Zašto mi moramo da poštujemo zakone ako stranci ne moraju?

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Zanimljivo pitanje. Potakla me je neka priča od pre neki dan. Neke su žene diskutovale o tome kako Kinezi ne poštuju nikakve propise i zakone ove države, kako izrabljuju naše radnice, da im rade po 12 sati svaki dan, bez slobodnog dana i godišnjeg odmora, i da više vremena provode kod njih na "poslu" nego u svojoj kući, ma faktički više od pola života. I onda su se zapitale zašto one koje su rođene ovde moraju da poštuju zakone i propise ako neće i ne moraju da ih poštuju Kinezi, Arapi i svi ostali. Pored ostalog, ovih 1000 i nešto arapske dece koja su krenula u naše škole 1. septembra prošle godine nisu bila obavezna da se vakcinišu, a srpska su obavezna. Zašto mi nemamo prava koja imaju stranci i zašto zakoni i propisi ne važe podjednako za sve?
 
Veća prava u Srbiji imaju svi stranci i oni koji se izjasne kao stranci ili da nisu Srbi. Tu su pored Kineza i Romi, Albanci, novije narodnosti: muslimani, Makedonci i Crnogorci, Amerikanci i njihovi vojnici, Mađari, Hrvati, Jevreji i drugi. Lista se svakim danom proširuje sa novim ili prepakovanim starim narodima, čega smo i sami svedoci u našem vremenu, jer kada smo se rodili oni su bili toponizmi ili su se i drugačije zvali. To je u srpskoj duši da svima unapred pruži više nego što je hteo, tražio ili ima igde. Voleo bih kada bi i Srbi imali makar jednaka prava kao svi drugi, kada bi pružili sami sebi makar isto što i drugima.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
da imaju drugu opciju ne bi radili za 12000.

И тих 12 000,оо дин. које Кинези дају за логорско мучење УПЛАТИЛА ИМ ЈЕ ДРЖАВА СРБИЈА тј.СВИ МИ ИЗ БУЏЕТА............а они ПРОФИТ НОСЕ КУЋИ ДОК СЕ НАШ ЛУДАК ЈОШ ХВАЛИ ТИМЕ КАКО ЈЕ "ОТВОРЕНО" ХИЉАДЕ РАДНИХ МЕСТА А У СТВАРИ ПРЕТВАРА ЉУДЕ У НАЈГОРЕ РОБОВЕ.........

Goati: Vlada stranim investitorima za subvencije dala 860 miliona evra
 
Poslednja izmena:
И тих 12 000,оо дин. које Кинези дају за логорско мучење УПЛАТИЛА ИМ ЈЕ ДРЖАВА СРБИЈА тј.СВИ МИ ИЗ БУЏЕТА............а они ПРОФИТ НОСЕ КУЋИ ДОК СЕ НАШ ЛУДАК ЈОШ ХВАЛИ ТИМЕ КАКО ЈЕ "ОТВОРЕНО" ХИЉАДЕ РАДНИХ МЕСТА А У СТВАРИ ПРЕТВАРА ЉУДЕ У НАЈГОРЕ РОБОВЕ.........

Goati: Vlada stranim investitorima za subvencije dala 860 miliona evra

mogu ti reci da sam par puta video zakatancene kineske radnje sa obavestenjem da je inspekcija zatvorila zbog neizdavanja fiskalnog racuna ili tako neki prekrsaj.
 
Zašto mi moramo da poštujemo zakone ako stranci ne moraju

Zato sto nama hoće da isključe mozak iz razmišljanja.
.....................................................................................

Zanimljivo deo koji se odnosi na vakcinaciju.

Da, tako nekako.

Pa svako normalan to primeti. Arapska deca, sve dečačići, nema nijedne devojčice, njih oko 1000, koji su 1. septembra prošle godine krenuli u naše osnovne škole, ne moraju da se vakcinišu, a srpska deca moraju. Nekome je mnogo stalo do toga da prisilno vakciniše srpsku decu.

