    hitno je operisan, ali je vec bilo kasno jer je dragoceno vreme izgubljeno u ta 4 sata cekanja
    posle dva dana provedena u komi je preminuo
    potparol im je nada macura
    kakav pr, takva i sluzba
    jadni samo oni ljudi kojima je njihova pomoc potrebna
    Kosmos kaze moze!

Domaćin Milance Skot (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    88

Moje saucesce porodici i svima na ovom forumu i temmi koji su pretrpeli muku i izgubili nekog clana porodice zbog lekara u ovoj zemlji. Nemamo cemu da se nadamo ni od boga ni od ljudi kojima je toboze posao da nam pomazu.
    Sleep and wake and serve.

Primećen član
    Učlanjen
    31.05.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Shvatate li vi da u Domovima Zdravlja ne postoji hitna pomoć . To što piše na zgradama je druga priča.
    Poslednji put ažurirao/la -vitamin : 10.03.2018. u 15:53

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    942

Не зна се ко је гори, Хитна помоћ или Кућна нега.
    Преко трња до звезда!

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    464

Ne zanima me politika.

Saucesce svima koji su izgubili nekoga zbog odbijanja lekara da rade svoj posao i odbijanja osobe koja treba da posalje ambulantna da radi svoj posao.

Nije bitno kako je "bilo pre".Ako se neko danas hvali kako je sve sjajno a praksa demantuje to o cemu mi kuckamo?

Verujem da je jedini ali jedini nacin da Hitna dodje na vreme i nadlezni rade svoj posao je privatna Hitna.Oni kostaju nenormalno,mi obicni smrtnici ne mozemo da je priustimo ni sebi ni dragim ljudima.

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3121

Citat Original postavio Konan Sumerijanac Pogledaj poruku
    A pre Vučića je kao zravstvo bilo sjajno....bahati pojednci uvek mogu da naruše ugled bilo čemu pa i zdravstvu.
    gde si procitao da je pre vucica bilo bolje?

- - - - - - - - - -

zdravstvo ne valja 30 godina

- - - - - - - - - -

vucic nista nije uradio da to popravi

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Da vidimo sta pise na papiru....

Na papiru pise da je ove godine u saradnji sa USA promenjen protokol za zastoj srcanog rada i infarkta te su nabavljeni mini aparati za elektrosokove koji su postavljeni na javnim mestima i opremljena vozila hitne pomoci, jer je cilj da se svaki pacijent obradi u roku od 5 min od nastanka srcanog zastoja ili infarkta ili sloga.

Ministar i ministarstvo je ocenilo da je nasa prva pomoc znatno uznapredovala i da smo blizu svetskog nivoa a u mnogim stvarima i bolji , jer cak je u USA period do dolaska i pruzanja pomoci pacijentima sa srcanim zastojem duza od 10 min, a to nanosi neotklonjive posledice po pacijenta...
    Fora sa srcanim zastojem je sto otklanjanjem zastoja, ili fibrilacije ako je to prisutno , dobijamo skoro nikakve posledice po pacijenta, niti po srce pacijenta, jer je ostecenje minimalno ako se to uradi npr u roku od minut dva ili tri...

Radi se takodje na preventivi i uvedeni su mnogi preventivni pregledi, tako da su zene sada zasticene i od tumora cerviksa, vagine, grudi, uvodi se preventivna vakcina HPV jer se od silnog seksa cela tinejdz i mlada populacija zarazila hpv....
    Omoguceno je lecenje i otkrivanje bolesti i kod onih koji nemaju zdravstveno osiguranje (sto je malo cudno jer zvanicno svaki gradjanin Srbije ima zdravstveno osiguranje po bar jednom osnovu a cesto po dva i vise, pa se bira ono skuplje)...

Nabavljena su dva helihoptera za hitne transporte u okviru BG , a u toku je nabavka vise od deset helikoptera za ostale medicinske i klinicke centre u Srbiji.
    Svaki od tih centara , narocito hitne sluzbe je dobio magnetnu rezonancu, PET ili neke druge savremene instrumente...
    Bio je zastoj u specijalizacijama ali sad je to reseno preko noci pa su opsta praksa i tek zaposleni lekari postali specijalisti u toku svog obrazovanja , da u toku rada steknu iskustvo ili znanje...

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    942

Папир све трпи.
    Преко трња до звезда!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2164

Podrazumevano Re: POTRESNA ISPOVEST VRANJANCA Moje supruge nema zbog neljudskosti lekara

tuga .....

Tuga......

I narod glasa za ovu stoku

Jos malo pa ce da nas lece stocni doktori

Jer za bolje i nismo kad ovo trpimo
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Slične teme

1. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 07.04.2017., 18:21
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.03.2017., 12:19
  3. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.02.2017., 18:36
  4. Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 09.11.2016., 14:49
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.08.2012., 16:47

Pravila za slanje poruka