ko kaže, ili šta kaže?

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
‚‚Svaki u sebi slobodan čovek ceniće jedno učenje po onome što ono donosi, a ne ko ga donosi. Za svakog ko ispituje, ovo drugo stanovište predstavlja očigledan dokaz siromaštva. Zlato je zlato, bilo u ruci kneza ili prosjaka‚‚ kaže u svojoj Gralskoj poslanici Abd-Ru-Shina.

šta vi kažete?
 
‚‚Svaki u sebi slobodan čovek ceniće jedno učenje po onome što ono donosi, a ne ko ga donosi. Za svakog ko ispituje, ovo drugo stanovište predstavlja očigledan dokaz siromaštva. Zlato je zlato, bilo u ruci kneza ili prosjaka‚‚ kaže u svojoj Gralskoj poslanici Abd-Ru-Shina.

šta vi kažete?

Gralska poslanica.....ili razbacivanje mudrosti.

Naravno da se slazem sa napisanim....
 
"Plašim se Danajaca i kad darove nose" (lat. Timeo Danaos et dona ferentis). Danajci su izmislili trojanskog konja.
retrovizor.jpg
 
"Плашим се Данајаца и кад дарове носе." - сасвим упоребљиво. :kpozdrav:

Не знам да ли се тема односи на нуку или свакодневно рекла-казала.
У математици, физици, хемији итд. "злато је злато...", има своју формулу.
У рекла-казала се сусрећемо са Данајцима. Њихово злато провјеравамо.
2 + 2 = 4, али сам сретала у животу Данајце, па и то понекад провјеравам. :kpozdrav:
 
"Плашим се Данајаца и кад дарове носе." - сасвим упоребљиво. :kpozdrav:

Не знам да ли се тема односи на нуку или свакодневно рекла-казала.
У математици, физици, хемији итд. "злато је злато...", има своју формулу.
У рекла-казала се сусрећемо са Данајцима. Њихово злато провјеравамо.
2 + 2 = 4, али сам сретала у животу Данајце, па и то понекад провјеравам. :kpozdrav:

pa šta znam, nauka... pitanje je koliko nauku možemo da proveravamo... dosta tih stvari mi je "iz druge ruke"...
recimo da se odnosi na nešto što konkretno možemo da ispitamo, razmišljamo o tome...
koliko nam je um otvoren za to...

aa7d368576063037413807aaa7d1b367.jpg


?
 
‚‚Svaki u sebi slobodan čovek ceniće jedno učenje po onome što ono donosi, a ne ko ga donosi. Za svakog ko ispituje, ovo drugo stanovište predstavlja očigledan dokaz siromaštva. Zlato je zlato, bilo u ruci kneza ili prosjaka‚‚ kaže u svojoj Gralskoj poslanici Abd-Ru-Shina.

šta vi kažete?
Sta da kazem, tako je...
Tako je vredna i Bozja rec bez obzira ko je propoveda.
 
pa šta znam, nauka... pitanje je koliko nauku možemo da proveravamo... dosta tih stvari mi je "iz druge ruke"...
recimo da se odnosi na nešto što konkretno možemo da ispitamo, razmišljamo o tome...
koliko nam je um otvoren za to...

Pogledajte prilog 480996

?

Шта знам...пуно тога не може да се провјери.
Некад је све само субјективни осјећај, у складу с тим и реакција.
Појма немам... нисам данас нешто...:), боље да неки други пут вирнем на тему...:kpozdrav:
 
Kada su Mehmed pašu Sokolovića (uzet kao danak u krvi u hercegovini), jednog od najvećih Velikih vezira kod tri sultana pitali:
Ako ti Vezir da jabuku. paša srebrnjak, a aga zlatnik, šta je najvrednije?
Odgovorio je Jabuka, jer nije važno šta je poklon već ko ti ga daje.
 
‚‚Svaki u sebi slobodan čovek ceniće jedno učenje po onome što ono donosi, a ne ko ga donosi. Za svakog ko ispituje, ovo drugo stanovište predstavlja očigledan dokaz siromaštva. Zlato je zlato, bilo u ruci kneza ili prosjaka‚‚ kaže u svojoj Gralskoj poslanici Abd-Ru-Shina.

šta vi kažete?

Moj izbor je totano suprotan, bitnije mi je KO nego ŠTA.
 

Back
Top