Liga Sampiona 2018/19

Ko osvaja Ligu Sampiona?

  • Mancester Siti

  • Bajern

  • Barcelona

  • Real Madrid

  • Mancester Junajted

  • Juventus

  • Totenhem

  • PSG

  • Liverpul

  • Celsi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa upravo to.....nemacki treneri se savrseno snalaze u bundes ligi i uopste u tom sistemu fudbala, filozofiji......Klopu je mnogo trebalo da uradi ovo sa Liverpulom, a Henkes je za Bajern najbolji trener ikada i slazem se da nigde drugde ne bi imao toliko uspeha (ruku na srce nikad nije dobio sansu da pokaze suprotno to je samo nasa procena) ali covek sa Bajernom moze da uradi sta hoce.
 
Poslednja izmena:
Dajte real da se igramo igramooo igramoooo :mrgreen:

tenor.gif
 
Nije to karma, nego se od početka sezone videlo da to prosečna ekipa koju Mesi drži u vrhu i bukvalno sam im je doneo titulu u ligi, dok je za LŠ gde se loš dan ne prašta potrebno nešto više ... Odavno je bilo jasno da su oni bez Ćavija sasvim druga ekipa, Rakitić ipak nije taj kvalitet ... Posle odlaska Ćavija, Mesijev operativni prostor se spustio za 20 metara, i iako on to genijalno radi i najbolji je na svetu ne može to doveka da traje da on bude i najbolji asistent i dribreler i kreator i strelac ...

Elem, svaka čast Romi, ušli sa mudima u tekmu i videlo se pred kraj da je u završnici takvih takmičenja najbitnije samopouzdanje i to je jedan od razloga zašto Real dominira u LŠ ovih godina ...

Ne slazem se sa tobom . Tajna Realovog uspeha ( koji je verovatno jedan od najvecih u istoriji ) je u prejakom igrackom kadru . Ne zaboravi da su njima grejali klupu James Rodrigez oko koga Bajern danas gradi igru , pa onda Morata koji je i u Juventusu i u Celziju bio prvi izbor . . itd . .

Svi pricaju o Iniesti i Caviju a meni su na primer Modric i Kros dominantniji pa i bolji prosto receno , plus jos kad im je stigo Kazemiro najbolji zadnji vezni na planeti .

A da ne pricamo o genijalcima poput Marcela ili CR 7 koji je u stanju da u nokaut fazi LS da 10 golova !!!
 
Inijesta,Cavi i Modric su po meni na istom nivou....Kros nije taj nivo isto kao i Rakitic.
Problem Barse je zamor materijala kod Inijeste i Mesija,a nisu doveli ni pravu zamenu za Cavija.
Plus sto Real trenutno ima bolje igrace od Barselone skoro na svim pozicijama,bolju klupu i odlicnog trenera...
 
Poslednja izmena:
Ne slazem se sa tobom . Tajna Realovog uspeha ( koji je verovatno jedan od najvecih u istoriji ) je u prejakom igrackom kadru . Ne zaboravi da su njima grejali klupu James Rodrigez oko koga Bajern danas gradi igru , pa onda Morata koji je i u Juventusu i u Celziju bio prvi izbor . . itd . .

Svi pricaju o Iniesti i Caviju a meni su na primer Modric i Kros dominantniji pa i bolji prosto receno , plus jos kad im je stigo Kazemiro najbolji zadnji vezni na planeti .

A da ne pricamo o genijalcima poput Marcela ili CR 7 koji je u stanju da u nokaut fazi LS da 10 golova !!!
Normalno da je kvalitet na prvom mestu, zato sam i rekao jedan od razloga ... Real ima najbolje bekove godinama, odlične štopere, vrhunski vezni red i CR-a koji svaku šansu pretvori u gol ... Nije to puno jači tim od Barsinog ili PSG-a ili Bajerna ili Sitija, malo domaćih titula su osvojili da bi se pričalo o prejakom igračkom kadru, Barsa ih redovno dere, ali pucaju od samopouzdanja i rutine sa kojom igraju završnicu LŠ ... Njima su u revanšu sa PSG igrali Kovačić i Vaskez u vezi pa je izgledalo lagano ...

Odlični su Modrić i Kros, ali Iniesta i Ćavi u punoj formi su ipak neki drugi nivo u odnosu na sve ostale ...
 
Normalno da je kvalitet na prvom mestu, zato sam i rekao jedan od razloga ... Real ima najbolje bekove godinama, odlične štopere, vrhunski vezni red i CR-a koji svaku šansu pretvori u gol ... Nije to puno jači tim od Barsinog ili PSG-a ili Bajerna ili Sitija, malo domaćih titula su osvojili da bi se pričalo o prejakom igračkom kadru, Barsa ih redovno dere, ali pucaju od samopouzdanja i rutine sa kojom igraju završnicu LŠ ... Njima su u revanšu sa PSG igrali Kovačić i Vaskez u vezi pa je izgledalo lagano ...

Odlični su Modrić i Kros, ali Iniesta i Ćavi u punoj formi su ipak neki drugi nivo u odnosu na sve ostale ...