- - - - - - - - - -

Veća prava u Srbiji imaju svi stranci i oni koji se izjasne kao stranci ili da nisu Srbi. Tu su pored Kineza i Romi, Albanci, novije narodnosti: muslimani, Makedonci i Crnogorci, Amerikanci i njihovi vojnici, Mađari, Hrvati, Jevreji i drugi. Lista se svakim danom proširuje sa novim ili prepakovanim starim narodima, čega smo i sami svedoci u našem vremenu, jer kada smo se rodili oni su bili toponizmi ili su se i drugačije zvali. To je u srpskoj duši da svima unapred pruži više nego što je hteo, tražio ili ima igde. Voleo bih kada bi i Srbi imali makar jednaka prava kao svi drugi, kada bi pružili sami sebi makar isto što i drugima.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Sve tačno...

- - - - - - - - - -

pravi se atmosfera da se nikako ne osetis ponosno sto si Srbin i Srpskoga roda. ali meni nikako nije jasno da ti radnici koji rade za 12000 ne mpu da se dogovore medju soboim i kazu " sutra je subota pored Novu Godinu.ocekuju veliki pazar ,Hajde da ne radimo !!!

Znamo sve. Nešto se pitam da li će doći vreme, pošto stalno menjaju te ženske po tim prčvarnicama, da neće više imati koga da zaposle. Tek tada će moći ozbiljno da se razgovara na ovu temu.

- - - - - - - - - -

i dobiju otkaz.

Majstore, neka dobije otkaz. Neka kupi par kokošaka i jednog petla, i neka prodaje jaja na pijaci, recimo, zaradiće više. Em nema nikakvog šefa, em ima malo radno vreme. Što bi moralča da zavisi od Kineza?

Inače, čuo sam ovu priču. Neka žena pitala kolika je plata. A Kinez joj kaže: "Ako će spava sa mnom 16.000, ako neće onda 12.000." Ovo je ispod časti.

- - - - - - - - - -

Oni su glooplji od tebe.12000 je ništa.

Da, na žalost.

- - - - - - - - - -

da imaju drugu opciju ne bi radili za 12000.

Već sam ti predložio ono za jaja. Može ako hoće i ko hoće. Ko neće on sam sebe zarobljava i postaje rob strancima za sitne novce.
 
E, sad, pošto se država prema nama maćehinski ponaša, tako ću se i ja ponašati prema njoj.

Pošto sam vegan, kupujem hranu (sveže voće i povrće) samo na pijacama. Dakle ne plaćam PDV za kupljenu robu. Bojkotujem svu “hranu” koju ljudi naprave, dakle sve one keksove, grickalice, čokolade... itd... itd... i ne plaćam PDV u tom smislu. Jedino što moram da kupim sapun, kaladont, prašak itd... znači minimalno.

Tehničku robu kupujem od šanera. Oni su pošteniji od ovih na vlasti. Dakle ni za to ne plaćam PDV. Isto važi i za kola, recimo.

Neću da platim račun za komunalije, dok ne naraste na veliku cifru i ne dođe do izvršitelja. Kad mi dođu na vrata, ne otvaram ih, a niko od suseda neće da im bude svedok za odvaljivanje vrata, jer sam gadan sused i boje me se. A onda kad odu ja napišem prijavu sudu, u kojoj se pozovem na zastarelost, i sud mora da otpiše sva dugovanja starija od godinu dana. Pa platim na rate samo ono što je mlađe od godinu dana. A kad me vide u sudu uhvate se za glavu, jer sam se sudio i tužio sa masom kriminalaca i sa policijom i kriminalcima koji nose uniforme i značke.

Isto važi i za sve ostale račune, dakle za struju, i još mnogo toga.

Internet, kablovsku i telefon moram da plaćam redovno, i mnogo me boli zbog toga, jer “rade na mesec dana.” Na mobilnoj telefoniji sam na prepaid-u.

