Bes u Podgorici: Berane preseliti u Srbiju!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 95

Tema: Bes u Podgorici: Berane preseliti u Srbiju!

Domaćin Vlad88 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Bes u Podgorici: Berane preseliti u Srbiju!

Komentari pristalica DPS-a i takozvanih „dukljana“ na portalima i društvenim mrežama u Crnoj Gori nakon potvrđene pobjede opozicije u Beranama, ponovo su na svjetlo dana izneli dubok stepen društvene netrpeljivosti i netolerancije koju godinama unazad podupire režim u Podgorici.

Nakon predizbornih poruka Đukanovića da samo pobjeda DPS-a može „vratiti Berane Crnoj Gori“, pristalice vladajuće partije na društvenim mrežama svoj bijes zbog ponovne pobjede opozicije iskalile su porukama da „Berane treba pripojiti Srbiji“, stanovnike tog grada preseliti u „Kruševac“, „Čačak“ ili „Niš“, uz već tipične poruke da oni koji „ne vole svoju državu (Crnu Goru) mogu slobodno da pređu granicu“, i da su u pitanju „plaćenici“ i „četnici“.

Komentarišući za Sputnik ovaj društveni fenomen, kao i diskurs netrpeljivosti koji među aktivistima vlasti u Crnoj Gori postaje dio političkog folklora, sociolog Ilija Malović referiše da ga čitava stvar podsjeća na Orvelov roman „1984“, u kojem, kako kaže, „pored svakodnevnog javnog rituala pod nazivom „dva minuta mržnje“ — jednom godišnje se održava i „nedelja mržnje“ sa ciljem održavanja slike o spoljnom neprijatelju“.

U tom smislu, Malović sugeriše da „način političke mobilizacije opisan u Orvelovom romanu“, nažalost „jako podseća na političku realnost i nivo političke kulture u današnjoj Crnoj Gori“, i da „ohrabrivanje mržnje postaje jedna od standardnih praksi vladajuće partije“.

„Na početku treba istaći da nova crnogorska buržoazija nalazi svoje utemeljenje i društveno opravdanje u idejama koje su na pojavnoj ravni kulturološko-identitetske, predstavljajući sebe kao tvorca i branitelja ugroženog novog crnogorskog identiteta. Od prvog dana po dolasku na vlast, baratalo se terminima: neprijatelj, izdajnik, špijun, agent i slično. Ovakav način sticanja legitimiteta, čini se, dodatno se radikalizovao u godinama poslije referenduma u kojima se ubrzano pokreće proces promjene identitetskih karakteristika tradicionalne Crne Gore i na njeno mjesto formiranje nove nacije, novog jezika i nove, dekretirane prošlosti“, objašnjava Malović.

Naš sagovornik ipak primjećuje da, iako se „formiranje nove kulturne posebnosti“ u Crnoj Gori želi prikazati za „elitizam“, u pitanju zapravo „nije ništa drugo do provincijalizam miksovan“ sa, kako kaže „svojevrsnom antisrpskom potkulturom“.

„Zanimljivo je primijetiti da je kao element mržnje uvek označen korpus stanovnika koji se izjašnjavaju kao Srbi, ali i onaj dio koji su nacionalni Crnogorci ali ne podržavaju vladajuću strukturu i ne dijele njene antisrpske, antiruske i proNATO stavove“, kaže Malović.„Kao što se antisemitizam nikada nije odnosio ni na jedan semitski narod (Arape na primer) sem na Jevreje, tako se i novocrnogorski protofašistički impuls iskazuje isključivo prema Srbima. Takođe, ova mržnja je oportunistička, kukavička, pojavljuje se samo tamo gde dobija dozvolu, gde može da prođe bez značajnih posledica“, kaže naš sagovornik.

Na koncu, ovaj sociolog skreće pažnju i na, u Crnoj Gori široko rasprostranjenu, zloupotrebu termina „četnik“, a koja, kako smatra, postaje opšte mjesto za etiketiranje svih oponenata i protivnika vlasti.

