ljudska duša, ljudski duh?

Duh + Dusa + Telo = Covek. Rece Dalaj Lama.

Moja verzija je: pecenje + kupus salata + dobro ladno pivo = srecan covek! :mrgreen:

Bez sexa? Ebem ja tako srećnog...

- - - - - - - - - -

Setite se prvih sećanja iz detinjstva...
http://energetsketerapije.blogspot.rs/2015/04/prednatalni-period-regreoterapija.html

Da ne ponavljam ta sećanja,hajde malo sami se setite,polako i postupno...:bye:

Lako je tebi. Ti si se već vtatio u otroka. :mrgreen: Mi ostali ćemo se još načekati.
 
Poslednja izmena:
svao ima duha ali culno zivotinjsko bice kod vecine zadobija prevlast nad duhovnim i moc duha se u skladu s tim smanjuje..

Svetlo svesti pomraćuje stanja duha iz senovitih predela...Tek kao intuicija se javi ponekad...
Duhovniji ljudi su oni koji često osluškuju svoju intuiciju.
Da li je to dobro ili nije?
Uglavnom jeste,ali nije baš praktićno.
U svetu biznisa je racionalnost i puna svesna prisutnost imperativ-treće oko samo za pokućne meditacije i umetničke nastupe ili
kreacije...:lol:
 
seksi biznismen :hahaha:

Za ribara je najbolje NLP (neuro lingvisticko programiranje) psihoterapeutski pravac za biznismene.

- - - - - - - - - -

Setite se prvih sećanja iz detinjstva...
http://energetsketerapije.blogspot.rs/2015/04/prednatalni-period-regreoterapija.html

Da ne ponavljam ta sećanja,hajde malo sami se setite,polako i postupno...:bye:

Interesantno ti je to, citiram:

" Prednatalna faza:
Ova faza je kompleksna jer traje skoro 9 meseci. Ono što je najznačajnije u ovom periodu je otkrivanje „generalne“ emocije koja je prenesena sa majke na dete. U prednatalnom periodu, kroz regeresoterapiju, uvek nailazimo na jednu „centralnu temu“ u kojoj se majka nalazi – sagledavajući je i razumevajući na koji način se ta tema dalje kroz razvoj deteta, a kasnije i odraslog, ponavlja."
 
Svi su ljudi duhovni,čak podjednako (kao što svi imaju jetru)

možda, mada nisam siguran, ne znam.

...

vidim da se pominje "čovek od duha":

"Sa jednim jedinim čovekom od duha moći ćete imati dovoljno društva; ali ako imate na raspolaganju samo običnu sortu ljudi, onda je dobro da imate mnogo njih, da bi vam raznovrsnost i zajedničko delovanje dalo šta dobro... a Bog neka vam za to podari strpljenja."

Artur Šopenhauer

...

„Moji roditelji su, da navedem još jedan primer njihovog razlikovanja u odnosu na mog strica Georga, mrzeli takozvani nerad, jer nisu mogli da zamisle da čovek od duha uopšte ne zna za nerad, da ga sebi uopšte ne može dozvoliti, da čovek od duha egzistira u krajnjoj napregnutosti i najvećoj zainteresovanosti upravo onda kad takoreći služi neradu, jer oni sa svojim istinskim neradom zaista ništa nisu umeli da počnu, jer se u njihovom neradu zaista ništa nije zbivalo, jer oni uistinu i u stvarnosti uopšte nisu bili u stanju da misle, a kamoli da vode neki duhovni proces. Čoveku od duha takozvani nerad je čak nemoguć. Njihov nerad je svakako bio pravi nerad, jer se u njima ništa nije zbivalo kad ništa nisu radili. Međutim, čovek od duha je upravo onda najdelotvorniji kada takoreći ništa ne radi.“

Brisanje, Tomas Bernhard

...

toltečko učenje:

Untitled.jpg
 
evo nešto što sam pisao na Boljarinovoj temi "Odbrana duhovnosti....":

Kako definisati duhovnost, to je kao ono tonal i nagual u toltečkom učenju.
Možda neka vrcavost, bogatstvo ideja.
Možda nije to.
Možda neka smirenost.
Šopi je valjda rekao talenat pogađa metu drugima nedostižnu, genije pogađa metu drugima nevidljivu.
Nisam siguran da umem to da definišem.
Vazduh, vas duh, neka lelujavost, lakoća.
Možda može da se kaže umetnost.
Znamo, vidimo, osećamo ali ako probamo da strpamo u reči možda skrnavimo.