TV pretplatu ne plaćam i nikad je neću plaćati, jer nemam ugovor sa RTS-om o korišćenju njihovih usluga. Ne dam novac nikome s akojim nemam ugovor. Tako stoji u ustavu, naime da niko nema obavezu da plati za nešto za šta nema ugovor. Čik da mi se za 5 godina, kad se dug napakuje na 9000 dinara, zatrče da mi isključe struju, koju sam platio za zadnjih godinu dana, opet preko suda i poziva na zastarelost; neće se dobro provesti.

Policiji ne plaćam nikakve kazne, jer ih ne pravim (baš se čuvam), a ako me napadnu u kolima ili na ulici, i traže mi 10-tak eura, “da me puste”, svađam se sa njima kao stoka... znaju me u policiji kao zlu paru. Preko Unutrašnje kontrole suspendovao sam masu bahatih policajaca. Neću da platim nikakav reket, jer mi se može tako.

Eto, ja tako, a vi vidite kako ćete. Otpor do pobede.
 
Zato sto gledate reality i grand paradu, mislite od danas do sutra i ne znate gde ste suplji.
Sveli ste drzavu na 5 perspektivnih zanimanja, politicar/lopov/krimos, pevaljka i sport koji je isto na izdisaju.
Lekar uzima mito i to je normalno, sta dalje ima da se prica.
Hronika je puna ubistava u porodici i mozda bi vas sada spasila samo neka vojna uprava - ah da i vojsku ste shebali, nista onda.
 
Zato sto gledate reality i grand paradu, mislite od danas do sutra i ne znate gde ste suplji.
Sveli ste drzavu na 5 perspektivnih zanimanja, politicar/lopov/krimos, pevaljka i sport koji je isto na izdisaju.
Lekar uzima mito i to je normalno, sta dalje ima da se prica.
Hronika je puna ubistava u porodici i mozda bi vas sada spasila samo neka vojna uprava - ah da i vojsku ste shebali, nista onda.

Čemu obraćanje u množini? Ja ne gledam reality-je, španske i turske serije, Grand paradu, ne slušam turbo folk, ne mislim od danas do sutra... itd. itd.

Ja sam umetnik, objavio nekoliko knjiga (kako pravo govorio tako mi bog dao pameti i zdravlja), obrazovan, erudita, čovek koji sluša klasičnu muziku, obilazi muzeje, crta, slika, piše poeziju, putuje po svetu, zdravo se hrani i zdravo živi, ne jede meso, mleko i jaja, ne pije alkohol, ne puši, ne konzumira lekove i droge, ne sluša turbo folk, ne tetovira se i ne pirsinguje, i veoma žestoko se sprda po Internetu... To što je ta moja sprdnja za bahate robovski obeležene (tetovirane) policajce koji jedni drugima kradu službene pištolje nenormalna stvar i ludilo - neka zadrže za sebe. Ja sam lud a oni mene zovu na mobilni telefon i krevelje se. O tempora. O mores. Nemam ti ja ništa sa državom i tih 5 perspektivnih zanimanja.

Nemam ništa sa lekarima. O, da, ako sam zaboravio to da napišem, pošto gledam u Sunce (solarna joga) i jedem samo voće i povrće, ne razboljevam se i ne idem kod lekara. Nemam ništa sa lekarima, odnosno sa mafijom u belim mantilima. Ne dam im ni kinte. Baš me briga šta lekar uzima, ja mu ne dam ni crno ispod nokata.

Nečitam hroniku, nemam decu, jer ne dam da ih država prisilno vakciniše, obreže, tetovira, natera da jede GMO hranu, a i ja i moja žena smo dovoljni sami sebi, kad bismo imali decu ne bismo mogli da putujemo po inostrantsvu. Nemam ništa sa sje6avanjem vojske, odslužio sam je 90-tih i bio ranjen na Kosovu. Sve si bre zamenio... Ali ajd...
 
Čemu obraćanje u množini? Ja ne gledam reality-je, španske i turske serije, Grand paradu, ne slušam turbo folk, ne mislim od danas do sutra... itd. itd.

