Strukovne studije - java web programiranje
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Strukovne studije - java web programiranje

Nov član
    Učlanjen
    07.03.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Strukovne studije - java web programiranje

Pre svega pozdrav svima,
    evo zavrsavam cetvrtu godinu srednje elektrotehnicke sa 39 bodova i planiram da upisem strukovne studije softverske i informacione tehnoligije na FTN-u u Novom Sadu. Raspitao sam se o smeru i saznao da je smer najvise orjentisan ka Java web programiranju, naravno radi se jos jezika kao C#, Python, JavaScript... , pa me interesuje misljenje nekog od iskusnih web programera kakve su mogucnosti posle ovog smera, verovatno cu posle upisati i specijalisticke, ali to o tom potom. Takodje ako mi mogao neko reci koliko prosecan web programer zaradjuje u prosecnoj firmi i sl. stvari, posto nailazim na netu na cifre od 200,300 do 1200 eura.
    Unapred hvala svima na pomoci!

Iskusan frederikrr (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano Re: Strukovne studije - java web programiranje

Ako budes vredan - ceka te lepa buducnost. Ako se sve to uci - to je to, bices spreman da uplovis u neku lepu firmu.
    Trenutno su juniorske plate od 500 evra pa na vise (u Srbiji) a dokle ces stici sa platom - zavisi iskljucivo od tebe. Gornja granica se krece in do 2000, ali to tek kad budes imao jako puno iskustva.
    “Float like a butterfly, sting like a bee. The hands can't hit what the eyes can't see.”

Nov član
    Učlanjen
    07.03.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Profesor koji je rukovodilac na tom smeru mi je dao informacije tako da su 100% tacne, takodje je rekao da se rade i HTML i SQL. Da li mozes preporuciti koji od ovih jezika je dobar za pocetak uciti? I hvala na informacijama.

Primećen član MisliM_StvaRnO (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Html ti je osnova svega kad je u pitanju web.No to nije programski već opisni jezik.Jako je lagan,treba ti par dana da ga skroz uklaviriš.Tako da bih ja počeo od njega.Poz

Iskusan frederikrr (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio MilosC12 Pogledaj poruku
    Profesor koji je rukovodilac na tom smeru mi je dao informacije tako da su 100% tacne, takodje je rekao da se rade i HTML i SQL. Da li mozes preporuciti koji od ovih jezika je dobar za pocetak uciti? I hvala na informacijama.
    Kao sto rece kolega, HTML je opisni jezik, ne programski, i sluzi da opises (uokviris i definises) sadrzaj koji se vidi na web stranici (u okviru web browsera). I to jeste osnovni element u web programiranju, i to njegovom prednjem delu (forntend).
    SQL se uci svuda, naravno, jer je to upitni jezik nad bazama podataka - a bilo cime da se bavis u okviru IT struke, rad sa bazama podataka je nesto neizostavno i elementarno sto ces nauciti.

Savet: samo guraj, uci punom parom, i pridrzavaj se sledeceg:
    - Budi redovan na svim predavanjima i vezbama iz svih strucnih predmeta. Nemoj da nasedas na fore "nije to bitno". Bitno je!
    - Uci svakog bozjeg dana, bar pola sata ako nista drugo. Redovan rad je najvazniji.
    - Radi redovno sve domace zadatke, i vezbaj kod kuce uvek vise od onoga sto ucis u skoli.
    - Sta god da radis, uvek guglaj koji su "Best Practices" za to sto radis. Jer sve moze da se isprogramira na bezbroj nacina, ali uvek je samo jedan - eventualno dva nacina, ispravan.
    - Pridrzavaj se, od prvog dana, principa "cistog kodiranja" (Clean Code). To je jako vazno da sto ranije usvojis. Postoji jedna izreka: "Svako moze da napise kod koji razume kompjuter. Samo dobri programeri pisu kod koji razume bilo koji drugi programer."

I samo napred!
    “Float like a butterfly, sting like a bee. The hands can't hit what the eyes can't see.”

Slične teme

1. Poljoprivredni-Strukovne studije
    Autor Miki991 u forumu Fakulteti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.04.2010., 00:01
  2. Objektno programiranje,baze podataka,web programiranje.
    Autor unisoft u forumu Programiranje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 01:16
  3. Rad preko interneta(web,programiranje)
    Autor Sarge u forumu Programiranje
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 17.03.2007., 13:59
  4. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.09.2006., 10:42
  5. Naucite Web programiranje i radite za firme iz inostranstva
    Autor Dulelegenda u forumu Programiranje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.09.2004., 17:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor