кућица за птице

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.699
Направио сам кућицу, уз мало труда све се може. Надам се на пролеће којем становнику а и које легло. :D

MbOnacF.jpg
 
Направио сам им мали патос испред кућице , слабије се види на фотографији, и ту ставио ситне семенке и зрнашца.. Мачко то за куглу ми није јасно, можеш ли ми каквом фотком да предочиш.
 
4ZOwUry.jpg


- - - - - - - - - -

Кров је "цреп" тегола. Дно под сам избушио ситне рупе у случају да уђе вода од наноса кише да се не задржава. Спојеви су сви зашрафљени и дрвофикс намазани. Материјал кућице је водоотпорна шперплоча, нешто као ово.. http://www.ekovald.com/proizvodi-sperplocavodo.html
 
Poslednja izmena:
Преко 3 метра стара вишња. Нисам хтео ниско због мачки а и лепше је да је више због птица, ваљда се осећају сигурније. Окачио сам.. има са задње стране летва, онда жица, ексер.. Сигурно обезбеђено од ветра и нема љуљања. Фиксирано.
 
Мачко правим куглу сутра. Нина, Волкен... хвала

Интересантно стигао први становник, сад мало гуглао и изледа да је Сјеница а у први мах мислио да је Штиглић.

 
Forma i način postavljanja hranilice zavisi od vrsta ptica. Senice će prilično lako savladati strukture koje vise i klate se, ali to ne važi i za druge ptice - zebe i vrapci nisu tako akrobatski nastrojeni, a viseća hranilica koja se klati na vetru će ih verovatno uplašiti i odbiti (verovali ili ne, čak i golubove), poput strašila.

Tekst je preuzet sa bloga Zeleno Majmunče
Кугла направљена има свега: просо, орах, хељда, грожђице, кукурузне мрвице... Сутра само окачим па нек праве акробације.

Е ово је тачно..
Za malo ljudske dobrote, ova ljupka i plemenita stvorenja će vam zahvaliti brojnim cvrkutima i svojom predivnom pojavom.]
:ok:
 

Back
Top