„Treba reći da je važan element ove crnogorske antisrpske potkulture česta upotreba termina „četnik“, kojim se opravdava vulgarna i primitivna mržnja, često prema samom sebi. Pokušavajući da etiketira jednu veoma brojnu i raznoliku društvenu grupu ovim terminom, nastoji se dehumanizovati sve što predstavlja opoziciju vlasti i njene ekonomske interese. Sam termin četnik je u stvari uspavanka za uši saučesnika u otuđenju društvenih dobara, fašizacije društva i diskriminizacije sunarodnika. Služi kao politički morfijum da se ublaži povremena griža savjesti crnogorskih šovinista porodično, interesno i idejno povezanih sa vladajućom strankom“, zaključuje Malović.
    https://www.krstarica.com/vesti/regi...=banner_header

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Bes u Podgorici: Berane preseliti u Srbiju!

Crna Gora - zemlja najboljih i najgorih ljudi. Nema sredine.
    Dosta vremena sam proveo tamo, i jako puno ljudi upoznao, i svako koga sam upoznao, ili je bio takva ljudina da sam mogao samo da se divim, ili je bio takva stoka, da vecu stoku u zivotu nisam video.

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

I oni hoce da glasaju za AV.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2253

Када се глупи ДУКЉАНИ освесте - БИЋЕ КАСНО.......

Arapski sultan zainteresovan za Luku Bar

B. Dabić |08. mart 2018.
    Za deo najveće crnogorske luke koja je ostala u državnom vlasništvu zainteresovan je aparski sultan

Premijer Marković i sultan, Foto: sajt Vlade CG
    Za deo najveće crnogorske luke koja je ostala u državnom vlasništvu zainteresovan je aparski sultan.

O privatizaciji preostalog dela Luke Bar arapski sultan je razgovarao u četvrtak sa premijerom Crne Gore Duškom Markovićem.

Marković je primio Sultana Ahmeda bin Sulejema, predsednika Upravnog odbora i izvršnog direktora grupacije "DP World" koja je zainteresovana za privatizaciju Luke Bar.

Kompanija "DP World", koja, među ostalim, upravlja sa 78 lučkih i kontinentalnih terminala u 40 država na šest kontinenata i čiji prošlogodišnji prihod premašuje četiri milijarde dolara, iskazala je na sastanku spremnost na preuzimanje upravljanja Lukom Bar.
    Luka Bar na tržištu kapitala

Predsedniku Vlade je predstavljena delatnost kompanije koja, pored upravljanja lukama i terminalima, uključuje prateće servise i logistiku, direktnu onlajn povezanost sa prevoznicima i carinskim sistemima kao i pratećim biznisima.

"Moj cilj, i cilj Vlade je da resurse stavimo u funkciju razvoja od čega će koristi imati Crna Gora i naši građani", rekao je Marković.

Premijer je iskazao zadovoljstvo zbog interesovanja ove renomirane globalne kompanije za Luku Bar uz ocenu da je upravo ovakav partner potreban Crnoj Gori kako bi na najbolji način valorizovala svoj najbolji i najperspektivniji lučki resurs.

Turski "Global Ports" , većinski je vlasnik privatizovanog dela Luke Bar, današnje kompanije "Port of Adria".
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Berane pripojiti Srbiji zbog pobede opozicije?! Mislim, nemam ništa protiv, ali koliko su polupani mozgovi koji smišljaju ovakve stvari
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Domaćin Vlad88 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Ovi Milovi dukljani sve vise podsjecaju na ustase kad je u pitanju mrznja prema Srbima

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Vlad88 Pogledaj poruku
    Ovi Milovi dukljani sve vise podsjecaju na ustase kad je u pitanju mrznja prema Srbima
    jos gori..sad nase srbe u crnoj gori kljukaju protiv drzave srbije..opasna gamad...

Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio villaret Pogledaj poruku
    jos gori..sad nase srbe u crnoj gori kljukaju protiv drzave srbije..opasna gamad...
    Mislis, kljukaju ih protiv Vucica?