...

toltečko učenje:

Untitled.jpg


ratnik - duhovan čovek, tako ja to shvatam.
 
ljudski duh - sjaj koji se preliva sa ljudskog bića?

Gde ima igre, tu uvek ima viška: više nego što bi trebalo da bude da čovek prosto samo jeste. Usredsređenost i praktičnost u ovoj situaciji jeste niže i prevaziđeno. Čovek je iskočio iz sopstvenog bića. Višak bića. Ko se igra, on rasipa, svojim viškom blista i rasipa ga. Igra je radost; gde god pogledaš, vidiš da je sve radost; što god čuješ, čuješ da je radost; čega god se takneš, osetiš da je radost. I ovom radošću prožet višak, ovaj preliv viška: to je sloboda. Ali ne samo sloboda: čistota. Greši onaj ko veruje da svetom upravljaju najviši: Uzrok, Cilj, Smisao, Zakon. Ne. Najviše je upravo suprotno ovome, odnosno više od toga: ono što je prevazišlo uzrok i cilj i smisao i smer. To je božansko: sloboda, igra. To je jedino dostojno bogova: igrati se. I u istoriji sveta se ne smeju gledati pravci, nego igre. Ispravno shvaćen život: igra. Bog se igra s nama, i kako je dobro što je tako.

Bela Hamvaš

:think:
 
Žalosno je da moj, iskustveno i eksperimentalno, naučno dokazan i logički objašnjen pojam "duše", koji sam toliko puta na ovom forumu dao, niko od vas nije ni primetio, ni prihvatio. I dalje svi o tome lupetate k'o "Maksim po diviziji". Po hiljaditi put dokazujete da vaši mozgovi NE RADE i da su za njih sva objašnjavanja i razumevanja bilo čega potpuno besmislena i nekorisna. Objašnjavati nešto vama ili ovcama, isto mu ga dođe. Žalosno, ali tako je. Ne vređam vas zato da bi vas vređao, već da se malo trgnete i lupnete koji put glavom o zid, da vam pamet ,eventualno, proradi.

Da ne ispadne da sam vas naprazno grdio, hajde da još jednom objasnim.