Ja sam umetnik, objavio nekoliko knjiga (kako pravo govorio tako mi bog dao pameti i zdravlja), obrazovan, erudita, čovek koji sluša klasičnu muziku, obilazi muzeje, crta, slika, piše poeziju, putuje po svetu, zdravo se hrani i zdravo živi, ne jede meso, mleko i jaja, ne pije alkohol, ne puši, ne konzumira lekove i droge, ne sluša turbo folk, ne tetovira se i ne pirsinguje, i veoma žestoko se sprda po Internetu... To što je ta moja sprdnja za bahate robovski obeležene (tetovirane) policajce koji jedni drugima kradu službene pištolje nenormalna stvar i ludilo - neka zadrže za sebe. Ja sam lud a oni mene zovu na mobilni telefon i krevelje se. O tempora. O mores. Nemam ti ja ništa sa državom i tih 5 perspektivnih zanimanja.

Nemam ništa sa lekarima. O, da, ako sam zaboravio to da napišem, pošto gledam u Sunce (solarna joga) i jedem samo voće i povrće, ne razboljevam se i ne idem kod lekara. Nemam ništa sa lekarima, odnosno sa mafijom u belim mantilima. Ne dam im ni kinte. Baš me briga šta lekar uzima, ja mu ne dam ni crno ispod nokata.

Nečitam hroniku, nemam decu, jer ne dam da ih država prisilno vakciniše, obreže, tetovira, natera da jede GMO hranu, a i ja i moja žena smo dovoljni sami sebi, kad bismo imali decu ne bismo mogli da putujemo po inostrantsvu. Nemam ništa sa sje6avanjem vojske, odslužio sam je 90-tih i bio ranjen na Kosovu. Sve si bre zamenio... Ali ajd...

Moram u mnozini jer se radi o kriticnoj masi, gde retardi prevazilaze magicnih 51%.
Da je vecina "normalna" i situacija/stanje u zemlji bi bilo normalno.

Eto izvinjavam se manjini, valjda se to podrazumeva da se ne misli na nekog ko je posten i radan.
 
Moram u mnozini jer se radi o kriticnoj masi, gde retardi prevazilaze magicnih 51%.
Da je vecina "normalna" i situacija/stanje u zemlji bi bilo normalno.

Eto izvinjavam se manjini, valjda se to podrazumeva da se ne misli na nekog ko je posten i radan.

Ok. Uništili smo. Pre će biti uništili su nam.

Ja se ceo svoj život borim protiv svega toga. Ali ništa. Malo nas je. Do nedavno, bukvalno, držali su nam jugoslovenske zastave na auto tablicama, i jugoslovenska dokumenta. ZZnam slučajeve ljudi koje nisu hteli da puste da uđu u neku zemlju, jer su imali pasoš nepostojeće države. A država im nije dala drugi do taj. Itd... itd...

Pa, eto, tako je kako je...

- - - - - - - - - -

imaju njive sigurno!

Sa njive se ne može mnogo toga ubrati. Najviše se isplati trava, u sezoni, a to ti je pola godine. Pšenica i kukuruz su jeftini. Kao i ostale kulture.

- - - - - - - - - -

Jaci tlaci,odvajkada.

Ne kapiram da su kineski ili arapski migranti jači od nas. Primetio sam da se prema njima u policijskim stanicama ponašaju uljudno, a prema nama kao prema stoci. I dalje mi nije jasno na šta misliš.
 
Који то ми? У Србији живи доста Срба који не поштују законе.

Svi mi koji smo rođeni ovde. Ja sam jedan od onih koji ne poštuju zakone i propise, kad sam video šta se sve radi. Jednom mi je neko iz banke greškom na žiro-račun uplatio oko 900 eura. Digao sam novac i ugasio račun. Terali me na sud i ništa nisu postigli. Nisam im vratio novac, jer nije moja greška. Bio na sudu i branio se pričom u stilu "zabole me ona stvar što je neko pogrešio, neka on snosi odgfovornost". Eto tako. Pročitaj ostale moje postove na temi, shvatićeš koliko razbijam sistem svojim ponašanjem.
 

Back
Top