Fudbalske sudije u Srbiji i njihov (ne)kvalitet

Decky_Nis

Elita
Poruka
18.330
Mislim da ce ova tema biti uspesna jer je mnogo kontraverznih situacija oko sudjenja na Superligaskim utakmicama u poslednje vreme, pogotovo kada igraju Partizan i Zvezda. Svaka utakmica gde ucestvuju veciti nosi veliki pritisak za gospodu u crnom ali i njihove nerezonske odluke i greske uglavnom u korist pomenutih klubova daju povod za pricu. Svaki penal, ofsajd, karton, produzeno zaustavno vreme za rezultat ima medijsku hajku u vidu saopstenja na sudije od strane vecitog rivala. Cirkus su upotpunili i tzv. mali klubovi koji su se prikljucili saopstenjima o sudijskom navlacenju svaki put kada igraju protiv dva najveca kluba. Najnovije kontraverze vezane za utakmicu u Novom Sadu ukazuju na to da se situacija u Srpskom fudbalu ne popravlja vec naprotiv ide u jos gorem pravcu.

Косановић пред Звезду: Посебна драж на овој утакмици биће и судија Мајо Вујовић...

http://www.zurnal.rs/fudbal/super-l...z-na-ovoj-utakmici-bice-i-sudija-majo-vujovic

Војводина уложила жалбу на меч са Звездом, Судијској комисији послат снимак

http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodi...vezdom-sudijskoj-komisiji-poslat-snimak-video

STOLICA BESAN POSLE PORAZA OD ZVEZDE: Osramoćena je Vojvodina, osramoćen sam ja i moji momci...

http://www.novosti.rs/vesti/sport.2...na-je-Vojvodina-osramocen-sam-ja-i-moji-momci

Preokret Partizana u Lučanima posle dva isključenja Mladosti!

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&dd=18&nav_id=1360119

NEZADOVOLJAN SUĐENJEM Kosanović: Pokrali su nas protiv Zvezde
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci...osanovic-pokrali-su-nas-protiv-zvezde/z9scp0j
 
Poslednja izmena:
Superligu vodi mafija, drugo razumno objasnjenje ne postoji.

Najbolje resenje bi bilo da se svi klubovi privatizuju i da drzava kontrolise samo sudije.
Ako ne znaju da se prebace u nizu ligu.
Ako uzimaju mito da im se oduzme licenca i zabrani pristup stadionu.

Mada od privatizacije nece biti nista, svima odgovara da klubovi budu paravan za pranje para i uvek puna kasa za licne troskove.
Amaterska liga bi bila spas za nas fudbal.
 
Jasno je da nas fudbal smrdi od glave do pete. Menadzeri valjaju decu po belom svetu za debelu lovu a sa njima u dilu su i celnici klubova koji uzimaju svoj deo. Sudije uglavnom sude na stetu manjih klubova a u korist dva najveca ali kakvu korist od toga ima FSS? Osim sto je 80% sacinjen od Zvezdasa i Partizanovaca koji teraju vodu na svoju vodenicu? Da li je tu problem?
Da li mozda drzava ima korist od toga da "drzavni" klubovi uvek budu na prva dva mesta a ostali da se poredjaju kako zele? I zasto je to tako?
 
Jasno je da nas fudbal smrdi od glave do pete. Menadzeri valjaju decu po belom svetu za debelu lovu a sa njima u dilu su i celnici klubova koji uzimaju svoj deo. Sudije uglavnom sude na stetu manjih klubova a u korist dva najveca ali kakvu korist od toga ima FSS? Osim sto je 80% sacinjen od Zvezdasa i Partizanovaca koji teraju vodu na svoju vodenicu? Da li je tu problem?
Da li mozda drzava ima korist od toga da "drzavni" klubovi uvek budu na prva dva mesta a ostali da se poredjaju kako zele? I zasto je to tako?

Problem je korupcija u FSS i zakoni.
Za dokazanu korupciju bi trebalo oduzeti svu imovinu, mozda obezbediti i nasledni zatvor kao su Indexovci rekli u jednoj svojoj predstavi.

Ukoliko bi drzava zavrnula slavinu i prestala da ulaze u klubove smanjio bi se i interes pojedinaca da iz klubova izvlace novac i da diriguju ko ce, gde i kada igrati i kako.
Kvalitet bi opao jer je vecina igraca tu ipak zbog para ali bi takmicenje bilo mozda regularnije a mozda bi se i nastavilo sa slicnom praksom u manjem obimu.

"Navijaci" koji posecuju utakmice su kriminalne bande sa lepsim imenom, svaki derbi prodje sa tucom, lomom, bakljadom...
Ne secam se tacno je igreo kada su vatrogasci intervenisali sa crevom iz razloga sto nije mogao kamion da prodje kroz kapiju.

Divljanje huligana treba najstroze kazniti.
Ukoliko prave bakljadu treba ih sve polivati vodenim topovima dok ne speru boje sa njih.

Sudije su pod pritiskom kao na seoskom derbiju gde besna rulja ceka kraj utakmice sa vilama u rukama.
Ne mogu da gledam fudbal jer je sve osim pobede Beogradskih klubova iznenadje, ako igraju nereseno sa Vojvodinom, Radnickim, Jagodinom ili izgube tada je obavezno sudija kriv, nezgodan teren i klasik "znate, lopta je okrugla".
 
Кратак осврт на судијску хијерархију у Србији.
Недавно смо били сведоци да се један судија опростио од активног суђења и добио пригодан поклон:
sudija-dobija-poklon-od-mrkele-ps-arenasport_ff.jpg

Али није само награђен дресом већ и адекватном функцијом у судијској организацији:
Untitled.jpg

Он ће се наравно потрудити да поверење указано му оправда својим несебичним залагањем и на функцији која му је додељена као што је то радио и на зеленом тепиху до недавно!
 
Penal nad Radonjićem nije postojao! Borjan zaslužio crveni karton!

http://www.mozzartsport.com/fudbal/...postojao-borjan-zasluzio-crveni-karton/289312

„Igrač Zvezde je brži od rivala iz Vojvodine, pravi fintui stiče prednost. Istina je da se igrač Zvezde u tom trenutku kliza, gubi ravnotežu i onda dolazi do kontakta. Govor tela pomoćnog sudije mnogo toga govori. On kreće na centru i kao da želi da kaže da ničega nije bilo. Dakle, kontakt je postojao, ali je sporan način na koji je Radonjić pao. Za očekivati je da taj igrač padne unapred, a ne unazad. Po meni ovo nije penal“, poručio je Igor Radojičić.

Upravo ono sto sam pricao iako Radojcica ne podnosim.
 
Poslednja izmena:
To je sramota šta se dešava. Ljudi više ni ne kriju da favorzuju određene timove i da pristrasno i nepošteno odrađuju posao za koji su pošteno plaćeni.

Za 20 godina će isto pričati i razni Šegrti, Obradovići i slični, a niko im neće moći ništa, jer će već biti u penziji, dok će u međuvremenu određeni klubovi uz pomoć ovakvih ljudi gomilati bodove, pa i titule.

A nama ostalima ostaje samo da se nerviramo.
 
Сличан гол је пао и у Солуну само што је играч који је био у офсајду улетео у гол заједно са лоптом а иза голмана кога је лопта већ прошла.
Наравно тамо је гол поништен, овде није.(још чист пенал за Напредак није свиран)
Треба и овде укинути првенство као тамо, нема више никаквог смисла, без судија никог не би победили.
 

Back
Top