Krivica za neverstvo

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Pitam se ja, ne bez razloga, kada se desi neversvo, KO JE ZA TO OBJEKTIVNO KRIV?

Muskarac, jer je trazio nesto kod druge zene?

Zena, jer nije zadovoljila u svemu muskarca?

Ljubavnica
(ljubavnik) koji je zaveo partnera?

Splet okolnosti koji se dogodio?


Koga bi vi osudili da je KRIVAC ZA NEVERSTVO?
 
kriv je isključivo onaj koji čini prevaru.. prevara nema opravdanje, osim ako nije odobrena od strane partnera.. ukoliko se partneri na bilo kakav način obavežu na vernost onda bi to trebalo i da se poštuje.. ako nisi zadovoljan trenutnom vezom, onda je završi pa idi traži šta ti je bolje..
 
sve je stvar izbora, ako nisi spreman za jednog partnera onda nemoj da ulaziš u vezu u kojoj ćeš obećavati vernost i vernost očekivati od partnera..
imala sam različite faze u životu, ali varala nikada nisam.. to je nemoralno, licemerno i po mom mišljenju je najveća izdaja partnera.. ja kad nisam zadovoljna, ja idem dalje.. pa bolje i da imam koju brojku više, nego da budem ono čega se najviše gadim..

- - - - - - - - - -

Da li smaras da su moralni principi jaci od bioloskih zakona?

to su dve različite stvari i ti biraš po kojem ćeš principu da živiš.. ako ćeš da se vodiš nagonima onda zajebbi brak i principe na kojima bi brak trebalo da se zasniva.. ako odabereš da budeš moralan, onda zaista budi moralan.. stvar je toliko prosta, ali mnogi ljudi to ne kapiraju i pretvaraju se u lažne moraliste..

- - - - - - - - - -

jbbt blajbi kad otvoriš ovako ozbiljnu temu, potrudi se da te ne banuju, sad nemam sa kim da se ubeđujem do besvesti..
 
Da li smaras da su moralni principi jaci od bioloskih zakona?

Ako se odlučiš za brak sa jednom osobom, moralni principi moraju da budu jači od nagona. Može ti se neko dopasti, možda ti baš u tom trenutku pruži pažnju koja ti je potrebna, možda poželiš seks ili nešto, ali tu stupaju na snagu moralni principi, koji ti kažu da ne načiniš preljubu. Možda nećeš biti srećan, ali učinio si ispravnu stvar samim tim što si se izborio sa svojim nagonom. I niko ne može da me ubedi da je prevara dobra i da jedan odnos može da pređe preko nje kao da se ništa nije desilo.

- - - - - - - - - -

A da, zaboravila sam. Uvek, ali uvek je kriv onaj koji je prevario. Tačka.
 
Da si sudija, koga bi osudio?

Sudije se srećom time ne bave, bar ne ovde. :)

Idemo ovako -
Uvek snosi najveću odgovornost onaj koji čini prevaru. Najveću, ali ne svu.
Onaj koji je prouzrokovao prevaru snosi isto deo odgovornosti.

Utvrdi se ko je odgovoran i šta onda? Šta donosi saznanje da je Žika kriv za prevaru, a Mileva nije? Jel to neka uteha za prevarenu stranu?

Može o ovome da se piše danima, bilo je već ozbiljnih diskusija na tu temu
 
Pa pametni ljudi ne utvrdjuju krivicu za neverstvo , kad znaju da je 99% naroda i bez morala i bez etike, a ti da im utvrdjujes krivicu za nesto sto je htenje...
Koji bolidni pristup.
Cekaj krivica prema kome.....?
Postovanje izmedju partnera je odavno relativizovano drustvenim standardima, a to nije postovanje, to je ti igras ulogu M ona igra ulogu Z po drustvenom standardu i ne ebe niko nikog iskreno , nego onako , kako je uobicajeno...
Sve sto uradis neuobicajeno , podvedes pod neku varijantu svojih potreba i resen problem licemerja svake osobe...
 
Pitam se ja, ne bez razloga, kada se desi neversvo, KO JE ZA TO OBJEKTIVNO KRIV?

Muskarac, jer je trazio nesto kod druge zene?

Zena, jer nije zadovoljila u svemu muskarca?

Ljubavnica
(ljubavnik) koji je zaveo partnera?

Splet okolnosti koji se dogodio?


Koga bi vi osudili da je KRIVAC ZA NEVERSTVO?

Zna s eko je dezurni krivac. Tako da batice, spremi kofere.
 
Pitam se ja, ne bez razloga, kada se desi neversvo, KO JE ZA TO OBJEKTIVNO KRIV?

Muskarac, jer je trazio nesto kod druge zene?

Zena, jer nije zadovoljila u svemu muskarca?

Ljubavnica
(ljubavnik) koji je zaveo partnera?

Splet okolnosti koji se dogodio?


Koga bi vi osudili da je KRIVAC ZA NEVERSTVO?

a kriv je vazda taj koji nema radno mesto ....jer kad radis ne pada ti na pamet goFna jesti
 
nevernik je kriv

ljubavnik manje , mozda ne zna da je nevernik u braku

dok prevareni nije kriv, nevernik je trebao razgovarati ako je bilo problema a ne svrljati

sve u muskom rodu ali vazi za oba pola
 
Kriv je onaj koji je sebi dozvolio gresku da se sazna.
A vi sto bi se prvo razilazili ili razvodili pa tek onda probali sa drugim partnerom- ne kakite previse:lol:
Svako voli da proba bar jednom u zivotu, a kako verujem da ovo ne citaju deca, nema potrebe da se lazemo izmedju sebe:D
 
Kriv je onaj koji je sebi dozvolio gresku da se sazna.
A vi sto bi se prvo razilazili ili razvodili pa tek onda probali sa drugim partnerom- ne kakite previse:lol:
Svako voli da proba bar jednom u zivotu, a kako verujem da ovo ne citaju deca, nema potrebe da se lazemo izmedju sebe:D

I šta ako ti se svidi, pa hoćeš još, i tako više puta? Jel onda budeš u dve paralelne veze? A ako te partner nahvata?
 
pa brate mili, ako hoćeš da prcaš stalno dobre ribe, tj. da ih stalno menjaš onda nemoj da ulaziš u vezu/brak, šta god.. ja ne razumem stvarno kako vi muški razmišljate.. ispada kao da vas je neko puškom naterao da se oženite, pa sad jadni morate od silne muke da jebbete nešto sa strane..
 

Back
Top