Pa ne znam bas .. neko ovde lepo rece malo pre Real je bas ponizio Barsu u Super kupu , ti verovatno mislis na Gvardiolinu eru kad kazes da ih je Barsa drala , . .

- - - - - - - - - -

Njima samo treba neko da rastereti Mesija u vezi, tipa Verati, jer previše se troši što mora da se vraća do Busketsa da bi dobio loptu, a nakon toga da kreira nešto ili da postigne gol ...

Pa Kutinjo bi trebo biti taj

- - - - - - - - - -

Iako je on po vokaciji desetka mislim da bi vece koristi Barsa imala od njega na osmici nego na krilu
 
Pa ne znam bas .. neko ovde lepo rece malo pre Real je bas ponizio Barsu u Super kupu , ti verovatno mislis na Gvardiolinu eru kad kazes da ih je Barsa drala , . .


Pa Kutinjo bi trebo biti taj
Pa i sad u zadnje dve ligaške utakmice su ih odrali, dosta uspešnija je Barsa u ligi i posle Guardiola, a u LŠ su se jednom sastali i Barsa ih je dobila ...

Kutinjo je ofanzivac, nije on igrač koji može da kontroliše tempo igre na sredini kao što su to radili Ćavi i Iniesta, ili Alonso u Realu a sada Kros i Modrić ...
 
Realova najveca snaga ( u eliminacionim takmicenjima), ujedno i najveca mana ( u La Ligi) je kontinuitet igrackog kadra, kao i odlican trener. Sto se uigranosti i poznavanja u dusu igraca tice, Real tu ima podmazanu masinu, cim malo podignu formu, rutiniraju sve redom. Zidan pravovremeno odmara Ronalda i ovaj uvek bude u top izdanju kada je najpotrebnije. Ova uigranost, poznavanje u dusu igrackog kadra je ove sezone postala mana iz razloga jer su sve vec osvojili vise puta. Nemaju tu glad kao ranijih sezona, zbog toga su rano otpali u trci za sampiona u Spaniji. Zidan mudro uvodi mlade igrace, oni stasavaju, ove sezone Isko dobija vecu minutazu zbog povreda Bejla, ali u sustini jesu ''sita'' druzina. Zbog toga mislim (i nadam se), da ce naleteti na neke izuzetno gladne u polufinalu i ispasti.
 
Ma nema sanse da ispadnu ne vidim nikoga ko ima kvalitet da ih dobije . Svaka cast Liverpulu ali Siti je Siti a Real je Real . Jedino bi mozda Bajern mogao ali samo ako bi imali Robena i Riberija od pre 5 godina ovako nista ... Bajern sam sebe kanali sa svojom transfer politikom lepo je to sto ti afirmises mlade Nemce ali moraju kad tad razbiti kasu ako hoce usatog
 
Е моја Барсо, џаба теби и милијарду евра када ти још увек не можеш да нађеш иоле пристојну замену за Ћавија...Нека те пуне, и треба...
 
Jedini je fanste prognoziro da Liverpul ladno prolazi svaka cast! Klop je moj omiljeni trener i na Liverpul gledam kao favorita iz senke ali nisam se usudjivo da kazem da ce ih odvaliti verovo sam da ce Liverpul posle Enfilda imati aktivan rezultat idalje...I da je najtezi protivnik Liverpula zapo meni je Siti bio prvi favorit...a isto tako sam bio ubedjen da bi sa svima ostalima Siti izaso lakse na kraj...
Inace lepo je sto napokon imam dvojicu novih polufinalista...Prosto mi je neverovatno da je Roma ovo okrenula svaka cast mislim ****** Roma koja redovno svake godine popije petradu u Ligi sampiona...koliko got za ovo Barsa sebe imala da krivi koga boli uvo...Neamte pojma koliko zavidim Rominim navijacima danas...Zbog ovoga se voli fudbal...

Posle svega ovoga na papiru je glavni favorit Real em imaju nadublji kadar em su se do sada najmanje istrosili ljudi su sve do sada rutinirali...Mislim da ovim kataloncima kolena klecaju ako Real uzme treci zaredom Ligu Sampiona Barsa se komotno moze ugasiti!!!
Bajern sam slabo gledo a godinama su puno zavisili od Robena i Riberija koji vise nisu tu igraci a pravih zamena nema...njih nikako nevidim da mogu da osvoje a mozda je bas u tome njihova prednost :D sto bi rekli nasi stari Nemci su to :D

Verujem da Liverpul osvaja ovo likovi su brutalni iz tranzicije neoprastaju a kad izvedu presing i preuzmu igru ne znas odakle te biju kombinatorika pod punim gasom protivnik ne moze da opepeli...Nebih voleo da Real uzme iz vise razloga ali kad pomislim na Iska koji moze u svakom trenutku da okrene utakmicu naglavacke a pri tome lik u Realu nije ni treci cetvrti igrac po vaznosti...Prosto neverovatno i kako onda protiv njih da se kladis?

- - - - - - - - - -

Isko resava polufinale i finale lige sampiona Spaniju vodi do finala svetskog i osvaja...A za najboljeg igraca na svetu bice prolagsen Kristijano Ronaldo...a za najboljeg igraca svetskog prvnestva Messi :D
 

Back
Top