У Белгији виђен вук после више од 100 година

Књаз Милош

Ističe se
Poruka
2.065
Можемо ли учити на туђим грешкама ?
Ево погледајмо колико су се Белгијанци одушевили вуку на свом терену !

https://www.b92.net/zivot/vesti.php...0Belgiji%20posle%20vi%9Ae%20od%20100%20godina

Бета
среда, 28.02.2018.

Фламанска организација "Ландшап" прeнeла јe да јe виђeна вучица која јe добила имe Наја,
а у Бeлгији сe налазили од 11. јануара
након што јe прeшла границу Нeмачкe.

Послe првих свeдочeња мeштана и званичнe потврдe о присуству вука,
у Бeлгији јe формирана мрeжа стручњака
која ћe на тeрeну анализирати примљeнe информацијe о вуковима
како би сe утврдило њихово крeтањe.

Бeлгијскe власти нeдавно су подсeтилe да јe вук заштићeна врста,
као и да јe забрањeн лов и убијањe тe животињe.


Чувајући природу, чувамо себе - јер ми смо нераскидиви део те природе.
Онда неће бити слабог наталитета и сл ...
 
Видиш да су јадници одмах читаве екипе за дочек, праћење и подршку оформили.

То ме подсети на једну моћну фамилију,
па кад су коначно добили наследника
дали му име Дарко ( дар са неба ).

Наравно да су га бабе, тетке и остали
својим титрањем покварили,
те бих Белгијанцима препоручио да "оладе" мало ...

У корист вукова !
 
Не треба да нас чуди ова вест. Западно хришћанска цивилизација и култура , нарочито Протестантска вековима радила на истребљењу вукова . Тако је западна Европа и северноамерички континент остао готово сасвим без њих. Код њих је вук симбол зла и нечисте силе, они су творци бајке о Црвенкапи.
Законска решења о стављању вукова на спсисак заштићених врста су релативно скорашња долазе са огромним закашњењем. Ја сам био у Шведској 1986. године када су они установили да на њеној територији имају свега четири вука и и забринулисе, па кренули у програм заштите. А не треба заборавити колика је Шведска ( покрива територију четири пута већу од зајеничке државе у којој смо ми живели !) Сједињене Америчке Државе нису до друге пшоловине 20. века имале ни једног вука и морали су да да увезу из Канаде један чопор који је смештен у национални парк Јелоустон, као експеримент. Код нас је једна друга цивилизација и култура такође спроводила истребљење вукова Током Осмалијске владавине, али , хвала Богу, неуспешно, мада је популација вукова осетно смањена , а наша законска решења нису вукове до недавно сматрали чак ни ловном животињом за коју је предвиђен ловостај. Турци су дукатима плаћали главу хајдука и вука, а то није , историјски гледанио, није било тако давно.Током ратних дејстава у време распада бивше заједничке државе нису само Срби прелазили Дрину спашавајући главе, него и вукови.
 

Back
Top