Ima li neki lek protiv kofeinske glavobolje?

Ko je navucen na kofeinska pica, zna da ako se naglo prestane sa njima, sledecih par dana ima ekstremne glavobolje, tkzv. caffeine withdrawal, pa je l' ima neki lek ili nesto sto moze da pomogne sa tim?

NIŠTA NE MOŽE DA ZAMENI KAFU KAD JE PIJETE PREKOMERNO

- iako čaj ima više kofeina od kafe ne pomaže uopšte, znači ima tu još nešto
- one gluposti 2 u 1, 3 u 1, iz x u 2 takodje ne pomažu...

CAFFETINE u apoteci

- - - - - - - - - -

CAFFETINE je krcat kofeionm, sve piše u Uputstvu, najčešće pomogne odmah.
NE SME SE PITI KAFA AKO UZIMAŠ KAFETIN
 
NIŠTA NE MOŽE DA ZAMENI KAFU KAD JE PIJETE PREKOMERNO

- iako čaj ima više kofeina od kafe ne pomaže uopšte, znači ima tu još nešto
- one gluposti 2 u 1, 3 u 1, iz x u 2 takodje ne pomažu...

CAFFETINE u apoteci

- - - - - - - - - -

CAFFETINE je krcat kofeionm, sve piše u Uputstvu, najčešće pomogne odmah.
NE SME SE PITI KAFA AKO UZIMAŠ KAFETIN

Zasto zamajavas coveka?:lol:

https://www.apotekaonline.rs/caffetin

Šta sadrži lek Caffetin?
Aktivne supstance su paracetamol, propifenazoin, kogein i kodein-fosfat, seskvihidrat.
Jedna tableta sadrži: 25 mg paracetamola, 210mg propifenazona, 50mg kofeina i 10mg kodein-fosfat, seskvihidrata.
Ostali sastojci su: kalcijum-hidrogenfosfat, dihidrat, celuloza, mikrokristalna, povidon, kroskaramaloza-natrijum, silicijum-dioksid, koloidni, bezvodni, natrijum-skrobglikolat (tip A), glicerol-dibehenat, natrijum-laurilsulfat, magnezijum-stearat.

@ tema

Na osnovu licnog iskustva, trebalo bida pomogne limunada, sto da se trujes lekovima? (meni licno limunada sa secerom)
 
Meni kad dodju studentkinje sa tim simptomom da ih lecim, ja im napravim svoj napitak, mesavina kafe i limuna, inace se koristi kao recept za laksativ, ali u drugoj recepturi i srazmeri...
Ima ukus kafe i to solidne, a istovremeno je bez kofeina iako ima slican efekat...

Pokazao se bolje nego zeleni ili gorki caj koji negde pise da zbog kofeina moze da sluzi za resavanje te glavobolje...
Dobar je i kao zamena za kafu , kod ovih sto ne zele da se odreknu od kafe a srcani su bolesnici...
Nije ni blizu ukusa i dejstva bele kafe.
 
Nije poenta samo da prodje glavobolja, vec da se odviknem skroz od kofeina, pa ne znam bas kako bi mi tu pomogao kafetin, caj ili kafa, u sustini onda mogu uzeti kolu i isto me prodje posle par minuta, ali nisam nista postigao. :D

Ja prosto ne mogu da verujem da si ti zavisan od kofeina. Letalna doza ( to je ono kad se otrujes pa si pokojnik) je 10 grama kofeina, a to bi bilo 200
soljica duplog espersa, 1 gram kofeina je 10 litra kokakole a 1 gram kofeina je i 12 aluminijumskih konzervi onog energy drinks od po 250 ml.
Tebe muci nesto drugo, kofein s tim nema nikakve veze.
 
Није тачно да кафа нема везе са главобољама.Ако један дан не попијем кафу,сутрадан почиње главобоља,бруфен је мало примири али се после неког времена наставља.Шоља добре кафе са млеком реши проблем.
 
Nije poenta samo da prodje glavobolja, vec da se odviknem skroz od kofeina, pa ne znam bas kako bi mi tu pomogao kafetin, caj ili kafa, u sustini onda mogu uzeti kolu i isto me prodje posle par minuta, ali nisam nista postigao. :D

e imao sam ja taj problem..... prestao sam naglo da pijem kafu , i glavobolje su trajale nedelju dana, uzims lepo neki lek protiv bolova ne znam zasto postavljas takva pitanja uopste ?

- - - - - - - - - -

inace kafu nisam posle konzumirao pola godine, i uzasno mi je falila, i pravi kofeinski zavisnik, tj stratsveni ljubitelj ukusa i mirisa nikad, ponavljam nikad nece naci adekvatnu zamenu i uvek ce patiti za kafom

- - - - - - - - - -

pospanost, konstantna mentalna usporenost

- - - - - - - - - -

mozak je navikao na tobogan stimulansa i onda bez kofeina krece apatija i nema tog narkomanskog dopaminskof efekta koji je kofein pruzao

- - - - - - - - - -

prednosti su svakako tu, a to je neverovatna promena u spavanju, spavanje postane toiko duboko , REM faze su prisutnije (secanja na snove jaca ) to za one koji imaju problem sa spavanjem...za ostale boli uvo za te price....

- - - - - - - - - -

centralni nervni sistem je opusteniji, respiratorni sistem se raduje, kardio vas. sistem isto..... prosto regeneracija svih sistema u organizmu......

- - - - - - - - - -

u svakom slucaju te ceka glavobolja prvih nedelju mozda cak i dve, konstantna pospanost , i apatija ...... ali kao sto rekoh smirenost ,lezernost , bolje disanje, smanjen pritisak, smanjena anksionzost ako je imas, smanjena nervoza generalno....

ps. ja cepam sad kafu, to je bio samo experiment
 
Ja prosto ne mogu da verujem da si ti zavisan od kofeina. Letalna doza ( to je ono kad se otrujes pa si pokojnik) je 10 grama kofeina, a to bi bilo 200
soljica duplog espersa, 1 gram kofeina je 10 litra kokakole a 1 gram kofeina je i 12 aluminijumskih konzervi onog energy drinks od po 250 ml.
Tebe muci nesto drugo, kofein s tim nema nikakve veze.

Sve ovo drugo je tesko dostici ali 12 alu konzervi en drinka nije tesko dostici...

- - - - - - - - - -

Osobama koje imaju nizak pritisak,je preporucljivo da ujutro popiju manju kafu,inace ako je ne popiju posle ne vredi nikakav lek protiv glavobolje.

Ma ima boljih lekova za pritisak, nek uzme perece, tu ima soli a ne goji taman da digne pritisak, a moze i voznja gsp, takodje pomaze, narocito ako stanes kod vrata...
 

Back
Top