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    913

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    Mislis, kljukaju ih protiv Vucica?
    kakve veze ima Vučić sa tim? jel svojevremeno pričaše da nisu oni protiv Srba nego protiv Slobe...kad ono

Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    kakve veze ima Vučić sa tim? jel svojevremeno pričaše da nisu oni protiv Srba nego protiv Slobe...kad ono
    Pa zato sto na ovom forumu mnogi poistovecuju Vucica sa Srbijom A ja samo pitam, nista drugo

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    913

Pa zato sto na ovom forumu mnogi poistovecuju Vucica sa Srbijom A ja samo pitam, nista drugo
    mnogi? mračak, filaret i...ne mog se setim još nekoga

Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    mnogi? mračak, filaret i...ne mog se setim još nekoga
    Oh, puno ih ima...ne bih da imenujem

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

pa citav istok crne gore sebe smatra srbima

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Moljac64 Pogledaj poruku
    pa citav istok crne gore sebe smatra srbima

a na koju foru neko sebe u crnoj gori smatra srbinom a neko crnogorcem..

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    559

Може, ал' онда Београд да припојимо Црној Гори!

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

a na koju foru neko sebe u crnoj gori smatra srbinom a neko crnogorcem..
    pa kada je krenulo ono odcepljenje, krenuli da se dele u crnogorce i crnogorske srbe
    ovi blizi srbiji su nam blizi

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Navedite mi mesto u Srbiji gde AV nije uspeo uzeti vecinu osim opstina kruga dvojke?

Pogotovo ta manja mesta lako preuzima, Berane bi palo u roku od sat vremena za litre ulja.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku
    Може, ал' онда Београд да припојимо Црној Гори!
    beograd da zaglavi u crnu rupu..

Primećen član Lex et Honor (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Podgorica, Bar, Cetinje, deo Danilovgrada, Kotor i deo Budve. Mali kvadrat od 40% Crne Gore. Zanimljivo da su "Dukljani" samo tu. Da je antisrpska mrznja samo tu prisutna. Zapravo, to i jesu teritorije gde je stanovnistvo plemenskog mentaliteta i danas. Fizionomski su slicniji Alancima nego Srbima ili Hrvatima. Zaista je moguce da ti ljudi u jednom momentu prihvatili srpski jezik, ali da su poreklom i mentalitetom nejugosloveni, tj. nesrbi. Prva i prava Crna Gora je upravo to: Cetinje, Podgorica, Bar. Sve ostale teritorije nisu prava Crna Gora. To su istocna Hercegovina, Kolasin, Brda, juzni Sandzak ili juzna Raska. Da sam bio na mestu Kralja Aleksandra, upravo bih sveo CG na njene prave istorijske granice i pustio da na referendumu odluci sta hoce. Boku, istocnu Hercegovinu i brda bih pripojio Srbiji. Tu su od vajkada ziveli Srbi i to je srpsko bez pardona. Drzava Crna Gora (prava CG, one 3,4 opstine) je pocinila cuvenu "poharu Kuča". Albance su konvertovali u pravoslavlje, ubijani su i pokrstavani Albanci u Metohiji od cetinjske dukljanske vojske... Crna Gora je anektirala srpske oblasti i spska plemena istocne Hercegovine, Brda i Boke. Zato Srbi tamo treba da se drze zajedno,da rade na natalitetu, a jednog dana kada budu povoljne okolnosti u svetu da se otcepe od CG.

