Procene broja stanovnika Srbije

Dе Sisti

Stara legenda
Poruka
79.147
Opet CIA televizija širi strah, klevete i napada radni&pošteni narod.



Broj stanovnika u Srbiji do 2041. pada na 5,5 miliona



Od 2011. do 2016. godine broj dece u Srbiji je smanjen za skoro 40.000, a ukupan broj stanovnika opašće na 5,5 miliona do 2041. godine, što je pad od 23 odsto u odnosu na podatke iz popisa stanovništva 2011. godine, izjavio je direktor UNICEF-a u Srbiji Majk Sent Lot na Kopaonik biznis forumu.

Sent Lot je kazao i da će radna snaga u Srbiji značajno ostariti u tom periodu i da će se smanjiti za 21 odsto.

On je upozorio i da se Srbija već neko vreme suočava sa negativnim demografskim trendovima i da se oskudni resurs buduće radne snage brzo smanjuje.

"Deca i mladi su najvažniji ljudski kapital bilo koje nacije. Nijedna zemlja neće moći da se takmiči u ekonomiji ako ne uloži mnogo više i efikasnije u svoje ljude, a najvažnije u decu. Ljudski kapital sledeće generacije se gradi kroz strateška ulaganja u zdravstvo, obrazovanje i zaštitu svih", izjavio je Sent Lot na plenarnoj sednici o zdravlju nacije, navodi se u saopštenju UNICEF-a.

Na panelu je istaknuto da je Evropska banka za obnovu i razvoj u analizi Srbije iz 2017. godine istakla da je zapošljavanje mladih i investicije u obrazovanje jedan od pet ključnih pokretača povećanja produktivnosti privatnog sektora.

"Iako Srbija ulaže značajna sredstva u obrazovanje dece, 30 odsto učenika od 15 godina je i dalje funkcionalno nepismeno. Svako dete koje napušta obrazovanje bez sticanja diplome srednje škole državu košta između 40.000 i 70.000 evra, jer gubi prihod od poreza i mora više da ulaže u socijalna davanja", istakao je Sent Lot.

Kako je naglasio, kumulativni godišnji gubitak BDP-a koji proizilazi iz činjenice da Srbija ima 1,8 miliona ljudi bez srednje škole iznosi 4,5-7,5 odsto BDP-a.

Rečeno je i da se Srbija nalazi na 60 mestu od 130 zemalja prema tome koliko kvalitetno i efikasno razvija svoj ljudski kapital, kako je navedeno u Global Human Capital 2017 indeksu.

Ulaganje u decu, kako je istaknuto, podstiče stvaranje ravnopravnog i inkluzivnog društva, i omogućava da više ljudi efikasno učestvuje u ekonomskom razvoju.

Dostupnosti zdravstvenim i obrazovnim uslugama, kao i odgovarajućoj ishrani za svako dete pomaže da se stvore jednake šanse za zapošljavanje kasnije u životu, a samim tim se poboljšavaju produktivnost i ekonomska perspekitva zemlje.

UNICEF je pozao sve aktere u društvu da zajedno rade na stvaranju uslova koji će omogućiti da deca i mladi doprinesu dugoročnom održivom razvoju.

Poslovni sektor prepoznao je važnost strateškog ulaganju u decu od najranijeg doba, a inicijativa Digitalna Srbija je dobar primer kako se stvaraju nove prilike, ističe se u saopšenju UNICEF-a.
http://rs.n1info.com/a369837/Vesti/UN-Broj-stanovnika-u-Srbiji-do-2041.-pada-na-5-5-miliona.html

- - - - - - - - - -

Za izbore 2041.godine u birački spisak biće upisano 6.300.000 birača
:lol:
 
Ma možda se vratimo i mi.. Kupiš neko imanje pored neke reke za cenu garaže ovde, neki brodic malo voćnjaka i trošiš zapadnu penziju :)

I onda dođe neki gladan i platne te štanglom zbog 200 dolara kanadskih

- - - - - - - - - -

DXje_eJWkAAeE5y.jpg
 
pa oko 6.5 milona. nece da se objavi statistika jer bi se videlo da je u poslednjih 7 godina doslo do iseljavanja. zato ovaj pokusaj kao populacione politike "bolje ra radja nego da se svadja. "

Mislim da već sad ne dobacujemo ni 6 miliona, nas koji zaista i živimo u Srbiji.

- - - - - - - - - -

Mislim da već sad ne dobacujemo ni 6 miliona, nas koji zaista i živimo u Srbiji.

Od toga 1/4 bez srednje škole...
 
Popis 2011.

Bez školske spreme
2,68

Nepotpuno osnovno obrazovanje
11,00

Osnovno obrazovanje
20,76

Srednje obrazovanje
48,93

Više obrazovanje
5,65

Visoko obrazovanje
10,59

a ovih pola sa srednjom su frizerski tehnicar ili mesarski higijenicar. A deo sa faksom su Mega Menadjeri ili dif. Kao da neko sa difom spada u fakultetske obrazovane. A 90% posle zavrsenih skola ne zna nista.