Kao prvo, sem energije, koja se objektivno, fizički, manifestuje kao polje elektriciteta i svetslosti koje vibrira, a koja uz to još raspolaže i sa sedam sposobnosti, ničeg drugog nema. Čovekovo i telo i duša su od taoga napravljeni. Ljudski organizam je hijerahija većih i manjih elektromagnetnih polja koja egzistiraju jedna unutar drugih - manja polja sa bržom vibracijom i većom gustinom uvek se smeštaju i samoorganizuju unujtar većih i širih elektromagnetnih polja sa sporijom vibracijom i manjom gustinom, Tako da manja elektromagnetna svesna polja koja se samoorganizuju unutar većih uvek igraju uogu tela, a ona šira koja u sebi sadrže, prožimaju i informatički povezuju ta manja elektromagnetna polja, uvek igraju ulogu koletivne svesti tih manjih polja, odnosno ulogu njihove "DUŠE". Sve uz mogućnost spajanja manjih elektromagnetnih polja sa većim i razdvajanja. Sve ovo podrazumeva da svaka materijalna forma u svemiru ima i telo i dušu. Tako na primer kod atoma, ulogu tela irgaju elementarne čestice u atomu, a ulogu duše ono šire elektromagnetno polje u kojem se elementarne čestice nalaze. Nebeska tela su isto tako građena. Hemijski elementi, tj. atomi od kojih se nebeska tela sastoju igraju ulogu tela nabeskih tela, a šira elektromagnetna polja koja prožimaju, obuhvataju i u sebi nose nebeska tela, igraju ulogu duše, tj. kolektivne svesti svih atoma unutar nebeskih tela. Isto tako su i galaksije građene. I sva nebeska tela u svakoj glaksiji su takođe sva obuhvaćena i prožeta još širim i posebnim, svesnim elektromagnetnim poljima. Tako je i svemir građen. I on ceo je obuhvaćen jednim posebnim i svenim elektromagnetnim poljem. Tako isto su građena i tela jednoćelijskih organizama, kao i tela biljaka, životinja i ljudi. Ljudski organizam je takođe obuhvaćen i prožet posebnim svesnim elektromagnetim poljem koje igra ulogu ljudske duše koja vrši ulogu zajedničke, tj. kolektivne svesti svih ćelija i organa u telu, pomoću koje radi mozak. čula i nervni sistem. Ta čovekova duša sebe zove imenom "JA". Ona može i da se spoji sa telom i odvoji od njega i preživi smrt tela, posle čega se telo raspada i umire, jer bez električne energije kojom se napaja iz tog elektromagnetnog polja ne mogu da rade ni mozak, ni čula, ni nervni sistem. Kad čovek razmišlja, na primer, na površini mozga se odvija elektromagnetna aktivnmost jačine da bi mogla silalica da svetli. Tu struju ne proizvodi mozak, kako naučnivi pretpostavljaju, već ljudska duša, tj. ljudsko sveno JASTVO. Isto kao što ni naši računari ne proizvode struju pomoću koje rade, već se ona kao posebna sila i energija pušta iz vana u njih i spaja sa njima. Ljudska duša je je materijalnim okom nevidljiva, a koje može da se vidi ili slika kao čovečja aura. To je ono što Kastaneda i Don Huan vide kada se najedu ljudih gljiva, pa promene talasnu dužinu svoje svesti i za trenutak se odvoje od tela, da bi pomoću svoje, tako od tela odvojene duše moli d avide i duhovni svet koji se nalazi uporedo sa materijalnim svetom, a koji pomoću čula ne može da se opazi, jer ljudsko materijalno telo, mozak i čula pripadaju nižem spektru elektromagnetnih vibracija, nego duhovni svet. A ljudska duša može da opazi taj duhovni svet kad se iskopča iz tela, mozga i čula i tako se prilagodi frekvenciji, tj. vibracijama dugovnog sveta kojem i sam pripada..

Na mom videu sam dao i grafički prikaz i objašnjenje kako je Svemir građen pomoću velikih i malih elektromagnetnih polja, koja su hijerarhijski posleožena i egzistiraju jedan unutar drugih - elementarne čestice u elektromagnetnom polju, tj. duši atoma, atomi u elektromagnetnom polju, tj. duši ćelije, ćelija u elektromagnetnom polju, tj. duši čoveka itd.

 
Žalosno je da moj, iskustveno i eksperimentalno, naučno dokazan i logički objašnjen pojam "duše", koji sam toliko puta na ovom forumu dao, niko od vas nije ni primetio, ni prihvatio. I dalje svi o tome lupetate k'o "Maksim po diviziji". Po hiljaditi put dokazujete da vaši mozgovi NE RADE i da su za njih sva objašnjavanja i razumevanja bilo čega potpuno besmislena i nekorisna. Objašnjavati nešto vama ili ovcama, isto mu ga dođe. Žalosno, ali tako je. Ne vređam vas zato da bi vas vređao, već da se malo trgnete i lupnete koji put glavom o zid, da vam pamet ,eventualno, proradi.

Da ne ispadne da sam vas naprazno grdio, hajde da još jednom objasnim.

Kao prvo, sem energije, koja se objektivno, fizički, manifestuje kao polje elektriciteta i svetslosti koje vibrira,...

Lepo si nas izgdio prepametni Ljubo,ali ni ovog puta nisi nas prosvetlio znanjem o toj energiji!
Šta je to ta energija prepametni Ljubo... Lako je kenjati,ajde ti nađi i wc papir!
I ranije si tako drobio,ali energiju da objasniš,a to bi bilo objašnjenje-nikako!:roll:
Tako da-kokoda!:lol:
 

Back
Top