Ove babetine sto gnjece hleb po prodavnicama.

MrNapokon

Legenda
Poruka
58.800
Prvo imamo generalno jedan problem u drustvu. To se zove kultura. Cak i na ovom portalu nemamo recimo kategoriju gradjanska kultura. Imamo porodica, deca, klinci klinceze, mame, tate, zene, muskarci, avijacija, vojska, psihologija, kompujteri, uredjenje doma i basti, a kultura?
Ja cu to ovde staviti, pa ako sam pogresio kategoriju, slobodno premestite.

Meni nisu vise jasne ove babetine sto idu po prodavnicama i gnjece onim prljavim rukama hleb ko kompbajn. Jedan po jedan, redom...E sad, za dlaku mi je falilo da joj kazem: Gospodjo, sta to radite? A onda mi je brzo pala sledeca scena, kako ona mene kisobranom, pa me odvodi policija, ili u najmanju ruku napravio sam scenu kao nekakav nasilnik. A nije da nisam pravio slicne scene. Nasrce na jadne nezasticene babe.

Ljudi. mi se studiozno bavimo politikom, ekonomijom, drustvom. Svaki bilmez u kafani zna tacno gde prerasporediti drzavni budjet da bi nam pe ve de ve pe de porastao. A osnovne stvari, u svakodnevnici nemamo. To bi vam isto bilo kao kada bi ste hteli od jednog djackog odeljenja da napravite odlikase, a oni jos nisu naucili da treba svi da sednu u klupe, kako bi svi mogli da vide tablu i ucitelja i prate nastavu.
 
Иди бегај, пре неку недељу, ја у Меркатор, на улазу корпе за намирнице, и неки чича бангави и кљакави, обрисао нос марамицом, и ону марамицу ни мање ни више него баца баш у једну од тих корпи коју купци узимају.

Шта рећи.

Или оно, у том истом Меркатору чекам да купим хлеб, а чича испред мене се раскокодакао, дајте ми онај, не тај, него онај, е нећу ипак ни тај, онај ми се чини боље печен, па бре пола сата не може она продавачица да нађе међу истим хлебовима онај који њему одговава, а он душа му у носу ко зна и да ли ће стигне да поједе тај хлеб, шта је с тим људима никад им неће бити јасно.
 
Danas ja na putu za šljaku uđem u Ideu kod Beograđanke, i tamo 1000 ljudi a radi 1 kasa, i jedna ona "automatska" što ti opet treba kasir da objasni onim babama kako da provuku ratluk preko skenera

i na normalnoj kasi naravno haos, ja stanem na tu automatsku, a neka baba zauzela kao da je uplatila sat vremena u igraonici

Kad je došlo do plaćanja na kraju krenula je da vadi po 10 dinara a onoj asistentkinji iz Idee se smrklo, te trkljaj po džepovima, vadi po dinar dva da nakrpi itd. došla ona do 250 dindži i ova ode da ukrupni na drugu kasu, ja već gorim

Vraća se kasirka sa 200 i 50, guraju u automat, izlazi račun, ja zahvaljujem svim božanskim entitetima kad ono prc baba kaže de je kusur poče da napinje ovu kasirku, a ono tipa kusur joj je 40 para

To su te svakodnevne situacije kad ti dođe da umlatiš glupe penzionere
 
E, hajde sada ima sledeci argument. Da proverim da li je hleb svez ili nije.
Ok, ima toga, uvale ti hleb koji nije svez.
Jednostavno je resenje: Ne kupuj vise hleb tu ! Nadji pouzdanu pekaru gde je hleb svez. Tako ces i da napravis zdravu trzisnu selekciju. Podsticaces pekare da rade, ako alavi marketi ne mogu da dopreme hleb iz G Milanovca i da bude svez.
Nema pipanja artikala, pogotovu onih koje treba neko posle u usta da stavi.
 
E, hajde sada ima sledeci argument. Da proverim da li je hleb svez ili nije.
Ok, ima toga, uvale ti hleb koji nije svez.
Jednostavno je resenje: Ne kupuj vise hleb tu ! Nadji pouzdanu pekaru gde je hleb svez. Tako ces i da napravis zdravu trzisnu selekciju. Podsticaces pekare da rade, ako alavi marketi ne mogu da dopreme hleb iz G Milanovca i da bude svez.
Nema pipanja artikala, pogotovu onih koje treba neko posle u usta da stavi.

Ма то нема везе с тим, где да не буде свеж хлеб кад чекамо да га изваде, и кад све около замирише, него су то дебили, као мала деца.
 
Ja bih rekao da vi primecujete samo onaj bezobrazluk koji nije vas....
Zamislite kako je meni.....
Kamo srece da su samo izlapele bakice i dekice bezobrazni....
Svi i svih godista...
Svaki dan najmanje 80-100 situacija totalnog bezobrazluka....ali se sve to normalno posmatra ako si seljak iz nekadasnjeg sela u SFRJ i onda samo zamislim da sam taj moj drugar iz fudbala sa sela...
Ne vredi objasnjavati...

treba shvatiti gde se nalazis....
 
Milion mesta za nekulturu, tako treba nazvati kulturni pravac u Srbiji...


Nit hleb ima svuda papir, niti to sprecava ljude da gnjece crni luk, jabuke, pomorandze, kivi, krompir, jabuke, decu i devojke da brisu nos unutrasnjom stranom dlana i da se odmah posle toga hvataju za rukohvat u busu, kijanje, kasljanje, pljuvanje, slajmare, pravljenje i rudarenje nosnih govanaca...bacanje grudvi sa nadvoznjaka na vozila u pokretu, stojanje na ulazu u bus, nabacivanje snega na asfalt, ogovaranje ako nesto neko kupuje, ili nekupuje, ili ako se svidja nekom a ne obraca paznju dovoljno , spustanje, ruganje, parkiranje iza parkiranog vozila, odsecanje, tumacenje cija je duznost da propusti skretanje ulevo, nametanje dzentlmenstva u redovima u samoposluzi, zahtevanje prava prvenstva losih , nekompetentnih i slabih radnika jer su fizicki slabiji ili intelektualno slabiji.

Ocekivanje da se necije vreme placa nekim zamisljenim fondom posle svih radnih vremena i od strane magicnog darodavca a ne poslodavca...
Ocekivanje da se uvek treba odraditi izuzetak prema osobi kojoj ne odgovara primena pravila, ali da istovremeno bude rigorozno primenjeno pravilo ako racuna na njega...
 
jolemisa - Nisu to "babetine" prijatelju.To su jadne stare zene,koje sa svojom zlehudom penzijom,nisu u stanju da plate zubara.One jadnice gledaju koji je hleb mekan,
kako bi mogle nekako da ih svojim bezubim ustima sazvacu.A to parce hleba,to im je najcesce i ceo rucak.Treba malo da putujes po Srbiji,pa bi video,kako pola stanovnika
po unutrasnjosti nase zemlje,nema skoro ni jednog zuba.Niko nema para da opravlja,zubi se samo vade.!!! Mi ovde u Beogradu,gledamo na "Pinku" ove eskort 'dame"
"pevacice",sa bljestavo belim zubima,pa mislimo da svi tako zive.A nije tako.Treba imati samilosti,za te jadne stare zene,kojima je parce tog gnjecavog hleba,cesto pravo bogatstvo.!!!
 

Back
Top