- - - - - - - - - -


a trend obrazovanja raste ne zato sto su ljudi postali pametniji nego sto se skole zavrsavaju ispod svakog kriterijuma. danas imas masinskog inzenjera ne zna da nacrta ortogonalnu projekciju.
 
a ovih pola sa srednjom su frizerski tehnicar ili mesarski higijenicar. A deo sa faksom su Mega Menadjeri ili dif. Kao da neko sa difom spada u fakultetske obrazovane. A 90% posle zavrsenih skola ne zna nista.

- - - - - - - - - -



a trend obrazovanja raste ne zato sto su ljudi postali pametniji nego sto se skole zavrsavaju ispod svakog kriterijuma. danas imas masinskog inzenjera ne zna da nacrta ortogonalnu projekciju.

Sad sam hteo to da napišem, da je bar 1/3 ovih sa srednjom skolom završila smerove koji traju 2 ili 3 godine.

ALi, ok, ja bih stvari postavio na drugi način.
Sve je u redu to naše sprdanje sa neobrazovanošću.
Ali, pitanje je šta se može uraditi na dobrom vođenju i takvog naroda?
I da li se može uraditi nešto uopšte?

Ja imam tu ludu tezu da je Zapad negde 2007-8. rešio da prestane sa forsiranjem isključivo proEU stranaka (to da li je i DS bila iskreno za EU ili je to bio, kao što i jeste, paravan za lapanje para, to je druga tema), te da je za pacifikovanje Srbije (tj svođenje u stanje malog potencijala stvaranja problema), rešio da se okrene radu sa antizapadnim delom populacije.
I kako su to uradili?
Evo vidimo.
Tako što su na čelo tog naroda postavili čoveka koji sprovodi politiku LDP.
Iz perspektive 2008. godine sadašnje stanje bi mi bilo neverovatno.
Dakle, može se raditi s ovim narodom.
U stvari, ne "raditi", nego manipulisati u najvećim mogućim razmerama. Zaokretima nezamislivih opsega
 
Kao da neko sa difom spada u fakultetske obrazovane.

Zašto ne bi spadao? DIF te osposobljava za određenu vrstu delatnosti, koja se ne svodi samo na poznavanje različitih sportova i osmišljavanje programa treninga, već uključuje i pedagoške sposobnosti, sportsku medicinu i brdo drugih stvari. Meni su ljudi sa DIF po pola sata umeli da obrazlažu samo jednu jedinu vežbu, kako je treba raditi, kako ne treba, razlozi zašto je u prvom slučaju korisna a u drugom štetna, a sve to nisu stvari koje ti već znaš ili si mogao sam da dođeš do takvog zaključka na osnovu laičkog poznavanja materije. Ne kaže se džabe da je u zdravom telu zdrav duh, to je uzročno - posledična veza, a makar za sebe znam, koliko god da sam inteligentan, ta mi inteligencija ne bi bila nikakva satisfakcija ukoliko bih se jednog dana probudio i zatekao sebe kao lenjog debelog gmaza koga mrzi da se pomeri iz kreveta...
 
Zašto ne bi spadao? DIF te osposobljava za određenu vrstu delatnosti, koja se ne svodi samo na poznavanje različitih sportova i osmišljavanje programa treninga, već uključuje i pedagoške sposobnosti, sportsku medicinu i brdo drugih stvari. Meni su ljudi sa DIF po pola sata umeli da obrazlažu samo jednu jedinu vežbu, kako je treba raditi, kako ne treba, razlozi zašto je u prvom slučaju korisna a u drugom štetna, a sve to nisu stvari koje ti već znaš ili si mogao sam da dođeš do takvog zaključka na osnovu laičkog poznavanja materije. Ne kaže se džabe da je u zdravom telu zdrav duh, to je uzročno - posledična veza, a makar za sebe znam, koliko god da sam inteligentan, ta mi inteligencija ne bi bila nikakva satisfakcija ukoliko bih se jednog dana probudio i zatekao sebe kao lenjog debelog gmaza koga mrzi da se pomeri iz kreveta...
ja u fakultete ne racunam istoriju umetnosti, istoriju i slicno. cojek koji ne zna da proizvede kugellager kao i da nije isa u skolu.
 
Zaboravljas jos jednu vaznu cinjenicu - medicina u Srbiji. Kad ostaris, trebace ti doktor mnogo cesce nego sad. Jesi li siguran da zelis da se lecis kod onoga sto ostane u Srbiji, kada svi nasi odose na zapad? :D

Nije to problem, skupite se vas 30 i napisete pismo o namerama, i dodjete kod nekog kao sto sam ja i onda vam ja obezbedim medicinsku uslugu po nemackim standardima naravno nemacka to hoce da plati.
To postoji i sad, samo za hitnu medicinsku pomoc, ali malo ljudi zna....a i sladje im nekako da se slepuju uz mito kod obicnih srpskih specijalista...zauzimajuci tako termine za domicilno stanovnistvo...

Nije retko da od 100 pregleda bar 40 bude onih koji su u inostranstvu...za njih je 10e sestri sica, a 100e lekaru takodje sica...

Nema veze Nemacka, Svajcarska, Emirati, to je valjda nesto u mentalitetu...
 

Back
Top