Kindergeld u Nemackoj

Jasmina1984

Početnik
Poruka
14
Pozdrav svima..cula sam da moze da se dobije deciji dodatak iako deca jos nisu ovde.Ja sam ovde i radim a oni cekaju da steknem uslovr za boravisnu dozvolu pa ce i oni doci.Ja imam pasos EU a oni srpske papire.Da li neko zna nesto o tome
 
Јасмина надам се да ће ти неко одговорити, дозволи да направим мали оф топик у теми. Да ли знаш како се рачунају пореске олакшице за раднике који имају децу. Чуо сам да ко има децу мање се одбија од бруто сатнице.
 
Не. Планирам да одем на привремени рад у Немачку па ме интересује морају ли деца бити у Немачкој због пореских олакшица или само поднети доказ да имам децу.
 
Ne mozes da dobijes nikakvu poresku olaksicu ako deca ne zive sa tobom. Poreske olaksice dobijas samo za clanove porodice koji zive sa tobom, u smislu da neces vise biti 1. vec 3. klasa.

Sto se tice decjeg dodatka (Kindergeld), moze se dobiti i ako dete ne zivi sa tobom, ali mislim da je reda 5 evra mesecno (tako je nesto kolega primao dok mu nisu zena i dete dosli ovde).
Ono sto je dobro je, sto ces sledece godine kada budes radila povracaj poreza za ovu godinu, dobiti razliku izmedju 1. i 3. grupe, za ceo period od kada si ti pocela da radis, pa dok oni ne prijave adresu, i dok ne promenis poresku grupu.
 

Back
Top