Francuska - nadolazeca velesila

Poruka
21.521
Da li iko pamti , ma sta pamti dal je neko cuo da je nekada jedna reprezentacija imala toliki broj vrhunskih pojedinaca u istoriji fudbala .. Ova generacija Francuza ako ne uzme bar po jedno SP i EP neka se samoubije e jbt pa to bi bio epski fail .. i sto je najjaca fora vecina tih igraca da ne kazem 90 posto imaju do 25 godina .. Evo ja cu nabrojati samo neke od njih : Varan , Umtiti , Lakazet , Ziru , Grizman , Koman , Mbape , Dembele , Lemar , Fekir , Marsijal , Pogba , Kante , Bakajoko , Toliso , Rabio , Kimpembe , Kurzava , Dinj , pa onda Benzema i Riberi koji ni ne igraju ... itd . . itd . . . ko ce ih se svih setiti

Moze li ova generacija osvojiti Rusiju sta mislite kad nije mogo Napoleon mogu li Grizman i momcad ??? :D I kako bi ste vi sastavili prvih 11 pa ako je neko na slatkim mukama to je onda Didije Desam aj sto ne moze da sastavi prvi tim nego sto covek ne zna ni koga da pozove od ovolikih igraca .. neverovatno ... Jel ih gledao neko u kvalifikacijama lici li to na tim , postoji li kohezija ili ce ostati samo skup jakih pojedinaca .. bila bi greota .. moze li Desam to posloziti i napraviti masineriju koja bi mlela sve pred sobom kao na primer Spanija ne tako davno

I jedna mala digresija .. Od svih igraca koje sam nabrojao jedini pravi beli Francuzi su Grizman i Rabio .. ispravite me ako gresim .. :D
 
Jeste brate stim sto ih na terenu moze biti samo 11...Doduse nikada oni nisu imali slabu reprezentaciju igracki, provaljivali su se iz drugih razloga...ali isto nepamtim kad su imali ovakvu dubinu zaista...Ali ni Nemci neozastaju puno za dubinom pa i spanci su tu za korak iza mozda...A ekipe su koje su tradicionalno disciplinovanije od njih jer arapi i crnci nisu bas disciplinovani...Sad kod Nemaca je 'problem' sto oni nemaju mozda ni jednog superstara koji iskace al zato imaju 30 odlicnih igraca i prava su masinerija...Nebi me cudilo da Francuzi polome zube na prvom namazanijem protivniku sto zbog ne discipline sto zbog neiskustva nevidim ih da ce osvojiti Svetsko u Rusiji ali vidim ih kao ekipu koja ce nekoga unakaziti i podice se veliki hajp a trenutno imaju te najvece nadolazece Superstarove, Mbappe, Dembele, Pogba i sve sto ide uz hajp :D ...ali svakako u najblizoj buducnosti ce biti u uzem krugu favorita...Jos jedna stvar ja kod njih nevidim vodju pravog na terenu...Pogba je to trebo biti ali nije i pitanje oce li ikada biti uz sav ovaj neizbezni pritisak...Grizman je sjajan igrac ali isto nije vodja...Mozda bi trebali tu ulogu da dodele nekome ko je uslovno manja zvezda poput Rabioa ili Lemara mozda ovoga Fekira koji nosi Lion...
 
Da li iko pamti , ma sta pamti dal je neko cuo da je nekada jedna reprezentacija imala toliki broj vrhunskih pojedinaca u istoriji fudbala .. Ova generacija Francuza ako ne uzme bar po jedno SP i EP neka se samoubije e jbt pa to bi bio epski fail .. i sto je najjaca fora vecina tih igraca da ne kazem 90 posto imaju do 25 godina .. Evo ja cu nabrojati samo neke od njih : Varan , Umtiti , Lakazet , Ziru , Grizman , Koman , Mbape , Dembele , Lemar , Fekir , Marsijal , Pogba , Kante , Bakajoko , Toliso , Rabio , Kimpembe , Kurzava , Dinj , pa onda Benzema i Riberi koji ni ne igraju ... itd . . itd . . . ko ce ih se svih setiti

Moze li ova generacija osvojiti Rusiju sta mislite kad nije mogo Napoleon mogu li Grizman i momcad ??? :D I kako bi ste vi sastavili prvih 11 pa ako je neko na slatkim mukama to je onda Didije Desam aj sto ne moze da sastavi prvi tim nego sto covek ne zna ni koga da pozove od ovolikih igraca .. neverovatno ... Jel ih gledao neko u kvalifikacijama lici li to na tim , postoji li kohezija ili ce ostati samo skup jakih pojedinaca .. bila bi greota .. moze li Desam to posloziti i napraviti masineriju koja bi mlela sve pred sobom kao na primer Spanija ne tako davno

