strah od smrti, pokretač života?

Sta je to smrt? Kada telo prekrije 2 kubika bola ili kada sav bol nestane?
Kada ne mozes da razmisljas od briga ili kada si oslobodjen briga?
Neutoljiva glad i zedj ili potpuni nedostatak gladi?
San ili san bez snova?
A sta bi u toj jednacini bio zivot? Strah? :think:
,

Život je jednačina sa bezbroj nepoznatih.
Najlakše se rešava udvoje i to ako je jedan dobar matematičar,
a drugi ne zna za strah.
Jedino je rezutat poznat i uvek isti za sve.
/ ( :heart:+:heart:+:kuvar5:+:mesi:) x:vatromet:+( :patkica:+:orkestar:) - (:zloca:+:nono3:+:batina:+:kletva::koto:+:dash:+:pop:) /.= O

Možda ova jednačina nije pravilno postavljena, ali ni život nije,
samo je nula uvek nula. :)
 
Smrt i život su jedan ciklus,a u prirodi čoveka je da teži da produžava život-tako je ego sazdan-obožava sam sebe samo živog...
I to je samo stanje psihe,ne i neka stvarnost.Stvarnost je proces nezaustavljiv koji ima svoju inerciju poput lavine...
Mada je i psiha stvarna,ali ona je u stanju da stvara sebi nestvarne i nemoguće ideje,čak i predstave-halucinacije.
 
videh ovu sliku, onako, možda malo ili više morbidna...

30713170_1584339185026679_6487167059699433472_n.jpg
 
šta znam, valjda se ne poistovećujem sa telom, pa mislim da baš i nemam neki veliki strah od smrti.
imam strah od muke nemirne savesti, to je nešto užasno.
zato pazim šta pričam i kako se ponašam.

"zapadnjak veruje u reinkarnaciju i nada se sledećem životu; istočnjak veruje u reinkarnaciju i nada se da se neće više rađati."
 
Strah od smrti jeste jedan od pokretača, ali kako objasniti samoubistvo? Volja da se izbjegne bol i susretne zadovoljstvo u tom slučaju je jača od straha od smrti.
Trenutno život shvatam kao igru. Svjestan sam da nema igre bez pravila. Pravilo je da će kad tad naši vitalni organi prestati sa radom. Jesmo li u startu dobili loše karte? Nije li najveća predrasuda to da je bog beskonačan?! Ima li nešto više od igre?
 
Strah od smrti jeste jedan od pokretača, ali kako objasniti samoubistvo? Volja da se izbjegne bol i susretne zadovoljstvo u tom slučaju je jača od straha od smrti.
upravo tako kako si objasnio
ne samo u tom slučaju nego u bukvalno svim drugima,to je OSNOVNI pokretač i princip po kojem dela čovek,teži da izbegne bol/patnju i dostigne užitak/zadovoljstvo
 
pa naravno
čovek je bukvalno biološki robot
Dobro. Ti si čovjek koji je svjestan svojih lanaca. Kada sretnes drugog čovjeka, a on tvrdi da nema lance i samozavarava se, kako se osjećaš? Da li mu objašnjavati ono što je jednostavno i očigledno? Nema ništa apsurdnije od govorenja zatvoreniku da je u zatvoru. Nego, postoji li neko ili nešto što nema volju, i ne teži ničemu?
 

Back
Top