Evolucija coveka se moze ogledati koroz evoluciju umetnosti
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Evolucija coveka se moze ogledati koroz evoluciju umetnosti

raletic84@ptt.yu
    Guest

Podrazumevano Evolucija coveka se moze ogledati koroz evoluciju umetnosti

Evolucija coveka se sasvim sigurno moze posmatrati kroz evoluciju, tj. razvoj umetnosti.
    Od prvih crteza pecinskog coveka( po meni naj impresivniji "Bizon" iz Altamire) prvog "kreativnog" dodira sa glinom, kamenom, metalom... prohujalo je mnogo hiljada godina.
    Karakteristika coveka danas i karakteristika coveka ondasnjice je da poseduje svest o stvaranju ( i rusenju stvorenog)
    Doduse se nekada koristio drugi materijal, sa drugacijim namerama je on obradjivan, ali je jedna stvar ostala nepromenjena:
    Razliciti predmeti i stvari su pravljeni u razlicitim vremenskim razdobljima. Tako da neocekujemo od danasnjeg coveka da crta i boji po pecinama, nego nesto sasvim drugo. Napredovanjem tehnike i tehnologije menjali su se i nacin zivota a samim tim i pogledi na svet. Covek je poceo manje da obraca paznju na neke stvari koje bi mu nekada bile glavna inspiracija.
    Ali mislim da je najbitnije da postoje usl. receno dela koja svedoce o prastarim vremenima i koja mogu mnogim stvarima na nas nauce i pouce. I bez obzira sto ce se u buduce digitalna tehnologija razvijati vrtoglavom brzinom mislim da netreba omalovaziti ono sto je bilo nekada, jer da toga nije bilo ne bi postojalo ni ovo danas.

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Nastavniče, nastavniče, mogu li da izađem do WC-a?

Slične teme

1. EVOLUCIJA
    Autor Slonce u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 20:01
  2. evolucija coveka
    Autor g-rock u forumu Naučna i epska fantastika
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.03.2007., 14:53
  3. verujete li u evoluciju?
    Autor darvin u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 3