I jedna mala digresija .. Od svih igraca koje sam nabrojao jedini pravi beli Francuzi su Grizman i Rabio .. ispravite me ako gresim .. :D

Lako je njima da prave jaku reprezentaciju kad komplet Afrika igra za njih...malo je falilo da i Drogba svojevremeni zaigra za Francusku. I sama liga je takva, klubovi uglavnom puni crnaca i Arapa a etnickih Francuza tek po koji...Ova generacija opet nije kao ona gde su imali Zidana,Vieru,Anrija, Tirama,Viltora, Trezegea(opet nijedan etnički Francuz :D)...i da dodam Piresa ipak je to Francuska,red je i jedan Francuz da bude u timu :D
 
Lako je njima da prave jaku reprezentaciju kad komplet Afrika igra za njih...malo je falilo da i Drogba svojevremeni zaigra za Francusku. I sama liga je takva, klubovi uglavnom puni crnaca i Arapa a etnickih Francuza tek po koji...Ova generacija opet nije kao ona gde su imali Zidana,Vieru,Anrija, Tirama,Viltora, Trezegea(opet nijedan etnički Francuz :D)...i da dodam Piresa ipak je to Francuska,red je i jedan Francuz da bude u timu :D

Nekad su pozadi imali jednog Tirama a sad imas i Varana i Umtitija verovatno u ovom trenutku dva najbolja stopera na planeti .. Od Viltora kog si naveo su vec sad bolji i Lemar i Mbape , mozda i Koman a bice i Dembele verovatno .. U tom periodu o kome ti govoris su imali 10 top igraca a danas ih imaju 30 .. U tome je sustina ... E sad sto nijedan od tih 30 jos uvek nije bolji od Zidana i Anrija to je drugo ali mladi su jos uvek ne znaci da nece biti .. Ovo sto Bari kaze da nemaju vodju ja mislim da bi trebali graditi igru oko Mbapea po meni je on TAJ .. jeste mlad ali se odlicno nosi sa pritiskom igra ko mator a nema ni 20 godina ..
 
Po imenima odlicna ekipa,ali probelm je u tome sto imena ne igraju fudbal...
Kriterijumi su dosta nizi nego kada je igrao Zidan i ta generacija...
Npr.Kante i Matuidi ne bi imali sta da traze u toj generaciji a sada igraju u prvih 11..

Da ali oni nemaju samo Kantea i Matuidija nego i Pogbu , Tolisa , Rabioa , Fekira i pitaj ***** kolko jos igraca .. Slazem se da su ondasnjih 5 najboljih bolji od ovih sad al ne zaboravi da su ovi jos uvek jako mladi i da ce tek biti azdaje .... msm pricamo o reprezentaciji koja ima i Grizmana i Mbapea i Dembelea iz Barselone i Lemara i Komana a pritom pozadi verovatno dva najbolja stopera na planeti Varana i Umtitija ..

Ok tih 5 nekadasnjih bi i sad bili 5 najboljih ( pitanje je da li bi bili za 2 ili 3 godine ali za sada da ) ali danas im je klupa neuporedivo duza ostatak te stare generacije ne bi imao teorije da danas zasluzi poziv ..
 
Da ali oni nemaju samo Kantea i Matuidija nego i Pogbu , Tolisa , Rabioa , Fekira i pitaj ***** kolko jos igraca .. Slazem se da su ondasnjih 5 najboljih bolji od ovih sad al ne zaboravi da su ovi jos uvek jako mladi i da ce tek biti azdaje .... msm pricamo o reprezentaciji koja ima i Grizmana i Mbapea i Dembelea iz Barselone i Lemara i Komana a pritom pozadi verovatno dva najbolja stopera na planeti Varana i Umtitija ..

Ok tih 5 nekadasnjih bi i sad bili 5 najboljih ( pitanje je da li bi bili za 2 ili 3 godine ali za sada da ) ali danas im je klupa neuporedivo duza ostatak te stare generacije ne bi imao teorije da danas zasluzi poziv ..

Onaj intervju Cavija sve ti objasnjava,danasnjim igracima pa i trenerima nedostaje fudbalska inteligencija...
Grizman je takav igrac ali ostali su dosta tanki u tome,nije fudbal samo sutni loptu i trci za njom,ili predriblaj 3 igraca a ekipa nema nikakve koristi od toga...
Varan i Umtiti su daleko od najboljih stopera danasnjice,Rabio nije postao onakav igrac kako se mislilo da ce postati,Pogba je unisten u Mancestreru,ostali igraci koji igraju na istim pozicijama su kao preslikani,svi su isti,imaju iste fudbalske osobine...
Od vecine tih igraca ne mozes da ocekujes neku maguju u trenutku kada je niko ne ocekujue,potez koji ce da preokrene utakmicu.Taj potez je imao Zidan,Pires,pa i Djorkaef...