Mi Srbi treba u naslim glavama, a ne javno, CG da tretiramo kao zlocinackog i etnocidnog anektatora srpskih oblasti koji je pocinio zlocine nad srpskim, bosnjackim i albanskim narodom.
    Stvarno su u krivu oni koji kazu da su svi Crnogorci poreklom Srbi. Nisu. Pola su Srbi, pola su slovenizirani ilirski ostaci srodni Albancima. Teritorijalno su razdvojeni od Srba. Dakle, Dukljani su u Cetinju, Podgorici, Baru, a Srbi u ostalim krajevima. Crnogorci su često nosati, špicasti, tamnije puti, izbacene vilice. Narocito Crnogorke imaju izbacenu donju vilicu. Srbi izgledaju potpuno drugacije. Tacno se vidi razlika u fizionomiji kad idete od Hercegnovog preko Niksica do Berana sa jedne strane, i Cetinja, Podgorice i Bara sa druge strane. Srbi u CG pricaju tečnim, pevljivim jezikom, a Crnogorci "grglaju" dok govore i kao Albanci izgovaraju slovo R. To je moja opservacima. Mozda sam debelo u krivu. Ne kazem.
    Sve u svemu, upravo Srbi treba da insistiraju na svojoj osobenosti a ne da sve Crnogorce proglasavaju Srbima jer ce se tako Srbi utopiti u iste.
    Poslednji put ažurirao/la Lex et Honor : 08.03.2018. u 17:00

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Navedite mi mesto u Srbiji gde AV nije uspeo uzeti vecinu osim opstina kruga dvojke?

Pogotovo ta manja mesta lako preuzima, Berane bi palo u roku od sat vremena za litre ulja.
    u zemlji od 7 miliona mozes da podmitis glasova dovoljno da pobedis, mos misliti kako je tek lako u zemlji od 0,6 miliona

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Moljac64 Pogledaj poruku
    pa kada je krenulo ono odcepljenje, krenuli da se dele u crnogorce i crnogorske srbe
    ovi blizi srbiji su nam blizi
    a niko u stvari ne zna ko je stvarno..meni jedna drugarica iz plemena bjelipavlica kaze da je crnogorka a ja procitah da su srbi i to cisti..ko je nju zaludeo da je dukljanka nije mi jasno..

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

a niko u stvari ne zna ko je stvarno..meni jedna drugarica iz plemena bjelipavlica kaze da je crnogorka a ja procitah da su srbi i to cisti..ko je nju zaludeo da je dukljanka nije mi jasno..
    Zaludeo ju je Vučićev veliki prijatelj Milo, čovek koji se i sam deklarisao kao Srbin. Ljudi koji nemaju veze sa Crnom Gorom, ne mogu ni da zamisle razmere onoga što se tamo radi i dokle je to došlo. Recimo, moj teča je takođe od Bjelopavlića i deklariše se kao Crnogorac. Jedan njegov rođeni brat takođe, dok se drugi smatra Srbinom. Njihova pokojna majka se izjašnjavala kao Crnogorka, a njena rođena sestra kao Srpkinja. Ludilo mozga...
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio veliki krang Pogledaj poruku
    Zaludeo ju je Vučićev veliki prijatelj Milo, čovek koji se i sam deklarisao kao Srbin. Ljudi koji nemaju veze sa Crnom Gorom, ne mogu ni da zamisle razmere onoga što se tamo radi i dokle je to došlo. Recimo, moj teča je takođe od Bjelopavlića i deklariše se kao Crnogorac. Jedan njegov rođeni brat takođe, dok se drugi smatra Srbinom. Njihova pokojna majka se izjašnjavala kao Crnogorka, a njena rođena sestra kao Srpkinja. Ludilo mozga...
    pisano je u bibliji jedan bata ide u raj drugi u pakao..

Stara legenda skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    16823

Crna Gora - zemlja najboljih i najgorih ljudi. Nema sredine.
    Dosta vremena sam proveo tamo, i jako puno ljudi upoznao, i svako koga sam upoznao, ili je bio takva ljudina da sam mogao samo da se divim, ili je bio takva stoka, da vecu stoku u zivotu nisam video.
    Baš tako
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

Sankcije nacističkom režimu Đukanović Mila.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Slične teme

1. ONLINE SHOPOVI STO SALJU U SRBIJU
    Autor duster u forumu Internet
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.04.2012., 20:13
  2. Kriminal koji je izmenio Srbiju
    Autor emy_331 u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.01.2012., 23:08
  3. slanje SMS u srbiju? -pomoc-
    Autor Cveale1 u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 3