- - - - - - - - - -

Zato su po meni Nemci ti koji imaju neverovatan sistem u reprezentaviji vec godinama,Spanci koji imaju tri cetiri genijalna igraca i Argentinci sa Mesijem koji ce sigurno hteti da osvoji SP najveci favoriti za osvajanje..
Tek posle njih dolaze,Francuzi,Brazilci,Englezi,pa tek onda Belgijanci,juzno Amerikanci..
 
Onaj intervju Cavija sve ti objasnjava,danasnjim igracima pa i trenerima nedostaje fudbalska inteligencija...
Grizman je takav igrac ali ostali su dosta tanki u tome,nije fudbal samo sutni loptu i trci za njom,ili predriblaj 3 igraca a ekipa nema nikakve koristi od toga...
Varan i Umtiti su daleko od najboljih stopera danasnjice,Rabio nije postao onakav igrac kako se mislilo da ce postati,Pogba je unisten u Mancestreru,ostali igraci koji igraju na istim pozicijama su kao preslikani,svi su isti,imaju iste fudbalske osobine...
Od vecine tih igraca ne mozes da ocekujes neku maguju u trenutku kada je niko ne ocekujue,potez koji ce da preokrene utakmicu.Taj potez je imao Zidan,Pires,pa i Djorkaef...

- - - - - - - - - -

Zato su po meni Nemci ti koji imaju neverovatan sistem u reprezentaviji vec godinama,Spanci koji imaju tri cetiri genijalna igraca i Argentinci sa Mesijem koji ce sigurno hteti da osvoji SP najveci favoriti za osvajanje..
Tek posle njih dolaze,Francuzi,Brazilci,Englezi,pa tek onda Belgijanci,juzno Amerikanci..

Ti Engleze ubrajas u favorite ? :roll: Pa pre ce Srbija da osvoji nego Englezi :mrgreen: al ozbiljno ne zajebavam se :D

Pa onaj Dimitri Paje sto je igro u Vest Hemu ne znam gde je sad on ti je igrac koji jednim potezom resava ne znam sto ga vise ne zovu ...

Ko su za tebe najbolji stoperi danasnjice ? Ja ne vidim bolje od ove dvojice ..

Mbape ti je igrac koji je u stanju da predribla dvojicu , trojicu i da da gol ili asistira zbog takvih igraca se gleda fudbal eto on na primer on je vec majstor a nema lik 20 godina ako ovako nastavi ima da zaredja zlatne lopte za koju godinu ... njega vidim kao vodju ove generacije ... Lemara nisam nesto gledao ali svi ga hvale da je cudo ... Dembele samo sto je izaso iz povrede odma zaigra u LS i posprda se sa sampionom Engleske ( koji je inace odlicno odigrao dvomec ) .... Tu je i ekstra-produktivni Nabil Fekir doduse u Francuskoj ligi ali opet brutalna statistika ...

Rabio je mlad ima jos vremena za njega pa ni sa Pogbom nije gotovo ni njega ja ne bi otpisao tako lako ...
 
Moraju i Englezi jednom da prorade,red bi bio...:mrgreen:
Paje je na proslom evropskom po meni bio najbolji igrac Francuske...
Humels,Boateng,Ramos,Pike,ima ih jos dosta....
Da u stanju je kao i Dembele ali kada se utakmica lomi i kada je potrebna neka magija,nema ih nigde....
Danas je mnogo igraca koji su odlicni u ‚‚malim‚‚ utakmicama,ali kada je finale nema ih nigde igraju ispod proseka...
Npr.Mbaoe mi je mnogo precenjen igrac,mediji su ga digli u nebo kao da je Ronaldinjo,meni se Fekir kao igrac mnogo vise dopada od Mbapea...
 
Moraju i Englezi jednom da prorade,red bi bio...:mrgreen:
Paje je na proslom evropskom po meni bio najbolji igrac Francuske...
Humels,Boateng,Ramos,Pike,ima ih jos dosta....
Da u stanju je kao i Dembele ali kada se utakmica lomi i kada je potrebna neka magija,nema ih nigde....
Danas je mnogo igraca koji su odlicni u ‚‚malim‚‚ utakmicama,ali kada je finale nema ih nigde igraju ispod proseka...
Npr.Mbaoe mi je mnogo precenjen igrac,mediji su ga digli u nebo kao da je Ronaldinjo,meni se Fekir kao igrac mnogo vise dopada od Mbapea...

Ma brate gde je Pike bolji od ove dvojice si lud ? :D Jel pratis Barsu Umtiti je prototip savrsenog centar halfa kao uostalom i Varan vec nekoliko godina u Realu

Kako bre ispod proseka nemoj me zezati pa ko je doveo Monako do polu-finala prosle godine i osvojio titulu pored PSGa .. nije precenjen veruj mi cini ti se ljudi su danas nepoverljivi prema mladjim igracima jer su istripovali da je Mesi jedini koji zna da igra fudbal i kontaju posle njega potop al to nije bas tako ... kako da ga ne dizu u nebo kad sa 18 , 19 godina igra bolje nego Nejmar sa 25 .. A Dembele kazem ti protiv Celzija je bio odlican a sta je to ako ne velika utakmica ne znam kakva ti finala ocekujes kad oni momci imaju tek po 20 godina .. njihovo vreme tek dolazi ...

Ma kakvi Englezi ako prodju grupu ukrstaju se u osmini finala sa Poljskom , Kolumbijom i Senegalom nema od toga nista ..

Ja navijam za Brazil i mislim da ce osvojiti ... samo da se nasetuju Nejmar i Kutinjo i samlece svakog ko im naleti ne vidim da im neko moze stati na put Francuzi su previse mladi , Nemci mogu do zavrsnice ali protiv Brazila njet :ne: pa nije svaki dan Badnji dan naprzice se ovi da im vrate za prosli put to red rad i disciplina je moglo da prodje samo onomad kad se Brazil odreko sebe i kad se pretvorio u fizikaliju ... Medjutim ovaj sad Brazil konacno lici na onaj od nekad Firmino , mali Gabriel Jesus i Vilijan su takodje igraci po mom ukusu .. Kazemiro , Marselo i Dani Alves na svojim pozicijama najbolji igraci na planeti .. samo da nas ne useru sa nekom petardom pa posle nek gaze :D
 
Pogba maestralan gol iz slobodnog udarca sa 26 metara .. Mbape je broj 1 takav igrac se nije pojavio u poslednjih 10 godina .. ovo sto on igra zadnje 2 sezone sa svojih 18 i 19 godina nije nista losije od Mesija u njegovim godinama .. iskreno

Poredis Mbabea i Mesija:rotf:
Imas barem 5 igraca koji su klasa kao Mbabe i slicnih su godina...Mbabe je kilometrima daleko od igraca kao sto je Mesi ,C.Ronaldo,Nejmar...
Mbabe je isforsiran igrac od stane novinara,zato sto su se u svetu fudbala pocele vrteti ogromne svote prljavog novca koje mora da se negde opere..A fudbal i sport je najlaksi nacin za to.Pa danas svaki drugi igrac vredi 80 miliona,i svaki imalo oziljan klub ima igraca za kojeg trazi 80 plus miliona.Beloti odigra jednu dobru sezonu u Torinu odmah 100 miliona,a takvih primera je koliko god hoces...
 
Poredis Mbabea i Mesija:rotf:
Imas barem 5 igraca koji su klasa kao Mbabe i slicnih su godina...Mbabe je kilometrima daleko od igraca kao sto je Mesi ,C.Ronaldo,Nejmar...
Mbabe je isforsiran igrac od stane novinara,zato sto su se u svetu fudbala pocele vrteti ogromne svote prljavog novca koje mora da se negde opere..A fudbal i sport je najlaksi nacin za to.Pa danas svaki drugi igrac vredi 80 miliona,i svaki imalo oziljan klub ima igraca za kojeg trazi 80 plus miliona.Beloti odigra jednu dobru sezonu u Torinu odmah 100 miliona,a takvih primera je koliko god hoces...

Kojih 5 evo navedi mi makar trojicu
 
Nisu svi istih godina,uglavnom su stariji godinu dve..Dembele,Rasford,Koman,Sane pa i Dele Ali.

Sve su to top igraci ali Mbape je za klasu bolji od Komana , Sanea , Dele Alija i Rasforda .. svi oni nisu ni blizu konstantni kao Mbape a i kada su u najboljim izdanjima on je opet vidno bolji .. jedino za Dembelea mogu da se slozim da je tu negde .. blizu ... zato i kazem da Francuzi imaju strasne igrace
 
Sve su to top igraci ali Mbape je za klasu bolji od Komana , Sanea , Dele Alija i Rasforda .. svi oni nisu ni blizu konstantni kao Mbape a i kada su u najboljim izdanjima on je opet vidno bolji .. jedino za Dembelea mogu da se slozim da je tu negde .. blizu ... zato i kazem da Francuzi imaju strasne igrace

Od Sane i Dele Alija tesko,ali dobro to je tvoje misljenje..
Mbabe ove sezone igra dosta lose u PSZ,barem kada sam ga ja gledao igrao je lose.
Cela prica oko Mbabe i to ne samo njega nego i mnogih drugih je prenaduvana od stane novinara....
 

Back
Top